ui rr tCICI LET OP!!! 7o is er maar één! Hartelijk dank... Zonnebloem Winkelochtend Spreekuren B en W Voor de kinderen tijdens de Spaarweek: dinsdag 27 en woensdag 28 oktober: clown Freubel vrijdag 30 oktober poffertjeskraam Gratis informatiemarkt over diabetes E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Moergestel wil u bij deze heel hartelijk bedanken voor uw steun en giften aan de jaarlijkse collecte zoals we die afgelopen week hebben gehouden. Rabobank Moergestel Geboortekaartjes? Grote keuze en persoonlijk advies! Tel. 513 2268 I Op maandag 16 november organiseert De Zonnebloem in Tilburg een winkeloch tend voor Zonnebloemgas- ten. Dit gebeurt in samenwerking met Vroom en Dreesmann en C&A. Beide zaken geven deze ochtend 60+ kortin gen. Zou U graag eens een ochtend winkelen, maar U bent slecht ter been, of rolstoelgebonden? Geen nood, de medewerkers van De Zonne bloem afd. Moergestel, helpen U graag. De Zonnebloem regelt het vervoer. Kosten voor het vervoer, f5,-. Een kop koffie met iets lekkers wordt U gratis aangeboden. Zoals bij alle activiteiten hoeft U geen lid te zijn van De Zonnebloem. Vertrek 9.00 uur. Thuiskomst 12.30 uur. Opgave is mogelijk tot 28 oktober. Voor op gave en inlichtingen: Mevr. P Verheyen, tel. 513 2351 of Mevr.Joke van Beers, tel. 513 2368. De Zonnebloem wenst U alvast een prettige winkelochtend. In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 26 oktober op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder R. Hora van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 27 oktober is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. met Johan van Oosterhoud Wat schoon toch! 145 Op weg naar de Kampina ontdekte ik aan de Fransebaan (’t was juli 1997) een akker met veldbloemen. Nieuwsgierig als ik ben liep ik een eindje het veld in. Wat is dat voor een ak ker? Wel, jagers van wildbeheereenheid telen veldbloemen voor vlinders, hommels en ande re insekten, Niet alleen dat, óók weidevogels, zoals patrijzen en grutto’s profiteren van zo’n veld met een keur van veldbloemen. De jagers van wildbeheereenheid werken samen met agrariërs, Staatsbosbeheer en Natuurmonu menten. De natuur holt achteruit en het is een goede zaak, dat organisaties op het gebied van bescherming van de natuur goed werk verrich ten om de natuur terug te brengen zoals die vroeger was. In dit geval samen met boeren. Er zijn meer van dit soort terreinen, vier stuks, o.a. bij het Hildsven en Den Opslag bij het Wilhelminakanaal. In Den Opslag zijn al vier koppels patrijzen waargenomen. Het veld aan de Fransebaan wordt beheerd door Ko Reynen. Om meer over die fantastisch mooie velden te weten bezocht ik hem. Een ons mengsel van veldbloemenzaad kost maar liefst f. 40.-. Duur, dat wel, doch het zaad wordt ge mengd met een goedkoper mengsel. Leveran cier is zaadhandel Neutkens te Vessem. Ik ging er heen om nog meer kennis op te doen. Het is onvoorstelbaar wat deze zaadhandelaar aan soorten verkoopt. Ik kocht tien gram één- en tienjarig wildbloemenmengsel voor f. 4.75 en ga dit in m’n tuin uitstrooien. Ben benieuwd wat daarvan terechtkomt. Wat op die akker aan de Fransebaan is te zien? Te veel om op te noemen. Zo maar een greep uit de veelheid bloemendie ik er zag: rode en gele bastaardklaprozen, voeder- wikke, korenbloemen (zo mooi blauw!), wit en rood perzikkruid, boekweit, trilgras, de schit terende phacelia, gecultiveerde paarse en ge streepte leeuwenbek (wat zijn die bloemen toch schoon), zomergerst, nog niet bloeiende zon nebloemen. Ik ging er tien dagen later nog eens kijken en toen bloeiden ze. Verder kaasjes kruid, de Latijnse naam is Malva. Ook ’gewo ne jongens’, zoals bitterzoet, kruipende boter bloem, akkermelkdistel, boerenwormkruid. Ook bloemen, waarvan ik de naam niet weet. Zaadhandel Neutkens was zo lief mij enkele lijstjes met namen van planten te geven. Dat was ’voer’ voor mij, want ik heb veel avond uren besteed om alles in m’n plantenboeken op te zoeken. In Belgisch Limburg, zo las ik in “Het Laatste Nieuws”, is een nijpend tekort aan bijen. Het provinciebestuur heeft besloten om alle Lim burgers, die erom vragen, gratis bloemenzaad te verstrekken. In 1997 werden al 18.2 hecta ren bloemenweiden ingezaaid. 24 oktober in Utrechtse Jaarbeurs Op zaterdag 24 oktober 1998 is in de Utrecht se Jaarbeurs een grote informatiemarkt over diabetes (suikerziekte). De toegang is gratis en de markt is interessant voor oud én jong. Deze Nationale Diabetesdag is de twintig ste verjaardag van het Diabetes Fonds Ne derland, dat elk jaar collecteert en daarmee het wetenschappelijk diabetesonderzoek mogelijk maakt. De informatiemarkt in de Jaarbeurs wordt een van de grootste die ooit is gehouden op het ge bied van diabetes. In Nederland zijn naar schatting 500.000 mensen met diabetes, velen van hen moeten insuline spuiten. De informa tiemarkt biedt meer dan zestig stands van be drijven en instellingen, videofilms en activi teiten voor jongeren. Niet alleen de industrie is aanwezig (fabrikan ten van insuline, moderne injectiesystemen, bloedglucosemeters, insulinepompjes e.d.), maar ook de diabetespatiëntenvereniging (DVN), instellingen op het gebied van voe dingsvoorlichting en gezondheidszorg, ver pleegkundigenorganisaties en vele andere. Schilderijen voor het goede doel Het Diabetes Fonds Nederland kreeg uit een nalatenschap een groot aantal moderne schil derijen en wil die graag op de informatiemarkt verkopen. Als u een schilderij koopt, steunt u daarmee het DFN en... verfraait u uw eigen huis. Op de Nationale Diabetesdag is ook een sym posium, waar wordt verteld wat de resultaten zijn van twintig jaar diabetesonderzoek. Dit symposium is inmiddels volgeboekt! Als u de gratis toegankelijke informatie markt wilt bezoeken, hoeft u zich van tevo ren niet aan te melden. U bent op zaterdag 24 oktober 1998 tussen 10.00 en 16.30 uur welkom in het Beatrixgebouw van de Jaar beurs, Croeselaan in Utrecht (direct naast het centraal NS-station). Inlichtingen: Dia- Bowlen Op 23 oktober gaan we weer een keer bowlen. Heb je zin om een balletje te komen gooien kom dan om 20.30 uur naar D’n Tob en dan rijden we gezamenlijk naar de bowlingbanen. De plaats is nog niet bekend. Hollandse avond 30 Oktober is er in D’n Tob Hollandse avond met oerhollandse hapjes en muziek. En de ca tering komt deze avond in de traditionele Ges- selse kledingdracht. De avond begint om 21.00 uur. Pullenavond Op 6 november is er in D’n Tob een pullen avond. Op deze avond worden er halve liters volgeschonken en leeggedronken door dege nen die achter de bar staan. Deze avond is toe gankelijk voor iedereen die zijn bierquotum nog niet vol heeft. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Oproep! Om het krantje van de KPJ, D’n Tobberd, te maken hebben we nog enkele mensen nodig. Dit neemt niet veel tijd in beslag maar het kost nou eenmaal energie. Ben jij degene waar we naar op zoek zijn aarzel dan niet geef je droom een kans en meld je aan als redactielid van D’n Tobberd. Heb je hier zin in bel dan naar het nummer 513 2900. betes Fonds Nederland, telefoon (033) 4622055. Ook de jongeren worden niet verge ten! Ook de jongeren worden niet vergeten, tijdens de Nationale Diabetesdag op 24 oktober 1998 in de Jaarbeurs te Utrecht. De Diabetes Jeugd Club organiseert talloze activiteiten op de grote informatiemarkt. Ouders kunnen het symposium volgen, terwijl de jeugd bij de Di-Club in veilige handen is. De Diabetes Jeugd Club heeft op de informa tiemarkt een eigen hoek. Kinderen tot 11 jaar kunnen hier schminken, body painten, foto’s laten maken, tekenen en schilderen. Jongeren tot 18 jaar kunnen opmaken, body painten, fo to’s laten maken, graffiti, kleding schilderen en vermaken, dominobaan opbouwen. Verder is er muziek en zijn er videopresentaties. Ook zijn er vijftig “modellen”: enthousiaste jongeren die het leuk vinden om mooi te zijn en dat graag aan de buitenwereld willen laten zien. Tijdens de lunchpauze tonen deze mo dellen hun kleding in een “glamourachtige stijl”. Wie de DJ-Club kent, weet dat deze en thousiaste jongeren altijd weer voor spektakel én vuurwerk zorgen. en aan naar bed. En op straat zag je nog paard en KA II l I 1 I I I 1 •_!_*- zijn we dus precies honderd Om dat te vieren, hebben we een wedstrijd. Jij mag verzinnen hoe de wereld er over 100 jaar uitziet. Je mag het tekenen Je mag het knippen of plakken.ofje mag het opschrijven Bij ons kun je het wedstrijdformülier ophalen. De wedstrijd is tegelijk met onze spaaractie. Dus zorg dat je er op tijd bij bent! PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 rd jaar geleden had je nog geen tv. Mensen gingen met hun Wedstrijd en Spaaractie van 26 oktober tot en met 31 oktober 1998 Oisterwijkseweg 43 Honderd jaar geleden had je nog geen tv. Mensen gingen met hun sokken aan naar bed. En op straat zag je nog paard en Wagen. Een eeuw geleden werd ook de Rabobank opgericht. Dit jaar

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5