ST. NICOLAAS-SNOEPGOED! O, een» naar zoveel keuze in lwigwam Spreekuren B en W Oisterwijk u*- vT O i s t e r wijk ’t Feest van de Lange Nacht 1998 In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag ^ok tober op het informatiepunt in de Openba re Bibliotheek in Moergestel: WethouderC. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 20 oktober is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Herdenkingsbijeenkomst Ba MOERGESTEL gemeente In memoriam Bas Govers Na een langdurige ziekte is op dinsdag 5 okto ber overleden het raadslid van de voormalige gemeente Oisterwijk, de heer S.C.H. (Bas) Govers. Hij werd 64 jaar. Met het overlijden van Bas Govers verliest Oisterwijk een man die op een geheel eigen wijze mede gestalte gaf aan Oisterwijk zoals het nu is. Sinds 1974 was hij actief in het Oister- wijkse raads- en commissiewerk. Van 1974 tot 1978 als lid van de commissie onderwijs voor de Fractie Lavrijsen en vanaf 1978 tot decem ber 1996 was hij met een onderbreking van 4 jaar namens het CDA lid en vanaf 1988 ook fractievoorzitter in de Oisterwijkse gemeente raad. Bij zijn vertrek uit de Oisterwijkse politiek werd hij voor zijn verdiensten voor de Oister wijkse gemeenschap begiftigd met de ere-me- daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Om gezondheidsredenen moest de heer Govers daardbrief- uitstel voor maximaal 1 jaar ver leend. Blijkt uit de zienswijze van de vergun ninghouder dat er zijns inziens redenen zijn om niet tot intrekken over te gaan, dan zal het gemeentebestuur de belangen uitgebreid afwe gen en daarna een besluit nemen. Als de vergunninghouder géén gebruik maakt van de mogelijkheid om zijn zienswijze in te dienen, dan zal een standaard-intrekkingsbe- sluit worden genomen. Dat besluit wordt toe gezonden aan de vergunninghouder. Tegen een intrekkingsbesluit kan de vergunninghouder bezwaar aantekenen en eventueel in beroep gaan. Vraag even na Wilt u gaan bouwen of verbouwen, vraag dan even informatie over de nieuwe beleidsregels die gelden als u om welke reden dan ook de verleende bouwvergunning uitvoert. Het kan veel narigheid achteraf voorkomen. Met vra gen over de nieuwe beleidsregels kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken van de gemeente, mw. Geertje van lersel, telefoon 52 91 221. Bouwvergunningen/meldingen Bekendmaking Ja hoor, ’t is weer bijna zover!!! In de nacht van zaterdag 24 oktober op zondag 25 okto ber wordt de klok weer een uur teruggezet. Daarom organiseert C.V. De Durdraaiers we derom ,’t Feest van de Lange Nacht’. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als “De Bierfeesten,” zal ook dit jaar weer garant staan voor ouderwetse gezelligheid. Naast de muzikale omlijsting door de Radio Fantasy Drive-in Show, zal namelijk “One-Two-Trio” een optreden verzorgen. Dit vrolijke Brabantse gezelschap is vooral be kend geworden door de top 5-notering “Juf frouw Toos”. Andere hits van dit Trio zijn: “Manuela”, “Niemand laat zijn eigen kind al leen” en “Zuster Ursula”. Al deze nummers zijn bestaande smartlappen, gegoten in een voortreffelijke Rock Roll-saus. Overigens zullen ook dit jaar de bierpullen en de maïs weer niet ontbreken. Het belooft dus weer een te gekke avond te worden, die je niet mag missen! Dus: Tot ziens op zaterdag 24 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht in de feesttent tegenover ’t Draaiboompje. Aanvang 20.00 uur. Met de ’takkenronde’ bin nenkort van uw grof snoei- hout af Heeft u grof snoeihout (dus geen complete co niferen, dikke stammen met een grotere dia meter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de takkenronde dè manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloopbedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er reke ning mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuilroute in de gft-container moet worden aangeboden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf dinsdag 20 ok tober tot en met dinsdag 3 november 1998 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. Wanneer ophalen? De takkenronde wordt gereden op donderdag 12 november 1998. U moet zich wel aanmelden! Wat gebeurt er als u niets doet met uw verleende bouwvergunning? De gemeente Oisterwijk geeft jaarlijks heel wat bouwvergunningen af. Met een bouwvergun ning op zak gaan de meeste mensen aan het werk. Een klein deel onderneemt niets. Er wordt dus niet ge- of verbouwd of pas geruime tijd nadat de vergunning verleend is. De ge meente heeft nu een aantal beleidsregels opge steld over het intrekken van bouwvergunnin gen die niet of niet tijdig worden uitgevoerd. Gaat u bouwen of verbouwen, vraag dan even naar die nieuwe beleidsregels om problemen achteraf te voorkomen. Intrekken Zo maar intrekken van een bouwvergunning die niet leidt tot het uitvoeren van het inge diende (ver)bouwplan kan en wil de gemeente niet. Dat moet in elk geval zeer zorgvuldig ge beuren. In de Woningwet (art. 59 lid 1) staat wanneer de gemeente een bouwvergunning kan intrekken. Die regels zijn duidelijk: Je kunt een bouwvergunning intrekken als blijkt dat de vergunning op basis van onjuiste of on volledige gegevens is verleend. Intrekken kan ook als blijkt dat degene aan wie de bouwver gunning verleend werd niet voldaan heeft aan een voorwaarde die aan de vergunning verbon den werd. Maar ook als binnen een bepaalde termijn (in Oisterwijk een half jaar na het ver lenen van de vergunning) geen begin met de werkzaamheden gemaakt is of als de werk zaamheden meer dan een half jaar hebben stil gelegen. Waarom beleidsregels Beleidsregels vastleggen draagt bij aan rechts zekerheid en gelijkheid voor de betrokkenen. Er ligt dan immers een duidelijke gedragslijn vast die wordt toegepast. Alleen in bijzondere gevallen kan van die beleidslijn worden afge weken en dan alleen als daar ook een duidelij ke motivatie voor wordt gegeven. Waarom zou je overgaan tot het intrekken van eerdere verleende bouwvergunningen Het kan ongewenst zijn als bouwvergunnin gen blijven voortbestaan waarvan geen gebruik wordt gemaakt. Dat kan zijn als een bestem mingsplan herzien is of als de gemeente met zo’n herziening bezig is of er een overweegt. Ook kan zo’n ongebruikte bouwvergunning andere bouwplannen in de weg staan. Maar niet alleen dat. De technische eisen die voor bouwwerken gelden worden regelmatig bijgesteld. Nieuw op te richten bouwwerken moeten zo veel mogelijk voldoen aan de laatste normen. Het is daarom niet wenselijk dat op grond van oudere bouwvergunningen nog bouwwerken worden gerealiseerd die niet aan de laatste normen voldoen. Dan is er nog een motief dat ertoe kan leiden om niet-uitgevoerde bouwvergunningen in te trekken. Oisterwijk mag jaarlijks slechts een gering aantal woningen bouwen. Bouwvergun ningen voor een woning die niet wordt uitge voerd betekent in de praktijk dat er weer een woning minder gebouwd kan worden en dat terwijl Oisterwijk de woningen die het mag bouwen allemaal hard nodig heeft. Vergunninghouder Het gemeentebestuur wil uiteraard na een zorgvuldige afweging over kunnen gaan tot het intrekken van eerder verleende bouwvergun ningen. Slechts wanneer de vergunninghouder definitief uitsluitsel kan geven dat er binnen redelijke termijn werkelijk ook begonnen gaat worden, dan zou het niet redelijk zijn om de vergunning in te trekken. Het gemeentebe stuur vindt dat de vergunninghouder in die gevallen gemotiveerd en schriftelijk moet aan geven dat de bouw binnen 1 jaar ook werkelijk zal beginnen. Duidelijke procedure Bij het intrekken van bouwvergunningen gaat de gemeente zorgvuldig te werk. Er is daarom een stappenplan vastgelegd dat zal worden ge volgd als de gemeente overweegt om een eer der verleende bouwvergunning in te trekken. Die stappen zijn de volgende: eerst wordt ge controleerd of de bouw begonnen is of niet. Daarna wordt de vergunninghouder met een standaardbrief op de hoogte gebracht van het voornemen van de gemeente om de bouwver gunning in te trekken. De vergunninghouder heeft dan twee weken de tijd om zijn zienswij ze in te dienen. Blijkt uit die zienswijze dat de bouwvergunning alsnog binnen 1 jaar wordt uitgevoerd, dan wordt -weer met een stan- B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 6 oktober onder meer de volgen de besluiten genomen: Algehele hertaxatie Besloten is om aan Houdringe opdracht te ge ven voor een algehele hertaxatie Wet Onroe rende Zaken. Aan de gemeenteraad zal ge vraagd om het daarvoor benodigde bedrag be schikbaar te stellen. Ontwerp-begroting 1999 Het college heeft ingestemd met de ontwerp begroting 1999 en besloten het daarbij beho rende raadsvoorstel aan de raad voor te leggen in de vergadering van 12 november. De ont werp-begroting zal in de raadsvergadering van 8 oktober aan de raad worden aangeboden. Besloten is om de inwoners door middel van een begrotingskrant te informeren. Straatnamen en huisnummering Besloten is om in verband met de gemeentelij ke herindeling de oude verordening straat- naamgeving en huisnummering in te trekken en een nieuwe verordening vast te stellen. Die verordening gaat voor het grondgebied van de hele gemeente gelden. Lid van een stembureau, is dat iets voor u? Op 3 maart en op 10 juni van het volgend jaar worden weer verkiezingen gehouden. Tot nu toe werd voor de bezetting van de stembureaus een beroep gedaan op mensen uit de politiek en de achterban en ambtenaren. Vanaf 1999 wil de gemeente bij de bemensing van de stembu reaus voortaan uitgaan van een niet-politiek gebonden bezetting. Er wordt een vergoeding uitgekeerd van f 125,- per verkiezingsdag als u de hele dag beschikbaar bent. Misschien is de functie Tid van een stembureau’ iets voor u? Wie kan lid worden? Om zitting te kunnen nemen in een stembu reau moet de betrokkene voor de verkiezingen die dan gehouden worden kiesgerechtigde in woner zijn van de gemeente Oisterwijk, van de kern Oisterwijk, Moergestel of van Heukelom dus. Enige administratieve ervaring wordt op prijs gesteld. En de voorkeur wordt gegeven aan mensen die op beide verkiezingsdagen be schikbaar zijn. Mensen die reeds eerder werk zaamheden op een stembureau hebben gedaan worden uitdrukkelijk uitgenodigd om zich aan te melden, over de financiële vergoeding, het presentiegeld dus, hebben we het al gehad. Wanneer melden? We zijn er misschien wat erg vroeg bij, maar zo heeft u nog enige tijd de gelegenheid om eens na te gaan of dit misschien juist iets voor u is. Schriftelijk aanmelden kan bij de verkiezings- coördinator van de gemeente, de heer E van Abeelen. U kunt uw aanmelding zenden aan Postbus 10101,5060 GA Oisterwijk, ter atten tie van de heer Van Abeelen. Vermeld in uw aanmelding even uw eventuele administratie ve ervaring en/of ervaring opgedaan in een stembureau. Zorg dat uw aanmelding voor 1 november a.s. bij de gemeente binnen is. Hoe aanbieden? Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig op gehaald. De mensen van de ophaaldienst we ten immers dankzij uw melding precies waar ze moeten zijn. LET OP: U mag maximaal 1 m3 aanbieden! Zelf brengen U hoeft met uw vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehe le jaar door snoeihout (tegen betaling van f 10,00 per m3) afleveren op de milieustraat van het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 6. noodgedwongen vroegtijdig afhaken. “Terug lopende gezondheid. Volledige inzet is derhal ve niet meer mogelijk en dan dien je mijns in ziens terug te treden”. Zo kondigde hij op 31 oktober 1996 schriftelijk zijn naderend vertrek uit de raad aan. Beter dan met de in die brief gebruikte eigen woorden kun je de overledene niet typeren. Je moest naar zijn mening iets met volledige in zet en overtuiging kunnen doen, anders kon je het beter nalaten. Bas Govers was in de raad nadrukkelijk en toch op de achtergrond aanwezig. Zijn op- en aan merkingen, zijn reacties en politieke verklarin gen werden nimmer op de man gespeeld. De zaak was voor hem belangrijk, al kon hij zich met goedgekozen woorden en uiterlijk schijn baar rustig toch opwinden over onrecht en on gelijkheid. Als lid van de commissie voor de beroepszaken, de werkgroep voorkoming klei ne criminaliteit en de Commissie voor Geor ganiseerd overleg was de heer Govers dan ook in zijn element. Hij was niet enkel actief in het Oisterwijkse politieke leven. Zo was de heer Govers ook be stuurslid van de Sportstichting; geruime tijd hockey-scheidsrechter en jeugdcommissaris van de juniorencommissie van HOCO. In 1960 was hij de grote animator van deelname aan het jeugdcarnaval met onder meer de kinder- carnavalsoptocht op zondag van de kinderen van de Maria Vreugderijkeschool. Hij was ge durende ruim twaalf en een halfjaar secretaris van de raad van Mastendollen en zijn kroon zette hij op een leven in dienst van de gemeen schap Oisterwijk met het voorzitterschap van het Comité 100 jaar St. Petruskerk in 1997. Oisterwijk verliest in Bas Govers een man met hart voor de zaak. Betrokkenheid en kwaliteit zijn woorden die voor altijd aan de heer Govers verbonden zullen blijven. Wij zullen hem mis sen en wensen Lia, zijn kinderen en de klein kinderen de kracht toe om dit verlies te dragen en te verwerken. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 1998 HUISHOUDSPECIAALZAAK In verband met een herdekingsbijeenkomst bij het mo nument van Generaal Barber aan de Raadhuisstraat worden op 25 oktober 1998 van 11.00 tot 14.30 uur de volgende wegen afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers: Afsluiting van de kruising Rootven/Raadhuisstraat tot de kruising De Stappert/Raadhuisstraat. Het verkeer richting Oirschot wordt omgeleid via de Waterhoefstraat en Heiligenboom. MOERGESTEL gemeente AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en mel dingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van B W kenbaar maken. In week 41 de volgende meldingen en aanvragen: - het verbouwen van het bedrijfspand aan het Stok- eind. De volgende sloopvergunning is binnengekomen: - het gedeeltelijk slopen van stallen aan de Heuvel straat 29. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDIN GEN Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij B W van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Meer informatie: afd. BMZ, tel. 5291221. Bouwvergunning is verleend voor: het bouwen van een kantoor met bergruimte aan de Herengoedstraat 9. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-begroting voor het dienstjaar 1999 van af heden gedurende 14 dagen op de secretarie voor eenieder ter inzage is gelegd en, tegen betaling vande kosten, in afschrift verkrijgbaar is. Oisterwijk, 8 oktober 1998 Rootven 10, 5066 AW Moergestel Tel. (013) 513 18 89, Fax (013) 513 21 06

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11