moorman Oproep Algemene Ledenvergadering van de Rabobank Moergestel In Memoriam Willeke van Dijk HOOFDPRIJS: 300,- NOUWENS VERHUIZINGEN Rabobank 0MARIJ IJSSELDIJK-WAGEMANS Wij zoeken nog nieuwe leden van 8-9 jaar Future Vessel? Workshop integratie Afrikaanse volksmuziek en jazz 3e Luikse markt in Goirie Geboortekaartjes? AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Help de kinderen van de Hertog Jan ft Basisschool aan een V speeltoestel... NU WEER VOLOP: Winterkleding voor jong en oud Schaatsen op afspraak Toneel- en playbackkleding Glas en glas graveren Palthe stomerij Natuurlijk in 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 PAGINA 5 De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van haar leden. Via een gekozen bestuur en de leden vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. Het Bestuur en fëJociM rfKcw-rvrote. d'o^evrnaikéAafue Lid Anbos - Ziekenfonds erkend 31 RIJKSVERHUIZERS De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Ledenvergadering en de volledige tekst van de voorgestelde statuten en huishoudelijk reglement liggen vanaf vandaag voor de leden ter inzage op ons kantoor. De Coöperatieve Rabobank B.A. te Moergestel houdt op donderdag 15 oktober a.s. haar Algemene Ledenvergadering. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en vindt plaats in Partycentrum ’Den Boogaard’. Verkorte agenda: 1Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1997 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement 6. Mededelingen en rondvraag Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 Doe ook mee aan de MTV-Bingo op 5,12,19 en 26 november a.s. Loten zijn verkrijgbaar bij diverse winkeliers en kosten 2,50 per stuk Krijtenbogtstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Tel. 013-513 2688 's Maandags gesloten INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE Rabobank Midden in de samenleving Moergestel Grote keuze en persoonlijk advies! Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Huidverzorging/ Aromathérapie Jongens en meisjes van 8-9 jaar, die zoeken wij nog. Wij handballen en willen graag voordat de competitie begint half oktober nog graag aanvulling voor ons team, vooral ook jongens zijn van harte welkom. Dus heb je zin om in teamverband te gaan sporten, dan weet ik bijna zeker dat handbal ook wel iets voor jou is. Wil je het eens proberen, kom dan op vrijdag van 17.30-18.30 uur trainen in de sporthal. Wil je nog iets meer weten, bel dan Franky 513 3103. te verantwoorden. Ingewijden vertellen achter af dat de jury een lastige opdracht te verwer ken heeft gekregen en bewondert ook hier nog maals te inzet en inspiratie van de kinderen om over dit onderwerp een werkstuk te ma ken. Uiteindelijk ontkwam ook de jury er niet aan een oordeel te vellen en twee kinderen een retourtje Stockholm aan te bieden. De win naars zijn geworden Britt van Dijk en Sander Mols. Nogmaals van harte proficiat en succes gewenst bij de manifestatie. De school is uiter aard trots op deze afvaardiging waarbij we niet alleen onze school vertegenwoordigen maar ook voor heel Nederland als enige ambassa deur naar buiten treden. U leest ongetwijfeld eind oktober hoe deze reis is verlopen. Natuur lijk ook een woord van dank aan de sponsor, de gemeente Oisterwijk, die deze reis finan cieel mogelijk heeft gemaakt. Basisschool De Bienekebolders. Wat is dat nou weer zult u wellicht denken. Basisschool De Bienekebolders gaat op 23,24 en 25 oktober met twee leerlingen naar Stockholm. Deze kinderen nemen daar deel aan een mondiaal evenement geheten Fut ure Vessel (toekomstschip). Samen met 5000 mensen uit 124 landen zullen deze twee leer lingen een Future Vessel gaan bouwen en vinden er verschillende ceremonies plaats. Deze ceremonies staan in het teken van Water, Aarde, Vuur en Lucht. Waarom? Drie jaar geleden heeft de school contact ge legd met een basisschool in Stockholm. Door deze samenwerking is de school in contact ge bracht met de organisatie Globetree. Deze or ganisatie heeft tot doel kinderen en volwasse nen in de hele wereld kennis te laten nemen van de rechten van het kind en agenda 2 1, een document dat inmiddels door veel landen in de wereld is ondertekend en tot doel heeft een beter milieu voor de kinderen te creëren. Tij dens een uitwisseling met de Zweden is ge vraagd of de school interesse had om mee te doen aan het evenement Future Vessel. Dit was niet zo’n moeilijke beslissing dus zeiden we graag Ja. Voor de zomervakantie hebben we daarom middels ons bulletin kinderen opgeroepen een werkstuk te maken dat op de een of andere manier een link legde met de rechten van het kind en een gedachte over een gezondere sa menleving. Te winnen twee tickets naar Stock holm. Afgelopen vrijdag was de uiteindelijke finale. De werkstukken waren te bewonderen, trotse kinderen stonden erbij, spanning was op hun gezichten te lezen en om 1 1.00 uur kwam er een jury bijeen. Deze jury bestond uit Ma rijke van den Hurk (vakleerkracht handvaar digheid), Chris op ’t Hoog (voorzitter OR), Martin Laurenssen (lid MR) en de heer van Roessel (wethouder onderwijs). De kinderen mochten één voor één bij de jury komen en kregen daar de gelegenheid om een werkstuk Op zaterdag 10 oktober a. s. vindt er in de Til- burgse Dans- en Muziekschool een heel spe ciale workshop plaats. Drie zuid-afrikaanse jazzmusici Fezile Faku - trompet, Sydney Mnisi tenorsaxofoon en Louis Mhlanga - gi taar en zang) werken ieder vanuit hun eigen vakgebied aan een repertoire dat gekenmerkt wordt door de integratie van jazz en afrikaanse volksmuziek, de muziek van hun roots. Iedereen die een redelijk speelniveau heeft op de trompet, saxofoon, (akoestische) gitaar of zang kan met de workshop meedoen. Kaarten voor deelname kunnen worden afge haald bij de Tilburgse Dans- en Muziekschool (locatie Tilburg: Kapelaan Poellplein 3, tel. 535 40 55 of de locatie Oisterwijk: Schoolstraat 3, tel. 528 27 53). De workshop wordt georganiseerd in samen werking met de Vereniging Lekoa/Vaal duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Op 24 september 1998 bereikte ons het droeve bericht dat op 94- jarige leeftijd de heer W.J.C. van Dijk was overleden. Voor velen van U beter bekend als Willeke van Dijk. Willeke is voor de Moergestelse gemeen schap een belangrijk persoon geweest. Met zijn heengaan is een markante en war me persoonlijkheid uit onze gemeenschap verdwenen. Naast het runnen van een boerderij en de zorg voor zijn gezin, heeft hij met grote in zet en toewijding vele maatschappelijke functies vervuld. Grote bekendheid verwierf hij in zijn ar beidzaam leven als bestuurslid van de Boe renbond. Hiervan is hij 34 jaar bestuurslid geweest, waarvan 25 jaar als voorzitter. Op 3 april 1973 is hij benoemd tot erevoor zitter van de Boerenbond Moergestel en heeft hij voor zijn vele verdiensten een ko ninklijke onderscheiding ontvangen. Voor de Boerenbond was Willeke een man die op alle bijeenkomsten van de gelegen heid goed gebruik wist te maken om agrari sche belangen aan de orde te stellen. Hij stond bekend om zijn moed en doorzet tingsvermogen tot hij een gesteld doel had bereikt. Opmerkelijk hierbij is dat hij bij de uitoefening van zijn functie altijd eenvou dig en zichzelf is gebleven. Een ondernemend agrariër die elk uur van de dag beschikbaar was voor de Boeren bond. Hij werd geprezen om zijn goede verstand houding tot andere bestuurders en mede werkers. Men had graag met hem te doen. Niet voor niets wist men Willeke dan ook te vinden voor diverse functies in besturen, ook na zijn pensionering. Om U een indruk te geven van zijn indrukwekkende staat van dienst: - Medeoprichter van de R.K.J.B. (nu K.PJ.) - Bestuurslid van o.a. de paardenverzeke- ring, de vee- en vleescontrole, de eierbond, Interpolis, waterschap “De Dommel”, kringbestuur N.C.B., Lagere- en Middelba re landbouwschool, De Gestelse Henge laarsvereniging, het Oranjecomité en het Sint Nicolaascomité. Tevens was hij voorzitter van de Stichting ’De Reuselhof’, het rusthuis dat hij mede heeft gerealiseerd en waar hij vele jaren een goede verzorging kreeg. Ook was hij maar liefst 75 jaar lid van het Gilde St. Catharina. Een veelheid en variëteit aan functies die hij met grote toewijding, kennis en plezier vervulde. Willeke van Dijk zal voor iedereen die hem heeft gekend een leegte achterlaten. Wij wensen zijn kinderen, klein- en achter kleinkinderen alle sterkte toe in het verwer ken van dit verlies. Namens de N.C.B. Moergestel Lian Kocx-Jonkers Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 Op zondag 11 oktober wordt van 10.00 tot 17.00 uur de 3e Luikse markt in Goirie gehou den. De markt is te vinden rondom wijkcen trum “de Deel” aan de Frankische Driehoek in de wijk “de Hellen”. De entree is GRATIS. Op deze Luikse markt, waarbij ook een kindermarkt is, worden vanaf ca. 125 kramen en grondplaatsen niet alleen maar diverse artikelen, zoals antiek, schilde rijen, tweede hands, curiosa, auto’s enz. te koop aangeboden, maar tevens zullen er diverse at tracties aanwezig zijn. Zo zullen leden van “de Stoom modelbouw groep Midden-Brabant” diverse werkende stoommachines presenteren. Onder andere zij er diverse miniaturen, waar onder een miniatuur trein waarmee de kinde ren een ritje kunnen maken. Tijdens de Luik se markt zal tevens een hete luchtballon het luchtruim kiezen. Al met al is het de moeite waard om op zondag 11 oktober met het gehe le gezin een bezoek te brengen aan de 3e Luik se markt in Goirie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5