TV Nieuw filiaalhoofd in bibliotheek Moergestel a Een vredesduif vloog over Moergestel Aphrodite Golfsuccessen 1 Hectare landbouwgrond Boomkwekerij Ad van de Wiel Hebt u Jacobine al ontmoet? Mooie herdenking oorlog, bevrijding en vrede J Sneeuwlnfo in après-ski sfeer... WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1023 TE HUUR GEVRAAGD: 1} Ton van de Wouw omgeving Heikant, de Logt Herhaling van deze uitzending: zondag 1 nov. om 13.00 uur en donderdag 5 nov. om 20.30 uur. De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. Donderdag 29 oktober 19.00 u.: Vrijdagavond 13 en zondag middag 15 november spelen we weer! Houd deze krant volgende week in de gaten!!! - ’Wè zul zèn’? Kriekenakker 34, Moergestel Tel. (013) 513 2791 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 1 Wij werken op afspraak! Sedert 1 oktober van dit jaar is mevrouw Jacobina Kunnen als filiaalhoofd werkzaam in de Moergestelse bibliotheek. Zij is de opvolgster van Jolanda Jansen, die onlangs deze bibliotheek vaarwel zei om elders een nieuwe uitdaging aan te gaan. Het wordt de hoogste tijd Jacobina Kunnen voor te stellen aan de bibliotheekbezoekers. Het is trouwens ook wel prettig dat potentiële bezoekers iets meer over haar we ten. Daarbij denkend aan het vaak gehoorde gezegde ’On bekend maakt onbemind’. Een nieuw gezicht dus ’Kunnen is iemand die op bibliotheekgebied veel kan’. Dat mag worden gezegd van Jacobi ne. Het 39-jarige in Den Bosch woonachtige filiaalhoofd heeft daarvoor een gedegen oplei ding genoten. Zij volgde met succes middel baar onderwijs en behaalde daarna onder meer het PBNA diploma ’Boek en Bibliotheek’ en het diploma PSO dat staat voor informatiebe middeling in openbare bibliotheken. Zij deed grote bibliotheekervaring op als automatise- ringsmedewerkster in de vier schoolbibliothe ken, verbonden aan de Hogeschool IS-Herto- genbosch. Voor haar komst naar Moergestel was zij, vanaf 1994, werkzaam bij de Stads-biblio- theek in de provinciale hoofdstad. Minder relevant maar toch vermeldenswaard is dat Jacobine, voordat ze de wereld van het boek instapte, een aantal jaren administratieve functies vervulde in het bedrijfsleven en ge durende zeven jaar op freelance-basis regie- en productie-assistente was bij de VPRO. Dat laatste zal haar overigens goed van pas ko men in de bibliotheek Moergestel want daar is, gezien allerlei vernieuwingen die er worden doorgevoerd, in elk geval heel wat te regisse ren. Wellicht heeft zij bij de leiding in onze Moergestelse bibliotheek ook nog profijt van Nannie van Rooij behaalde afgelopen zon dag de tweede plaats op de Nederlandse kampioenschappen Longest Drive in de ca tegorie dames jeugd. Voor deze wedstrijd werden van elke golfclub in nederland de beste spelers uitgenodigd voor een selectiewedstrijd op het Rijk van Nijme gen. Van ongeveer honderd jeugdspelers kon den er vijf spelers in de finale komen.Na een spannende finale behaalde Nannie de tweede plaats. Na een goed seizoen waarin zij diverse eerste en ereplaatsen behaalde was dit toch wel het hoogtepunt. Nannie maakt ook deel uit van de nationale jeugdselectie. In het weekend van 31 okto- ber/1 november speelt zij met het team van Jong Oranje de interland Duitsland-Neder- land in West-Falen. Nannie veel succes. Smits heeft zelf de oorlog meegemaakt, heeft daar een boek over geschreven. De herdenking oorlog, bevrijding en vrede was natuurlijk ook georganiseerd voor zijn generatie, voor die van Annie van de Wouw die een prachtige, zeer persoonlijke boodschap aan de jeugd van Moergestel had. De plechtigheid was absoluut ook voor de soldaten die hun leven gaven of gewond raakten, voor de inwoners van Moergestel die de bevrijders nooit hebben zien komen omdat zij stierven als gevolg van het oorlogsgeweld. Kosovo Maar deze eerste, eigen herdenking door de Moergestelse gemeenschap was er toch in de eerste plaats voor de jeugd. ’Het is goed dat de oorlog wordt herdacht. Want oorlog is heel erg. En het is nog steeds oorlog. In Kosovo bijvoor beeld’, zegt Niek op ’t Hoog. Niek is pas 12 jaar, zit in groep 8 van de Graaf van Ursel basis school en is een van de Moergestelse kinderen die in feite werden aangesproken en bij wie de boodschap blijkbaar goed is overgekomen. Groep 8 heeft voor een jaar het monument van generaal Barber geadopteerd. Als symbool daarvan werd een foto van de generaal in de kerk aan onder anderen Mar lijn Helmer (11) gegeven. ’Wij gaan zorgen dat het beeld er een heel jaar netjes uit blijft zien’, leggen Martijn, Maart je Schollen en Nikkie de Kort uit. De laatste heeft bij het monument het gedicht ’De jonge Vrede’ van Leo Vroman voorgedra gen, hetgeen door het meisje als een spannen de gebeurtenis is ervaren. Als na afloop van de herdenking in de aula van de Graaf van Ur- selsschool een kop koffie wordt geschonken en Kees Geerts de gebeurtenissen van zondag heeft laten bezinken, zegt hij eenvoudig: ’Het is prachtig dat dit aan de kinderen wordt door gegeven.’ Hij loopt een klein eindje door, draait zich om en zegt: ’Weetje hoeveel dagen de oor log in Moergestel heeft geduurd? 1.629 dagen. Tel maar na. Het klopt precies.’ Hoopgevend Kees Geerts is de laatste, nog levende verzets man van Moergestel. Zondag was hij een van de velen die zagen hoe drie kransen werden gelegd door achtereenvolgens burgemeester Kortmann namens de Moergestelse gemeen schap, door de Royal British Legion en door de afdeling Oisterwijk van de oudstrijders. Gevraagd naar de betekenis voor de vetera nen van een dergelijke herdenking, zegt voorzitter Don Gilbert: ’Zij ervaren dit als een enorm respect dat voor hen wordt uitge sproken.’ Theo Dekker, de Tilburgse contactpersoon tussen herdenkingscomités en de Britse vete ranen, heeft een kopie meegebracht van het Engelse blad The Sphere van 4 november 1944. Op de omslag staat een grote foto van zwaar bewapende soldaten en tanks die Moergestel binnen trekken. De foto is ongeveer gemaakt op de plaats waar nu het monument van Barber staat. Ook nu nog is de plek uit duizenden te her kennen; op de achtergrond priemt de toren van Moergestel de lucht in. Op diezelfde plaats verwijzend naar oorlog en ellende op veel plaatsen in de wereld, zegt bur gemeester Kortmann: ’De les van de Tweede Wereldoorlog is nog steeds niet geleerd’ en hij besluit met het hoopgevende gedicht van de vredesduif die afgelopen zondag ook weer over Moergestel vloog. Volgend jaar is er in Moergestel weer een herdenking van oorlog, bevrijding en vrede. Onder hen een opvallend groot aantal kinde ren, die eigenlijk centraal stonden in de bij eenkomst in de kerk en bij het monument. ’Dat nu is onze opdracht: ervoor zorgen dat de hui dige generatie de boodschap doorgeeft aan de jeugd van nu. Zij op hun beurt zijn weer de vaandeldragers voor de generaties na hen’, maakte voorzitter Noud Smits van (ie Werk groep Herdenking Oorlog en Bevrijding dui delijk tijdens de plechtigheid in de kerk. Huidverzorgingsinstituut - 3 71 Schoolstraat 5 j MOERGESTEL ’Een witte duif vliegt over, een palmtak in de bek.’ Dit is de dragende regel uit een gedicht dat burgemeester Y. Kortmann van de gemeente Oisterwijk zondag decla meerde aan het eind van zijn toespraak bij het monument van generaal Barber. Deze zin nu gaf precies weer wat er 54 jaar na de bevrijding is gebeurd: opnieuw vloog een vredesduif over Moergestel en een paar honderd mensen waren daarvan onder gezegende weersomstandigheden getuige. de ervaring die zij opdeed als afdelingssecre taresse van de Rijksgebouwendienst afdeling Zuid. Daar leerde zij veel over de omgang met mensen. Als een vis in het water Jacobine Kunnen is de rol als filiaalhoofd van de bieb Moergestel als het ware op het lijf ge schreven. Zij voelt er zich naar eigen zeggen thuis als een vis in het water. Doordat zij be kend is met automatiseringssystemen en het nieuwe fenomeen Internet zal ze menige bibliotheekbezoek(st)er aardig de weg kunnen wijzen bij de zoektocht in de voor hem of haar wellicht nog ’digitale doolhof’. Een nieuwe impuls Jacobine wil vooral werk maken van goede re laties tussen publiek en bibliotheekmedewerk- (st)ers. Ze neemt geen genoegen met de huidi ge toeloop naar ’haar bieb’ en gaat initiatieven ontwikkelen om meer bezoekers te trekken. Ze wil bereiken dat mensen er met nog meer ple zier binnenkomen, onder andere door hulp vaardigheid en een betere presentatie van de materialen. Zij denkt ook aan het opzetten van workshops en cursussen voor geïnteresseerden. Het zit wel goed met haar. Wij wensen Jaco bine veel succes. Op 1 november 1998, van 11.00 tot 17.00 uur, zal de eerste regionale skibeurs, ge naamd Sneeuw-info, plaatsvinden in In Den Boogaard. U wordt getrakteerd op een veelvoud van informatie die onont beerlijk is om van u wintervakantie een succes te maken. Wat kunt u zowel op deze dag verwachten. Reisinformatie over uiteenlopende winter sportvakanties. Diverse demonstraties, waaronder skitraining, maar ook de nieuwste kleding- en schoenen mode, zullen in een wervelende show getoond worden. De laatste ontwikkelingen op ski-en skischoe nenmode. In een speciaal ingerichte zaal zullen, door middel van videobeelden, diverse skigebieden aan u gepresenteerd worden. Voor hen die de uitdaging aan durven gaan is er tevens een sneeuwkettingenwedstrijd. Die gene die er in slaagt de snelste tijd neer te zet ten, zal zijn inzet beloond zien met een toepasselijke prijs. Als vanzelfsprekend kunt u tijdens dit evene ment ook terecht voor het vinden van gebruikt skimateriaal. Om de bezoekers in de gelegenheid te stellen om rustig de gewenste informatie in te win nen, is er voor de kinderen een speciaal hier voor ingerichte speelhoek. Om u alvast in een wintersportstemming te brengen zullen toepasselijke muziek en drank jes niet ontbreken. Aan het einde van de dag zal er de trekking van een loterij plaatsvinden, waar vele prij zen te winnen zijn, met als hoofdprijs een sneeuwvakantie. TOEGANG GRATIS! A Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. - Wiekentkunst - Bingopromotion live - Sport - Kinderen naar de dierenarts - Straotpraot - Bevrijdingsherdenking - De natuur Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en VG Z.) |fj Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) jj

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1