Uit Moerstel’s verleden... Brief van Theo Raaijmakers Dubbel kampioensfeest Roefl Handbal... S l r I i 1 p S.V. Roef! Handbal E7.n.r.: Sjaak van de Ven (coach), Koen vanRoessel, Niels Willems, Niels Helmer, Chris van de Ven, Twan Dirkx, Harry Reyrink trainer). Zittend: Hans van de Ven en Joris van Roessel. Vl.n.r. zittend: Danielle Scheutjens, Yvonne Vugs, Ingrid van de Ven, Lisanne op 'tHoog, Mie- ke van de Crommenacker. Staande: Franky van Boxtel trainster), Anneke van de Wouw, Tessy Willems, Carolien Verhoeven, Pauline Kolen, Margo Denissen, Anke Burgers, Sanne van Haaren en Hennie van de Wouw (coach). Uitslagen: MJC GHV 2 - Roef! 2-2; JJB: Roef! - Wh. De mons 17-8; MJB: Roef! - GHV 11-8; DJA: Roef! - GHV 9-14; HES: Roefl - Were Di 10- 10. De zaal competitie start 18 oktober a.s. Handbal is altijd raak! Natuurmonumenten Herfstkrans maken Op woensdag 7 oktober om 14.00 uur kunnen kinderen vanaf 8 jaar bij het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een herfstkrans maken. Herfst, herfst wat heb je te koop? Honderddui zend blaadjes op een hoopen nog honderd duizend dingen meer, waarmee je leuk kunt knutselen. Cochabamba, 9 september 1998 Beste mensen van de M.O.V.-groep, beste men sen van Moergestel, Op een gewone werkdag ga ik er heel even voor zitten om jullie allemaal een briefje te schrij ven. Als ik moet wachten tot ik tijd heb, dan zal het er waarschijnlijk niet vlot van komen. Het is vandaag zo vreselijk druk, maar goed, wat vandaag niet komt, dat moet morgen dan maar. Ik wil gewoon even de tijd nemen om jullie allemaal heel hartelijk te bedanken voor jullie inzet bij de afgelopen ToerMee!! Net als elk jaar is er weer een hele organisatie aan voor afgegaan, en daarom een speciaal woord van dank aan de mensen van de M.O.V.-groep die alles hebben voorbereid en aan iedereen die op die zondag meegeholpen heeft bij de organisa tie!En uiteraard gaat mijn dank ook uit naar alle mensen die gefietst en gesponsord hebben, want zonder hen zou er ook geen ToerMee zijn!! Heel veel dank aan iedereen die zich heeft ingezet voor onze jeugd hier! Ik hoop dat sommigen van jullie het t.v.-pro gramma hebben gezien van 29 juli van de KRO/RKK zodat jullie een beetje een indruk hebben kunnen krijgen van Bolivia en van het werk dat we hier proberen te doen. Ikzelf heb het programma nog niet gezien, maar ik heb nu net wel de video-banden ontvangen Thuis in jullie tuin en misschien in het park liggen bijvoorbeeld kastanjes, zowel tamme als wilde. Weet jij het verschil tussen die twee? Nee, pak ze dan maar eens beet, dan ontdek j e het wel. Van die kastanjes kun je poppetjes maken, maar ze zijn ook mooi op een krans te gebruiken. Maar misschien hebben je ouders ook nog droogbloemen staan of liggen. En na tuurlijk zijn er volop bessen, eikels, bladeren, zaaddozen, grassen en mooie takjes te vinden in de tuin. Tijdens deze middag gaan wij met deze natuurlijke spulletjes een herfstkrans maken. Door deze natuurlijke materialen krijg je heel veel fantasie en kun je nog heel lang plezier hebben van je krans. Heb je zin om mee te doen en ben je 8 jaar of ouder dan ben je op 7 oktober van harte wel kom in het bezoekerscentrum. Meld je wel aan bij telefoonnummer 521 9209 want er kunnen maar een beperkt aantal kinderen meedoen. De kosten bedragen fl 3.00 voor leden van Natuur monumenten en fl 5.00 voor niet-leden. Wij zorgen voor de krans, binddraad en steekpen- nen. Breng zelf herfstspullen mee, natuurlijk geen paddestoelen. en zal er dus een dezer dagen eens naar gaan kijken. Ik ben wel benieuwd!! Intussen gaat het werk hier gewoon door. De school is druk en er zijn nogal wat problemen, voornamelijk ’s avonds. We hebben een paar gevechten gehad met messen, en ik moet nu regelmatig op wacht staan!! In de hele stad is er meer geweld de laatste tijd, en er zijn ook steeds meer diefstallen. Afgelopen week werd een van mijn onderwijzeressen van haar oor bellen beroofd op de markt door een (ex>leerling van hier!Maar het grootste pro bleem van alles blijft toch wel het lijm snui ven; het lijkt wel of er steeds meer lijmsnui- vers op straat zitten en we hebben veel moeite het uit de school te houden. We hebben op het moment veel contact met een groep van tussen de vijftig en zeventig kleine kinderen die alle maal heel erg aan het lijm snuiven zijn, veel stelen, en die de nacht doorbrengen onder een van de bruggen hier in de stad Zij zijn dege nen aan wie we het meeste aandacht moeten besteden, maar tegelijkertijd is dat ook de moeilijkste groep. Het is heel moeilijk om een van hen van straat te krijgen en te houden, want de groep laat dat vaak niet toe. Iets an ders wat we nu vaak meemaken is dat er meis jes zijn die een aantal kleinere kinderen onder hun hoede hebben op straat; die kleintjes gaan dan uit stelen, moeten de buit inleveren bij hun ’bazin’, en ze krijgen daar dan eten voor en na tuurlijk ook lijm!! Die bendes doorbreken is heel moeilijk. We werken met de groteren, zodat zij de kleine ren aansporen om bij ons te komen. Ik weet niet wanneer ze eens een keer zover zullen komen dat ze de openbare verkoop van die lijm gewoon verbieden en strafbaar stellen; dat zou de regering eigenlijk moeten doen, en wij zijn al overal geweest om dat gedaan te krijgen, maar er gebeurt niets. Er zullen wel mensen zijn in de overheid die daar ook aan verdienen. Ik ga nu dus op en neer tussen school en het huis waarvan ik sinds een paar maanden ook directeur ben; een groot deel van de dag ben ik op school en ik hoop in dat huis voor jongeren langzaamaan het juiste personeel te krijgen, mensen die ik kan vertrouwen en die ik niet steeds hoef te controleren, mensen die een beet- je initiatief hebben en verantwoordelijk heidsbesef. Het juiste personeel vinden is soms moeilijker dan de problemen van de jongeren! Er wonen daar nu zo’n twintig jongeren en daar zullen er nog wel een paar bijkomen. Heel veel plaats hebben we niet meer over, maar zolang als we plaats hebben en voor iedereen genoeg tijd blijven houden, dan ontvangen we nog mensen. Het is meestal een kwestie van veel tijd hebben om naar hen te luisteren en met hen te praten. Beste mensen, ik moet het laten bij dit korte bericht. Ik wilde niet langer wachten met jul lie allemaal heel erg van harte te bedanken voor alles wat jullie doen!!! Dank ook aan de men sen die schrijven en die ons financieel steu nen! Heel erg veel dank, veel hartelijke groe ten en de allerbeste wensen, en tot een volgen de keer maar weer. Waarschijnlijk schrijf ik nog wel voordat ik eind van het jaar op vakantie ga naar Neder land. Het is alweer vier jaar geleden dat ik daar was, dus het wordt onderhand weer eens tijd!! Tot schrijfs dus en tot ziens!! Theo Raaijmakers Afgelopen weekend werd opnieuw het bewijs geleverd dat onze handbaljeugd duidelijk in de lift zit en steeds beter presteert. Het Jon gens B-team en het Meisjes C-team hebben beslag weten te leggen op het kampioen schap. De jongens speelden hun kwmpioenswedstrijd thuis en wonnen met overtuiging: 17-8, voor hen het derde opeenvolgende kampioenschap. De meisjes speelden voor het eerst in deze ca tegorie, dus dat is wel klasse, het was een zeer spannende wedstrijd in Goirle tegen de nr. 2 GHV. De eindstand was 2-2, maar met een be ter doelgemiddelde mag Roefl zich kampioen noemen. Na afloop van de wedstrijden kwamen de spe lers naar het clubgebouw en werd aan spelers, trainers en coaches als blijk van waardering een bloemetje overhandigd en werden er teamfo to’s gemaakt. Dank aan de ouders, sponsors en andere supporters voor hun steun aan deze teams. Tenslotte wensen wij niet alleen de kam pioenen, maar ook andere andere teams veel succes in de komende zaalcompetitie. Bij welke gelegenheid de foto werd gemaakt is ons niet bekend; waarschijnlijk ’n toneelstuk op school. Wel kregen we de meeste namen door. Onderste rijFrans Ketelaars, Toon Mertens, Sjaak Spaninks, Henny van Geersaem, Nico Oerlemans, Joop Schepens, Jac van Velthoven, Kwinten, de Laat en Alois Habraken. 2e Rij: Henk Willems, Harrie Smolders, Harrie Meeuwis, Dolf Hendriks, Bernard Kwinten, Jos van Hulten, Piet Mertens, Kees op ’t Hoog, Koos van Poppel, Tinus van Berkel, Kees Jansen, Piet van Gorp, Rien Bertens, Ad Wolfs, Huub Picokrie, Ad Verbakel, Mart Smolders, Border Ólfred. Bovenste rij: onbekend, Jan Ligtvoet Jan Willems, achter Jan Willems Toon van Elderen en tenslotte Kees van lersel. Hartelijk dank aan de inzender. i I W M I - 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 PAGINA 10 Vereniging

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 10