WIEKENTKUNST MOERGESTEL^ Toer Mee 1998 Brief van Theo Raaijmakers Sauwelavond 1999??? Beheersexcursie vanaf ’t Stokske Aan alle 6 - 9 jarigen Fotogroep FoMo exposeert in Parochiecentrum M.O.V-groep Moergestel S.V. Roef! Handbal 1 MISSIE ONTWIKKELING VREDE Commissie Moergestel De commissie Moergestel houdt haar jaarlijk se ontspanningsavond op donderdag 17 sep tember 1998 in de zaal van café ,’t Draaiboom- pje’. Op het programma staat ondermeer een optreden van Louis van der Voort met zijn show “De jeugd van vroeger”. Een muzikale show met herkenbare liedjes, eventueel aange vuld met humoristische conferences over vroe ger tijden en een hapjes buffet. Opgave in ver band met hapjes buffet tot én met vrijdag 11 september a.s. bij een van de bestuursleden. Mededeling: Het bestuur heeft besloten goedkeuring te ge ven aan het verlenen van een subsidie van de cursus bedrijfshulp verlening met een bedrag van f 100,-. Óm hiervoor in aanmerking te ko men dient men een copie van het behaalde cer tificaat of factuur naar de secretaris A. van den Meijdenberg te zenden met vermelding van het bankrekeningnummer waarna het bedrag wordt overgemaakt. Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Het zag er ’s-morgens niet uit dat het nog goed zou komen, maar in de loop van de ochtend klaarde het weer gelukkig op. Zo goed zelfs dat er 570 mensen op de fiets zijn gestapt om de Toer-Mee van 1998 te rijden. Deze mensen waren stuk voor stuk weer zeer enthousiast over de schitterende fietstocht die door de mooie omgeving van Moergestel voerde. Samen hebben de deelnemers een bedrag van 10.000,- bij elkaar gefietst, wat over gemaakt zal worden aan pater Theo Raaymakers voor zijn opvanghuis voor straatkinderen in Cocha bamba, Bolivia. Helaas waren er maar weinig kinderen die ge sponsord hebben. De kinderen Bierkens, Zandstraat 24, hadden het hoogste sponsorbedrag opgehaald. Zij heb ben met deze prestatie 4 kaartjes voor het Safa ripark van de Beekse Bergen gewonnen. Profi ciat. De M.O.V.-groep wil graag de vrijwilligers be danken die ervoor zorgden dat de kramen en de overige spullen op tijd op de posten waren, de vrijwilligers die zorgden dat de deelnemers op de gevaarlijke punten veilig konden over steken, en de vrijwilligers die de slagzin op de kaarten invulden bij de posten, ook de vrijwil ligers die de broodjes smeerden, de soep in schepten en de koffie en melk schonken. We bedanken ook de familie Brands, de paters Montfortanen, de familie Vullings en de fami lie Kastelijns voor hun gastvrijheid. Last but zeker not least bedanken we de spon sors t.w. Bakkerij Van Hulten, Boerenbond, Van Dijk Verhuur, Huize Stanislaus, Jumbo Denissen, Meurs zoetwaren, ’Moergestel- Nieuws’, familie Mutsaers, Herberg de Veer- kes, Rabobank, Slagerij Ketelaars, Slijterij In den Korenmaaier, Super de Boer. Graag willen we vast de datum van de volgen de Toer-Mee bekend maken: zondag 29 augus tus 1999. Tot dan. Moergestel telt een aantal van deze fotografen die op een bijzondere manier fotografisch werk maken. Vier van hen, mogelijk vijf, tonen tij dens Wiekentkunst werk in het Parochiecen trum. Deze ruimte staat in het geheel ter be schikking van Van Elsdingen, Jeroen Nou- wens, Jan Geerts, Bertus van Berkel en Leo Roosen. Van de laatste was bij het ter perse gaan van ’Moergestel-Nieuws’ niet helemaal zeker of hij van de partij zou zijn. Roosen is evenals de anderen lid van Fotogroep Moergestel. Al leen Van Berkel is lid geweest. Volgens voorzitter Van Elsdingen van FoMo krijgt de bezoeker gevarieerd werk te zien in het Parochiecentrum. In dit overzicht zitten de nodige abstracte foto’s, wat mag worden be schouwd als een kenmerk van de FoMo-leden. Door middel van abstracte fotografie slaagt de fotograaf er beter in zijn gevoelens uit te druk ken. Het lukt hem beter schoonheid over te brengen. Een andere bijzonderheid tijdens de FoMo-expositie zijn de twee diaporama’s, “een rotwoord”, geeft Van Elsdingen toe. Er wordt een speciaal soort diaprogramma’s mee be doeld. Met behulp van twee projecteren wor den, ondersteund door teksten of muziek, in elkaar overvloeiende dia’s getoond. Door deze opzet boeien ze veel meer dan wat de algemene indruk is van een diaprogramma. “Het verveelt niet”, aldus Van Elsdingen. De programma’s zijn bovendien vrij kort, een minuut of zeven Vijf Moergestelse leden van Fotogroep Forno exposeren in het Parochiecentrum, v.Ln.r. Jan Geerts, Leo Roosen, Bertus van Berkel Jeroen Nouwens en Ton van Elsdingen. Cochabamba, 27 augustus 1998 Beste mensen van de M.O.V.-groep en beste mensen van Moergestel, Hier in Cochabamba gaat alles zo’n beetje naar wens. Het blijft druk, maar dat zijn we wel ge wend. Ik hoop dat velen van jullie iets hebben kunnen zien van de KRO/RKK-uitzending van eind vorige maand, zodat jullie een klein beetje een indruk hebben kunnen krijgen van Bolivia en ons werk hier. Ik heb zelf de uitzen ding nog niet gezien, maar de videobanden zijn onderweg!Ik ben wel benieuwd! Op school blijft het druk en is altijd wel wat bijzonders; gisteravond hadden we bv. nog een vechtpartij hier op school, waarbij een ex-leer- ling door een andere ex-leerling werd bewerkt met een mes!! Een paar flinke wonden, maar je schrikt niet eens meer van zoietsIk heb hem naar het ziekenhuis gestuurd, en weet niet hoe het verder is verlopen. Vanavond belden ze me om te vertellen dat er een jongen in de gevangenis zit; morgen eens kijken of ik ’m er uit kan krijgen. Dat moet dan wel gebeuren na ’n uur of elf, want ik heb eerst een les op een school hier in de buurt; ik heb heel wat pasto- duren ze. Er is een diaporama te zien van zo wel Van Elsdingen als van Bertus van Berkel. Regionaal Het aardige van de presentatie van de fotogra fen is dat de bezoekers nu werk bij elkaar kun nen zien van alle Moergestelse leden van FoMo, wat oorspronkelijk staat voor Foto Club Moergestel. Deze vereniging is vijftien jaar geleden opgericht als Moergestelse vereniging. Van de zeventien leden die Fotogroep FoMo nu telt, komen er nog maar vier uit Moerge stel. De overigen zijn afkomstig uit onder an dere Tilburg, Oisterwijk, Haaren en Udenhout. In de loop der jaren heeft FoMo zich dus tot een regionale fotoclub ontwikkeld. FoMo is voortaan thuis in De Kunstkring in Oisterwijk. Daar wordt meestal ook geëxposeerd, zodat Wiekentkunst een leuk buitenkansje is om in Moergestel zelfweet eens met de fotokunst van dorpsgenoten kennis te maken. FoMo groeide uit tot een regionale vereniging doordat fotogafen van buiten het dorp zich steeds meer aan gingen sluiten. Van Elsdingen noemt daarvoor twee redenen: de kwaliteit van de foto’s en de sfeer op de club. Beide elemen ten gaven de leden en de club een dusdanige stimulans dat nu gesteld kan worden dat Foto groep FoMo een van de betere fotoclubs van West-Brabant is. “Het peil is hoog”, verzekert Van Elsdingen. De eerste stap: op zoek naar nóg meer Sauweltalent! De eerste stappen om te komen tot een Sauwe lavond in 1999 zijn door de zgn. ’Particuliere Sauwelcommissie’ inmiddels weer gezet, en de eerste deelnemers hebben zich ook al spontaan gemeld. Gestreefd wordt naar een aantal van 6 a 7 sauwelaars, en, uiteraard, liefst van eigen Moergestelse bodem. Is bij u het Sauweltalent aanwezig en heeft de commissie daar wellicht nog geen weet van, dan is er nu de kans om uw naam aan hen door te geven. Samen met degenen die zich opge ven of al opgegeven hebben kunnen we dan ’ns een keer rond de tafel gaan zitten om te praten over ideeën en/of mogelijkheden. Eventuele reacties zien we echter wel graag zo spoedig mogelijk tegemoet. Als mogelijke da tum is voorlopig geprikt zaterdag 9 januari 1999. Let wel: de Sauwelavond gaat alleen door bij een voldoende aantal deelnemers. Mocht dit aantal voor 1999 niet gehaald worden dan zal het Sauwelen in Moergestel waarschijnlijk voorgoed tot het verleden behoren... Reacties graag aan: Ruud van de Ven, Rootven 65, 5066 AV Moergestel, Tel. 513 1938 of Mar- tien Oerlemans, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 513 2268. We zijn zéér benieuwd... Op zondag 13 september vertrekken wij vanaf de Parkeerplaats bij ’t Stokske om de zuidkant van de Oisterwijkse bos te bekijken. De excur sie start om 10.00 uur en staat onder leiding van medewerkers van Natuurmonumenten. Aan de zuidkant van de Oisterwijkse bossen liggen de Kolkvennen en stroomt de Rosep. Een gedeelte van de excursie zal zeker langs deze prachtige stukjes gaan en ook zal het vo- gelkijkscherm bezocht worden. Kolkvennen In het verleden tot 1950 zijn de Kolkvennen beïnvloed door de Rosep. Door deze invloed en de visserij-activiteiten zijn de vennen voed selrijk geworden. Voor vennen die eigenlijk voedselarm moeten zijn is dat heel storend. Dit betekent dat de plantengroei, die normaal bij voedselarm water staat, langzaam aan het ver dwijnen is. Door goed beheer hoopt de Vereni ging Natuurmonumenten de oorspronkelijke begroeiing weer te herstellen. Moergestels Broek Ten zuiden van de Oisterwijkse bossen stroomt het prachtige beekje de Rosep. Dit beekje be hoort tot de laaglandbeken en heeft zijn oor sprong in het Moergestels Broek. Een grote wens van Jac. R Thijsse dat het Moergestels Broek, een “groot, woest, bijna onbewoond ge bied”, zou worden behouden is helaas niet in vervulling gegaan. In 1929 kwam het bericht: “dat de Commissie voor Ruilverkaveling het Moergestelsche Broek had uitverkoren aïs ar beidsveld”. De ontginning van het broek had ook ingrijpende gevolgen voor de Oisterwijk se vennen. De toekomst van het Moergestels Broek ziet er gunstig uit, omdat het in de landinrichting de Hilver weer als natuurgebied aangeduid is. Aanmelding en informatie Voor alle excursies moet u zich vooraf aanmel den bij het bezoekerscentrum Oisterwijk. Te lefoon 521 9209. De medewerkers van het be zoekerscentrum kunnen u meer informatie geven over de excursies. Krijgt u het antwoordapparaat spreek dan in met welke excursie u mee wilt, uw naam, tele foonnummer, de datum en het aantal personen. Wij zoeken nog jongens en meisjes van 6 t/m 9 jaar die een leuke teamsport willen gaan doen. - Het is samen sporten met leeftijdgenoten - Het is een uitstekene manier om aan je con ditie te werken - Het is een inspanning voor je hele lichaam, zowel voor je armen als voor je benen - Het is een sport voor binnen en buiten, dus geen lange zomer- en winterstop - Het is niet alleen sport, maar zeker ook gezel ligheid - Het is een sport die iedereen kan leren Denk je ’Handbal is misschien ook mijn sport?’ Kom dan vrijblijvend eens een paar keer mee trainen in ’t Stokeind op vrijdag van 17.30- 18.30 uur. Je mag natuurlijk ook een vriendje of vrien dinnetje meebrengen. Voor meer informatie kun je bellen naar Fran- ky van Boxtel, tel. 513 3103. raai werk zo tussendoor, en dat bevalt me pri ma; ik word op veel verschillende plaatsen uit genodigd, en dat heb ik liever dan vastzitten aan een parochie. Vorige week zijn we dagen lang bezig geweest met een van de jongeren naar zijn zus in Argentinië te sturen; die jon gen was volledig verslaafd aan het lijm snui ven, en we hopen dat een nieuwe omgeving wat zal helpen; dat zal afwachten zijn; maar voor dat je dan eens alle papieren in orde hebt... Op het nieuwe huis waar ik nu woon heb ik eigenlijk ook werk genoeg, maar ik heb er niet voldoende tijd voor; er zijn daar een paar men sen vast in dienst, dus die kunnen een hele boel van mijn werk daar overnemen; maar ik ben daar wel de directeur, dus moet wel beslis singen nemen en heb de uiteindelijke verant woording. Maar het gaat allemaal goed, er zijn vaak goede dingen waarop we terug kunnen kijken, en daar moeten wij het van hebben!! Wé beginnen ook weer met een nieuw nacht- onderdak voor kleine kinderen: onder een van de bruggen in de stad zit een groep van zo’n zeventig kleine kinderen, allemaal lijm te snui ven, en we willen proberen er iets aan te doen. Zal niet gemakkelijk zijn, maar we kunnen toch niet met de armen over elkaar gaan zit ten. Heel veel groeten en de allerbeste wensen. Theo We beginnen weer met de trainngen. M.i.v. 10 septembr beginnen de trainingen in de sport hal weer en wel op de volgende tijden: Donderdag: 15.30- 16.30 uur MJC 18.30- 19.30 uurMJB-f- JJB 19.30- 20.30 uur DJA DAS 20.30- 22.00 uur HES 1 en 2 Vrijdag: 17.30- 18.30 uurGJD Programma 12 september: Recreantentoernooi op onze verharde velden van 15.30-20.00 uur De eerste competitiewedstrijden van de 2e helft van de veldcompetitie gaan komend weekend van start. 13 september: 11.50 uur: JJB Blauw Wit - Roefi 11.00 uur: HES Roef. - RHV 11.00 uur: MJB Roefi - Dongen 17 september: 19.00 uur: MJC Blauw Wit - Roeflvertr. 18.00 19.30 uur: Rec. GHV - Roefivertrek 18.45 Handbal is altijd raak! De kunst van het maken van een mooie foto Schilderijen, beelden, als het gaat om aan te geven wat zoal onder kunst wordt verstaan, heeft iedereen zijn antwoord wel klaar. Maar foto’s, is dat ook kunst? Er zijn mensen, zegt Ton van Elsdingen, die op deze vraag zoiets antwoorden als: ’Foto’s maken is geen kunst. Want ik maak óók foto’s, van de vakantie in Spanje.’ Toch zijn foto’s wel degelijk kunst. Niet die kiekjes uit Spanje, maar wel als dingen op een bijzondere manier zijn uitgebeeld. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 PAGINA 7 If Wiekentkunst is een gratis toegankelijke manifestatie op zaterdag I0 en zondag 11 oktober, dagelijks van 12.15 tot 17.00 uur. Tijdens Wiekentkunst laten Moergestelse kunstenaars, amateurs en professionals, hun werk zien en horen aan hun dorpsgenoten. neb KJ w

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7