I AUDAffl Tilburgs onderonsje in Demo Spreekuren B en W vT O i s t e r w ij k Kampioenschap tafeltennis Oisterwijk voortaan om Bart Maton Wisselbokaal 1- 2 5-1 0-6 0-6 3-0 2- 5 5-2 1- 5 2- 4 2-4 14.30 12.00 11.00 10.00 12.00 10.00 12.30 10.00 10.00 10.30 Op vrijdag 9 oktober a.s. vindt er in Jongeren centrum Demo een dubbelconcert plaats van twee Tilburgse bands. Op het podium zullen de doom-metalformatie Anonymous Era en de symfonische rockband Forever Times verschij nen. Anonymous Era is een jonge band die haar gothicsound al eens eerder ten gehore bracht in Demo en daarbij toen bewondering oogstte. Ook Forever Times is voor de trouwe concertbezoekers van Demo geen onbekende meer. Deze band heeft bovendien net een CD uitgebracht, die ook in het buitenland uit zal komen. Dit Tilburgse onderonsje vindt plaats op vrijdag 9 oktober in jongerencentrum Demo, Molenstraat 1 te Oisterwijk.; aanvang 21.30 uur, zaal open 20.00 uur, entree f5,-. Benoeming lid van de gemeenteraad De VöÖrSftter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente, maakt ingevolge artikel W 7 van de Kieswet bekend, dit zijn besluit van 30 septem ber 1998 waarbij Dhr. Mathijssen, M.F.J.M. (Martien) te Oisterwijk is benoemd verklaard tot lid van de raad van de gemeente Oisterwijk wegens het opvullen van de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Th.N. op ’t Hoog, ter gemeentesecretarie voor eenieder ter inzage is gelegd. In Moergestel Informatieavond over vervangen van de riolering Vervangen riolering Het vervangen van de riolering in Moergestel betreft de volgende straten; de Korenstraat, Bosstraat en het Brieltje. Samenvatting van de plannen -in de Korenstraat wordt de riolering vervan gen tussen de Schoolstraat en de Schout van de Wouwstraat. Ook worden infiltratie-voor- zieningen aangelegd; -In de Bosstraat tussen ’t Brieltje en de Scheer- man wordt de riolering vervangen door een grotere leiding. Ook in ’t Brieltje zelf zal een grotere leiding gelegd worden. Ten behoeve van een betere afvoer zal een nieuwe leiding gelegd worden tussen het gebouw van de Scou ting en de Reusel. In deze straten zullen eveneens voorzieningen voor infiltratie aangelegd worden. Informatie-avond Moergestel De informatie-avond over vervangen van het riool in Moergestel is op dinsdag 20 oktober a.s. om 20.00 uur in Partycentrum ’Den Boo gaard’. Aanwezig op deze avond zijn wethou der J. Schoenmakers en dhr. F. Veeke. Vragen? Wilt u nog iets vragen over een van deze infor- matie-avonden dan kan u bellen met de heer F. Veeke, tel. 52 91 279. In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 12 oktober op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: burgemees ter Y. Kortmann van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 13 oktober is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Donderdag 22 oktober om half acht Raadsvergadering De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert donderdag 8 oktober zoals gebruikelijk vanaf half acht in het Raadhuis. Wilt u zelf het woord ’voeren over onderwerpen die op de agenda staan, dan kunt u gebruik maken van het spreekrecht. kunt gratis een setje met agenda en voorstel len krijgen die tijdens de raadsvergadering worden behandeld. Tijdens kantooruren kunt u daarvoor terecht bij voorlichting in het gemeentekantoor of in de bibliotheek van Moergestel. Waarover wordt op 8 oktober vergaderd? O Ingekomen stukken en mededelingen Er staat een brief op de agenda van de Woning- - stichting St. Joseph en de Senioren Vereniging Oisterwijk over een convenant. O Verkoop deel Kloosterdreef 2 Het college wil een deel van het pand waarin de vrijwillige brandweer van Moergestel is gehuisvest, afstoten. De raad wordt gevraagd daarmee in te stemmen. De opbrengst van de verkoop wordt waar nodig benut voor de ver bouwing van de uitrukpost voor de brandweer. O Regionale programmaraad De gemeenteraad moet een programmaraad instellen die de kabelexploitanten adviseert over hetprogramma-aanbod. Indien kabelnet ten gekoppeld zijn, dan moet er een regionale programmaraad komen. Bij de gemeente Oisterwijk is dat het geval. In die regionale raad moet een vertegenwoordiger van Oister wijk komen. B. en w. vragen aan de raad om de bevoegdheid om 1 lid in die regionale pro grammaraad te benoemen, aan het college van b. en w. te delegeren. O Aanpassen riolering In het rioolbeheersplan van de voormalige ge meente Moergestel en in het nieuwe plan van de gemeente Oisterwijk is aanpassen van de riolering in de Bosstraat en het Brieltje in Moergestel opgenomen. Er is een bestek voor deze werkzaamheden uitgewerkt. B. en w. vra- Programma zondag 11 oktober 1998 Taxandria 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Korvel 2 Zouavia 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Nemelaer 4 Audacia 5 - Beerse Boys 4 Audacia 6 - SVSSS 7 Audacia 7 - Sc Olympus 7 VCB 5 - Audacia 8 Oirschct Vooruit 13 - Audacia 9 Dames: Audacia 1 - Essche Boys 1 Zaalvoetbalprogramma: vrijdag 9 oktober DBB Protect 2 - Audacia 222.00 Hispohal Audacia/De Brouwer 3 - SK Konica/Pr. 5, 19.00 uur Stokeind B en W besluiten B en W hebben in de vergaderingen van 29 en 30 september 1998 onder meer de volgende besluiten genomen: - Brandweer In relatie tot de afsplitsing van een deel van Kloosterdreef 2 en de aanpassing van de brand weerkazerne in Moergestel opteert het college voor verhuur van de bovenverdieping en een uitrukpost voor de brandweer en denkt daar bij aan de minimale variant. - Dans en muziekschool Voor cursussen van de Tilburgse dans- en mu ziekschool die niet in Oisterwijk gegeven wor den en waaraan Oisterwijkse en Moergestelse leerlingen deelnemen, wordt over 1998 een subsidie verstrekt. - Nieuwenhoflaan Het college heeft de werkzaamheden van het bestek ’herstraten Nieuwenhoflaan met bijko mende werkzaamheden’ gegund aan aan nemersbedrijf Dovako in Moergestel. - Nieuw raadslid Aan de raad zal in verband met het overlijden van de heer Th.N. op ’t Hoog worden voorge steld op basis van de bevindingen van de commissie van onderzoek naar de geloofsbrie ven een beslissing worden genomen over de toelating van een nieuw raadslid. Onnodig verlies Audacia maakt het niet af Audacia - VOW1 - 2 Wie bij rust een voorspelling mocht doen over de afloop van de wedstrijd zou een overwin ning van de gasten uit Zijtaart zeker niet heb ben laten noteren. De stand was toen 1 - 0 in het voordeel van Audacia na die eerste helft te hebben gedomineerd. Voor de neutrale toe schouwer en de Audacia-aanhanger zou een uitbreiding van de score met één of twee doel punten het meest worden voorspeld en alleen een optimistische VOW-aanhanger zou een gelijkspel als het hoogst haalbare beschouwen. Het verliep echter totaal anders. Te gehaast Mocht het niet bereiken van een hogere score bij rust nog te wijten kunnen zijn aan domme pech (een bal werd reeds in de vierde minuut van de doellijn gehaald bij een schot van Gre gor Janssen en in de achtste minuut trof Jan Habraken de lat), achteraf moet worden vast gesteld, dat er ook toen al geen rust was in het Audaciaspel. In de drang om te winnen werd de zorgvuldigheid uit het oog verloren, teveel passes kwamen verkeerd aan en koelbloedig heid ontbrak. Zo had Erik Kreyveld in de der tigste minuut een vrije doorgang naar het doel doch in plaats van een ferm schot volgde er een zacht rollertje waar de keeper dankbaar voor was. In de veertigste minuut kwam het doel punt er toch. Erik Denissen kopte een hoek schop binnen, die door de verdediging onvol doende kon worden verwerkt. Na rust ging Audacia té gretig op zoek naar een grotere overwinning en toen VOW (Voet balvereniging Oranje Wit) bij een van haar ge vaarlijke counters door Emiel van Dinther een gelijkmaker scoorde in de twaalfde minuut, werd het spel van Audacia nog onrustiger en daardoor nog onzorgvuldiger. Wie gedacht had dat een doelpunt van Audacia toch nog wel zou vallen kwam bedrogen uit. Die viel juist aan de andere kant door weer zo’n counter als in de twaalfde minuut. Nu was het in de drieën veertigste minuut dat de uit de counter gevolg de hoekschop door de uitstekende mee opge komen verdediger Paul van de Hurck met een kopbal onberispelijk werd binnengewerkt: 1 - 2. Grote vreugde bij VOW na afloop van de wedstrijd en diepe teleurstelling bij Audacia, dat in de laatste minuut nog een gelijkmaker zag afgekeurd door de scheidsrechter wegens gevaarlijkspel door de na de gelijkmaker van VOW ingezette Frans Tekath. Een dergelijke beslissing lijkt altijd discutabel en zeker bij deze stand moeilijk te accepteren. De scheids rechter was echter uitstekend op dreef en hij zal wel gelijk gehad hebben Zondag naar Taxandria Voor de volgende derby gaat Audacia op be zoek bij Taxandria aan de Kivitslaan in Oister wijk (goede fietsstalling aanwezig). Door de twee nederlagen (Avanti en VOW) zal Auda cia nu wel weer met beide benen op de grond staan en ervan overtuigd zijn dat er iedere wed strijd om de punten moet worden geknokt. Zij verdient daarbij een grotere belangstelling en ondersteuning dan afgelopen zondag. Juist als het succes niet zo maar komt aanwaaien is die ondersteuning onontbeerlijk. Uitslagen zondag 4 oktober 1998 Audacia 1 - VOW 1 Willem II2 - Audacia 2 Audacia 3 - Sc ‘t Zand 4 Noad 5 - Audacia 4 EDN’56 2 - Audacia 5 Essche Boys 3 - Audacia 6 Sarto 8 - Audacia 7 Audacia 8 - SVG 8 Audacia 9 - Beerse Boys 6 Dames: GSBW 2 - Audacia 1 Geen griep voor ’n prikkie Elke winter wordt 5-10% van de Nederlandse bevolking door griep (influenza) geveld. Voor de meeste mensen betekent dit een weekje on der de wol, met verschijnselen als koorts, spier pijn, hoofdpijn en een droge hoest. Voor ande ren vormt griep een echt gezondheidsrisico: o.a. voor mensen met CARA, hartpatiënten, diabetici en nierpatiënten. Hun klachten kun nen verergeren en er kunnen complicaties op treden. Voor mensen die tot een risicogroep behoren is griep dus geen onschuldige ziekte. Als ge volg van griep belanden gemiddeld 20.000 mensen in het ziekenhuis en overlijden er 2.000. Veel van deze ziekenhuisopnames en Bouwvergunningen/meldingen Bouwplannen ter inzage Wet Milieubeheer 5.V. gen de raam om 1,1 miljoen beschikbaar te stel len voor het aanpassen van die riolering. O Rechtsgeding Hilverbode Door het stoppen van ’de Oisterwijker’, waar in de gemeentepagina,’s werden gepubliceerd, leidt de gemeente schade. Daarover wordt overlegd met de directie van De Hilverbode. Indien dit geen resultaat oplevert, overweegt het college een gerechtelijke procedure te be ginnen. Het college stelt de raad voor om de bevoegdheid tot het voeren van een rechtsge ding tegen drukkerij De Hilverbode te delege ren aan het college. O Raadslid Op de agenda staat tot slot het voorstel tot het toelaten van een nieuw raadslid. Het lid moet de plaats innemen die is leeggevallen door het plotseling overlijden van Theo op ’t Hoog. MOERGESTEL gemeente sterfgevallen hadden voorkomen kunnen wor den met een griepvaccinatie (prik). De beste maanden om een griepprik te halen zijn oktober en november. De griepprik helpt alleen tegen de ’echte’ griep, die wordt veroor zaakt door het influenzavirus. Met de griep prik kunnen dus niet verkoudheden en andere op griep lijkende verschijnselen voorkomen worden. De griepprik geeft een bescherming van 70% tegen ziek worden door het griepvi rus. Bij ouderen ligt de bescherming wat lager, omdat het afweersysteem minder goed werkt. De kans dat u griep krijgt is dus niet uitgeslo ten. Mocht u ondanks de griepprik toch griep krijgen, dan verloopt deze milder en bestaat er minder kans op complicaties. De griepprik zelf kan geen griep veroorzaken. De griepprik moet jaarlijks herhaald worden omdat het vaccin eik jaar wordt aangepast aan het dat jaar circule rende griepvirus. Meer informatie over griep en de griepprik kunt u lezen in de folder, die u kunt vinden bij huisarts, apotheek of bibliotheek. Voor advies over de griepprik in uw persoonlijke situatie is uw huisarts de aangewezen persoon. Ook kunt u voor meer informatie terecht bij de GGD. Titelstrijd op 7 november De naam Bart Maton zal als het aan de tafel tennisvereniging D.V.M. uit Oisterwijk ligt, verbonden blijven aan het tafeltennis in de ge meente oisterwijk. Met instemming van me vrouw Maton is door tafeltennisvereniging D.V.M., wat staat voor De Vrolijke Meppers, besloten om de Oisterwijkse kampioenschap pen tafeltennis voortaan jaarlijks te betwisten om de Bart Maton Wisselbokaal. Bart Maton blijft in de herinnering van de tafeltennisvere niging als een langdurig en actief lid met grote verdienste. Na bijna vijftien jaar zelf actief te hebben gesport moest hij om gezondheidsre denen afhaken. Maar dat betekende voor Bart niet, dat hij D.V.M. daarmee vaarwel zei. Hij nam onmiddellijk de draad op als jeugdleider om ervoor te zorgen dat De Vrolijke Meppers sportief een goede toekomst tegemoet zouden kunnen gaan. Bart overleed op 29 maart jl. Kampioenschap De kampioenschappen van Oisterwijk worden dit jaar voor de vijftiende keer gehouden. Dat gebeurt op zaterdag 7 november in de zaal van de Coppele aan de Willem de Zwijgerlaan in Oisterwijk. Aan die Oisterwijkse kampioen schappen kan worden deelgenomen door recreanten en door diegenen die competitie spelen op T.T.L.-niveau. Niet enkel mensen uit de kern Oisterwijk, maar uiteraard ook uit Moergestel en Heukelom. Inschrijven Inschrijven kan tótvljf’ffi^ttr voor het toer nooi, dat is dus uiterlijk op 2 november a.s. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij C. van de Loo, Telstarlaan 45 in Oisterwijk, tele foon 52 849 94. AUDACIA JEUGD Uitslagen pupillen: Audacia Dl - Nevelo 0-3; Audacia D2 - J. Bra bant 2-2; Audacia El - Longa 2-1; Taxandria - Audacia E2 4-0; Audacia E3 - GFC ’93 11-0; Nevelo - Audacia E4 7-0; Audacia F1 - Hilva ria 6-3; Hilvaria - Audacia F2 0-4; Audacia F3 - EDN ’56 6-0; Nemelaer - Audacia F4 7-0. Uitslagen junioren: Audacia Al - Nemelaer s.n.o.; Broekhoven - Audacia BI 1-6; Audacia Cl - Nevelo 4-3; Au dacia C2 - EDN ’56 3-2; SC Olympus - Auda cia C3 1-2. Programma zaterdag 10 oktAanwezig: Audacia Al - Were Di13.30 Hilvaria - Audacia BI13.30 Audacia Cl - Nemelaer12.00 Spoord. Boys - Audacia C212.00 Audacia C3 - Oirschot12.00 Hilvaria - Audacia D8.45 Oisterwijk - Audacia D210.30 Hilvaria - Audacia El10.00 Audacia E2 - J. Brabant9.30 Nevelo - Audacia E39.45 Audacia E4 - Oirschot9.30 Taxandria - Audacia F111.00 Audacia F2 - Nevelo10.45 Oirschot - Audacia F38.45 Audacia F4 - Were Di10.45 PAGINA 11 AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en mel dingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van B W kenbaar maken. In week 40 de volgende meldingen en aanvragen: - het bouwen van een carport aan de Burg, van Hees wijkstraat 8; het uitbreiden van de woning De Hoefkens 34. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDIN GEN Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij B W van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Meer informatie: afd. BMZ, tel. 5291221. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de dierenartsenpraktijk aan de Heuvelstraat 2; - het bouwen van een loods en een vleesvarkensstal aan de Reedijk 9. Burgemeester en wethouders zijn voornemens vrijstel ling te verlenen voor een hoger bebouwingspercenta- ge dan rechtstreeks is toegestaan in het bestemmings plan Kom Moergestel voor: - het uitbreiden van het pand Rootven 41. Beschikkingen In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning verleend aan: - A.H.A.J. Ketelaars, voor het omschakelen van een rundveehouderij naar een paardenhouderij aan de Heikant 6; Maatschap Dierenartsen Moergestel, P. Rulkens, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor en dierenartsenpraktijk aan de Heu velstraat 2; - G. van Erven, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensmesterij aan de Broekzijde 8 De beschikkingen liggen vanaf 12 oktober geduren de 6 weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor te Oisterwijk. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 OKTOBER 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11