TV Toon Verschoor neemt afscheid als wedstrijdpakwerker Aphrodite T e Vennen 'Zaterdag wordt voor mij een klote-dag'... Zo is er maar éénl Bedevaart naar Lourdes in oktober Ie Communie 1999 1 ^Oisterwijk Succes voor Richard Bruurs van ATB-team “De Vennen” Uitslagen Midden- Brabante Touwtrek- kampioenschappen WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1018 VAN DAM Donderdag 24 sept. 19.00 u.: - Jeugdvakantieweek - Betty Nagel (tentoonstelling) - Con Amore 25 jaar (live) - Sport: handboogschieten, touwtrekken, 50 jaar Audacia, Engelandvaarders - De Klomp 60 jaar - Wiekentkunst (live) - 'Wè zut zèn’? - Historisch rondje Moergestel - De natuur: de kikkerpoel ^Moergestel Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 l Wij werken op afspraak! Herhaling van deze uitzending: zondag 27 sept. om 13.00 uur en donderdag 1 okt. om 20.30 uur. De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. De laatste bedevaart van dit jaar naar Lourdes wordt gehouden in oktober a.s. Deze Lourdes- reis is een zeer intieme reis omdat er slechts 100 pelgrims aan deelnemen. Door dit kleine aantal kan er meer aandacht aan de pelgrims besteed worden en de missen en bijeenkomsten zijn wat kleinschaliger. De openingsmis en de mis bij de grot vieren we samen met de pelgrims van de Nationale Be devaart. U kunt met de bus van 9-17 oktober a.s. met als opstapplaats Eindhoven of met de trein van 10-17 oktober a.s. met als opstapplaatsen: Den Bosch, Tilburg - Breda of Roosendaal. Wilt U zich aanmelden of wilt U nadere infor matie dan kunt U contact opnemen met Joke Hoekman, Olmenpad 13, 5061 BJ Oisterwijk, tel. 521 6701. De datum voor de le communie voor het ko mende jaar is vastgesteld op zondag 18 april 1999. In december zullen de ouders van de kin deren die hiervoor in aanmerking komen een informatiebrief via de scholen ontvangen. Voor informatie kunt u zich wenden tot de leden van de werkgroep te weten: Margret Bierkens, Liedewij de Cock, Mariëtte Denissen, Marian ne van den Meijdenberg (tel.nr. 513 3790) en Petra van Nuenen. Opening seizoen Op 25 september openen we weer het nieuwe seizoen van de KPJ. Dit jaar openen we het seizoen meteen goed met een feestavond, waar bij heel het bestuur aanwezig zal zijn, en we hopen ook alle leden. We rekenen op iedereen zodat het vast en zeker gezellig wordt. Aan vang 21.00 uur. Surprise-avond Op 2 oktober hebben we een surprise-avond. Wat we deze avond gaan doen is nog een ver rassing. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Wijziging raadsvergadering In verband met het overlijden van Theo op ’t Hoog wordt de raadsvergadering van a.s. donderdag verplaatst naar donderdag 8 ok tober a.s. Deze vergadering begint op de gebruikelijke tijd (19.30 uur) met een her denking van Theo op ’t Hoog. Wijziging commissievergaderingen De vergadering van de Commissie Finan- cieën en Sport is verplaatst naar dinsdag 6 oktober. De vergadering van de Commissie Ruimte lijke Ordening is verplaatst naar woensdag 7 oktober. E ADVIESBURO Op 13 september heeft Richard Bruurs bij de Valkenburg Trophy, een nationale wedstrijd voor mountainbikers in Valkenburg, een po diumplaats behaald. Een prestatie die er mag wezen, aangezien het niet het eenvoudigste parcours was en alle topmountainbikers uit heel Nederland aan de start stonden. Dit re sultaat is ondermeer het gevolg van de trai ningsstage die Chris van Donkers Autoschade het team aangeboden heeft. Al direct na de start werd duidelijk dat de man in het Rabobank- tenue een sterke dag had; hij reed namelijk al in de eerste lange klim met de sterksten om hoog. Bij de eerste doorkomst lag Richard tien de. Maar niets was zeker op dit loodzware par cours met uitermate moeilijke passages, dat door de hevige regenval spekglad was gewor den. Richard wist steeds meer naar de kop van de wedstrijd te rijden. Twee ronden voor het einde kreeg hij aansluiting bij de kopgroep die nu met vieren een flink gaatje met de rest wis ten te slaan. Door een demarrage op een van de klimmen van Richard werd de kopgroep tot drie man uitgedund. Een podiumplaats leek veilig gesteld totdat het noodlot toesloeg. Op een van de vele gevaarlijke passages ging Ri chard aardig hard onderuit. Maar opgeven komt niet voor in het woordenboek van advies- buro Van Dam, zo ook niet bij z’n ploegje. Door razendsnel weer op te staan en alles te geven in de laatste kilometers wist Richard zijn toppo sitie te behouden. Met bebloede knie en elle boog kwam hij toch voldaan over de finish. Een goed voorbeeld doet volgen. En met nog enkele vergelijkbare wedstrijden, met veel hoogteverschil en technisch passages, op het programma en de vorm waarin enkele rijders van het adviesburo Van Dam-Rabobank Moer gestel team verkeren, denk ik dat er nog wel meer topklasseringen inzitten. Poule A: heren zwaar. 1. De Mukken; 2. Hart van Drunen; 3. De Trekhengsten; 4. Gij Ikke; 5. KPJ Haaren; 6. De Splinters; 7. Dis cotheek ’t Centrum; 8. KPJ De Beerzen. Poule B: heren middengewicht. 1. Tobroco Dream Team; 2. AVR; 3. De Klücht-Smits; 4. Hobé Team; 5. Flessentrekkers; 6. Hendrix Matrijzen; 7. ’t Kwartierke; 8. Tieten en Bier. Poule C: heren lichtgewicht. 1. De Puinhoop; 2. Dovako; 3. Stolk Profcenter; 4. By Ollies; 5. Party People; 6. KPJ De Beerzen II; 7. De Klucht; 8. De Kuipertjes. Poule D: dames zwaargewicht. 1. De Uitda ging; 2. AVR; 3. KPJ De Beerzen; 4. Kracht toer; 5. KPJ Hilvarenbeek; 6. Hofjes. Poule E: dames lichtgewicht. 1. Van Spaan- donk-Bekkers; 2. ’t Spulleke; 3. Dreat Team; 4. De Brouwer; 5. Vrijgezellig; 6, Spette- rinnekes; 7. Trekgeiten; 8. De Klucht-DAT; 9. De Steeg Poule F: jeugd. 1KPJ Oirschot; 2. Kerkhof; 3. Bierdupkes. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 1 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 45 Jaar Voor de pakwerker, die verantwoordelijk is voor het meest spectaculaire onderdeel in de hondensport, is een leeftijdsgrens vastgesteld van 45 jaar. Misschien begrijpelijk, maar het mag duidelijk zijn dat niet elke pakwerker daar blij mee is. Toon zeker niet, al zegt hij de regel wel te begrijpen. ‘Je moet niet vergeten’, zegt Toon, ’wat een kracht het kost om overeind te blijven wanneer zo’n hond op je afkomt’. Kij kend naar foto’s die van hem tijdens ’het werk’ gemaakt zijn, maken dat maar overduidelijk. Bijvoorbeeld van de hond die ondersteboven aan zijn bovenarm hangt geeft aan met wat voor snelheid de hond werkelijk op de pakwer ker komt af’gevlogen’! Goed beschermd Het pak kennen we allemaal, iedereen heeft de pakwerker wel eens bezig gezien. Terwijl Toon koffie haalt, toch eens even voelen aan zo’n pak. Daar komt geen hond doorheen... hoewel... de blik op eerdergenoemde foto doet wel anders vermoeden. In zo’n pak moeten werken is ook bepaald geen sinecure, de temperatuur kan er enorm in op lopen (bij warm weer tot ver over de 50°C) en de pakwerker verliest per wedstrijd zo’n 3’/2 a 4 liter vocht. Hobby werd beroep Hoe Toon in het hondenwereldje is terechtge komen omschrijft hij als ‘puur toeval’. Hij richt zelf honden af, werd 23 jaar geleden pakwer ker en in later jaren ging hij over tot de pro ductie van de pakken die handmatig, en meest al op maat, worden gemaakt. Niet zonder trots, en terecht, vertelt hij over het bedrijf dat hij samen met zijn vrouw Catrien inmiddels in Moergestel heeft opgebouwd. De op verschil lende manieren uitgevoerde pakken die daar in het atelier achter hun woonhuis worden ge maakt vinden hun weg over de gehele wereld, ’n Wereld die Toon zelf ook regelmatig rond reist, want bekend is hij overal. Hij geeft lezin gen in bijvoorbeeld Amerika, alsmede instruc tie hoe men de hond afkan richten. De getuig schriften en diploma’s die hij in z’n bagage mee mag nemen liegen er dan ook niet om (zie o.a. artikel elders in dit blad). Zaterdag iedereen welkom Het officiële afscheid komt er defintief aan. Als wedstrijdpakwerker tenminste. Zaterdag vin den politiehondenkeuringen plaats op het be kende terrein achter ’t Stokske. De wedstrij den daar beginnen om 14.30 uur. Het meest spectaculaire onderdeel, het bijt- werk dus, is vanaf 19.30 uur te zien op het Audacia-terrein. Daar krijgt Toon, samen met nog 2 collega-pakwerkers 10 absolute tophonden ’over zich heen’, waaronder ook de Mechelse herder Roy van onze plaatsge noot Kees van de Wouw, waarover we enkele weken geleden berichtten. Met een gezellig samenzijn na afloop, kan Toon met collega’s en vrienden nog eens napraten over zijn meest geliefde hobby die hij nu ge dwongen vaarwel moet zeggen. Althans... bij officiële wedstrijden, want dat we Toon nooit meer als pakwerker zullen zien gelooft nie mand, en hijzelf zeker niet! We kunnen dit artikel, dan ook niet beter be sluiten dan met enkele woorden uit het voor woord van de voorzitter van de Kon. Ned. Po litiehond Vereniging afd. Noord-Brabant, de heer A.P School: ’Jammer dat we afscheid moet nemen van Toon Verschoor als helper, want hij doet het nog zo goed. Vele sportvrienden heb ben op het gebied van africhting gebruik mo gen maken van de hulp van Toon en zijn des kundige adviezen. Wij hopen dat dat nog lang zo mag blijven’... Wij van ’Moergestel-Nieuws’ hopen dat ook. Toon: we wensen je nog veel plezier met je prachtige hobby en samen met je vrouw Ca trien en je zonen nog veel succes met jullie prachtige bedrijf! q Hij ziet er best tegenop: a.s. zaterdag neemt Toon Verschoor (Pr. Margrietstraat 10) na bijna 23 jaar afscheid als wedstrijdpakwerker van de Koninklijke Neder landse Politiehond Vereniging. Niet dat hij dat zelf wil; integendeel, maar zijn leeftijd speelt in dit geval de hoofdrol. ’Zaterdag wordt voor mij écht ’n klote- dag’... MOERGESTEL i L X I I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond. oer K WW w

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1