TV WIEKENTKUNST MOERGESTEL^ Aphrodite Stef IJsseldijk en Rik hebben goed beet... Zaterdag 10 en zondag 11 oktober a.s. Eén groot feest op Nieuwjaarsdag 2000 KIJK SNEL OP PAGINA 7! Gemeenteraad herdenkt Theo op ’t Hoog Samen met Yvonne op MTV Jaarlijkse collecte E.H.B.O. St. Christoffel NCRV-Document: ’De kinderen van De Hondsberg’ Woningstichting Sint Joseph start groot onderzoek onder huurders Heel bijzondere Eucharistieviering 50 Jaar Audacia AW L Donderdag 8 oktober 20.30 u.: De afgelopen weken hebt u in ’Moergestel- Nieuws’ kunnen lezen wat en wie u op Wiekent- kunst Moergestel ’98 zoal kunt en mag ver wachten. Deze week pu bliceren we de laatste onderwerpen en een to taaloverzicht van het Wiekentkunst ’rondje Moergestel’. Kijk maar op pagina 7. Aan het begin van de raadsvergadering, ko mende donderdag 8 oktober, zal het overleden raadslid Theo op’t Hoog worden herdacht. Dat gebeurt om 19.30 uur. De onderwerpen die op de raadsagenda staan komen vanaf 20.30 uur aan de orde. Dierenspreekuur met kinderen Zit je op de basisschool en heb je een vraag over je huisdier of is je huisdier misschien 'n beetje ziek? Ga dan samen met Yvonne van MTV naar de dieren arts. Wil je mee, bel dan even naar tel. 513 3888. Samen met je huisdier, Yvonne en ’n cameraman mag je dan naar de dieren arts en kom je op MTV. Leuk idee? Bel dan gerust! Huidverzorgingsinstituut LET OP: extra herhaling van deze uitzending op zondag 11 oktober om 13.00 uur Cr 4 Op de Lind van 14.00 tot 20.00 uur De pers kreeg bij de installatie te horen dat de plannen voor het feest nog in de brainstor- mingsfase verkeren, doch zijn er al wel enkele basisgedachten geformuleerd. Zo gaat zij ervan uit dat een nachtactiviteit bescheiden zal zijn omdat mensen die Nieuwjaarsnacht hoofdza kelijk in familiekring bij de buis zullen door brengen. Zij denkt aan een feest (manifestatie, demonstratie en dergelijke) voor de totale be volking van de drie kernen Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom op de Lind van 14.00 tot 20.00 uur. Van 12 t/m 17 oktober a.s. komen wij weer bij u aan de deur voor onze jaarlijkse collecte. Wij hopen wederom op uw steun te mogen reke nen zodat wijn weer nieuwe attributen kunnen aanschaffen die nodig zijn voor goede oplei dingen en vervolgopleidingen in E.H.B.O., re animatie en spordetsel, alsmede het op profes sionele manier begeleiden van activiteiten zo als u dat van ons gewend bent bij o.a. wielren nen, Avondvierdaagse, KPJ, Carnaval, etc. U krijgt van ons een nieuwe kaart met daarop alle belangrijke telefoonnummers. Een mededeling voor onze E.H.B.O.-ers: 15 oktober is er geen les!!! WIJ ZIJN GESLOTEN VAN 3 T/M 16 OKTOBER Aflevering 2: Céline en Michael Maandag 12 oktober 1998 Céline komt uit Chili en is ala baby geadop teerd door haar huidige ouders, die pas jaren later ontdekten wat er werkelijk met haar aan de hand was. Zo blijkt Céline niet in staat om liefde en affectie te ontvangen, waardoor iede re toenadering voor het meisje een bedreiging vormt. Haar ouders proberen uit alle macht om het contact te onderhouden, om liefde te ge ven en Céline in de toekomst weer thuis te la ten wonen, maar het lijkt een verloren strijd. Michael leeft in dezelfde woning als Céline. Hij is al wat ouder en steeds meer bezig om Straks, na de behandeling in De Hondsberg. op zich zelf te gaanwonen, alleen en zonder begelei ding! Over de wanhoop van ouders en de on mogelijkheid om ooit nog thuis te komen... In de afleveringen ziet u ook groepsleidsters uit Moergestel, zoals o.a. Chantal Pellis en Ellen op ’t Hoog. E.ls Gelden-Koks ziet u in diverse afleveringen als gezinstherapeut/ maatschappelijk werkster. 4 De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. Woningstichting Sint Joseph gaat in de twee de week van oktober een grootschalig onder zoek onder haar huurders houden. Sint Joseph wil weten wat de huurder vindt van de dienst verlening van de woningstichting in de breed ste zin van het woord. Er zullen bijna 700 enquêteformulieren wor den verspreid. Dit aantal is verdeeld over drie groepen: huurders die het afgelopen jaar een woning van Sint Joseph hebben betrokken huurders die het afgelopen jaar een woning van Sint Joseph hebben achtergelaten huurders die de afgelopen tijd een onder houdsklacht bij de woningstichting hebben gemeld. In de enquête wordt gevraagd naar de ervarin gen van de bewoners: zijn de klachten op tijd en correct afgehandeld, was de gang van zaken bij de verhuizing duidelijk en was de huurder tevreden over de manier waarop de overdracht van de woning plaatsvond. Ook wordt ge vraagd naar de (telefonische) bereikbaarheid van medewerkers. Waar nodig zullen de resultaten van het on derzoek leiden tot aanpassingen in de werkwij ze van de woningstichting. Als geen ander kan Sint Joseph beoordelen hoe belangrijk het is dat bewoners tevreden zijn met hun woning. Sint Joseph hoopt op een massale deelname, zodat er een goed beeld ontstaat van wat er onder haar huurders leeft. Onder de deelne mers zal een aantal fraaie prijzen worden ver loot. Dat is tenminste de bedoeling van het gemeentebestuur van Oisterwijk. Om dit te verwezenlijken heeft zij een stuurgroep “Lokale Stuurgroep Millenniumviering” in het leven geroepen, waarvan de installatie afgelopen woensdag 30 september plaatsvond in de Raadszaal van het Raadhuis in Oisterwijk. De stuurgroep gaat de stichtingsvorm aannemen en heeft daarbij de doelstelling: een gepaste viering, dat breed wordt gedragen, een actieve deelname kan kennen en waarbij vooruitgeke ken wordt naar een grotere saamhorigheid en beter begrip voor de diverse bevol kingsgroepen, waaronder bijvoorbeeld ook de asielzoekers, in de nieuwe eeuw. Versnippering voorkomen De stuurgroep hoopt en vertrouwt erop dat zij binnen de gemeente Oisterwijk het monopo lie voor de viering zal krijgen. Budgetten (hoogte nog niet bekend) zullen door de ge meente enkel doorgesluisd worden naar de stuurgroep. Het is dus echt niet de bedoeling dat allerlei verenigingen en organisaties voor die dag eigen activiteiten ontplooien, waardoor de mensen van de ene naar de andere receptie moeten lopen. Uiteraard zijn reeds bestaande en nieuwe ideeën van harte welkom bij de stuurgroep. Nadere voorstelling stuurgroep De stuurgroep zal nog nader aan u worden voorgesteld. Zij kent een bezetting van verte genwoordigers van organisaties (b.v. horeca en toerisme) en de kar wordt getrokken door voor zitter Joop van Lier (directie Fuji) en zijn rech terhand vice-voorzitter Piet van Schijndel (di recteur Interpolis). Burgemeester Y. Kortmann is toehoorder bij de vergaderingen van de stuurgroep. Door volgende persgesprekken wordt u onder andere door deze krant van de ontwikkelingen op de hoogte gehouden. Voor inlichtingen kunt u terecht bij de heer drs. K.A.G. Smitsmans (tel. 523 2425). 22 Zaterdag 24 oktober a.s. In het kader van het 50-jarig bestaan van SV Audacia vindt op zaterdag 24 oktober een bijzondere Eucharistieviering plaats in onze parochiekerk. Voorganger is pas tor H. van den Broek. Het bijzondere aan deze dienst is tweeledig: het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het Gospelkoor ’The Inspirational Commu nity Gospel Choir’. Dit koor, dat zowel lan delijke als internationale bekendheid geniet, komt met 60 personen naar Moergestel. Tevens wordt aan de Eucharistieviering mee gewerkt door een elftal van Dl-pupillen van S.V. Audacia o.l.v. Jeanne Denissen. Samen met pastor van den Broek zullen deze jongens ’de preek’ verzorgen. Met deze H. Mis gaan de gedachten van de Ju- bileum-commissie uit naar de overleden leden van S.V. Audacia. Personen die in het verleden hun sporen hebben verdiend binnen de club en die het meer dan waard zijn om, speciaal in dit Jubileumjaar, eens extra te worden her dacht. IEDEREEN is van harte welkom om deze unieke Eucharistieviering, die op zaterdag 24 oktober om 19.00 uur begint, bij te wonen. ft Met z’n drieën kwamen ze eraan te pas om deze karper uit het water van De Reusel te halen! Stef IJsseldijk (12 jaar, Krijtenbogtstraat 2b), verwoed sportvisser en lid van ’De Sportvissers’ uit Oisterwijk sloeg hem aan de haak. Z’n vriendje Rik Stads (10) was erbij, maar samen slaagden ze er niet in het beestje boven water te krijgen, ’n Derde helper kwam er aan te pas. Nadat moeder was ingeseind werd de foto gemaakt en de karper gemeten... 85 cm lang... Nadat dit allemaal gebeurd was heeft Stef de karper z’n vrijheid teruggegeven. Het was voor hem de eerste keer dat hij een dergelijk groot exemplaar bovenhaalde, hoewel hij veel vist, ’als het kan elke dag’ ver trouwde hij ons toe. Het resultaat leverde een mooi plaatje op van de trotse Stef en z’n vriend Rik... WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1020 w 'Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. 70 Schoolstraat 5 MOERGESTEL KJ Tel. 013-513 1474 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) I Jeugdvakantieweek; Betty Nagel (tentoon stelling); Con Amore 25 jaar; Sport: hand- boogschieten, touwtrekken, 50 jaar Auda- cia, Engelandvaarders; De Klomp 60 jaar; Wiekentkunst; ’Wè zut zèn’?; Historisch rondje Moergestel; De natuur: de kikker- poel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1