7 r medewerker/ster i Oproep Algemene Ledenvergadering van de Rabobank Moergestel Wï Con Amore en Kerkhof: beide zetten de toon! Rabobank In Memoriam Theo op het Hoog r F In Memoriam Theo op ’t Hoog Enorme belangstelling voor Toon Verschoor i Bent u 18 a 19 jaar en durft u de uitdaging aan? Thuiszorg Midden-Brabant Rabobank Na 9 jaar trouwe dienst gaat Monique Hoffmans ons bedrijf verlaten om zich geheel met het moederschap bezig te gaan houden. Monique: bedankt! Moergestel z of bel voor een afspraak: (013) 513 2359 Daarom zijn wij op zoek naar een nieuwe Neem dan contact op met Jumbo Denissen M. Denissen Rootven 38 5066 AX Moergestel 'v (vf yijj Goede raad hoeft helemaal niet duur te zijn: spreekuur voor opvoedingsvragen “Marieke speelt graag met haar broertje van anderhalf. Maar, het wordt altijd ruzie, ze kan het niet hebben als hij aan haar spullen zit. Ze wordt dan hysterisch en slaat en schopt erop los. Ook als er andere kinderen komen spelen, speelt ze de baas en doet ze andere kinderen pijn. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1998 De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van haar leden. Via een gekozen bestuur en de leden vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. Het Bestuur Verkorte agenda: 1Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1997 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement 6. Mededelingen en rondvraag De Coöperatieve Rabobank B.A. te Moergestel houdt op donderdag 15 oktober a.s. haar Algemene Ledenvergadering. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en vindt plaats in Partycentrum ’Den Boogaard’. De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Ledenvergadering en de volledige tekst van de voorgestelde statuten en huishoudelijk reglement liggen vanaf vandaag voor de leden ter inzage op ons kantoor. Midden in de samenleving INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 ERKEND SCHILDERS- JSr t - en AFWERKINGSSEDRUF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN i Muziekvriend en verenigingsmens Dinsdag 22 september j.l. bereikte ons het droevige bericht dat Theo op het Hoog, voormalig voorzitter van onze vereniging, plotseling was overleden. Door zijn maat schappelijke betrokkenheid en kennis van de gemeentepolitiek heeft hij jarenlang de belangen van het Moergestels verenigings leven in het algemeen en van Muziekvere niging Prinses Juliana in het bijzonder kunnen behartigen. Als voorzitter van onze vereniging wilde hij immer actief betrokken zijn bij de veel heid aan activiteiten die georganiseerd werden. Ook nadat hij de voorzittershamer had neergelegd hield hij hiermee niet op. Voor onze leden schonk hij trouw elke re- petitieavond het kopje koffie in. En met zijn kennis van de Moergestelse gemeen schap wist hij de vele serenades nog steeds te voorzien van een persoonlijk woordje richting jubilaris of gouden paar. Het bestuur van onze vereniging bleef hij immer bijstaan met raad en daad. We verliezen in hem een echt verenigings mens. Bestuur en leden Muziekvereniging Prinses Juliana Het gemeentebestuur van Oisterwijk heeft diep bedroefd kennisgenomen van het over lijden van Theo Op ’t Hoog op dinsdag 22 september 1998. De heer Op ’t Hoog was sinds de gemeentelijke herindeling per 1 januari 1997 namens de partij Algemeen Belang lid van de gemeenteraad. Eerder zet te hij zich vanaf 1976 op politiek gebied vol overgave in voor de gemeenschap van de voormalige gemeente Moergestel. Hij maakte daar als raadslid in de perioden van 1978 tot 1982 en van 1986 tot 1991 achter eenvolgens deel uit van de Partij Gemeen schappelijke Belangen (PGB), de Sociale Volkspartij (SVP), en de Sociale Partij Moergestel (SPM). Van 1 mei 1990 tot 24 oktober 1991 bekleedde hij in Moergestel de functie van wethouder. In het algemeen kan de heer Op ’t Hoog worden gekenschetst als een open en recht vaardig bestuurder, met een grote maatschappelijke betrokkenheid. Met name dat laatste bracht hem soms wel eens in con flict met zichzelf. In die betrokkenheid lag dan ook de reden waarom hij in 1991 zijn portefeuille als wethouder beschikbaar stel de. In een interview met het Brabants Dag blad liet hij destijds weten ontgoocheld te zijn, omdat hij juist de verkiezing tot wet houder als een bekroning op zijn werk be schouwde. Teleurgesteld verliet hij toen de raad en de politiek, zonder om te zien. On danks politieke meningsverschillen wilde hij immers iedereen tot vriend houden. Hij verloor zijn zo kenmerkende humoristische en optimistische inslag nooit. Theo Op ’t Hoog had nog maar kort zijn arbeidzaam leven achter zich liggen om van de ’VUT, te kunnen genieten. Maar dat be tekende voor hem niet dat hij achterover zou gaan leunen. Daarvoor stond hij als ge boren en getogen Moergestelnaar teveel midden in de plaatselijke gemeenschap. Die zou hij nooit kunnen loslaten. Theo Op ’t Hoog is altijd nadrukkelijk onder de men sen aanwezig geweest. ’Rust’ kende hij niet. Hij kon immers geen nee, verkopen als an deren hem om een gunst vroegen of een be roep deden op zijn kwaliteiten. Dat kwam tot uiting in het aantal verenigingen en in stellingen, waaraan Theo Op ’t Hoog zijn diensten bewees, meestal in bestuurlijke functies en dan nog vaak als voorzitter. Het zijn er teveel om op te noemen, maar in wil lekeurige volgorde liggen het meest vers in het geheugen zijn persoonlijke inzet voor muziekvereniging Prinses Juliana, de wie lerronde Komtoer van Moergestel, voetbal vereniging Audacia, de visclub, lokale om roep Moergestel TV, het openbaar carnaval en het Gessels Weekend. En had een vereni ging iets officieels te vieren, dan maakte Theo Op ’t Hoog deel uit van de commissie die ’tekende, voor de organisatie. Tekenend is ook dat hij nog maar net was aangetreden als voorzitter van het ziekenpastoraat, om zijn medemens tot steun te kunnen zijn in de vorm van warme belangstelling bij het ziekbed. Bij al zijn activiteiten tijdens zijn leven was voor Theo Op ’t Hoog zijn gezin een grote steun. Wij wensen zijn vrouw Corrie, doch ter Tessel en zoon Teun de kracht toe bij het dragen en verwerken van dit grote verlies. Namens het gemeentebestuur, Burgemeester en Wethouders van Oister wijk Ruzie maken, schoppen, bijten, slaan... waar om? Het lijkt alsof driftbuien zomaar opwellen, maar meestal is er wel een reden voor. Er zijn heel wat redenen op te noemen waarom kinde ren boos of onhandelbaar worden. Meestal heeft het te maken met de baas willen zijn. De drang om te doen wat ze zelf willen is nog ster ker dan te luisteren naar wat een ander wil. Ook het delen van speelgoed is best moeilijk. Op eigen terrein hebben peuters de neiging om het eigen bezit te verdedigen. Spelen met een jon ger bi-oertje of zusje wordt vaak ruzie. Eenja- rigen willen namelijk alles vastpakken en on derzoeken. Dan gebeurt het vaak dat er een puzzel op de grond in stukken valt, de pop uit de wieg wordt gerukt of het huis van Duplo omvalt. Peuters kunnen dan zeer heftig reage ren en het is vaak onmacht wat in een driftbui naar buiten komt. Driftbuien kunnen ook te maken hebben met angstgevoelens. Bang voor andere kinderen op de peuterspeelzaal, bang voor de wc daar. Driftig reageren betekent dan zich verzetten tegen de angstige situatie. Het spreekuur voor opvoedingsvragen Elke ouder herkent deze situatie vast en zeker. Meestal weet je hier prima raad op of vraag je hulp of advies bij vrienden, familie, het con sultatiebureau of je huisarts. Soms weet je niet of je wel op de goede weg zit en maak je je zor gen over de ontwikkeling of het gedrag van je kind. Vaak helpt het dan om samen met ie mand de boel eens op een rijtje te zetten. In deze situaties kan Thuiszorg Midden-Brabant u de helpende hand bieden. Voor ouders met kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar heeft Thuiszorg Midden-Brabant het spreekuur voor opvoedingsvragen. De wijkverpleeg kundige jeugdgezondheidszorg, die hiervoor speciaal is opgeleid, zoekt samen met u naar een oplossing tijdens een of meerdere gesprek ken. Het spreekuur voor opvoedingsvragen vindt plaats in verschillende Midden-Brabant- se gemeenten. Dus er is altijd wel een spreek uur voor opvoedingsvragen bij u in de buurt. Het enige wat u hoeft te doen voor het maken van een afspraak, is te bellen naar Thuiszorg Midden-Brabant, telefoon 0900 - 8806. Dat nummer is 24 uur per dag en 7 dagen in de week bereikbaar. Goede raad is niet duur En tenslotte: goede raad is niet duur, want het spreekuur is voor leden van Thuiszorg Mid- denBrabant gratis. Als u nog geen lid bent, maar dat wel wilt worden, bel dan naar Thuis zorg Midden-Brabant (0900-8806) en vraag naar de mogelijkheden en vele voordelen. Met honderden waren ze af gelopen zaterdag naar het ter rein van SV Audacia geko men om te kijken naar het spectaculaire bijtwerk door negen politiehonden. En dat allemaal voor ’n man die er eigenlijk een enorme hekel aan had, want deze avond be tekende voor Toon Verschoor zijn afscheid als pakwerker tijdens officiële wedstrijden. Het deed hem echter zicht baar veel plezier dat zoveel vrienden en bekenden op zijn uitnodiging waren ingegaan. 'ïl'i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7