J ,-n'j Ma Voor de 15e maal KPJ Touwtrektoumooi op 19 en 20 september Jeugdvakantieweek 1998 - Griezels! Wat ’n uniek feest TI ’n Grandioze apotheose... De finale... r. I I I De Vlaamse gasten met authentieke instrumenten. De beide reuzen uit het Belgische Wetteren op de Industrieweg... Dus voor een gezellig goed besteed weekend: tot 19 en 20 september. ’Het Houten Muziek’met op de achtergrond mede-organisatoren Noud Smits en Paul Spapens. bantse kampioenschappen gehangen, om het tournooi nog meer cachet te geven. Ver der is het aantal leden per team verkleind van 8 naar 6 leden, men wordt ingedeeld in gewichtsklassen en de puntentelling is zo opgesteld dat het voor het publiek spannen der wordt. Zoals gebruikelijk beginnen we in de feesttent op zaterdagavond met avondvullend: De Ha venzangers en Fantasy FM. Op zondag, na het Midden-Brabants kam pioenschap en de prijsuitreiking, een optreden van good-old Henk Wijngaard en Fantasy FM. Bedankt Monique, Dré, Corrie, Jurgen, Toon, Hein. Dilia, Jan, Margriet, Kees, Frank, Kristel, Geesje, Marcha, Gerard, Maureen Marcel en Ellen (niet op de foto) Op zondag 20 september 1998 wordt alweer voor de 15de maal het touwtrekken over wa ter door KPJ Moergestel georganiseerd, maar nu in een nieuw jasje nl. “De Midden- Brabantse kampioenschappen touwtrekken over water”. Even terug in de tijd. Ongeveer 15 jaar gele den was het Wim op ’t Hoog (Heikant), die in die tijd zowel bestuurslid van de KPJ als fana tiek touwtrekker was, op het idee gekomen om touwtrekken over water te organiseren. Wim kwam op het idee doordat hij zelftouwtrok en omdat de toenmalige KPJ-activiteiten grofweg bestonden uit: Handballen, toneelspelen en sportdagen. Er moest, volgens Wim, iets an ders komen en zijn idee werd enthousiast ont vangen bij het toenmalige bestuur. In 1983 begon het dus op een weiland op de Heiligenboom met ongeveer 15 touwtrekploe- gen, een maffe groene legertent (om je in om te ’n Beeld uit het Touwtrekken van toch wel enkele jaren geleden kleden), en een carrousel waar de inwendige mens versterkt kon worden. Men kon toen nog niet vermoeden tot welke proporties dit touwtrektoumooitje uiteindelijk uit zou groeien. In 1984 werd het touwtrektoumooi al drukker bezocht, wat resulteerde in overbelaste uri noirs. Via een lokatie op de Heikant in 1986 en we derom de Heiligenboom 1987, hebben we sinds 1988 onze lokatie op een weiland in de Heuvelstraat ter hoogte van nummer 16. In middels is het touwtrektoumooi gegroeid tot ongeveer 70 ploegen en uitgebreid met een feestavond op de zaterdag. Het touwtrekweekend heeft door zijn specifie ke, eigen, gezellige sfeer een vaste plaats inge nomen in de evenementenkalender van toen Moergestel en nu Oisterwijk en heeft zelfs een regiofunctie. Dat het touwtrekweekend zeer populair was bij jong en oud, werd door ver schillende KPJ’s in de regio opgemerkt en ze probeerde deze succesformule dus te imiteren, maar nog nooit met hetzelfde succes als KPJ Moergestel. Dit jaar wordt aan de formule touwtrekken over water nog de kwalificatie Midden-Bra- ’De Klomp’ in ‘Van Gewest Tot Gewest’ ’De Klomp’ heeft Moergestel op de land kaart gezet, zoals dat heet. Was deze Moergestelse vereniging afgelopen zon dag op het NOS-joumaal te zien, a.s. zon dag is ’De Klomp’ weer op televisie. Van af 18.30 uur zendt ’Van Gewest Tot Ge west’ op Nederland 3 een programma uit waarin een documentaire over de Moer gestelse mirlitonfanfare is opgenomen. Programmamaker Frank van Osch volg de ’De Klomp’ tijdens het traditionele dauwtrappen in de meiaamd en tijdens het zeer geslaagd concours afgelopen zon dag. De documentaire duurt ongeveer 10 minuten. Het was weer voor zowat de hele Moergestelse jeugd de bekende jeugdvakantieweek. Bijna alle kinderen doen daar al jarenlang aan mee. Het is dan ook telkens weer een zeer grote happening met héél veel vrijwilligers. De hoofdleiding waarvan vele al jarenlang onder leiding van Geesje en Kees, de scepter zwaait, zijn daar dan ook al weer zeer lang druk mee doende. Ze slagen er ook elk jaar weer in, om veel tieners en verschillende moeders enthousiast te maken om de kinderen een leuke vakantieweek te bezorgen. Ze offeren hiervoor hun eigen vakantieweek op en ik wil ze dan ook een zéér groot compliment geven voor de goede zorgen voor hun kinderen, want het valt zeker niet altijd mee. Jongens en meisjes, grote klasse!! De hoofdleiding heeft jullie ook al hartelijk bedankt en hoopt dat jullie volgend jaar weer meedoen. Om de hoofdleiding, die alles organiseren en rege len, de groepsleiding begeleiden, alles in de gaten houden en evt. problemen op moeten lossen, eens een keer heel hartelijk te bedanken, denk ik dat ik namens vele Moergestelse jongens en meisjes en hun ouders zeg, dat wij er trots op mogen zijn dat jullie dit voor de jeugd willen doen en al zoveel jaren gedaan hebben. Hartstikke bedankt! Zondagmiddag vond voor de allereerste keer, en dan nog wel in Moergestel, een concours plaats van de ’fanfares van de armen’ ofwel mirlitonfanfares. Nog ’n zestal zijn er over in Nederland en België en ze waren allemaal in Moergestel. Bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van onze eigen ’De Klomp’ vond het gebeuren plaats in een grote feesttent bij camping ’De Bosfazant’. Een ’verbroederingsfeest’ zou het genoemd kunnen worden waaraan zowel organisatoren als deelnemende muziekgroepen heel fijne her inneringen bewaren. Zeker een feest om nog eens te herhalen en dan net zo ongedwon gen als afgelopen zondag. Klasse! .Mi 4A8 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 PAGINA 9 68a SS jr. W V- Sf W® -x •i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9