moorman RADIO Indianen dansen in ’Den Boogaard’ ’Con Amore’ viert 25-jarig jubileum 1 ^Oisterwijk AUTOMOBIELBEDRIJF Industrieweg9a-Tel. 013-513 1611 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Zondag 27 sept. leen die adressen langs, waarvan de bewoners te kennen hebben gegeven dat klein gevaarlijk afval moet worden opgehaald. VRAGEN? Wilt u meer weten over het ophalen van klein gevaarlijk afval, dan kunt u contact opnemen met de gemeente, telefoon 529 1347. Natuurmonumenten B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gaderingen van 10 en 15 september onder meer de volgende besluiten genomen: - Regionale programaraad Via de commissie welzijn zal aan de raad een voorstel worden voorgelegd over het aanwij zen van een lid voor de regionale pro grammaraad centrale antenne. Een oproep voor gegadigden wordt gepubliceerd. - Evaluatie WVG Het college heeft de procedure voor de evalua- Pow Wow on stage Tijdens een informeel bezoek van Maria Lo- tulung uit Dordrecht aan Amerika kwam zij in contact met diverse groepen indianen. Zij heeft daar gezien hoeveel moeite zij hebben om hun cultuur en levensstijl in stand te houden. Dankzij de wereldwijd toenemende aandacht aan diverse culturen krijgen ook de indianen meer aandacht. In samenwerking met ’Swift Arrow’ perfor ming Artists Bureau uit Washington is een toernee in ons land opgezet. Het doel ervan is dat alle inkomsten (na aftrek van de kosten) ten goede komen aan de indianen zelf, hun cultuur en ter verbetering van hun levensom standigheden. De specifieke, vaak indringende zang, de wel haast spirituele fluiten en de krijgszuchtige drumpartijen zullen met authentieke verhalen worden afgewisseld. Op donderdag 24 september doet de groep Moergestel aan. U kunt ze beluisteren en bekijken in ’Den Boogaard’. Kaarten kosten zowel in de v.v.k. als aan de kassa 20,-. Te lefonisch bestellen kan ook: (013) 513 1665. de lesavonden wordt een bezoek gebracht aan een volkssterrenwacht. Bij helder weer zullen we ons vooral bezig hou den met waarnemen. Verder zullen er diverse astronomische'hulpmiddelen worden ge maakt. De cursus jeugd is op vrijdagavond (elke veer tien dagen), vanaf 19.30 uur tot 21.30 uur. De cursus volwassenen is op dinsdagavond (elke veertien dagen), van 20.00 tot 22.00 uur. Cursuskosten: per deelnemer Fl. 70,-. Dit be drag is inclusief syllabus en cursusmateriaal en exclusief vervoer en entree van de excursie. Contactpersonen: Astronomische Vereniging WEGA, Ton Spaninks tel. 542 2534; Erik Bel- laard tel. 572 0276; Bezoekerscentrum Ois- terwijk Bep van Ulft tel. 521 9209. Goede tijden, slechte tijden Vólgens onze regering gaat het bijzonder goed met Nederland! Toch (is onze ervaring) blijft er een categorie over waarmee het nog steeds niet zo goed gaat, ondanks de kenmerkende uitspraak van de re gering. Wat wordt er gedaan voor de minima? Helaas weinig of niets. De kosten van levensonderhoud worden steeds duurder, de huren blijven stijgen en bovendien wordt de huursubsidie bevroren voor huren boven f 1.085,- met het gevolg dat mensen die al 20 jaar of langer in hun huis wonen, gedwon gen worden om te verhuizen, met alle kosten die daar weer aan verbonden zijn. Stichting miMax BLIJFT opkomen voor de belangen van de minima. Jammer genoeg is dit nog steeds hard nodig. Als U denkt recht te hebben op huursubsidie, kwijtschelding, recht op bijzondere bijstand, subject-subsidie, vangnetregeling of wat dan ook, komt U eens langs bij miMax. Het loont wellicht de moeite! Wij zijn iedere donderdagmiddag open van 13.00-17.00 uur, Poirtersstraat 5. De hele week zijn wij via onze voice-mail bereikbaar op 522 0320. Wij bellen U dan zo snel mogelijk terug. Cursus sterrenkunde voor beginners Bezoekerscentrum Oisterwijk organiseert in samenwerking met de astronomische ver eniging WEGA cursussen sterrenkunde voor beginners. In september start de cursus voor jeugd van 8 t/m 13 jaar. Deze cursus bestaat uit tien lessen. Dezelfde cursus, maar dan voor volwassenen, start in december. De programma’s van beide cursussen zijn identiek. De benadering van de onderwerpen is echter zeer verschillend. In de cursus zal een beeld worden gegeven van de hedendaagse sterrenkundige opvattingen en theorieën. Les 1 begint bij de Sterrenbeelden. De volgende lessen zullen achtereenvolgens de zon, de maan, de binnenplaneten, de buiten planeten, het restant van het zonnestelsel, de sterren en sterrenstelsels opvatten. Ook is er een les over optiek, waarbij de verschillende telescopen worden bekeken. Tijdens een van Volgende week zondag, 4 oktober, gaat Operettevereniging ’Con Amore’ haar 25-jarig jubileum vieren met een gratis Jubileumconcert in ’Den Boogaard’ in Moergestel, dit i.s.m. het Valkens- waards Operette Gezelschap (V.O.G.). Het concert duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Volgende week komen we in een uitgebreid artikel op dit jubileum en het concert terug. Convenant ondertekend tussen gemeente en Emancipatieraad Woensdag 9 september jl. hebben de gemeente Oisterwijk en de Emancipatieraad een conve nant ondertekend. De gemeente en de Emancipatieraad zijn door ondertekening van dit convenant overeen ge komen dat a. de gemeente de Emancipatieraad - bij meningsvormende conferenties zal uit nodigen en - voorstellen ten aanzien van de tevoren afge sproken onderwerpen ter advies aan de Eman cipatieraad zal voorleggen en - haar uitgangspunten voor een nota emanci patiebeleid zal doen toekomen om in samenwerking met de Emancipatieraad te ko men tot een emancipatienota c.q. emanci patiebeleid en dat b. de Emancipatieraad de gemeente - ongevraagd en gevraagd zal adviseren en - zelfstandig initiatieven zal ontwikkelen op het terrein van emancipatie. Een en ander volgens in het convenant vastge legde procedures. De onderwerpen waar de Emancipatieraad zich met name op zal richten zijn voor 1998: - de nota m.b.t. zorg - de nota Buitenschoolse Opvang - de nota Jeugd- en Jongerenwerk (uitvoering) - de evaluatie m.b.t. uitstroompremie/deel- tijdpremie NABW - het armoedebeleid/maatschappelijke partici patie - cliëntenparticipatie Ieder jaar zullen nieuwe afspraken gemaakt worden ten aanzien van de onderwerpen die ter advisering aan de Emancipatieraad voor gelegd worden. De gemeente heeft de Emancipatieraad een subsidie van ruim f. 5.000,- ter beschikking gesteld voor de uitvoering van haar activi teiten. U kunt de Emancipatieraad bereiken op het volgende adres: Postbus 89, 5066 ZH MOER GESTEL. Oproep kandidaten voor Klachtencommissie Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk roept kandidaten op die namens de gemeente zitting willen ne men in de KLACHTENCOMMISSIE De klachtencommissie bestaat uit 5 leden en behandelt klachten die betrekking hebben op de toewijzing van huurwoningen en op het handelen of nalaten van medewerkers van ’St. Joseph’. De commissie neemt een bindende beslissing, danwel adviseert het bestuur van de woningstichting ’St Joseph’ omtrent de inge diende klachten. De commissie vergadert afhankelijk van het aantal klachten ten hoogste eenmaal per maand. De benoeming vindt plaats door het bestuur van de woningstichting voor een periode van drie jaar op voordracht van het college van b en w. Functie-eisen - affiniteit met het werkterrein van de woning bouwvereniging; - invoelingsvermogen in problematiek van ju ridisch of bouwkundige aard; - kandidaten moeten minimaal 18 jaar zijn en een binding hebben met de gemeente; - kandidaten mogen géén lid zijn van het be stuur of de Raad van Commissarissen van ’St. Joseph’, geen deel uitmaken van de Huur- dersraad, geen lid zijn van de gemeenteraad of een raadscommissie en niet werkzaam zijn bij de woningstichting of de gemeente. Kandidaten kunnen hun belangstelling voor het lidmaatschap van de Klachtencommissie kenbaar maken door een schriftelijke sollicita tie te richten aan het college van b en w t.a.v. mevrouw B. van Daal. Voor nadere informatie kunt u ook contact met haar opnemen (tel. 529 1399). tie van de WVG (Wet voorzieningen gehandi capten) en de opdrachtverlening daarvoor vast gesteld. - Verkiezingen Op 3 maart volgend jaar worden tegelijkertijd verkiezingen voor de gemeenteraad en voor Provinciale Staten gehouden. De commissie Algemene Beleidszaken zal aan de hand van een notitie over de organisatie van deze ver kiezingen van gedachten wisselen. - Afrekening Ouderenwerk Aan de ouderenorganisaties is voor 1997 te veel voorschot aan subsidie betaald. Het teveel be taalde bedrag zal worden teruggevorderd en komt ten goede aan de algemene middelen. - Subsidie onderwijs De raad zal worden voorgesteld de aangepaste verordening subsidiring onderwijsbeleid vast te stellen en tevens een besluit te nemen over het subsidieplafond onderwijsachterstan denbeleid. - Publicatieborden Besloten is om bij hoge uitzondering nog een maal onder voorwaarden vergunning te verle nen voor het plaatsen van vier kunstborden onder de evenementenborden in Moergestel van 18 september t/m 12 oktober ten behoeve van WieKentKunst. Weer inzameling van klein gevaarlijk afval Op donderdag 1 en vrijdag 2 oktober wordt huis aan huis weer het klein gevaarlijk afval opgehaald in de kern Moergestel. Deze inza meling is in handen van de Milieudienst Til burg en geschiedt op de inmiddels bekende wijze. Voor alle duidelijkheid en veiligheid: zet uw milieubox niet langs de straat! Op de volgende dagen komt de inzamelwagen tussen 8.00 uur en 17.00 uur in de volgende buurten: Donderdag 1 oktober De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost, Heivel den II. Vrijdag 2 oktober De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (Herengoedstraat, Boonhofstraat en omge ving), Heivelden II (De Scheerman, Voos- kerbos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied woont, kunt u uiter lijk tot woensdag 30 september telefonisch doorgeven, dat uw milieubox moet worden leeggemaakt. Het telefoonnummer is 529 1305. De inzamelwagen gaat in het buitengebied al- Bouwvergunningen/meldingen Bouwplannen ter inzage Wet Milieubeheer Ruilverkaveling De Hilver r j w af' PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 31 Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooral veel gezellige muziek Presentatie: Corné Schoenmaker Vereniging MOERGESTEL gemeente AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en mel dingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van B W kenbaar maken. In week 38 de volgende meldingen en aanvragen: - het bouwen van een machineioods aan de Masper- straat; - het plaatsen van een middenspanningsruimte aan de Rijksweg A58; - het veranderen en vergroten van het pand Den Ouden hof 4. De volgende bouwplannen liggen met ingang van maan dag 28 september gedurende 14 dagen ter inzage in het gemeentekantoor, afd. Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijke be denkingen naar voren brengen bij B en W van Oister wijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens met toepassing van Artikel 50, lid 5 van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor: - het oprichten van een garage aan de Molenakker- straat 4; het uitbreiden van de champignonkwekerij aan de Heirbaan 2; - het uitbreiden van de opslagloods aan de Vossen- hoorn 1. Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer W.C. Wolfs voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende milieuvergunning voor en rundvee houderij met enige mestvarkens en paarden gelegen aan de Vinkenberg 16. De aanvraag en de ontwerp-beschikking liggen vanaf 28 september gedurende 4 weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor te Oisterwijk. Tijdens deze termijn kunnen schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van B en W. Gedeeltelijk intrekken vergunning B en W hebben besloten de volgende vergunning ge deeltelijk in te trekken: - J. Mulders, rundvee- en varkensbedrijf, Vossenhoorn 3. Datum vergunning: 30 november 1977. Inhoud en reden van de beschikking: De intrekking geschiedt i.v.m. het verplaatsen van de ammoniakrechten naar een bedrijf in St. Michielsges tel. De beschikking en daarbij behorende stukken liggen vanaf 28 september gedurende 6 weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekan toor te Oisterwijk. Gedurende deze periode kan beroep tegen de be schikking worden ingesteld. Beschikking B en W hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet Milieubeheer aan: - Q8-tankstation, aanpassing milieuvoorschriften aan de Akkerweg Maatschap van Gestel, Hakvoortseweg 20 te Biest- Houtakker, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende milieuvergunning voor een mestvarkens- houderij aan Donkhorst 5a. De beschikkingen liggen vanaf 28 september gedu rende 6 weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieuza ken in het gemeentekantoor te Oisterwijk. Gedurende deze periode kan beroep tegen de be schikkingen worden ingesteld. De burgemeester maakt bekend, dat het college bij besluit van 10 september: 1. aanlegvergunning heeft verleend voor het verhar den en vergraven van de Reyweg; 2. vrijstelling heeft verleend voor de aanleg van: een landbouwweg op het noordelijk deel van het tracé Heuveldwarsstraat; een fietspad/landbouwweg op het tracé Reedijk richting Grensweg; een voetpad langs het tracé Stokske en Oistel- voirtjes; een fietspad langs het tracé Hildsven-Heirbaan. Binnen 6 weken kunt u een bezwaarschrift indienen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11