Techneuten en tekenaressen aan de Oisterwijkseweg KORFBAL^ Ik hou vooral van snel. 1 Successen voor Toon Verschoor met Arko Paddestoelenwandeling 3,7 rente Kledingactie voor Mensen in Nood Rabobank Rabo TeleSparen. Met de minste moeite een hoge rente. Heel het jaar zijn er paddestoelen te vinden, maar in de herfst toch wel het meest. Zeker na zo’n vochtige zomer. Daarom organiseert IVN afd. Oisterwijk e.o. zondag Z1 september om 14.00 uur een paddestoelenwandeling. Vertrek vanaf het Bezoekerscentrum. Deelname is gra tis en natuurgidsen helpen u op weg... 13.00; aanw. 12.30 10.00; aanw. 9.30 De exposanten van de Oisterwijkseweg met van links naar rechts Tineke Jansen, Corrie en Jos van den Heuvel en de techneut John Steijger (foto Martien Oerlemans). Geboortekaartjes? Grote keuze en persoonlijk advies! Aquarellen, kandelaars, kermisattracties en tekeningen John Steijger, electriciën bij een bedrijf in Oisterwijk, haalde al eerder de krant met zijn op schaal nagebouwde spookslot van de Efte- ling. Vanaf zijn vierde jaar al bezig met tech niek (“ergens lampen indraaien”), raakte hij op zijn veertiende dusdanig geïmponeerd door het spookslot dat hij besloot het na te bouwen. Als gevorderd technicus deed hij dat tien jaar geleden nog eens over. Dit spookslot, tijdens Wiekentkunst op de zolder boven de garage te zien, is een juweel van een miniatuur-attrac- tie. De computergestuurde show duurt vijf mi nuten. De bezoeker ziet onder andere spontaan bewegende schedels, grafzerken die dreigen Jammer dat we hem a.s. zaterdag niet aan het werk kunnen zien: Arko, de hond die door Toon Verschoor in drie jaar tijd werd afgericht als regelrechte topper. Bij de officiële keuring op 9 juli jl. behaalde Arko het certificaat Poli tiehond I met lof: 440 punten van de maximaal te behalen 440! Bij de Nationale Kampioen schappen op 5 september in Den Bosch werd Toon met Arko 6e en afgelopen zondag wist hij ’n tweede plaats te behalen tijdens de Noord-Brabantse Kampioenschappen in Esch. Op bijgaande foto zien we Arko met z’n ’maat je’ poserend voor het huisadres van Toon. Misschien ten overvloede nog vermelden dat het zeker een aanrader is om a.s. zater dag vanaf 19.30 uur op het Audacia-terrein te komen kijken naar het spectaculaire bijt- werk bij gelegenheid van het afscheid van Toon Verschoor als pakwerker. Kleding: uw pakkie an Het nieuwe thema voor de kledingactie van Mensen in Nood in 1998 is ’Kleding, uw pak kie an’. Veel mensen in de Derde Wereld en Oost Europa kunnen zich niet of nauwelijks kleding veroorloven. Omdat ze op de vlucht zijn en alles moeten achterlaten of omdat ze eenvoudigweg te arm zijn. Via de kledingactie van Mensen in Nood worden zij op een prakti sche manier gesteund. Van grote waarde Bij rampen en oorlogen stuurt Mensen in Nood de bruikbare kleding rechtstreeks naar de noodgebieden. Daar regelen hulpverleners uit het land zelf de distributie. Afgelopen jaar gingen kledingzendingen naar vluchtelingen uit Krajina in Klein-Joegoslavië, naar Angola, Ghana, naar vluchtelingen uit Zaïre in Tanza nia, naar het project van broeder A. van Noije voor aidsbaby’s in Brazilië en naar Litouwen, Kroatië, Hongarije en Servië. Het blijft op vele plaatsen hard nodig, dus... ons pakkie an. De inzamelactie wordt gehouden van maan dag 27 september t/m zaterdag 3 oktober. U kunt de kleding bezorgen bij de fam. van Oort, Stokske 1. Op dit adres kunt u ook het hele jaar door terecht om spullen af te geven. Voor meer informatie tel. 513 1389. de techniek draait. Maar ook het reuzenrad van Jehudi, zijn carrousel en zijn Polyp draaien rit jes net als in het echt. Een draaibank Naast John Steijger woont het echtpaar Jos en Corrie van den Heuvel. In de garage van deze twee staat het middel waarmee Jos zijn hobby uit kan voeren: een draaibank. Deze machine weegt een ton en is derhalve veel te zwaar om op een van de Wiekentkunst-lokaties neer te zetten. Zo groeide het plan aan Wiekentkunst mee te doen in de garage. Jos is voornemens tijdens het bezoek voor te doen hoe zijn werk stukken ontstaan. Voorbeelden daarvan zijn natuurlijk ook te zien. Jos maakt van geel en rood koper siervoorwerpen, in het bijzonder kandelaars en schemerlampen. Zijn fraaie crea tieve werkstukken ontstaan op verzoek en naar eigen inzicht. Op de koffie Het zal daar aan de Oisterwijkseweg gezellig toeven zijn, want de garage wordt ingericht met tafeltjes en stoeltjes en daar hoort dan ui teraard weer een kopje koffie bij. En Corrie zegt dat ze er ook een “bloemeke” neer zal zetten. In deze entourage passen heel goed twee ande re reden om tijdens Wiekentkunst bij de Oisterwijkseweg langs te gaan. Corrie laat in de garage potloodtekeningen zien en van Tineke Jansen, die met het echtpaar Van den Heuvel bevriend is, hangen er een paar aquarellen en een olieverf. Beide vrouwen heb ben zich op een vrijwel identieke manier kunstzinnig ontwikkeld. Ze zijn zogezegd het levende bewijs dat men nooit te oud is om te leren. Corrie: “Als kind zat ik altijd te tekenen, maar het was toentertijd niet gewoon om te ambiëren daarin verder te gaan. Tekenen was iets voor kinderen en niet voor volwassenen, vond men.” Vijf jaar geleden heeft ze haar hart dan toch gevolgd en is ze zich met succes op de tekenmiddagen van de Katholieke Bond van Ouderen gaan bekwamen. Ook Tineke genoot in haar jeugd van tekenen. Daarna volgde een zeer druk leven, onder meer als gevolg van werk in de gezondheidszorg. Van tekenen kwa men niets meer, totdat ze in 1988 de draad weer oppakte. M fM. om te vallen en nog veel meer engs. In de garage zelf toont Steijger op schaal nage bouwde miniaturen van de Terminator, een reuzenrad en de Spinball. Deze laatste attrac tie is bijna klaar. Tijdens Wiekentkunst legt John er de laatste hand aan, wat een bezoek extra aantrekkelijk maakt. Daar is nóg een re den voor: in de garage staan namelijk nog drie miniatur-kermisattracties. Ze zijn van de hand van Jehudi van Herck, net als Steijger een Moergestelnaar met veel technisch inzicht. Het verschil tussen de attracties van de twee is dat Van Herck zich meer op het decoratieve heeft toegelegd, terwijl het bij Steijger meer om Voet je thuis in je sportJ Uitslagen: Recr.: Meervogels - Roef! 5-3; Pup. F: Roef! - WO 0-14; Pup. E: De Corridor - Roefl 3-2; Asp. C: De Corridor - Roefl 8-1. Programma 26 september: Pup. F: Roef! - DSV10.00; aanw. 9.30 Pup. E: Roef! - Klimroos 11.30; aanw. 11.00 Asp. C: Roef! - Concordia 11.30; aanw. 11.00 Asp. B: Roefl - EDN Hun. A: Roef! - EDN Wiekentkunst op 10 en 11 oktober heeft veel bijzondere elementen. Neem bijvoorbeeld het initiatief van een paar bewoners van de Oisterwijkseweg. In twee de garages van de naast elkaar gelegen woningen nummer 57 en 61 zijn te zien: de door de Moergestelnaren John Steijger (28) en Jehudi van Herck (30) gebouwde miniatuur-kermisattracties, aquarellen van Tineke Jansen (59), tekeningen van Corrie van den Heuvel (61) en koperen siervoorwer pen van haar man Jos (63). rV PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,(013) 513 6373 Met Rabo TeteSparen profiteert u direct van een hoge rente. Want het is een hele makkelijke én snelle manier van sparen: per telefoon. Binnen enkele seconden zijn uw overboekingen ver werkt. Zowel naar deTeleSpaarrekening als weer terug naar uw Rabo Betaalrekening. 24 uur per dag, zonder formulieren, zonder bezoekjes aan de bank. Wilt u meer weten, belt u dan 0800-0502 (gratis). Maar u kunt ook even bij ons binnenlopen. Uw spaargeld Is altijd onder handbereik. RaboTelesparen is een spaarrekening voor particulieren. Rentevergoeding geldt vanaf een saldo van f 500,-. Wijzigingen voorbehouden. per 20 juli 1998 0800-0502 dagelijks van 07.00 - 22.00 uur Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Efze Löwe (33) 1 55

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5