stma Fonds GIRO 55055 SPON S 0 R V E C D E H T E R S E F PATIËNTEN MEER LUCHT G E EMFYSEEM Autotron laat smullen op Custom Car Bike Show BOVAG Makelaarshuys strijkt neer in stationsgebouw Oisterwijk OFFICIEEL SUBDEALER SEAT - Onderhoud en reparatie alle merken Wij zijn gecertificeerd voor inbouw van SCM-TNO goedgekeurde beveilingssystemen Zaterdag 17 en zondag 18 oktober Collecte Nederlandse Brandwonden Stich ting 25 tot en met 31 oktober 1998 Gelukkig kennen de meeste mensen niet de pijn van een verbrandingsslachtoffer. Maar ie dereen heeft zich wel eens gebrand aan een hete pan of aan kokend water en weet daardoor hoe pijnlijk zelfs een kleine brandwond kan zijn. Ondanks dat de behandelingsmethoden voor brandwonden de afgelopen jaren sterk verbe terd zijn, is het genezingsproces van een brand- wondpatiént nog altijd langdurig en pijnlijk. Sinds 1971 zet de Nederlandse Brandwonden Stichting zich in voor brandwondslachtoffers. Dankzij deze inzet en de financiële giften van vele Nederlanders is er in de afgelopen jaren grote vooruitgang geboekt bij het verbeteren van de behandeling, maar ook bij het voorko men van brandwonden. (NVM), wat borg staat voor permanente edu catie van de medewerkers en kwaliteitsbewa king van de geleverde diensten. Het stati onsgebouw is de uitvalsbasis voor activiteiten op het gebied van taxaties in het Zuiden van Nederland, aankoopbegeleiding in de driehoek Tilburg-Den Bosch en Eindhoven en juridi- sche advisering. “Aangezien de naam Schonck ook in Breda en omgeving van oudsher een bekende klank vertegenwoordigt, zijn er ook vanuit die om geving nogal eens opdrachtgevers die ons kantoor in Oisterwijk weten te vinden. Als regionaal werkend bureau zijn wij altijd snel ter plaatse, zodat een taxatierapport spoedig na de opdracht bij de opdrachtgever retour zal zijn. Landelijk werkende taxatie- en in genieursbureaus schakelen ons al op project matige basis in als onafhankelijke vakbe kwame taxateurs als het gaat om de waarde ring van (in-)courante objecten onder ande re in het kader van de Wet Waardering On roerende Zaken (WOZ), de voormalige on roerend goed belasting”. Voorts begeleidt het frisse makelaarskantoor kandidaat-kopers van woningen in het Mid- denBrabantse, nadat er een zorgvuldige inventarisatie is gemaakt van specifieke woon wensen. Oisterwijk, Moergestel en omgeving staan ook buiten de regio bekend om natuur reservaat De Kampina met haar vennen. Ui teraard hebben ook de bekende restaurants hun eigen aantrekkingskracht op woningzoe kenden in dit gebied alsmede de exclusievere onder architectuur gebouwde woonhuizen. “Het is aan ons de taak om de “gouden tip” vlot en correct door te spelen, de daaruit voort komende bezichtigingen, het onderhande- lingstraject tot en met de uiteindelijke levering bij de notaris, wordt eveneens door Gerard Schonck en zijn zakelijke partners begeleid. Met name uit aansprakelijkheidsoogpunt van koper en verkoper is professionele aan- en ver- koopbemiddeling een verstandige optie. Op het gebied van taxaties, aankoopbegeleiding en juridische adviezen zit de opdrachtgever met ons kantoor op het juiste spoor”, besluit het ondernemende team van Makelaarshuys Schonck en partners, Stationsplein 1 te Oister wijk, telefoonnummer 5210 222. Zolang er echter slachtoffers zijn, blijft er geld nodig voor voorlichting en onderzoek! Daarom doen wij een dringend beroep op u om ons werk te steunen, door een bijdrage te geven aan de collectant die in de collecte week van 25 tot en met 31 oktober bij u langs komt. ROSMALEN - Ze staan er weer in alle soor ten en maten op zaterdag 17 en zondag 18 oktober in Autotron, de Lowriders, Hotrods, Streetmachines en Prostreets. Het leukste autopretpark biedt op deze dagen voor de vierde keer onderdak aan het spectaculaire evenement Custom Car Bike Show. Vanuit alle windstreken van ons land én lan den als Groot-Brittannië, België en Duitsland worden de Chevy’s, Ford’s en GM’s half okto ber in Rosmalen aangevoerd. De beauty’s zijn vaak nog maar op enkele details van het oor spronkelijke model te herkennen. Wie nog nimmer een Custom Car Bike Show heeft bezocht, kan zich maar amper een voorstelling maken van wat creatieve geesten - en handen niet te vergeten - met het neusje van een Cor vette en het ‘kontje’ van een Ford Pilot kun nen doen. Aan de andere kant van de Atlantische Oceaan zijn dergelijke shows al vele jaren zeer popu laire happenings, in Nederland veroveren deze bijzondere auto’s pas de laatste jaren de harten van een groter publiek. Maar niet alleen vier wielers staan in de belangstelling, ook de custom motorfietsen manifesteren zich steeds vaker. Dat is in oktober duidelijk te zien: het percentage motorfietsen wordt dit jaar aanzien lijk opgevoerd. De motoren zijn hoofdzakelijk afkomstig uit Nederland en België, zestig pro cent van het auto-aanbod komt uit het buiten land en dan met name uit Groot-Brittannië, Duitsland en België. Een custom car of bike is niet zomaar overal te koop. Het zijn veelal gedreven hobbyisten die met grote toewijding en vakmanschap dergelijke voertuigen in elkaar knutselen. Het unieke van de auto’s is dat door het ge bruik van onderdelen van verschillende ty pes en modellen eigenlijk geen enkele custom car of bike gelijk is. Voor de liefheb bers wordt het weer echt smullen in Autot ron. Na het succes vorig jaar heeft de organisatie ook dit keer weer de zogenaamde burn-out demonstraties op het programma gezet. Bij dergelijke demo’s worden de niet aangedreven wielen solide ‘verankerd’. Wanneer de pk’s ver volgens op de aangedreven wielen worden los gelaten, beginnen deze te spinnen; het rubber begint door de immense wrijving te smelten met als gevolg dat de banden zover afslijten dat ze uiteindelijk klappen. Veel bekijks tijdens de voorgaande edities trokken kunstenaars die met air-brushtech- niek de meest fantastische afbeeldingen op auto’s spuiten. Uiteraard ontbreken ook de kleding- en accessoirestands niet. De Custom Car Bike Show is overigens op de valreep van het seizoen 1998 dé gelegenheid voor jong en oud om nog een keer te genieten van de vele attracties op het autopretpark, zo als de razendsnelle kartbaan, de 4x4-Jeepbaan, het Ferrari racecircuit, Minitron (de grote we reld in het klein) etcetera etcetera. De Custom Car Bike Show is beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangs prijs bedraagt vanaf 12 jaar 19,50, kinde ren van 4 tot en met 11 jaar 17,50. Sedert juli is in het rijksmonumentale sta tionsgebouw van Oisterwijk een nieuw ma kelaarskantoor gehuisvest. Raymond van der Heijden en Robin Scholten participeren in het tot die tijd in Moergestel gevestigde Makelaarshuys Schonck en hebben daar door hun ondernemingsplannen “op de rails” gezet in Oisterwijk. Zij volgden de HEAO opleiding in Eindhoven en behaalde daar in 1995 hun makelaarspapieren. Vervolgens studeerden zij aan de Nijmeegse universiteit Nederlands recht met keuzevak ken als milieu- en agrarisch recht, bouw- en huurrecht. Dit voorjaar kregen zij het aanbod van makelaar Gerard Schonck uit Moergestel om te participeren in zijn bedrijf. Nadat de royale witte stationswoning uit 1865 geduren de zo’n vijftien jaren in gebruik was door een echtpaar, kwam het dit voorjaar op de markt. “Een unieke stek op de juiste plek, dus voor ons was het snel duidelijk dat dit passende huisvesting voor het Makelaarshuys zou bete kenen: de grote vertrekken, houten vloeren en ornamenten plafonds vormen een prettige ambiance om een traditioneel beroep als ma- kelaartaxateur of jurist uit te oefenen. In een van de kantoorkamers is zelfs nog een natuur stenen schouwpartij aanwezig, wat bijdraagt aan de klassieke sfeer”. Cliënten waarderen het pand als ze binnen zijn voor een afspraak en het geluid van de passe rende treinen tussen Tilburg en Eindhoven valt binnen de perken. Overigens reageren de computers niet op de voltage in de bovenlei dingen van de treinrails. Eenmaal per jaar zien de medewerkers echter een zeldzame verschij ning het gebouw betreden: Sinterklaas komt dan met de trein naar Oisterwijk en spreekt vanuit de toogramen de kinderen met hun ouders toe. Makelaarshuys Schonck en partners is lid van dit jaar 100 jaar geworden Nederlandse Vere niging van Makelaars in onroerende goederen tesA PAGINA 10 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 1998 1 1.6 Miljoen Nederlanders vechten tegen hun astma, bronchitis of longemfyseem. Vecht met ze mee. Uw gift geeft Carapatiënten meer lucht. AUTO Schoolstraat 60 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 11 10 II

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 10