SENIORENFAUTEUILS EN -BANKJES... RADIO BIBLIOTHEEK Moergestel herdenkt oorlog, be vrij ding en vrede stichting’openbare b aal NI Dl ER dus altijd een comfortabele zit voor iedereen! Wij presenteren maar liefst 40 modellen seniorenfauteuils en -bankjes... DO 00 n Alle Moergestelnaren uitgenodigd voor bijeenkomst in kerk en bij monument I.S. JAN MICHIELS Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Dus heb je zin om te komen, liefst met com puter, dan tót aanstaande zondag! Volop parkeer ruimte voor de deur en... de koffie staat bij ons altijd klaar! Zondag 25 oktober Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en 't MTV-kanaal met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooral veel gezellige muziek Presentatie: Martien Oerlemans PftRoew/ $1 JfiKONWtoFMC ÓISTERWIJK EN MOERGESTEL Stichting TÖelzijn (9uderen_^ïoergestel (in samenwerking met K.B.O.) Bingo-avond Reuselhof Voor alle ouderen vanaf 50 jaar. Op woensdag avond 21 oktober wordt er in de recreatiezaal van de Reuselhof weer de maandelijkse bingo gespeeld. Er zijn weer waardevolle prijzen te verdienen tegen een lage inzet. Aanvang 19.30 uur. Bij binnenkomst gratis koffie. Breng buurvrouw(man) of vriend(in) mee en kom kienen. Wij verwachten een groot aantal deel nemers. Uit de parochievergadering... Onlangs werd in de parochievergadering op nieuw het punt besproken van het aantal vie ringen in het weekend. Al voor de zomerva kantie had men zich bezig gehouden met de vraag of alle diensten in het weekend (één op zaterdag en twee op zondagmorgen) nog wel gehandhaafd dienden te worden. Deze vraag werd gesteld tegen de achtergrond dat niet alle H. Missen nog even druk bezocht worden, maar vooral ook met de bedoeling de werkdruk van de pastor te verminderen. Omdat het ver anderen van diensten nogal ingrijpend is, wil den we weloverwogen pas tot een besluit ko men. Tot einde van dit jaar blijft nu alles zoals het is. Maar vanaf januari 1999 zal er nog slechts één maal per maand om 11.30 uur een H. Mis zijn. Dat zal dan altijd de EERSTE zondag van de maand zijn en afwisselend een Kindernevendienst dan wel een Gezinsvie ring zijn. In ’Moergestel-Nieuws’ kunt u lezen wat voor een H. Mis u kunt verwachten. Na goed alle voor- en nadelen te hebben beke ken bleek dit voor alle betrokkenen de beste oplossing. We hopen dat u er begrip voor op kunt brengen dat deze verandering vanaf vol gend jaar wordt doorgevoerd. Inmiddels zijn de verschillende data al via de basisscholen aan de kinderen doorgegeven. Nieuwe top-thema collecties in beide bibliotheken Sinds 1 oktober jongstleden beschikken de bi bliotheken van Óisterwijk en Moergestel weer over een nieuwe Top-Thema collectie. De col lecties bestaan uit 25 zeer fraaie en kostbare boeken over één onderwerp. Vandaar de naam Top-Thema collectie. De collecties blijven een half jaar in de bibliotheken en worden daarna vervangen door andere collecties. In Óisterwijk gaat de Top-Thema collectie dit keer over flora en fauna. In Moergestel is het onderwerp van de collec tie: hobby en vrijetijdsbesteding. Kenmerkend voor de boeken uit deze collec ties is dat ze veelal niet te vinden zijn in de doorsnee collectie van een bibliotheek. Dit omdat het hier vaak om zeer kostbare werken gaat. Door een dergelijke collectie te huren zijn de bibliotheken in staat om u toch met deze boeken kennis te laten maken. Zondag 25 oktober 1998 Computerclub a.s. Zondag is er weer een computerclub in d’n Tob aan de Bosstraat in Moergestel. Geopend vanaf 13.00u tot 18.00u. Sinds April 1998 is er elke laatste zondag van de maand een bijeen komst waar behalve spelletjes nog veel meer met computers wordt gedaan. Hulp nodig? Ben je van plan om binnenkort een PC aan te schaffen en je ziet door de bomen het bos niet meer, er is altijd iemand aanwezig die van alle technieken op de hoogte is en kan vertellen welke computer voor welk doeleinde geschikt is. Natuurlijk kunnen ze dat ook laten zien want op de computerclub is van alles wat aan wezig; van 486 tot de nieuwste Pentium 11. Ook van Apple, Amiga en Nintendo is infor matie te vragen. Maar er is niet alleen hulp voor hardware, ook de software wordt veelvuldig besproken. Óp de computerclub kun je ervaringen en tips uitwis- de Wouw is voorzitter van de Vereniging Oud- Indiëgangers in Moergestel. Hij overhandigt de kinderen een ingelijste foto van generaal Barber, wiens monument staat op de hoek van de Raadhuisstraat en de Herengoedstraat. Deze foto komt te hangen in de klas en wordt volgend jaar doorgegeven aan kinderen van een van de twee andere basisscholen. De kin deren die het monument geadopteerd hebben, lezen aan het slot van de kranslegging bij het monument het gedicht ’Jonge vrede’ van Leo Vroman voor en spreken een dankwoord aan het adres van Barber. Programma De herdenkingsdienst in de parochiekerk St. Jans Onthoofding begint om 12.30 uur met een openingswoord door voorzitter Noud Smits. Vervolgens leest mevrouw Marij Pijnenburg het gedicht ’De achttien dooden’ van Jan Cam- selen over spelletjes, programma’s en alles wat daarmee te maken heeft. Ook het Internet wordt niet vergeten. Kun je de juiste wegen niet vinden op de digitale snel weg? Voel je je net een driewieler terwijl je lie ver een Porsche was geweest op de informa tiesnelweg? Er zijn altijd wel wat ervaren sur fers aanwezig die een goede ’wegenkaart’ heb ben. Dus vraag rustig eens hoe je nu kunt gaan e-mailen en of je wel of niet de juiste appara tuur hebt om op Internet te kunnen. Actie? Wij dachten van wel. Mocht je al eens langs d’n Tob zijn gereden en je afgevraagd hebben waar al die ontploffingen vandaan kwamen? Dat kan wel eens bij ons geweest zijn! Van scha ken tot autorace, van Pacman tot Quake. Wij spelen alles. Wil je meedoen? Breng dan je computer mee en sluit je aan! Als er genoeg animo is zetten we een keertje een competitie op waar iedereen zich kan inschrijven en leuke prijzen zijn te winnen. Meedoen kost niets Deelname aan al deze informatie en actie is gratis en voor iedereen. De bar van ’t Kwar- tierke is open van 13.00u tot 18.00u net als de computerclub. Het drinken kost wel geld: Bier Fl. 2,- en fris Fl. 1,50. Zondag a.s. herdenkt Moergestel in de eigen kring van de dorpsgemeenschap de oorlog, de bevrijding 54 jaar geleden en de vrede die daarop volgde. Sindsdien heeft ook Moergestel gelukkig alleen maar vrede kent. Het onvoorstelbaar grote goed dat vrede is en de herinnering aan de enorme tol die daarvoor moest worden be taald, wil de Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding nu en in de toekomst levend houden door deze aan de jeugd van Moergestel door te geven. Dat nu is volgens de werkgroep het allergrootste belang van deze eigen, Moergestelse vre- desherdenking. In de viering vanaf 12.30 uur in de kerk en ver volgens bij het monument van Generaal Bar ber is de hoofdrol dan ook weggelegd voor de (school-)kinderen, maar heel nadrukkelijk wordt iedereen uitgenodigd bij deze herden king aanwezig te zijn. Of, zoals Noud Smits dat zegt: “Iets vieren doe je nooit alleen. Dat kan toch niet. In je eentje zou het feestelijk gevoel heel snel over zijn’. Noud Smits is de voorzitter van de Werk groep Herdenking Oorlog en Bevrijding. De andere leden zijn: Jan Geerts (secretaris), Marij Pijnenburg-Oerlemans (penning meester) en de bestuursleden Ad Nouwens, Paul Spapens, Ad Wolfs, mevrouw Annie van de Wouw-van Rooij en Bart van de Wouw. Deze inwoners van Moergestel hebben onge veer een jaar gewerkt aan een eigen herden kingsplechtigheid, waarbij ook burgemeester Y. Kortmann van de gemeente Óisterwijk aan wezig is. Hij houdt een toespraak bij het mo nument van generaal Colin Muir Barber. Welvaart De oorsprong van deze herdenking ligt in 1994 toen Brabant en zeker ook Moergestel massaal herdacht hoe toen een halve eeuw geleden de bevrijders een einde maakten aan de bezetting en de grondslag legden voor de vrede. Zonder de tienduizenden doden en gewonden van de geallieerden had Moergestel zich nooit tot de welvarende gemeenschap van vandaag kunnen ontwikkelen. Het uiten van de dankbaarheid daarvoor mocht niet tot een keer beperkt blij ven, vond men in 1994. Daarin zat tevens de belofte de herdenking iets permanents te ge ven. Deze belofte wordt nu ingevuld. De herdenking is het begin van wat moet uit groeien tot een traditie. Dat is uitdrukkelijk de bedoeling. De werkgroep tekent daarvoor. De opzet van de herdenking is gericht op de toekomst, meer precies op de jeugd. In die zin zijn als hoogtepunt te beschouwen de momenten tijdens welke kinderen van alle drie de basisscholen tijdens de herdenkings dienst in de kerk spreken over drie thema’s. Dat zijn: oorlog en vrijheid, discriminatie en oorlog en bevrijding in Moergestel. De dienst eindigt met een ’opdracht tot adoptie van het monument’. Opdracht Deze ’opdracht’ verleent Bart van de Wouw aan kinderen van de Graaf van Urselschool. Van pert voor. Door middel van dit gedicht wor den alle slachtoffers herdacht. Mevrouw An nie van de Wouw legt daarna als inwoonster van Moergestel die de oorlog bewust heeft meegemaakt, een getuigenis af over oorlog en bevrijding. Na het uitspreken van teksten door kinderen is het opnieuw Marij Pijnenburg die een ge dicht voorleest, nu Teder mens heeft een naam’ van Zelda. De boodschap van dit gedicht is dat mensen die hun bijdrage leverden aan bevrij ding en vrijheid in herinnering moeten blij ven. Als iemand sterft voor dit grote goed, is het aan de overlevenden en hun nakomelin gen om zich de namen te blijven herinneren. Het programma in de kerk wordt opgeluis terd door middel van drie optredens van Mu ziekvereniging Prinses Juliana. Het vertrek vanaf de kerk naar het monument is omstreeks 13.00 uur. De stoet wordt vooraf gegaan door de Dutch Pipes and Drums. Deze Tilburgse doedelzakband zal tijdens de her denking nog twee keer te beluisteren zijn. De aanwezigen in de kerk en verder iedereen die wil sluiten zich bij de stoet aan. Voorafgaand aan de kranslegging richt voorzitter Noud Smits het woord tot de aanwezigen, waarna burgemeester Kortmann een rede uitspreekt. Er worden drie kransen gelegd, de eerste door Kortmann. Deze krans is van de Moergestelse gemeenschap. De twee andere kransen zijn van de Royal British Legion en van de afdeling Óisterwijk van de oudstrijders. Stef Lapien van Muziekvereniging Prinses Juliana blaast de last post en het laatste woord is dus aan de jeugd met het gedicht ’Jonge vrede’ en een ’dank aan Barber’. COMPLETE WONINGINRICHTER PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 JB V jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 3