AUOACfa Onderwijzer bewaarde tekeningen van leerlingen van Graaf van Ursel Open Dag Poppen atelier Betty Nagel Spreekuren B en W WF* .jf 1 12.30 Hb 1-4 LEEFBAAR GROEN Uitslagen zondag 13 september 1998 Audacia 1 - Spoordonkse Boys 1 RKDVC 5 - Audacia 2 Audacia 3 - Were Di 2 Audacia 4 - SET 4 Audacia 5 - RKDSV 2 Haarsteeg 8 - Audacia 6 Audacia 7 - VCB 3 Nemelaer 7 - Audacia 9 Dames SDO’39 1 - Audacia 1 14.30 12.00 11.00 10.00 12.00 10.00 09.45 10.00 10.00 1-9 1-5 5-0 .4-1 1-6 3-5 0-0 2-11 3-1 .6-1 Ons Vios-Audacia BI0-9 Audacia Cl-Tac/BWB12-0 Longa-Audacia C25-2 Audacia C3-GSBW10-2 Programma junioren-pupillen zat. 19 sept. Oirschot-Audacia Al13.15 Audacia Bl-Oirschot13.30 Willem II-Audacia Cl11.30 Audacia C2-Hil varia12.00 Beerse Boys-Audacia C312.00 Audacia Dl-Taxandria09.15 Audacia D2-Beerse Boys09.15 Audacia El-Beerse Boys09.30 Beerse Boys-Audacia É209.15 Audacia E3-Taxandria09.30 Beerse Boys-Audacia E409.15 Audacia Fl-Beerse Boys10.45 Beerse Boys-Audacia F210.15 Audacia F3-Beerse Boys10.45 SV SOS-Audacia F410.45 Nieuwe jeugdleden Nog steeds kun je lid worden van onze voet balclub Audacia, een vereniging die al 50 jaar bestaat. Ben jij zes jaar of ouder dat mag ook en heb jij zin om te gaan voetballen, geef je dan nu op want de competitie gaat van start. Zondag 30 augustus j.l. was in de “De Roozendries” veel moois te aanschouwen van wat Betty Nagel en een 30-tal cursisten van haar Poppen-atelier hadden gemaakt en hier tentoongesteld. Onder het genot van een voortreffelijk kopje koffie konden kenners en belangstellenden genieten van het tentoon gestelde prachtige werk. Mensen die al lan ger met het idee liepen om een met deze creatieve hobby te beginnen konden over de streep getrokken worden. Anita Schellekens verzorgde de workshops waarbij zowel kinderen als volwassenen de grondbeginselen van het poppen-maken werd beoefend. Het werk van Betty Nagel zelf ont wikkeld zich steeds meer naar een volwassen stijl die er beslist zijn mag. Steeds meer volle dige klei modellen zijn het resultaat en dat mag echt gezien worden. De kunstige en verfijnde afwerking die wij van haar gewend zijn groeit ook steeds naar het professionele toe. Invloe den van buitenaf doen zich ook steeds meer gelden en het is daarom ook mooi om deze evo lutie vast te stellen. Wij kunnen in de loop van CDA fractie en achterban De meeste vakanties zijn weer achter de rug. Ook het CDA heeft de draad weer opgepakt. Als voorbereiding van de openbare raadsver gadering van 24 september wordt op maandag 21 september de agendapunten van de verga dering door het CDA besproken. Enkele agen dapunten: - Voorstellen van de prioriteitenlijst Rijksmo- numenten. Deze lijst bevat ook de Moerge- stelse kerktoren. - De nota bouwbeleid, waarin de gemeente haar beleid met betrekking tot woningbouw en inbreiding uitstippelt. - Vaststellen van het bedrijfsmiddelenplan; dit plan omvat onder andere de vervanging van machines en auto’s en eventuele fondsvor ming. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwer- Het komt er op neer dat een honderdtal teke ningen, waarvan de makers nu rond de 35 jaar zijn, tijdens de Pluk-tentoonstellingopgehaald kunnen worden. Verhoeven hangt ze tijdens Wiekentkunst keurig in de Graaf van Ürsel- school en voorziet de werkstukken van naam kaartjes. “Gegarandeerd dat niemand zijn of haar tekeningen uit de jeugdjaren nog her kend”, aldus Verhoeven. Verhoeven, nu leraar aan de St.Jozefmavo in Tilburg, stond tussen 1965 en 1975 voor de klas op de Graaf van Urselschool. Op het lespro gramma stond uiteraard ook tekenen en hand vaardigheid, twee onderwerpen die een bijzon dere belangstelling van Verhoeven genoten omdat hij deze vakken destijds ook studeerde. Van de tekenopdrachten die de kinderen van hem kregen, bewaarde hij er van elke opdracht altijd een paar, “ik wilde een archief aanleggen om doublures in de opdrachten te voorkomen. Daarvoor had hij in de achtste minuut al ge scoord. Rob van der Heijden ontfutselde door goed doorzetten aan de zijlijn de bal aan zijn bewaker en ging door tot aan de achterlijn. Hij had keus uit meerdere mogelijkheden, waarbij hij koos voor een panklare voorzet aan Jan, die koelbloedig afrondde. In beide volgende twee doelpunten had Corné Zoontjens een belangrijk aandeel. In de zesen twintigste minuut zette hij zelf een aanval op die hij besloot met een voorzet op maat vanaf de achterlijn, die door Erik Kreyveld werd af gerond met een ferme kopstoot, die door de keeper niet kon worden verwerkt en zes minu ten later was het weer raak. Weer nam Comé het initiatief voor een aanval en nu bediende hij de vrijgelopen Rob met een prachtige pass op maat: 4-0. Wereldgoal De tweede helft was saai: Audacia hoefde niet meer zo nodig en de Boys waren onmachtig om kansen te verzilveren. Alleen de tweeën dertigste minuut was daar een uitzondering op. Jan Habraken kreeg het toen nog eens op zijn heupen. Hij kapte eerst drie tegenstanders uit, kreeg een tel de tijd om zijn positie aan de rand van de zestienmeter en die van de keeper te bepalen en liet van zijn voet een prachtig schot los, dat precies belandde waar hij hem hebben wilde in de linkerbovenhoek. Een goal waar van beroemde spitsen dromen. Jan Habraken maakt ze: 5-0. Fairplay-convenant Audacia heeft, net als vele clubs uit de regio, een convenant ondertekend. Zij verplichten zich daarmee om de sportiviteit op en langs het veld te bevorderen, onder andere het aanvaar den van arbitrale beslissingen en het tegengaan van scheld- en schoppartijen, respect voor de tegenstander. De eerste resultaten waren al waar te nemen. De ploegen komen gezamen lijk het veld op, wensen met een handdruk el kaar succes toe en bedanken daarmee ook voor de wedstrijd. We weten allemaal wel hoe het moet, maar het is nooit weg om daar weer eens de nadruk op te vestigen. pen of het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. De CDA-fractie bespreekt op 21 september de stukken van de raadsver gadering in het raadhuis op de Lind in Oister- wijk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor eventuele vragen of punten met betrek king tot de gemeente, commissiewerk of agen dapunten van de raadsvergadering, kunt u ook de raadsleden van het CDA benaderen: Lam bert van den Bosch 528 45 38; Jos Schoenma kers 528 38 99; Ad Mutsaers 513 23 92; Guus Bertens 528 29 83; Ger van Hest 513 62 00. Ook E-mailen is mogelijk. E-mail: muttbvs@euronet.nl Werkstukken van 25 jaar geleden tijdens Wiekentkunst op te halen... ’Pluk-tentoonstelling’ is de naam die Leon Verhoeven (56) heeft bedacht voor de ongetwij feld grappigste expositie tijdens Wiekentkunst. Op deze tentoonstelling hangen tekeningen die leerlingen van de Graaf van Urselschool tussen ongeveer 1965 en 1970 hebben gemaakt. Leon Verhoeven, destijds onderwijzer op deze school, heeft veel toen gemaakte tekeningen bewaard en hij biedt ze nu aan aan de makers. “Het is leuker ze bij de eigenaar te krijgen dan dat ze bij mij op zolder blijven liggen”, verklaart hij zijn initiatief. 5.V. Moénaesn Op dit moment is zij nog druk doende met de afwerking van haar boek “Zuil- en Borstbeel den dat Uitgeverij Max Wolters uit Epe bin nenkort op markt brengt. Een leuk hobby hoek wat eventueel als Sinterklaas- of Kerstge schenk de poppen hobbyisten en geïnteresseer den van dienst kan zijn. In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 21 september op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wet houder R. Hora van 16.00-1630 uur. In Oisterwijk Op dinsdag22 september is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann op afspraak en wethou ders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Audacia benut kansen wél Audacia - Spoordonkse Boys5-0 In het veldspel ontliepen beide ploegen zich niet zo veel. Er waren geen periodes in de wed strijd, waarin een van beide ploegen echt do mineerde. Nee, het verschil werd gemaakt in de kunst om kansen te verzilveren en daarin was Audacia veel beter dan de gasten uit Spoor- donk. De Boys kregen er meer, maar benutten ze niet en Audacia creëerde er meer en benutte ze wel. Over dat laatste kan de thuisploeg na tuurlijk tevreden zijn, maar over dat de gasten zo veel kansen kregen moet zij zich zorgen maken. Alleen door goed keeperswerk van Alex van Roessel en gebrek aan killers-instinct bij haar aanvallers bleef de nul op het score bord voor de tegenstander. Daardoor kwam er een geflatteerde uitslag op het wedstrijdformu- lier, die echter wel een flinke steun in de rug kan betekenen voor het verdere verloop van de competitie. Spitspositie Onderzoek heeft uitgewezen dat Frans Tekath te kampen heeft met een kapotte meniscus in de linkerknie. Pas na de bevalling van hun eer ste kind een dezer dagen zal er besloten wor den of er wel of niet moet worden geopereerd. Voorlopig ziet het er dus naar uit dat hij gerui me tijd zal ontbreken in de Audacia-selectie. Al vóór de blessure van Frans was aan het be gin van het seizoen Erik Kreyveld aan die se lectie toegevoegd en blijkt voor trainer Ton van de Steen het alternatief te zijn voor die spits positie, want zowel in de bekerstrijd in Elshout als nu in de eerste competitiestrijd liet hij hem daar de hele wedstrijd staan. In beide wedstrij den scoorde hij. De zesentwintigjarige Erik oogt wat flegmatiek en wil het wel eens wat te mooi doen, maar heeft ruim voldoende talent in huis om uit te groeien tot, net als zijn broer Ralf, een volwaardige kracht in de selectie. Door het ontbreken van Frans worden doelge richte acties nog verder aangewakkerd bij spe lers als uiteraard Jan Habraken, maar ook Rob van der Heijden en Comé Zoontjens. Doelpunten Alleen het tweede doelpunt in de negentiende minuut van de wedstrijd was een weggevertje. Een foutieve pass werd makkelijk door Jan Habraken onderschept en verschafte hem een vrije doorgang naar het doel en het is bekend dat hij dergelijke kansen niet laat schieten. Leon Verhoeven geeft tijdens Wiekentkunst te keningen terug die zo’n 25 jaar geleden zijn gemaakt door leerlingen van de Graaf van Ur selschool. (Foto Martien Oerlemans). Het archief hielp me te bepalen wat ik de kin deren al had laten maken”, aldus Verhoeven. Deze methode hanteert hij overigens nog steeds. Voor de Graaf van Urselleerlingen be staat geen noodzaak meer de tekeningen te be waren omdat het allemaal al zo lang geleden is. Wiekentkunst heeft hem nu geïnspireerd om ze aan de makers terug te geven. Het opvallen de woord ’pluk’ in de naam van de tentoonstel ling slaat volgens Verhoeven op ’meenemen’. Dat namelijk staat iedereen vrij. De meeste van de ongeveer vijftig beschikbare tekeningen zijn gemaakt met vetkrijt omdat er 25 jaar geleden nog niet dat grote aanbod aan creatieve mate rialen was als tegenwoordig. Opgeven kan bij N. Oerlemans Pater Helmer- plein 22. Tel. 5131283. Programma zondag 20 september 1998 Avanti’31 1 - Audacia 1 Audacia 2 - WSC 4 Taxandria 4 - Audacia 3 Oisterwijk 3 - Audacia 4 Reusel Sport 4 - Audacia 5 Audacia 6 - Nemelaer 5 Blauw Wit’81 4 - Audacia 7 Audacia 8 - Sarto 11 Audacia 9 - SVSOS 4 Dames Audacia 1 - RKTW 1 Zaalvoetbal Uitslagen vrijdag 11 sept. Sarto 3 - Audacia/De Brouwer 2 Konica/Pr. 4 - Audacia/De Brouwer 3 AUDACIA JEUGD Uitslagen pupillen zaterdag 12 september Audacia D1-SSC14-4 Nemelaer-Audacia D2afgelast Oirschot-Audacia El2-6 Audacia E2-Spoord. Boys1-7 Hilvaria-Audacia E34-3 Audacia E4-Taxandria2-3 Spoord. Boys-Audacia F1 7-2 Audacia F2-Taxandria6-1 Oirschot-Audacia F3 1-12 Audacia F4-Beerse Boys2-1 Uitslagen junioren zaterdag 12 september Audacia Al-Longa2-1 de tijd nog heel veel mooie dingen van haar tegemoet zien als haar ontwikkeling in dit tem po door gaat en zeer zeker profiteren haar cur susten hier ook van. Voor belangstellenden die een hekel hebben aan lange cursussen komt nu de kans om in een tweetal avonden een volledige eigen crea tie te maken en af te werken. Op een avond komt het vormen met klei aan de beurt terwijl de tweede avond het schilderen en afwerken aan de beurt komt. Betty zal binnenkort ook te zien zijn op de Hobbybeurs Kreadoe in de Jaarbeurs te Utrecht van 3 t/m 8 november a.s. Ook gaat zij als exposant naar de hobby-dagen in AHOY te Rotterdam van 20 t/m 22 november a.s. Verder staan op 20 december nog Weelde, 28 maart 1999 Gent beiden in België), Houten (maart 1999) en 11 april 1999 *“t Mee” Form 100 in Maastricht op de rol. F PAGINA 7 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1998 UK HEUKELOM c A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7