OPRUIMING!!! OPRUIMING!!! WIEKENTKUNST MOERGESTEL^» e I tennisshirts tennisbroeken diverse sweaters tennisschoenen loopschoenen voetbalschoenen linnen schoenen joggingbroeken T-shirts handschoenen schaatsen ■Vv De Lind 30, Oisterwijk, Tel.: (013) 528 08 75 Plaats eens ’n Zoekertje! Spreekuren B en W Geinige kinderkunst op de drie basisscholen PV ’Over Berg en Dal’ PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 Jong Hertog Jan Hoe dat moet? Héél eenvoudig: doe de tekst in een envelop, samen met 5,-, en stop het in de bus op ons redactie-adres: Oisterwijkseweg 43. Zo gepiept... zo geplaatst! Te koop... Gezocht... Gevraagd... Biedt zich aan... In Oisterwijk Uitgebreide deelname aan Wiekentkunst door Bienekebolders, Hertog Jan en Graaf van Ursel Graaf van Ursel 01 r>jg jr 4 Midfond: Natour oud Natour jong Generaal alleen I Magazun verkeen a.s. zaterdag’. De bijdrage van De Bienekebolders aan Wiek- entkunst bestaat in feite uit twee onderdelen. Het vorige schooljaar deden de leerlingen mee aan een project tijdens welke eerst bezoeken werden gebracht aan de ateliers van kunste naars. Vervolgens zijn ze zelf kunstzinnig aan de slag gegaan. Het resultaat daarvan is te zien op een ten toonstelling in het schoolgebouw. Prachtige objecten die toen zijn ontstaan zijn de zoge heten ’verjaardagsstoelen’. Deze stoelen zijn uitbundig versierd. Een kind dat jarig is mag er een uitkiezen en er de hele verjaardag op zitten. Een leuke vorm van toegepaste kunst. Zijn de voorwerpen op de expositie vorig schooljaar ontstaan, speciaal voor Wiekent- kunst is De Bienekebolders met drama en muziek aan de slag gegaan. Marijke van den Hurk vertelt wat de bezoekers zoal mag ver wachten. Tussen de bomen hangen spandoek- kunstwerken. Op straat, de Postelstraat dus, brengen de kinderen heus straattheater. Op het speelterrein maken ze muziek en spelen ze to neel. Ook binnen is levende muziek. Bij slecht weer speelt zich uiteraard alles binnen af. Ter gelegenheid van Wiekentkunst verrijst in een van de lokalen van de Hertog Jan basis- In een lokaal van de Hertog Jan-school bouwen kinderen en leerkrachten van schoenendozen een kijkdoos. Wiekentkunst is een gratis toegankelijke manifestatie op zaterdag I0 en zondag 11 oktober, dagelijks van I2.I5 tot 17.00 uur. Tijdens Wiekentkunst laten Moergestelse kunstenaars, amateurs en professionals, hun werk zien en horen aan hun dorpsgenoten. een Graaf van Urseldag. Die dag vorig jaar stond in het teken van natuur en milieu. Zo’n onderwerp levert ook hartstikke geinige ’kunstvoorwerpen’ op. “De kinderen hebben bijvoorbeeld zelf papier gemaakt”, aldus Ma rion Helmer. “Op dat zelf gemaakte papier heb ben ze weer schatkaarten getekend. Prachtig.” Heel leuk is verder een heel regiment poppen dat tijdens Wiekentkunst is te zien. Ze zijn ge maakt van blik. H.Schepens Th. Colsen H. Schepens M. v.d. Wiel M. v.d. Wiel Th. Colsen Th. Colsen A. van Hulten M. v.d. Wiel M. v.d. Wiel onaangewezen H. Schepens L. Kennes H.Schepens M. v.d. Wiel M. v.d. Wiel A. van Hulten Th. Colsen M. v.d. Wiel Th. Colsen In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 28 september op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wet houder W. van Roessel van 16.00-16.30 uur. Op dinsdag 29 september is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenma kers van 11.00-12.00 uur. Wiekentkunst is van en voor jong en oud. Dus ook de drie basisscholen doen mee. En hoe! Het is in kort bestek ondoenlijk om alle activiteiten op zaterdag 10 en zondag 11 oktober toe te lichten. “De waarde van een manifestatie als Wiekentkunst voor kinderen van de basis scholen is dat ze oog krijgen voor en gaan kijken naar kunst, óók de allerkleinsten hoor”, zegt Marijke van den Hurk. Van die laatste groep geeft Marijke van den Hurk, handvaar- digheidsdocent van De Bienekebolders, een aansprekend voorbeeld. Tijdens de voorbereidingen voor Wiekentkunst is aandacht besteed aan de ’modernen’. Mooi dat de kleintjes in het ontwerp van een handdoek van Blokker het wereldberoemde lijnenspel van Mondriaan herkenden. school aan de Duijvekotstraat een gigantische kijkdoos. Het gebruik van dat woord komt nogal eens overdreven over, maar zeker niet in dit geval. De kijkdoos beslaat namelijk een heel lokaal. Meer precies gaat het volgens directeur Henk van de Ven om een lokaal aan de kant van de speelplaats. De bezoeker staat het vol gende te wachten. Voor het raam van het lo kaal is een door iedereen te gebruiken opstapje gebouwd, zodat gemakkelijk een blik gewor pen kan worden in de kijkdoos. Dat kan door een uitsparing in de verder met zwart plastic gedichtgeplakte ramen. Het tafereel in de kijkdoos stelt een stad voor met heel verschillende gebouwen, al spreekt Henk van de Ven liever van “woonvormen”. Is het idee van deze kijkdoos al hartstikke geinig, de manier waarop een en ander wordt uitgebeeld is dat nog veel meer. Alles wat men te zien krijgt is opgebouwd uit 1.500 schoenendozen. Die waren over bij een Moergestels bedrijf. De vrijdag voorafgaand aan Wiekentkunst gaan leerlingen van de groepen 7 en 8, gehol pen door de leerkrachten, met die schoendo- zen de kijkdoos opbouwen. Bij het uiteindelij ke resultaat komen ook speciale lichteffecten te pas. Bij de opbouw krijgt de Hertog Jan aangewezen 1. H. Schepens 2. L. Kennes 1. H. Schepens 2. M. v.d. Wiel 1. M. v.d. Wiel 2. A. Westgeest 1. Th. Colsen 2. M. v.d. Wiel 1. Th. Colsen 2. J. van Drunen A. van Hulten 1. M. v.d. Wiel 2. M. v.d. Wiel H96-2514709 H97-1753238 1. H98-1435472 2. H98-7044107 H-96-2514946 H-98-1434976 H-97-1753238 H-98-1435472 De ’verjaardagstoelen’ zijn zeer populair onder de leerlingen Leerlingen van De Bienekebolders. WINTERSPORT COENRAAD Duifkampioen Vitesse Duifkampioen Midfond Duifkampioen jong Duifkampioen Natour oud Duifkampioen natour jong Duifkampioen generaal oud Duifkampioen generaal jong school hulp van beeldend kunstenaar Kees Ketelaars uit Moergestel. Zeer divers zijn de presentaties van De Graaf van Ursel, presentaties van zowel leerlingen als van leerkrachten. Zelfs de directeur, Jan Geerts, draagt een steentje bij. Hij is amateur- fotograaf en maakte in die hoedanigheid een diapresentatie van de kastelen van de graven van Ursel, die op de plaats van het oude ge deelte van het Stanislausklooster in Moerge stel ook een optrekje hadden. Fotograferen door de directeur werkt blijkbaar aanstekelijk. In de school hangt namelijk ook fotografisch werk van drie onderwijzers. Een andere leer kracht, Bertrand Verhelst, komt zeer verras send uit de hoek met een soon dia-klankspel dat wel zeer bijdetijds is: het ’draait’ op een computer en een televisie. Het werk van de kinderen dat te zien is tij dens Wiekentkunst grijpt onder meer terug op een project tijdens het vorig schooljaar. Marion Helmer, lid van de Ouder Kontakt Groep (OKG), geeft eerst een stukje geschie denis. De school waarop al haar vier kinderen zitten of gezeten hebben, organiseert elk jaar in juni van de Graaf van Ursel maakten poppen van blik, (foto’s: Paul Spapens) Kampioenschappen 1998. H. Schepens deelname verenigingsvluchten: oude duiven t/m 27 juni 1998, jonge duiven t/m 20 juni 1998. Vitesse: L V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9