Amerika lonkt naar Martijn Meeuwis Moergestel herdenkt oorlog, be vrij ding en vrede Bruidshuis 'Mirabelle' Aphrodite Nationale honkbal-selectie pas voorlopig hoogtepunt Donderdag 19 november a.s. om 20.30 uur in 'Den Boogaard' WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1022 van Albert van der Werf zie pagina 3 Tevens wordt op deze avond medewerking verleend door Kapsalon 'Aksent' en Huidverzorgingsinstituut 'Aphrodite'. Martijn Meeuwis in de outfit van zijn club ’Gambro Twins’ uit Oosterhout. Inzet: team- en plaatsgenoot Hugo van Esch. Het monument van Colin Muir Barber, tegen welke achtergrond a.s. zondag de vredesherdenking plaatsvindt. met als gast, voor het eerst in Moergestel: met haar prachtige collectie Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Zondag a.s. herdenkt Moergestel in de eigen kring van de dorpsgemeenschap de oorlog, de bevrijding 54 jaar geleden en de vrede die daarop volgde. Sindsdien heeft ook Moergestel gelukkig alleen maar vrede kent. Het onvoorstelbaar grote goed dat vrede is en de herinnering aan de enorme tol die daarvoor moest worden betaald, wil de Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding nu en in de toekomst levend houden door deze aan de jeugd van Moergestel door te geven. Dat nu is volgens de werkgroep het aller grootste belang van deze eigen, Moergestelse vredesherdenking. een jongen, die “toevallig” in Moergestel woont omdat zijn ouders hier twee jaar gele den een huis hebben gekocht. Deze Moerge- stelse achtergrond is dus heel anders dan die van Martijn. Bovendien heeft Martijn ook nog een Moergestels vriendinnetje Maureen Klom- berg. In veel situaties kan het vervoer van de jongens nu echter gedeeld worden en dat scheelt een slok op een borrel. Bovendien is het voor de publiciteit voor Moergestel nog leuker nu het gaat om twee jongens. Martijn en Hugo veel succes en hou ons op de hoogte. Er moest een buurvrouw aan te pas komen om ons te attenderen op het uitzonder lijk jeugdig talent van een geboren en getogen Moergestelnaar. Dat tekent de be scheidenheid van de familie Meeuwis aan de Griete Veldeke 36. Harrie en Marian ne Meeuwis zijn er de mensen niet naar om met successen te koop te lopen, maar gedurende het gesprek dat wij met Martijn en de familie hadden, kwamen ook zij tot de overtuiging dat publiciteit onafwendbaar is en waar zij in de toekomst veel- vuldiger mee te maken zullen krijgen. Laat ’Moergestel-Nieuws’ dan maar de be scheiden aanzet zijn en een oefening om daarmee om te gaan. In het gesprek vie len wij van de ene verbazing in de andere. ’t Lópt zo’t lópt... Harrie en Marianne Meeuwis kregen drie zo nen, Jeroen, Martijn en Niels, thans respectie velijk 17, 16 en 14 jaar oud. Harrie, zelf ver dienstelijk keeper geweest bij Audacia, zag al een wekelijkse zaterdaggang naar de Audacia- velden voor ogen, want van drie zonen zou er toch zeker wel een gaan voetballen. Bij de Meeuwissen in de straat werd er echter door de jeugd niet gevoetbald maar onder impuls van de jongetjes van de Avoort gehonkbald of iets wat daar op leek. Rioolputdeksels waren de honken!!! De jongentjes Meeuwis waren daar gek op en zo werd het geen Audacia maar Roef! bij peanut en later het echte honkbal en worden bij Roef, zeer gewaardeerde krachten, Jeroen en Niels nu nog. Catcher Aanvankelijk kan Martijn goed uit de voeten als korte-stop, maar als er een catcher (achter- vanger) nodig is en Martijn hiervoor wordt ingezet, begint de successtory pas goed op gang te komen. Objectief kan worden vastgesteld dat een goede pitcher (werper) de belangrijkste fi guur is in een honkbalploeg. Ook op het aller hoogste niveau is hij echter geen constante fac tor in een ploeg en kan slechts gedoseerd en gepland spelen en een ploeg heeft dus meerde re van deze spelers nodig. Directe tweede in belangrijkheid is de catcher. Van hem wordt verlangd wel een constante factor te zijn in de ploeg en is een welhaast natuurlijke aanvoer der van de verdediging. De moeilijkste maar tevens aantrekkelijkste kant van het honkbal len is het anticiperen op spelsituaties. Je moet van te voren weten wat je met de bal moet doen als je die in bezit krijgt en de catcher wordt veruit het meest met die situatie geconfron teerd en dat gaat Martijn blijkbaar goed af. Loopbaan Als je verder wil in deze sport is clubliefde niet het sleutelwoord. Talenten worden juist gesti muleerd om het hogerop te zoeken. Heel honkbal-minded Nederland is er trots op als er een Nederlander in de belangstel ling staat van Amerika. Roef! en Martijn hadden er dan ook geen enkele moeite mee dat hij na een regionale selectie was opge vallen bij scouts van hoofdklasser Gambro Martijn in de outfit van het Nederlands Team. Twins uit Oosterhout en hem vroegen daar te komen spelen. Ook daar deed hij het goed en een nationale selectie volgde. In het eerste aspirantenjaar bij de Twins werd de ploeg vierde van Nederland en het jaar daar op zelfs kampioen. Amerika Met de nationale selectie maakte hij tour- nooien mee in Apeldoorn (deelname van Ame rikanen en Russen) en in Italië eneen trai ningsstage met wedstrijden in Amerika. Zowel een delegatie uit Cansas-city als een uit St. Louis zagen het in Martijn wel zitten en hadden hem ter plekke willen inlijven. De 16-jarige leeftijd was echter nog een belem mering, maar als in mei 1999 Martijn de Handelsmavo in Tilburg heeft afgemaakt en de belangstelling bestaat nog steeds, is hij vast van plan om te gaan. Zo iets kun je niet laten schieten. Achterban In dat jaar krijgt de familie de tijd om aan het idee te wennen. Het overvalt hun allemaal een beetje. “Het is toch een hele belasting voor het gezin” zegt Marianne en dat is ook zo. Neem nou bijvoorbeeld alleen maar tweemaal per week op en neer naar Oosterhout. Daarbij ko- Ji Huidverzorgingsinstituut ij men nog het vervoer naar de trainingen van de nationale selectie en uitwedstrijden door het hele land. “Maar”, zegt Marianne, “als wij langs de kant reacties horen van toeschouwers, die niet weten dat wij de ouders zijn, op de prestaties van onze Martijn, dan vervult ons dat met trots en beseffen we steeds meer dat we zullen moeten leren leven met een talent in de familie. Zolang Martijn het serieus neemt doen wij dat ook Ge lukkige omstandigheid De schrik sloeg om ons hart toen wij gaande het gesprek hoorden dat nóg een Moergestel naar in de nationale selectie zat en wel ene Hugo van Esch. Gelukkig bleek het te gaan om Speaker is Frank Ashton Kaarten a 12,50 find. 2 consumpties en 'n hapje) zijn verkrijgbaar in onze zaak. U kunt ook telefonisch reserveren: (013) 513 3152. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J sag I IUILI Vul LUI yll I^OII IOLI LI j! iqi 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |g Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactieBuro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1