TW© e Vennen Winterlopen Taxandria Atletiek Oisterwijk Katholieke Stichting voor Levensbeschouwelijk Onderwijs Goed voorbeeld doet goed volgen... ’t Feest van de Lange Nacht 1998 Liliane Fonds vraagt vrijwilligers VAN DAM TrrB; ij Dit vrolijke Brabantse gezelschap is vooral be kend geworden door de top 5-notering “Juf frouw Toos”. Andere hits van dit Trio zijn: “Manuela”, “Niemand laat zijn eigen kind al leen” en “Zuster Ursula”. Al deze nummers zijn bestaande smartlappen, gegoten in een voortreffelijke Rock Roll-saus. Overigens zullen ook dit jaar de bierpullen en de maïs weer niet ontbreken. Het belooft dus weer een te gekke avond te worden, die je niet mag missen! Dus: Tot ziens op zaterdag 24 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht in de feesttent tegenover ’t Draaiboompje. Aanvang 20.00 uur. nieuwkomers in de wedstrijdploeg begroeten. Pupillen: Sanne van den Meijdenberg, Inge Terwindt, Jeske en Thijs de Vries. Junioren-C: Sjoerd Hooghiemstra, Anouk van den Meij denberg en Paul Schrauwers. Senioren: Frank van Elderen en Albert de Vries. Bekende gezichten van vorig jaar zijn: Pupillen: Adriaan Kastelijn; Junioren-C: Ju lien van Velthoven; Junioren-B: Rob van den Meijdenberg, Bram van Oirschot en Mathijs Terwindt; Senioren: John Schepens. Vooral van Rob van den Meijdenberg en Bram van Oirschot wordt verwacht dat zij in het nieuwe seizoen hoge ogen zullen gaan gooien. De wedstrijdploeg van “De Vennen” wordt ook in het seizoen 1998/1999 financieel onder steund door Adviesburo van Dam en HB Au- toschadecenter van Vennenlid Jan van Rooy. Dankzij deze financiële steun is het o.a. moge lijk om naast de ijstrainingen ook krachttrai ningen en een trainingskamp te organiseren. Belangstellenden die een keer een bezoek wil len brengen aan de schaatswedstrijden in Eindhoven zijn van harte welkom. De toegang is gratis. John Schepens, tel. 013 513 2027, kan u precies vertellen welke schaat(t)ers op welke wedstrijdavond in actie zullen komen. Wij houden u op de hoogte van de prestaties van de wedstrijdploeg van Schaatsclub “De Ven nen”. nen” moet ze gedacht hebben. Mooi opge bouwde race meisje en dan die tijd 1.48.81, een dik PR van bijna 8 seconden. Een prima 9de plaats. De schoolslag is voor jou het beste en er zit nog meer in, blijf in jezelf geloven en goed blijven trainen, dan komt de rest vanzelf. Tot de volgende wedstrijd. ADVIESBURO Nieuwe wedstrijd- schaatsploeg ’De Vennen’ Op zaterdag 17 oktober j.l. is het schaatssei zoen eindelijk weer van start gegaan. Dit bete kent dat de wedstrijdschaatsploeg van “De Vennen” weer wekelijks traint op de ijsbaan in Eindhoven en hier deelneemt aan de door het KNSB-Gewest Noord-Brabant/Limburg ge organiseerde wedstrijden. Deze ploeg, getraint door Sjefvan den Meijdenberg met assistentie van Mathieu Bruurs en John Schepens, heeft ten opzichte van het vorige seizoen een aantal veranderingen ondergaan. Marcel en Richard Bruurs en Eefje van den Meijdenberg zijn ja renlang het visitekaartje van het wedstrijd- schaatsen binnen “De Vennen” geweest. We gens studie, werk en concentratie op het moun- tainbiken hebben zij helaas besloten (voorlo pig) te stoppen met wedstrijdschaatsen. In plaats van deze 3 afvallers kunnen we echter 9 Eerste winterloop: zaterdag 24 oktober De ’R’ is weer ’m de maand: de hoogste tijd voor extra vitaminen en beweging. Het parcours van 2,5 km is gelegen achter ’Het Natuurtheater’ en voert over onverharde bos paden door een prachtig stukje natuur. Er kan 1, 2, 3 of 4 ronden gelopen worden. De start (15.15 uur) en finish liggen vlakbij het Bosres taurant van het Vogelpark, waar men zich van af 14.00 uur kan inschrijven. Voor de kinderen is er een aparte jeugdloop (15.00 uur) van 1200 meter. Het inschrijfgeld voor de jeugdloop is fl. 1,- en fl. 2,50 voor de trimloop. De winterlo pen worden op de volgende zaterdagen gehou den: 24 oktober, 28 november, 2 januari, 23 ja nuari, 27 februari en 27 maart. Inlichtingen: 521 7519. Afgelopen dinsdag, 13 oktober 1998, werd de fusie van de Stichtingen School- katechese in Best, Boxtel, Oirschot en Oisterwijk een feit en werd de KSLO in de Levenskerk ten doop gehouden. Voorzitter drs. J. van Lieverloo heette een groot aantal genodigden welkom. In het kort zette hij de bedoeling van deze avond uiteen en gaf wat bedoeld wordt met levensbeschouwelijk onderwijs. Voor Oisterwijk. Moergestel en Heukel- om zal Drs. Caroline Melis de katecheet zijn en een van de vroegere districtska- techeten gaan vervangen. Hierna gaf hij het woord aan prof. Mr. A.K. Koekkoek, ex-2e Kamerlid en onderwijs- woordvoerder van het CDA. Hij verving de wegens drukke Haagse werkzaamheden prof, dr. E. Hirsch Ballin. Prof. Koekkoek zei uit een protestants christelijk ‘nest’ te komen want zijn vader was vroeger hoofd van een ‘School met den Bijbel’. Le Sage ten Broek, een van de voorvechters voor christelijk levensbeschou welijk onderwijs, heeft zo’n honderzeventig jaar geleden voor het uitdragen van zijn idee ën al in de gevangenis gezeten. Gelukkig kan dat heden ten dage niet meer, maar er is de laatste jaren nogal wat veran derd in het onderwijs en daarom dient men alert te reageren als het om levensbeschou welijk onderwijs gaat. Hierbij zal de kateche- se zich dienen aan te passen. Waarden en normen dienen bijgebracht te worden. Met de tien geboden in de hand kan men het een an ander meegeven aan de kinderen en het is aan scholen een uitdaging om de katholieke identiteit uit te dragen. Bundelen van krach ten is meer dan ooit nodig. “In gevaren die de scholen bedreigen kunnen ook uitdagingen gezien worden”. Mgr. J.Niënhaus, hulpbisschop van Utrecht en tevens bisschop voor het onderwijs, stel de dat er de laatste jaren veel gebeurd is wat scholen zo maar over zich heen gekregen hebben. Bidden voor de les, het vieren van feestdagen of katechese heeft nogal wat ver anderingen ondergaan. Ook de band met de kerk is meestal niet meer zo sterk en daar zal wat aan gedaan dienen te worden. De herdenking van de oorlog en bevrijding, die een jaarlijks terugkerend evenement zal wor den en waarbij Moergestel op zijn eigen wijze invulling geeft aan gedenken en herdenken, krijgt op 25 oktober a.s. zijn definitieve vorm. De schoolkinderen zullen in het totaal van deze gebeurtenis een belangrijke rol spelen, aange zien de oudere generatie het cultuurgoed, waar onder ook hèt moment op 25 oktober 1944 toen wij in ons dorp de vrijheid beleefden, aan hun nakomelingen dient door te geven. De organisatie, bestaande uit vrijwilligers uit onze gemeenschap, heeft aan de ondernemers van ons dorp een financiële bijdrage gevraagd opdat het evenement doorgang kan vinden. Inmiddels hebben de navolgende onderne mers, waarvoor de organisatie zeer erkentelijk is, een bijdrage overgemaakt op de bankreke ning 13.45.43.351 t.n.v. M. Pijnenburg-Oerle- mans inz., Herdenking en Bevrijding, Pastoor Müskenshof 5,5066GM Moergestel: Rabobank Moergestel, die zich garant stelt voor de kosten van de “Dutch Pipes and Drums”; “Ondernemend Moergestel”, die daarnaast tevens haar leden oproept om het evenement financieel te ondersteunen; Aanne mersbedrijf A.M.J. op ‘t Hoog; Johan van Esch Q 8; Schildersbedrijf Th. Verbakel; Arvo Tech Ton Aarts; CSO BV, Centrale Schachten- en Onderwerkmakerij; Adviesburo Van Dam; Vriens Consulting; Mariën Consultancy; Taxi bedrijf E. van der Loo; Schildersbedrijf H. Kerkhof; Cirred Lederwaren; Interieurbouw “De Kring”; Jumbo Supermarkt Denissen; Fotografie Chris van den Bijgaart; Donkers Autoschade; Slagerij Ketelaars; Bakkerij Van Hulten; Assurantie- en Administratiekantoor ASMI; Frans Becx Tuinmachines; PVS meu belen; Tapperij De Schouw; Café ‘t Draai boompje; Café ‘t Stokske; ETB Frans van Velt hoven (geluidsinstallatie); Van Bommel Schoenfabriek; Autobedrijf Bijvelt-van de Ven; Bloemwerken Chr. van Raak; Bloemiste rij Wim Willems; Slijterij “In den Koren maaier”; C. van Dijk kramenverhuur; VOF Mali en Gebr. Van der Zanden. Moergestel is een dorp, niet alleen met een bloeiend verenigingsleven, maar kent ook een goed ondernemersklimaat. Vandaar, dat de or ganisatie nog hoopt op het volgen van het hier bij vermelde ’goede voorbeeld’. ONDERNEMERS, BEDANKT! O.Z.C.’57-Nieuws De wedstrijd: ’Eerste klap is een daalder waard’ Dat moet de gedachte zijn ge weest van Wendy van der Zan den. De bij PSV trainende Wendy moest maar liefst op 3 afstanden uitkomen nl. 100m rug slag, 200m wisselslag en de 100m vrije slag. En dat oefening kunst baart is bekend, maar dit had niemand verwacht. De 100m rugslag stond als eerste op het pro gramma en Wendy sloeg meteen haar slag. Met 1.23.20 liet ze de concurrentie ver ach ter zich. Deze tijd was overigens een dikke PR (7 seconden) en tevens een BRABANTS LIMIET (1.34.0) en goed voor GOUD. De 200m wisselslag was de 2dc afstand. Hier moest ze de Speedo-kampioene van vorig jaar voor laten, maar doordat deze een verkeerd keerpunt maakte, was ook hier GOUD voor Wendy, tijd 3.13.05. Tevens een PR (5 secon den) en een BRABANTS LIMIET (3.17.0). Na lang wachten was het tijd voor afstand nr. 3, de 100m vrije slag en ook hier was haar tijd van 1.21.20 goed voor een PR en een BRA BANTS LIMIET. Een prima 2de plaats, goed voor ZILVER. Mike moest in deze wedstijd 2 afstanden zwemmen, nl. 100m schoolslag en de 100m vlinderslag. Ook Mike traint bij PSV uit Eind hoven. En al is de schoolslag niet zijn favoriete slag, toch wilde hij alles uit de kast halen en eindigde met een tijd van 1.52.60, goed ge zwommen. Jammer, net geen PR, 14de plaats. En na lang wachten was het tijd voor de 100m vlinderslag. Dit gaat hem duidelijk beter af en lange tijd zag het er naar uit dat hij in de prij zen zou vallen. Maar in het laatste stuk moest hij de 3de plek afgeven. Met een miniem ver schil werd hij 4de in een tijd van 1.37.59. Weer net geen PR, jammer. Toch heel goed gezwom men. Martijn Helmer, Roel van Rijn, Lonneke Hel mer en Carlijn van Oort moesten de 100m schoolslag zwemmen. De 100m vlinderslag is nog te zwaar voor hen. Martijn begon voortvarend, maar het tempo in de wedstrijd was te hoog. Toch goed gezwom men en als de trainingen weer beginnen komt de rest vanzelf. Tijd 1.44.31, was 1.42.5 en de 10' plaats. Ook voor Roel, die net als Mike geen liefheb ber van de schoolslag is, wilde het niet echt lukken. Zijn tijd 2.24.02 en de 17de plaats. Vol houden jongen. Carlijn is te hard voor zichzelf. Je zit nog niet zolang bij het team, dus moet je ook nog geen wonderen verwachten. Toch weer een beetje van je tijd gezwommen. Tijd 2.03.53 was 2.03.6. Netjes toch en de 18d' plaats. Lonneke moet Wendy goed gevolgd hebben bij het zwemmen. “Wat zij kan, moet ik ook kun- Ja hoor, ’t is weer bijna zover!!! In de nacht van zaterdag 24 oktober op zondag 25 okto ber wordt de klok weer een uur teruggezet. Daarom organiseert C.V De Durdraaiers we derom ,’t Feest van de Lange Nacht’. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als “De Bierfeesten,” zal ook dit jaar weer garant staan voor ouderwetse gezelligheid. Naast de muzikale omlijsting door de Radio Fantasy Drive-in Show, zal namelijk “One-Two-Trio” een optreden verzorgen. Het Liliane Fonds is een speciaal fonds voor kinderen en jongeren met een handicap in ont wikkelingslanden. Door de jaren heen heeft het fonds zich sterk ontwikkeld en groeide uit tot een wereldwijde organisatie die zich bezig houdt met kleinschalige, persoonsgerichte en directe hulp. Vorig jaar hielp het Liliane Fonds 20.045 gehandicapte kinderen in 80 ontwikke lingslanden. Op het kantoor in Vlijmen werken 75 vrij willigers onder leiding van een kleine kern vaste medewerkers, directie en bestuur. In de ontwikkelingslanden werkt het Liliane Fonds samen met meer dan 1300 vrijwillige contactpersonen ter plaatse. Mensen die bereid zijn zich vrijwillig in te zetten zijn dan ook van vitaal belang voor de voortgang van de hulpverlening. Om alle werkzaamheden optimaal te kunnen (blijven) realiseren, zoeken we gemotiveerde vrijwilligers, die minimaal 2 dagdelen per week beschikbaar zijn. Voor de afdeling Hulpverlening zijn we op zoek naar mensen met een vlotte pen, die de Franse, Engelse, Spaanse of Portugese taal in woord en geschrift beheersen en bij voorkeur ervaring hebben in de Derde Wereld, in de ge zondheidszorg of in sociale projecten. De afdeling Voorlichting en Fondsenwerving zoekt tekstschrijvers en secretari- aatsmedewerkers. Ervaring met de computer is wenselijk. Voor de sectie Regionale Activi teiten zijn vrijwilligers welkom die bereid zijn om voorlichting te geven op scholen en aan verenigingen/clubs. Mensen die zich op afroep als vrijwilliger beschikbaar willen stellen voor bemanning van evenementen of representatie zijn ook van harte welkom. Tevens zoekt de fietstocht-werkgroep versterking van het team. Tenslotte zoekt de afdeling Algemene Zaken uitbreiding van het team data- en donateursad- ministratie. Ervaring met dataverwerking is gewenst. Mensen die zich door het bovenstaande aan gesproken voelen, worden verzocht zich te richten tot: Stichting Liliane Fonds, Cilia Moester, Sint Catharinastraat 1, Postbus 75, 5250 AB Vlijmen, tel. (073) 511 9029. De scholen moeten hun taken en doelstellin gen duidelijk te omschrijven en zich af vragen wat men eigenlijk met hun school aan wil. Ook het aanname beleid van leerlingen en leraren dient onder de loupe te worden genomen. Ouders mogen toch weten welke school hun kinderen binnen gaan Ook dient er in open heid een dialoog met de leerlingen te worden aangegaan. Godsdienst moet gegeven worden en het is zaak erover na te denken hoe een en ander gestalte dient te krijgen. Het Onze Va der kunnen de kinderen thuis leren. Kateche se is bezig zijn met de bron. Het beleidsplan van de KSLO heeft een tweeledig doel te weten een externe functie en een inhoudelijk kader. Het vak godsdienst dient daarom levensbeschouwelijk te wor den en ouders, schoolteams, besturen en pa rochies zijn hiervoor de aangewezen weg. Alle scholen kunnen voor hulp een beroep doen op de SKLO en op hun beurt zullen zij regelmatig verslag doen en info-avonden beleggen. De financiën worden bijeen ge bracht door de gemeenten, kerk- en school besturen. Hierna reikte de voorzitter het eerste exem plaar van het beleidsplan uit aan bisschoppe lijk gedelegeerde Ad van Bergen die met de fusiebesprekingen nauw betrokken is geweest en zelfs toegaf dat dit steeds prettig verlopen was. Als afsluiting kregen Burgemeester Kort- mann en Deken Papenburg de gelegenheid om een naambord van de stichting te onthullen wat straks de voorgevel van het kantoorpand zal opsieren. Hb 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 ^Moergestel PAGINA 10 Omdat drukwerk mooi, goed én Q betaalbaar moet zijn. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 10