uilert’ bij Qan Michiels! Kom (als hei nodig is...) '$c OVERGORDIJNEN stichting’openbare BIBLIOTHEEK en profiteer meteen van een SUPERAANBIEDING: uit voorraad In Memoriam Theo op ’t Hoog In Memoriam Theo op ’t Hoog Voetbal Combi Toernooi HSP Roef. Ip Regio-competitie per meterprijs Trouwens... ook bij gunstige weersomstandigheden bent u welkom om hiervan te profiteren!!! S.V. Roef! Handbal De entree is gratis en het is er heel gezellig. MAKEN! JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Al 35 jaar kennis van en interesse voor drukwerk... Kom gerust een kijkje nemen op het Roefl-ter- rein. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 en... de koffie staat altijd klaar! Uitslagen: Beker: D’n Draai - ’t Centrum 4-0; De Vriend schap - Koningshoeven 3-0; FC Verkooijen - Dalco’s 0-5; Westelbeers - ’t Geeneind 0-0; ’t Stokske - Heukelom 1-3; Grasschoppers - De Veerkes 6-2; Baarschot - De Fitters 2-0. Poule A: ’t Draaiboompje - Grasschoppers 1- 3; Dalco’s - D’n Draai 201; Heukelom - ’t Geeneind 2-1. Poule B: Koningshoeven - FC Verkooijen 2-3; De Veerkes - Westelbeers 2-6; FC Knudde - ’t Stokske 3-6; ’t Centrum - De Voorhoef 2-0. Programma 27 sept. Beker: Koningshoeven - D’n Draai; De Vriendschap - ’t Centrum; De Voorhoef - De Fitters; ’t Hup- ke - Baarschot; FC Verkooijen - ’t Geeneind; Dalco’s - Westelbeers; Heukelom - Marébouw; ’t Draaiboompje - ’t Stokske; De Veerkes - FC Knudde. Ook dit jaar hebben wij weer een combitoer- nooi en wel op zaterdag en zondag 26-27 sep tember a.s. Hieraan nemen diverse honk- en softbalteams deel, dus er is veel te zien. De wed strijden zullen plaatsvinden van 10.00-17.00 uur. uit de basis waarmee hij toegerust in de frac tie verscheen en daarvan mededeling deed. Hij schuwde het debat niet, maar had - naast zijn scherpte - een bepaald soort humor die plooien kon glad strijken en ontwapenend was, maar tegelijkertijd de boodschap over eind hield. Luisteren kon hij en pikte het goede ervan op en deed er zijn voordeel mee. Theo was in sommige zaken erg principieel en wilde daarvan in het openbaar getuigen, ook al kwam hij daarmee op gespannen voet met de algemeen aanvaarde lijn, doch hij wist zijn afwijkend standpunt vooraf mee te delen zodat men er zich in kon vinden. Theo was een man van “consensus”, hij streefde ernaar elkaar te vinden en zaken niet op de spits te drijven. Theo was wars van uiterlijk vertoon. Theo was zoals hij was en deed geen moeite om bij anderen in het gevlei te komen. Naast zijn politiek engagement was Theo ook bestuurlijk actief bij Harmonie “Prinses Juliana”, was de grote animator van de Kom- toer in Moergestel en was eveneens “beschaf- tigt” bij Moergestel TV Zijn contactuele ei genschappen kon Theo aanwenden ten be hoeve van het ziekenpastoraat en onlangs nog rondde hij de cursus van ouderenadviseur af om ook die wijze zich dienstbaar te maken voor de senioren van zijn dorp. Het feit dat zijn vrouw Corrie de koster werd van de parochiekerk heeft hem oneindig veel voldoening geschonken en hij was ook daar in haar toeverlaat. De viering van zijn vijfentwintig jarig huwe lijksfeest zag bij bekroond met een reis naar Israël, een reis die hij samen met zijn vrouw Corrie maakte en die een geweldige indruk op hem heeft gemaakt en waarvan hij graag vertelde. Nu heeft Theo de reis aanvaard van welke geen sterveling kan verhalen. De rusteloze heeft eindelijk zijn rust gevonden, tè vroeg weliswaar, maar ontluistering is hem be spaard gebleven, iets waartegen hij enorm op gezien zou hebben. Moge Theo de rust vin den die hij zichzelf tijdens dit aardse leven onthield, bewust onthield, want Theo heeft geleefd, in alle vezels van zijn mens-zijn. Moge Corrie, Tessie en Teun de kracht ont vangen om dit grote verlies te dragen. Ook wij, bestuur, fractie en leden van “Alge meen Belang” en velen met ons zullen zijn heengaan als een smartelijk verlies ervaren. Dat hij ruste in vrede. Noud Smits Fractievoorzitter Algemeen Belang Uitslagen: MJC Blauw Wit - Roef 2-1; JJB Roef - Wh. Demons 9-13; MJB Roef - Mount. Stars 11-6; DJA Roef- Elshout 2 8-5; HES Roef- Tornado ’70 9-30. Programma 26 september: 10.00 uur: MJC Roef - Desk 2 11.00 uur: MJB Taxandria - Roef Programma 27 september: 10.00 uur: HES Wh. Demons - Roef 12.00 uur: JJB Odi - Roef 11.00 uur: DJA Desk 2 - Roef We hebben altijd een uitzonderlijk goed con tact met elkaar gehad, Theo en ik. Omdat wij beiden maatschappelijk betrokken waren, was het voor de hand liggend dat je elkaar “tegen kwam” en met elkaar van gedachten wisselde hoe bepaalde zaken in onze optiek hun beloop zouden moeten krijgen. We zijn met elkaar opgetrokken, vanuit onze jeugd, vlakbij in de buurt wonend en allebei een enorme belangstelling hebbend voor ons dorp. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat we - alhoewel één in verscheidenheid - poli tiek dezelfde weg opgingen. Van 1978 - 1982 en van 1986 - 1990 was Theo lid van de gemeenteraad van Moergestel. Op 1 mei 1990 werd hij tot wethouder gekozen, waarmee een jongensdroom voor hem in ver vulling ging. Zijn droom duurde slechts tot 24 oktober 1991, toen hij min of meer ge dwongen afscheid moest nemen, omdat hij niet langer de onvoorwaardelijke steun ver kreeg van zijn eigen partij. Toen de gemeentelijke herindeling zich aan diende, waarbij Moergestel “van hogerhand” met Heukelom en Oisterwijk samengevoegd werd tot de nieuwe gemeente Oisterwijk, was er niet veel overredingskracht nodig om Theo weer actief bij “de politiek” te betrekken. Op 2 januari 1997 werd Theo op ’t Hoog namens Algemeen Belang raadslid van de gemeente Oisterwijk. Zijn maatschappelijke betrokkenheid, zijn gedrevenheid, zijn enorme inzet en zijn inte griteit geven qua opsomming slechts een vaag beeld van wat en wie Theo werkelijk was. Theo moest “tegen mensen aan praten” en kreeg op die manier een enorme bagage van- Dinsdag 22 september 12.10 uur... ’n Tele foontje dat ik al de hele ochtend had ge vreesd, maar waarvan ik hoopte dat het nooit zou komen... Tegen beter weten in, want ’n uurtje geleden zijn zowel ’Moer- gestel-Nieuws’ als ik ’n goede persoonlijke vriend verloren: Theo op ’t Hoog, nog geen 60 jaren oud. Op velerlei gebied en op allerlei fronten kwamen we elkaar tegen: we lagen elkaar gewoon goed. Vaak gekscherend contact was ons daarbij niet vreemd. Hij, net als ik, ge noten daar erg van. Tegen Theo kon je alles zeggen omdat je wist dat zijn weerwoord vaak nóg scherper, nóg unieker, nóg mooier zou zijn... Dat juist maakte ons contact ook zo bijzonder. Met Theo mocht ik dikwijls samenwerken: voor de Komtoer (als onderdeel van zijn grote passie: het wielrennen); binnen MTV; bij de organisatie van 50 Jaar Zangvereni ging ’Crescendo’; bij de musical ’De scha rensliep sliep niet’; bij de harmonie; bij de laatstgehouden Sauwelavond waar hij nog zo sterk uit de bus kwam en natuurlijk voor ’Moergestel-Nieuws’. ’n Vraag of simpelweg wat raad: ’n telefoontje was vaak voldoende om van Theo ’n weloverwogen en eerlijk antwoord of advies te krijgen. Nooit tever geefs... ’ik bel je terug...’, en dan kon je er op wachten. Niet alleen die contacten, maar ook zeker de persoon zelf zal een gemis zijn. Niet meer zijn donkere, maar toch warme stem... niet meer op zaterdagochtend het bekende ’fluit je’ dat achterom kwam om zomaar even ’n kopje koffie te komen drinken... niet meer Theo op zondagmorgen als ik het MTV ra dioprogramma mocht doen... Geen Theo op ’t Hoog meer die steevast zei als hij ging: ’Martien, doe 't kalm aon hè’... het is nog nauwelijks te vatten. Veel sterkte voor de nu nog ogenschijnlijk ’duistere’ toekomst wens ik vooral aan zijn vrouw Corrie en z’n kinderen Tessie en Teun die het gemis van man en vader als nóg on waarschijnlijker zullen ervaren. Zeker nu eindelijk de tijd was aangebroken dat Theo zich meer aan het thuisfront kon gaan wij den. 'n Troost daarbij kan zijn te weten dat Theo ’n vriend was van zéér velen binnen onze gemeenschap. Theo: bedankt voor wie je was: voor mij persoonlijk was het ’n groot voorrecht jou gekend te hebben en dat ik ’n goede vriend van je mocht zijn. Dat je nu de welverdiende rust mag vinden die je jezelf in het aardse bestaan niet ge gund hebt. Martien Oerlemans ’Moergestel-N ieuws’ OISTERWIJK EN MOERGESTEL Leesbacil verspreidt zich over Oisterwijk en Moergestel Kinderen moeten meer en beter gaan lezen en leren genieten van boeken. Dat vinden de bi bliotheken van Oisterwijk en Moergestel en ook de leerkrachten van de Basisscholen. De medewerkers van de bibliotheek zijn al ja ren besmet met ’de leesbacil’. Geen akelige ziekte, maar een zeer plezierig gevoel. Je gaat er meer en beter van lezen. Dat plezier in lezen willen ze graag overbrengen op de Oisterwijk- se en Moergestelse kinderen. Eerst werd er onderzocht of er in Oisterwijk nog meer men sen besmet waren met de leesbacil. En jawel, volgens de Oisterwijkse kinderen aan wie die vraag gesteld werd waren ook makers van kran ten, pastoors, de burgemeester, de postbode, Cas Spijkers, enkele leerkrachten en enkele klasgenootjes zoals Chantal Remie en Marieke Scheffers in het bezit van de leesbacil. Janus de Vries van Nieuwsklok bleek inder daad een echte lezer en vond het ook zeer be langrijk dat alle kinderen dat ’plezier in lezen’ zouden ervaren. Janus de Vries was zelf vroeger op school al een echte lezer. Later als leerkracht moest hij veel lezen en nu als maker van Nieuwsklok is hij de hele week bezig met lezen en mensen laten le zen. Samen met bibliotheekmedewerkster Wil ly van der Straaten ging hij op woensdag 16 september naar groep 6 van Basisschool de Bunders en Basisschool De Wingerd om daar de Leesbacil te verspreiden. Over enkele we ken wordt er onderzocht welke kinderen de meeste leeshonger hebben gekregen. Deze kin deren gaan dan naar de andere Basisscholen om daar het leesbacil uit te dragen. Aan het eind van het schooljaar zijn alle leer lingen uit groep 6 van Basisschool De Bunders, Den Akker, De Bienekebolders, De Coppele, Hertog Jan, Graaf van Ursel, De Kikkenduut, De Kajuit, De Molenhoek, De Mozaik, O.L.V. ter Linde, De Wingerd en De Zwaluw ’gek’ op lezen. Met het uitzetten van de leesbacil in groep 6 van Basisschool De Bunders en Basisschool de Wingerd werd het startsein gegeven voor het Leesbevorderingsproject De Rode Draad. Ook op de andere Basisscholen is men gestart met 1 of meerdere activiteiten van De Rode Draad. In groep 1 tot en met 8 komt elk schooljaar een of meerdere aspecten rondom lezen en leesple zier aan de orde. Op een speelse manier, afge stemd op het niveau van de kinderen en pas send bij de onderwijsdoelen per jaar. Zo komt er later dit jaar een schrijver voor alle kinderen van groep 8 en worden ouders en kin deren van groep 3 geïnformeerd over de eerste leesboekjes. Bij de kleuters ligt het accent op voorlezen en prentenboeken en groep 4 maakt kennis met verschillende genres en thema’s. Groep 5 leert bewust kiezen uit boeken rond om het thema wonen en in groep 7 ontdekken kinderen m.b.v. computervragen welk leestype ze zijn. Een gevaarlijk type misschien! GRATIS en— PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 10% KORTING

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7