25 Jaar ’Con Amore TV |W*V Aphrodite 1 Dirigent Ad Verbakel boegbeeld 7C7 OMROEP ^BRABANT 1% Spreekuren B en W Maatschappelijk Werk in Moergestel gaat verhuizen Documentaire MTV genomineerd voor RTV-Award AW (foto’s Marden Oerlemans) Ad Verbakel als dirigent aan het werk tijdens de repetitie. Partituur en koor volgend... 1/ Donderdag 1 oktober 19.00 u.: DE URHAAI Herhaling van deze uitzending: zondag 4 okt. om 13.00 uur en donderdag 8 okt. om 20.30 uur. De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. spoedig voelden zij zich in staat naar buiten te treden. Aanvankelijk waren dat koffieconcert- jes en meedoen aan muzikale manifestaties. Begin jaren tachtig werd mede door stimulans van de toenmalige beheerder van Den Boog aard Toon Klomp een “Weense Avond” ver zorgd, wat een jaarlijkse traditie werd. Eerst werden nog gastsolisten aangezocht maar na enkele keren waagden ook eigen leden zich aan een solistisch optreden en op den duur kwam er spel en verkleedpartijen aan te pas. Dit alles moest wel leiden tot het grote doel het inte graal uitvoeren van een volledige operette. In 1989 was het dan zover: lm Weisse Rösl werd voor het voetlicht gebracht. Er volgden er meer en dat is thans de voornaamste bezigheid: het steeds toewerken naar een integrale uitvoering. Hechte vriendschap In het gesprek met voorzitter Gerard Bergman en Ad Verbakel wordt steeds de hechte vriend schap bij de leden onderling geroemd. Er is geen kliekjesvorming, het is een hechte fami lie, waar men alles voor elkaar over heeft. Dit is ook de voornaamste reden hoe men aan haar leden komt: de mond op mond reclame in ei gen familie- en kennissenkring. Het is daar door al lang geen louter Moergestelse aangele genheid meer en zijn er meer leden van bui ten. Nieuwe leden (thans zijn het er 29) en vooral mannen zijn echter steeds welkom. Jubileumconcert Op zondag 4 oktober wordt het jubileum ge vierd met een concert in Den Boogaard in samenwerking met het bevriende koor VOG uit Valkenswaard. Con Amore’s aandeel zal hoofdzakelijk bestaan uit fragmenten uit haar inmiddels uitgebreid repertoire zoals Blume von Hawai, Der Bettelstudent, Boc- cacio en anderen. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. WIJ ZIJN GESLOTEN VAN 3 T/M 16 OKTOBER Jaarvergadering Amper bekomen van de Gezins/Familiedag kondigen we de volgende activiteit alweer aan: de Jaarlijkse Ledenvergadering. Een belangrij ke, zoals u binnenkort in de uitnodiging zult lezen. Waarom? Dan zult u zelf moeten komen op maandag 9 november a.s. naar ’De Bosfa zant’. ’t Is maar dat u het alvast weet... i K ■'j Van enkele enthousiastelingen tot hechte vriendenclub De ambities van Ad Verbakel waren zo’n dertig jaar geleden anders. Hij was bedre ven in het bespelen van blaasinstrumenten (trompet, tuba, hoorn), leidde al jonge lui op voor harmonie en fanfare, speelde zelf in een harmonie en een band en met financiële steun van thuis (subsidie was toen niet mogelijk) studeerde hij voor zijn ideaal: harmonie-fanfare dirigent. In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 5 ok tober op het informatiepunt in de Openba re Bibliotheek in Moergestel: Wethouder). Rakhorst van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 6 oktober is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. M.i.v. 5 oktober 1998 gaat het kantoor van het AMW, dat een aantal jaren gehuisvest is ge weest in het pand de Roozendries verhuizen naar het gebouw van de Thuiszorg-Midden- Brabant, gelegen aan de Prinses Bea- trixstraat 27. We zijn blij met deze nieuwe accomodatie, omdat het nieuw pand kwalitatief geschikter is en we daardoor een betere service kunnen bieden. Daarnaast hebben meerdere zorgin stellingen onderdak in het gebouw van de Thuiszorg, zodat dé een-loket-gedachte meer gestalte krijgt. U kunt met alle soorten problemen en vragen bij het AMW terecht: Enkele voorbeelden zijn: - relaties: problemen met de partner, ouders of kinderen, gevoelens van eenzaamheid. - gezondheid: spanningen, ziekte, is opname in een verzorgingshuis gewenst. - geld: zijn er schulden, is er voldoende inko men, problemen met uitkerende instanties. - verwerking: rouw, echtscheiding, mishande ling. - wonen: moet de woning worden aangepast, moet er onderdak worden geboden of andere huisvesting. M.i.v. 7 oktober 1998 kunt u terecht voor het A.M.W. op het nieuwe adres: Pr. Bea- trixstraat 27, 5066 BB Moergestel. Spreekuren blijven op woensdag- en vrijdag ochtend tussen 09.00-10.00 uur. Feestprogramma Omroep Brabant bij opening nieuwe studio TILBURG - Omroep Brabant besteedt de ko mende week nadrukkelijk aandacht aan de opening van zijn nieuwe radio- en televisiestu dio in Tilburg. Op het programma staan spe ciale radio-programma’s en een open dag. De Tilburgse burgemeester Johan Stekelen- burg verricht op vrijdag 2 oktober de officiële opening van het nieuwe studiogebouw. Alle luisteraars in Midden-Brabant kunnen daar van getuige zijn, want de openingshandeling wordt rond 12.45 uur rechtstreeks uitgezon den. Feestprogramma Ook op vrijdag 2 oktober - de dag van de offi ciële opening van de studio - pakt Omroep Bra bant flink uit. De openingshandeling wordt om 12.45 uur rechtstreeks uitgezonden. Alle Omroep Brabantprogramma’s tot 17.00 uur komen vervolgens uit de studio in Tilburg van daan en staan in het teken van de studio-ope- ning. Van 13.30 tot 14.00 uur praten de hoofd redacteuren van Het Brabants Dagblad, BN/ De Stem, TV8 en Omroep Brabant in ’Het Radiocafé’ over regio-journalistiekvanuit stu dio Tilburg. Van 14.00 tot 15.00 uur is er een feestprogramma met daarin onder meer ge sprekken met Omroep Brabant-fans en corres pondenten en met muziek van het trio Berry van Eijck en de Familie Bungalowtent. Van 15.00 tot 16.00 uur presenteren André van Dongen en Hilde de Bresser het verkeerspro- gramma ’Groen Licht’. En van 16.00 tot 17.00 uur is er een feestelijke aflevering van ’Week end in Zicht’, opnieuw met muziek van trio Berry van Eijck en Familie Bungalowtent. Open Dag Alle kijkers en luisteraars van Omroep Brabant kunnen zondag 4 oktober een kijkje komen nemen in de nieuwe studio aan de Dr. Deelen- laan in Tilburg (tegenover het Twee Steden ziekenhuis) Van 10.00 tot 17.00 uur verzor gen Omroep Brabant-medewerkers rondlei dingen, er is een radio-instuif ’Kunstjes met geluid, en wie wil kan een TV-screentest doen. Verder kunnen bezoekers kennis maken met de presentatoren Ward Deckers (Apart Met Ward), Johan Verschuuren (weerman), Josca Zinkweg (TV) en Max Feijen (HaFaBrabant). Ook voor kinderen worden activiteiten geor ganiseerd. Van 13.00 tot 16.00 uur zijn er mu zikale optredens van onder anderen Gino Po- liti en Martin Stone. Huidverzorgingsinstituut zg De documentaire ’Her man Jozef: beeld van een herder’ die deze zo mer door MTV werd gemaakt en uitgezon den, is afgelopen week genomineerd als een van de drie kandidaten voor het winnen van de RTV-Award (’n lande lijke wedstrijd voor lo kale omroepen). In de documentaire wordt een beeld geschetst van de pastor van den Broek die dit jaar drie jubilea te vieren had: hij was 40 jaar priester, 25 jaar pastor in Moergestel en hij bereikte de 65-jarige leeftijd. In de documentaire komen allerlei vrienden en bekenden van de pastor in beeld. Het is voor MTV de derde maal dat men met een programma genomineerd is. De documentaire over de pastor, gemaakt door Hans van Brunschot en Martien Oerlemans, werd (samen met nog 162 andere producties) beoordeeld door een professionele jury o.l.v. Willem van Beusekom. Zaterdag 7 november wordt in De Meerpaal te Drenten de uiteindelijke winnaar bekend gemaakt. Intussen was zijn moeder betrokken bij de op richting van een operettekoor. Een groepje van een man of vijf, zes, zeven (onder andere Theo Verbakel, Lies en Piet van Korven, Fien Ver bakel, Annie van Brunschot) hadden zich al aan deze muziek gewaagd op het feest van pas toor Müskens en een feestje van het VNKV De eerste begeleiding was toen in handen van Leo Verheyen. Ze wilden echter meer; er moest een koor komen met een dirigent. Dat kostte geld wat er niet was en op voorspraak van moe der Fien wilde Ad hun misschien wel wat voort helpen. Een naam hadden ze al: “Con Amo re”. Begin Ad wilde wel diensten verlenen en begon bij een uitgeverij wat muziek te bestellen om zich wat te oriënteren. De mensen waren echter zo enthousiast dat alle toegezonden muziek be houden moest blijven en betaalden dat uit ei gen zak (beslist geen sinicure) en wilden met een aan de slag en voor hij het wist ging dit onder de leiding van Ad endit is zo geble ven, nu vijfentwintig jaar lang. Allengs wer den de oorspronkelijke ambities over boord gezet omdat hij met hart en ziel aan Con Amo re verknocht raakte. Geschiedenis Vanaf het begin was Den Boogaard hun “home” en er werd daar druk gerepeteerd. Stap voor stap kwamen er nieuwe leden bij en al i WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1019 ie Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. - Jeugdvakantieweek - Betty Nagel (tentoonstelling) - Con Amore 25 jaar (live) - Sport: handboogschieten, touwtrekken, 50 jaar Audacia, Engelandvaarders - De Klomp 60 jaar - Wiekentkunst (live) - 'Wè zut zèn'? - Historisch rondje Moergestel - De natuur: de kikkerpoel Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 VWij werken op afspraak! Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j I 7Q Schoolstraat 5 1 M j MOERGESTEL 'J# J Tel. 013-513 1474 J* PI W *-- Y" I»1 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1