n Uitgekiende collectie slaapcomfort... BIBLIOTHEEK KORFBAL^ RADIO stichting’openbare O to w Ontmoetingsdag voor ouders van homoseksuele kinderen Uniek concert Russische muziek Ned. Ver. Slecht horenden afd. Tilburg JAN MICHIELS V*' COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Al 35 jaar kennis van en interesse voor drukwerk... Volop parkeer ruimte voor de deur en... de koffie staat bij ons altijd klaar! ilW Zondag 11 oktober Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Presentatie: Martien Oerlemans Liefde voor poëzie is iedereen aange boren KINDERBOEKENWEEK 1998 OISTERWIJK EN MOERGESTEL Een gezonde bes 144 Yoe/ je thuis in je sportJ Gevraagd: gelukzoekers! PAGINA 3 met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooral veel gezellige muziek afgelast Vertrek: 10.00; 8.45 10.00; 9.00 11.30; 10.15 11.00; 10.00 13.00; 12.00 Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 met Johan van Oosterhoud Zij wordt ook wel Blauwbes of Krakelbes ge noemd. Ik bedoel de Blauwe bosbes, die we o.a. aan treffen in de Oisterwijkse bossen, de Kam- pina en aan de Biestsedijk, en wel in het bos op de Diessense heide. Oppassen bij het plukken, trek een lange broek aan want muggen en te ken kunnen veel last veroorzaken. Ik weet het uit ervaring. Doe oude kleren aan want vlek ken van de donkerblauwe bessen zijn moeilijk uit de kleding te krijgen. In 1997 was er haast geen bosbes te vinden. De langdurige vorst in het voorjaar was voor de bloemen van deze plant funest. Duiven, gaaien en lijsters kwamen niet aan hun trek; er waren geen bessen. Er zijn twee soorten Bosbessen: de echte Wil de bosbes en de Amerikaanse variëteit. Deze is groter en wordt steeds meer geweekt. De bessen zijn heel gezond en een geneesmid del tegen diverse kwalen. Bovendien verhogen ze de gezichtssterkte, vooral bij nacht. Vandaar, dat ze worden genuttigd door piloten en auto coureurs. De bessen zijn rijk aan vitamine A en C en andere werkzame bestanddelen. Jam en drank maken is bij velen een favoriete hob by. Het plukken van bessen is tijdrovend. So what? U hebt er toch de tijd voor? Succes, wan neer u in juni gaat plukken... Liefde voor poëzie stimuleren en uitbouwen daar draait het om tijdens de aanstaande kin derboekenweek van 7 tot en met 17 oktober. In elk kind, zelfs het kleinste, schuilt een dich ter of tenminste een liefhebber van gedichten. Het begint al als baby. Kraaiend van plezier luistert het naar liedjes die uit de mond van mamma of pappa komen. Eenmaal in de peu ter- en kleuterjaren krijgt het maar geen ge noeg van versjes en rijmpjes uit de oude en nieuwe doos. En later als de puberteit in zicht is, dan zoekt het kind naar andere woorden die vorm geven aan zijn gevoelens. ’Rap’ is het dan helemaal. Vandaar het thema van de Kinderboekenweek: Van Rijm tot rap- versjes, liedjes, gedichten. In de Bibliotheken van Moergestel en Oister- wijk wordt de kinderboekenweek gevierd met verschillende activiteiten voor kinderen. Poëziewedstrijd Alle basisscholen zijn uitgenodigd mee te doen aan de poëziewedstrijd van de bibliotheek. De kinderen kunnen per groep een poezieposter inleveren. De jury zal jureren in 3 categorieën en per categorie komt er 1 winnend gedicht. Tentoonstelling De boeken die dit jaar bekroond zijn met een gouden of zilveren griffel en de boeken die ge kozen zijn door de kinderjury krijgen tijdens de kinderboekenweek een speciaal plekje in de bibliotheek. Voor alle kinderen tot 8 jaar ligt er een leuke kleurplaat klaar. De bibliotheek Moergestel organiseert nog een aantal speciale activiteiten. Voorleesfeest Het wekelijks voorleeshalfuurtje wordt in de kinderboekenweek extra feestelijk gevierd. Het voorlezen is voor 3 tot 6-jarigen van 3 uur tot half 4. Op woensdag 14 oktober wordt er voorgelezen door een heel speciale gast. De hoofdpersoon uit “Welterusten kleine beer”, grote beer, komt een verhaal voorlezen waarin hij zelf een grote rol speelt. Alle peuters en kleuters mogen naar het voor lezen komen. Welterusten kleine beer Voor de peuters staat de Kinderboekenweek in Moergestel in het teken van “Welterusten klei ne beer”. De hoofdpersonen uit dit boek loge ren tijdens de kinderboekenweek in de biblio theek. In hun berengrot ontvangen ze graag heel veel Moergestelse kinderen. Alle peuters van peuterspeelzaal Janneke brengen tijdens de kinderboekenweek een bezoek aan de biblio theek. Ook de ouders zijn dan van harte wel kom. Tijdens de openingstijden van de bibliotheek zijn de knutselwerken van de peuters te bezich tigen. Tot ziens in de Bibliotheek! Als ouders van hun kind te horen krijgen, dat hij/zij homoseksueel is, is dat zeker in het be gin voor de meeste ouders een verwarrende gedachte. Kinderen hebben vaak al een heel proces achter de rug voordat zij hun ouders inlichten over hun seksuele geaardheid. Voor de ouders begint de verwerking dan echter pas. Het kost ze tijd en moeite om kennis te maken met de nieuwe belevingswereld van hun kind. Ouders en kinderen vinden het vaak moeilijk om erover te praten. Daarom organiseert op zaterdag 7 november de Werkgroep Ouders van Homoseksuele Kinderen i.s.m. het COC Tilburg een ouder- middag. Het programma start om 13.15 uur in het COC-pand aan de Koestraat 73 in Tilburg. Eerst kan men kennismaken met de leden van de werkgroep Ouders van Homoseksuele Kin deren en met de vrijwilligers van de COC- hulpgroep. Daarna kunnen de ouders onder begeleiding van een werkgroeplid praten over hun ervaringen. Ook jongeren zijn welkom op deze middag. Zij gaan met de vrijwilligers van het COC een videofilm bekijken en kunnen dan tevens praten over hun ervaringen. Vanaf 16.30 uur tot 17.30 uur is er dan nog de gelegen heid om gezamenlijk even na te praten. Voor meer informatie en aanmeldingen voor deze middag tel. 528 4496 of 073 - 511 5537. Op zaterdag 1 0 oktober a. s. zal er in de aula van Huize Vincentius, gelegen aan de Schoor- straat te Udenhout, om 14.30 een bijzonder concert plaatsvinden. Toegang gratis. Dit concert wordt gegeven door twee veelbelo vende musici uit Rusland, te weten: Valeria Bogdanova (geb. 1960) viool en Tatjana Mere- nova geb. 1953) Piano. Beide musici hebben al eerder succesvolle tour nees gegeven in Duitsland, België en Neder land en de kritieken waren zeer lovend. In de Süddeutsche Zeitung van 23 maart 1995 wordt gesproken over een Russisch muziekwonder! Dit concert wordt ook gegeven om een kinder tehuis in Twer 300 km noord-west van Mos kou) financieel te steunen. Twee vrouwen lei den sinds 8 jaar daar het kindertehuis waar volgens de antroposofie geleerd en gewerkt wordt. De omstandigheden zijn daar niet op timaal, maar door een ieders inzet krijgen de mensen het dagelijks bestaan aardig voor el kaar. Iedereen draagt een steentje bij door zijn capaciteiten in te zetten. Op zich is dit heel lovend en een prestatie, maar het bestaan van dit tehuis en de daarmee ge paarde opvang van mensen moet worden ge continueerd. Daar is geld voor nodig en daar om zijn bovengenoemde musici begonnen aan hun tournee door België en Nederland. Aan het einde van het concert zal er met “de PET” worden rond gegaan. “De PET” organi serend comité van culturele doeleinden in de Udenhoutse gemeenschap ondersteunt dit ini tiatief en concert. Daarom nodigt Huize Vincentius, gesteund door “PET” Udenhout, u van harte uit dit bij zonder concert mee te maken. Op donderdag 15 oktober vieren wij beschei den het 90-jarig bestan van de Ned. Ver. voor Slechthorenden en tevens het 15-jarig bestaan van de heropgerichte afdeling Tilburg e.o. Op deze avond zal er een vrijblijvende demon stratie spraakafzien met ondersteuende geba ren zijn, waarna een gezellig samenzijn. Deze avond is toegankelijk voor iedereen die meer wil weten over slechthorendheid. De bijeenkomst (van 20.00-22.00 uur) vindt plaats in het Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 in Tilburg. Tevens maken wij bekend dat op verzoek er elke eerste donderdag van de maand een ont- moetingsmiddag wordt gehouden van 14.00- 16.00 uur. Voor meer informatie: D. Smits, tel. 521 74 47. Uitslagen: Pup. E: Roef! - Fortuna ’68 2-1; Asp. C: Roef! - NKV 4-0; Asp. B: Roef! - Flash 4-1; Jun. A: Roef! - DSV 7-7. Programma 8 oktober: Recr.: Roef! - Weebosch Programma 10 oktober: Pup. F: Euro Girls - Roef! Pup. E: Rosoio - Roef! Asp. C: Nijnsel - Roef! Asp. B: Zigo - Roef! Jun. A: Hilko - Roef! Wie zoekt er niet naar een beetje geluk? Geluk hoeft niet, te betekenen veel geld te hebben. Men kan ook heel gelukkig zijn door voor ie mand iets te betekenen, wat veel voldoening kan geven. Wij van miMax ervaren dit nu al bijna een jaar, Wij zetten ons in voor de belangen van de mi nima en hieronder vallen niet alleen bijstands gerechtigden, wij zijn er ook voor AOW-ers, WAO-ers en mensen met een minimaal inko men. Wat doen wij exact?: - Wij zorgen ervoor dat men in een vertrouwe lijke, ongedwongen sfeer zijn verhaal kwijt kan - Wij geven informatie over bv. uitkeringen, gemeentelijke heffingen, kwijtscheldingen en subsidies - Wij geven eventueel hulp bij het invullen van formulieren - Wij nemen vragen en problemen door en zoe ken naar oplossingen - Wij proberen mensen mondiger te maken door op te komen voor zichzelf - Wij gaan indien nodig mee naar instanties en/ of bezoeken we mensen thuis Nu, na negen maanden ons in te zetten voor de minima mogen wij constateren dat miMax al voor velen een “begrip” is. Men weet ons te vinden en dat geeft ons erg veel voldoening. Daarom vragen wij GELUKZOEKERS die zich betrokken voelen bij het wel en wee (meer wee, dan wel!.) vag de minima. Neem eens con tact met ortsSbp^’ellicht geeft het U ook een stukje geluk door voldoening, om op vrijwilli ge basis ons team te helpen uitbreiden. Wij zijn iedere donderdagmiddag open van 13.00 - 17.00 uur aan de Poirtersstraat 5 te Oisterwijk. Tevens kunt U ons bereiken via onze voice-mail, 522 0320, spreek Uw bood schap in en wij bellen U zo spoedig mogelijk terug. F“~ 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 3