St. Nicolaascomité Moergestel Theo Op ’t Hoog in gemeenteraad herdacht L— lm! Aan alle inwoners van Moergestel... Aphrodite 19 OKTOBER TOT 25 OKTOBER A.S. Expositie Oude Kerkje Zonnebloem Winkelochtend P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN afwezig van zaterdag 24 t/m vrijdag 30 oktober WOENSDAG 14 OKTOBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1021 AW Het St. Nicolaascomité Moergestel Maar u begrijpt wel... om een feest te vieren hebben we financiële hulp nodig. Daarom houden wij weer onze traditionele ’ENVELOPPEN-ACTIE’, welke gehouden wordt van Wilt u een bijdrage geven als extra steun, dan kunt u dit doen op bankrekening 13.45.05.905, t.n.v. het St. Nicolaascomité Moergestel. Wij hopen weer op uw spontane medewerking te mogen rekenen, want alleen met üw hulp kunnen wij dit prachtige feest voor de kinderen van Moergestel leuk, fijn en gezellig laten verlopen. Het jaarlijkse tweedaagse bezoek van St. Nicolaas en zijn Pieten staat weer voor de deur. De kinderen uit Moergestel van 2 t/m 8 jaar krijgen de gelegenheid om de Sint persoonlijk te begroeten in 't Draaiboompje' en krijgen zij 'n tractatie en leuke verrassing. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u terecht bij een van de leden van het St. Nicolaascomité. De data zijn vastgesteld op: ZATERDAG 21 EN ZONDAG 22 NOVEMBER A.S. De intocht wordt gehouden op ZATERDAG 21 NOVEMBER om 13.30 uur. Dit jaar vindt de intocht plaats via De ReuseV. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door burgemeester Kortmann als voorzitter van de raad, mevrouw Deppman namens de raadsleden en Noud Smits, fractievoorzitter van Algemeen Belang, de partij waarvoor Theo in de raad zat. In deze ’Moergestel-Nieuws’ treft u een envelop aan, waarin u een vrijwillige bijdrage kimt doen. Deze wordt door collectanten bij u opgehaald. Leg de envelop daarom alvast klaar. De collectanten zijn door ons voorzien van een legitimatiebewijs, dus u mag ernaar vragen. Zij vragen u ook hoeveel kinderen u hebt in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar; zij krijgen namelijk een tractatie en een verrassing. U krijgt één kaartje per kind met daarop de dag en uur van bezoek. Dit kaartje moet worden meegebracht naar ,’t Draaiboompje’, bewaar ze daarom goed! Burgemeester Kortmann heropende de ver gadering met een herinneringsrede voor Jef Meeuwis (78 jaar), raadslid en wethouder in de oude gemeente Moergestel, Cees (Ciske) Rijnen (84 jaar), raadslid en wethouder in Moergestel én raadslid in Oisterwijk en meest recent Bas Govers (64 jaar) oud gemeenteraadslid te Oisterwijk. Raadsvergadering 8 oktober 1998 In de door het overlijden van Theo verzette vergadering van 24 september naar 8 oktober werd het eerste uur in beslag genomen door een indrukwekkende herdenking van Theo. Vooral de toespraak van Noud onder de titel ’Theo kwam achterom...’ maakte indruk. In de verschillende Tn Memo- riams’ is Theo al herdacht, maar door de bewoordingen van Noud (zie pag. 7) kwam een totale typering van deze unieke mens in zijn volle omvang tot uiting. Andere herdenkingen Sinds de laatste vergadering voor de vakantie zijn er nog drie mensen ontvallen met een raads- en/of wethoudersverleden. In het weekend van 17 en 18 oktober is in Het Oude Kerkje te Middelbeers werk te zien van THEO HAGEMEIER (schilderij en) uit Tilburg. Het werk van Theo Hagemeier is op zaterdag te zien van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Nota bouwbeleid De agenda van de vergadering kwam daarna nogal triviaal over, zo ook blijkbaar voor de raadsleden zelf, die er op een voor Oister- wijkse begrippen vroeg tijdstip van tien uur een einde aan maakte. Alleen bij het agenda punt Nota Bouwbeleid wenste alle fracties het woord te voeren en kritische kantteke ningen te plaatsen. Dat het juist Noud Smits was die in de discussie de mist in ging door te beweren dat de nota geen aansluiting had bij de bestaande volkshuisvestingsplannen van de oude gemeenten Oisterwijk en Moergestel, zij hem vergeven. De woningbouw is door d provincie voor de komende jaren stevig aan banden gelegd. Het zijn juist die oude volkshuisvestings plannen (waar de huidige nota naadloos op aansluit), die nu een handicap blijken te zijn om de provincie op andere gedachten te brengen. Unaniem was de raad het er dan ook over eens dat het hoog tijd en realistisch is om een nieuw volkshuisvestingsplan voor de totale nieuwe gemeente te produceren. Eerst dan is er een grondslag om opnieuw met de provincie te spreken. Maar ja, dan zijn we wel weer een jaar verder... Op maandag 16 november organiseert De Zonnebloem in Tilburg een winkelochtend voor Zonnebloemgasten. Dit gebeurt in samenwerking met Vroom en Dreesmann en C&A. Beide zaken geven deze ochtend 60+ kortingen. Zou U graag eens een ochtend winkelen maar U bent slecht ter been, of rolstoelge- bonden? Geen nood, de medewerkers van De Zonnebloem afd. Moergestel, helpen U graag. De Zonnebloem regelt het vervoer. Kosten voor het vervoer: f 5,-. Een kop koffie met iets lekkers wordt U gratis aangeboden. Zoals bij alle activiteiten hoeft U geen lid te zijn van De Zonnebloem. Vertrek 9.00 uur. Thuiskomst 12.30 uur. Opgave is mogelijk tot 28 oktober. Voor opgave en inlichtingen: Mevr. E Verheyen, tel. 513 2351 of Mevr. Joke van Beers, tel. 513 2368. De Zonnebloem wenst U alvast een prettige winkelochtend. 7r E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! 85 3Xi vwyy. Alle verdere gegevens over dit aanstaande kinderfeest vindt u de komende tijd in ’Moergestel-Nieuws’. ■3 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ At Adrie Jonkers, Schoolstraat 29, tel. 513 2844 (voorzitter); Ria Willems, Schoolstraat 69, tel. 513 1914 (penningmeester); Peter Jans, D’n Duyp 42a, tel. 513 2706; Rini Denissen, Burg. Poortstraat 33, tel. 513 2911. 4} Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ji i luiuvviz-viyiiiyoii.ouiuui Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Waarneming: I-’’’.®'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1