25 jaar Engelandvaarders Aphrodite I w Ode aart zeven Moergestelse bomen... Méér dan 200 activiteiten op Brabantse Fietsdag Op zondag 20 september a.s. zijn er ruim 100 fietstochten uitgezet onder het motto ’Stap ’ns op! Brabant op de fiets’. Tijdens deze der de editie zijn er inmiddel 85 startlocaties ge- creeërd. Cr^*^^^*** Het is alweer zover! Wederom 2 jubilarissen bij Gilde St. Catharina WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1017 ■Sa Nel Marie Heins Ze hebben in De Scheerman zeven bomen geveld Met even wat mankracht en motorgeweld Van binnen voel ik een tikkeltje pijn Omdat die bomen er plots niet meer zijn In de winter hun takken druipend nat In 't voorjaar de knoppen, daarna frisgroen blad En 's-zomers onder het bladerendak Rumoerden de vogels op hun gemak Herfst kleurde hun blad geel, rood en bruin Na de stormwind zag je hun kale kruin Hun stammen verweerd, knoestig oud... Maar o zo bekend en bij ieder vertrouwd Toen ineens op die dag dat brute geweld Ze hebben in De Scheerman zeven bomen geveld. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! J.H. .Cj i - V Jan van Gestel er duidelijk een verzadiging op; inmiddels waren de meeste van ons getrouwd en hadden kleine kinderen. Als echtgenoot en vaders kon den wij het ook niet langer maken een lang weekend weg te zijn en vrouw en kinders ach ter te laten, dit naast de aanslag die zo’n week end op onze portemonnaie pleegde. Het roer ging om Mede in overleg met de engelsen besloten we om slechts één keer per jaar de uitwisseling te doen plaatsvinden. Bovendien werden voor de Engelandvaarders vijf vaste evenementen per jaar gevonden waarbij ook het thuisfront be trokken werd: de Kerst-inn, de dropping, de meiwandeling, de barbecue en de fietstocht. Deelnemers hebben de mogelijkheid om op diverse punten af te stappen voor de meest uit eenlopende activiteiten, het varieert van lucht kussens en live-muziek bij terrassen tot open stelling van musea, natuurgebieden en boer derijen. Er is echter nog véél meer! Er kan gestart worden tussen 10.00 en 14.00 uur. Inschrijven kan bij een van de startloca ties, kost 2,50 per persoon of 5,- per gezin. Voor meer informatie: Rabobank Moerge stel, Tel. (013) 513 6373. En zo kan het dan ook gebeuren dat links en rechts nog al eens Gildebroeders en Gildezus- ters gehuldigd worden. En welaan dan op vrijdag 11 september was het dan de beurt aan Gust van Haaren en Jan van Gestel om door de eigen Gildebroeders en zusters van het Gilde Sint Catharina en het bestuur van het Gildenkwartier van Oirschot in de bloemetjes te worden gezet voor hun 40- jarig Gildebroederschap. Gust van Haaren, tevens 40 jaar tamboer, werd op 6-7-1958 lid en Jan van Gestel werd op 15- 11-1958 als Gildebroeder ingeschreven. Met een tinnen bord met inscriptie van het ei gen Gilde en de herinneringsonderscheiding van het Kringkwartier en vele handdrukken hebben wij de verdere avond in gesloten kring gevierd. In de week van 20 t/m 27 september wordt de landelijke collecte voor de Nierstichting weer gehouden. Een bijzonder jaar voor de Nierstichting, want deze bestaat dit jaar 30 jaar. Er is nog steeds veel geld nodig, vooral voor onderzoek want er komen jaarlijks nog vele - vooral oudere - nierpatiënten bij. Het zal je maar overkomen! Je bent getekend voor het leven! Tijdens de collecte krijgt men thuis een folder uitgereikt met veel extra informatie over de Wet Orgaandonatie. Ik dank u bij voorbaat voor uw gulle bijdrage! 1 LU Gust van Haaren Het is al weer lang geleden dat u iets over deze vereniging heeft kunnen lezen. U dacht mis schien wel dat ze niet meer bestond. Maar zo is het niet. Ze bestaat nog steeds. Wel niet veel leden meer. De oorzaak hiervan is dat er enke le goede spelers overgestapt zijn naar een an dere vereniging en er nieuwelingen bij zijn gekomen. De nieuwelingen konden alleen op de donderdagavond spelen. De speelavond is toen verzet naar de donderdag, maar toen kon den we pas om 21.00 uur in de zaal. Dat was voor velen wel erg laat, zeker voor jeugdige spelers. Het is ons nu gelukt om de zaal te huren op dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur. Dit is nu een goede gelegenheid om tafelten nis weer eens onder de aandacht te brengen en zeker voor de jeugd. Er is op de scholen ook het een en ander aan tafeltennis gedaan, zodat wij denken dat er echt wel animo voor deze sport bestaat. Er is in het verleden wel eens gevraagd om inlichtingen, maar de aanvang 21.00 uur was te laat. De aanvang nu is 1 1/2 uur vroeger, dat hoeft dus geen bezwaar meer te zijn voor de jeugd. Maar we zijn niet alleen op zoek naar jeugdle den, ook ouderen zijn van harte welkom. Oud- leden (spelers van het eerste uur van de club) willen nu, 15 jaar later misschien wel weer eens een balletje slaan en wat meer aan sport gaan doen. Daar is tafeltennis bijzonder geschikt voor. Men kan deze sport beoefenen tot op hoge leeftijd. Al met al genoeg redenen om eens te komen kijken op een avond als er getraind wordt. Het kost niets. Zegt u ja dat lijkt me wel wat, dan kunt u zich aanmelden als lid. De speelavond is op dinsdag van 19.30 uur tot 21.30 uur in D’n Donk, Bosstraat la. Wilt u eerst inlichtingen bel dan naar 513 3305 of 513 3500. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakkeren Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Vanaf dat moment ook werd jaarlijks een co mité van 4 personen benoemd die deze evene menten moesten organiseren. En zo zagen we dus de club Engelandvaarders met aanhang uitgroeien tot de groep die het nu is: 75 personen. Wat betekent onze club nu, anno 1998 De onderlinge band is steeds hechter gewor den, in voor- en tegenspoed weten we elkaar te vinden. De bezoeken aan Hans de Brouwer zijn duidelijk minder geworden; steeds nog zijn we er welkom en voelen we ons er perfect thuis. Hulde aan ons lid Hans en zijn vrouw Ricky. Ook de band met de engelsen is steeds hechter geworden, getuige ook de diverse privé bezoe ken die over en weer inmiddels hebben plaats gevonden. Tot slot Onze gemiddelde leeftijd loopt nu aardig te gen de vijftig! Uiteraard hopen we nog lang als club te zullen bestaan. Of we uiteindelijk nog zullen voetballen valt te betwijfelen, maar de vriendschap met onze engelse vrienden zal ze ker van blijvende aard zijn. Wij hebben getracht 25 jaar Engelandvaarders te bevatten in een, wat je zou kunnen noemen, tentoonstelling. Deze tentoonstelling zal aan staande zaterdag om 11.00 uur door Noud Smits officieel worden geopend. Bovendien zal dhr. Smits, zoals ook 25 jaar geleden bij het eerste bezoek, onze engelse vrienden toespre ken. De wedstrijd begint om 13.30 uur op het veld van Audacia. Het weekend wordt besloten met een spette rende feestavond bij Hans de Brouwer. Een orkest met muziek uit de sixties zal zorgen voor de muziek, de rest laten we graag aan Jan-Hein de Brouwer over. Iedereen is welkom dus; come and join usü Ontstaan van De Engelandvaarders Nolly Verbakel (toen nog Smolders) had vrien den in Hastings/Engeland. Tijdens een bezoek aan die kennissen kwam zij, naar engelse ge woonte, regelmatig in de stamkroeg (pub) The Harrow Inn. Slot van het liedje was dat het voetbalteam van The Harrow wel een keertje tegen het team van De Brouwer (stamcafé van Nolly) wilde komen voetballen. Een team dat toen nog aan autocross deed maar voor die ge legenheid de voetbalschoenen aantrok. Onze gasten werden bij ons privé ondergebracht. Na een bijzonder gezellig weekend (de pannen gingen van het dak bij Hans de Brouwer) kon den wij niet anders dan een tegenbezoek bren gen. En omdat we naar Engeland gingen met de boot werd aldus onze naam gevonden: De Engelandvaarders. In Engeland werden ook wij gastvrij ontvan gen en werd tijdens de duur van het weekend duidelijk dat het best gezellig zou zijn hiervan een (toen nog voorlopig) jaarlijks terugkerend evenement te maken. Dit is dus 25 jaar gele den! Met de boot zijn we ook altijd blijven doen; en dan liefst met een die er lang over deed want de bootreis op zich was altijd een happening op zich. Feesten aan de bar en de laatste jaren ook muziek maken door onze leden die bij Cla- popp zijn. De eerste jaren De eerste 10 a 11 jaren vond de wedstrijd 2 keer per jaar plaats. Elk half jaar zagen we elkaar. Tijdens het verblijf van onze engelse vrienden hebben wij steeds getracht hen iets van onze brabantse gebruiken en gemoedelijkheid bij te brengen, zoals het bezoek aan een klompen museum, kaasfabriek, bierbrouwerij en kunst ijsbaan. Inzet van de voetbalwedstrijd is altijd het wisselschild geweest; dan weer stond het Engeland, dan weer kwam het mee terug naar Moergestel. De vrijdag- en zaterdagavond bij Hans de Brouwer zijn traditioneel zeer gezelli ge happenings. De engelse laten zich daarbij zeker gelden. Vanaf het begin is De Engelandvaarders een hechte club geweest met nauwelijks wisselin gen voor wat betreft de leden. Daar verschilt het hechte van onze dorpse club duidelijk met het team van de stad Hastings. Na IJ jaar trad Stammend uit een ver verleden hebben toch vele Gilden zich tot op de dag van vandaag staande weten te houden en dit vooral door de trouw van vele Gildebroeders die het motto huldigen van: ’eenmaal bij de Guld dan blijfde ook bij de Guld’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1