CURSUSSEN FRANS beginnen eind september WIEKENTKUNST MOERGESTEL/ fcadoslwp Alle tuinartikelen en groot buitenspeelgoed 50% KORTING! Aphrodite Moergestel is een dorp uit de kunst '98 H.S.V. De Rietvoorn Tel. inl.: (013) 513 2942 Fax:(013)513 2986 OPEN DAG: 10 SEPTEMBER Vraag de brochure aan. f P s I lel. 013-513 14/4 p. St. Elisabeth Ziekenhuis geeft kunst en cultuur meer kans Nieuwe mensen in het parochiebestuur WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1016 OP OPÜ! i.s. Alléén donderdag, vrijdag en zaterdag: De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Op zondag 13 september 1998 zal alweer de laatste wedstrijd worden vervist van dit sei zoen. Deze wedstrijd, de van Oirschotbokaal, telt mee voor het algemeen klassement. De wedstrijd zal worden vervist op de grote Maas. Aanvang 09.00 uur en einde om 12.00 uur. U kunt zich opgeven bij J. Rokven, tel. 513 3122 of bij H. van Esch tel. 0499 - 571189. Het inschrijfgeld dient u voor de wedstrijd te vol doen en bedraagt fl 7,50. Wij wensen u een pret tige visdag toe. Bestuur HSV “De Rietvoorn”. Met Frans op school gestopt? Volg dan Cursus semi-beginners Ook privé- en grammaticalessen, luister- en spreekvaardigheid. ouderen, voegde de daad bij het woord. Samen met Eddie Hurkmans, Marco van Herck, Jan van den Hurk, Leon Verhoeven en Paul Spa pens is Wiekentkunst in ruim een jaar van de grond getild. Namens de drie basisscholen zijn er bij betrokken Marion Helmer, Marijke van den Hurk en Barend Doedee. Wiekentkunst is mede tot stand gekomen dank zij de belan geloze medewerking van Marco van Herck van de Rabobank. Alle betrokkenen leverden een knappe prestatie. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Huidverzorgingsinstituut 3 71 Schoolstraat 5 j MOERGESTEL J J Tel. 013-513 1474 J De Rabobank heeft Wiekentkunst als het ware geadopteerd in het kader van het honderdjarig bestaan. Dat hier sprake is van een voor de Moergestelse gemeenschap be langrijk evenement blijkt verder uit de ruim hartige sponsoring door het bedrijfsleven en de knappe subsidie van de gemeente Oister- wijk. De doelstelling van Wiekentkunst is het werk van amateurs en professionals uit Moergestel aan de Moergestelnaren te laten zien. Daarmee wordt voortgeborduurd op Moergestel Krea- tief, maar de opzet is anders en veel breder. Het meest verrassende aan Wiekentkunst is de be reidheid van uiteenlopende organisaties om mee te werken en te denken en het bijzonder grote aantal deelnemers. Uit dat laatste kan zonder meer de conclusie worden getrokken dat in Moergestel zeer veel gebeurd op creatief en kunstzinnig gebied. De organisatie is dan ook van mening dat er voldoende perspectief is om van Wiekentkunst een jaarlijks terugke rend evenement te maken. Geheel in stijl van Wiekentkunst zullen deze vervolgen telkens verrassend anders zijn. Rest nog een antwoord op de veel gestelde vraag: ’Wat betekent de naam Wiekent kunst?’ Wel, deze titel is tweeledig uit te leg gen. In de eerste plaats vindt de manifesta tie plaats in het weekeinde. Ten tweede kan de titel als volgt worden gelezen: 'Wie kent de kunst van de Moergestelnaren?’ Ant woord: ’Velen na 10 en 11 oktober.’ ALGEMEEN BELANG Op maandag 14 september a.s. komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om de agenda van de raadsvergadering van donderdag 24 septem ber te bespreken, ook andere politiek relevan te zaken komen dan op tafel. Een goede gele genheid voor U om, uitgerust van Uw vakan tie, Uw inbreng te hebben. U bent van harte welkom in fractiekamer 8, bovenste verdieping van het Raadhuis aan De Lind 56, aanvang 19.00 uur. U kunt ook telefonisch contact met ons opnemen: met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), met Hans Denissen (tel. 513 1836), met Daniëlla Huls- kes (tel. 528 5795) of met Theo op ’t Hoog (tel. 513 2398). Graag tot ziens en/of horens. - 5 Ga maar na: Wiekentkunst telt 35 deelnemers, die zowel individuelen als in groepsverband meedoen. Hun werk is zeer divers: olieverf, aquarel, gouache, sculpturen, glas-in-lood, beeldhouwwerk, textiel, muziek, noem maar op. De werkelijk tientallen werken worden geëxposeerd op liefst acht verschillende loka- ties, te weten het Parochiecentrum, jongeren centrum ’t Kwartierke, De Roozendries, de drie basisscholen, bij Chris van den Bijgaart, in Stanislaus en bij verschillende kunstenaars gewoon aan huis. Erfopvolger Met de expositiemogelijkheid bij Stanislaus heeft Wiekentkunst een primeur omdat er voor het eerst een tentoonstelling is in het klooster. In Stanislaus vindt overigens op zaterdag 1 0 oktober om 12.15 uur de opening plaats door burgemeester Y Kortmann. Zelfs de kerk en het dorp worden bij de Wiek- entkunst-manifestatie betrokken. Een inwo ner van Moergestel bespeelt het orgel, een dorpsgenoot geeft een cultuur-historische rondleiding langs de heiligenbeelden en de heemkundekring neemt geïnteresseerden mee tijdens een wandeling langs monumen tale gebouwen. Muziekvereniging Prinses Juliana geeft een concert. Wiekentkunst kan worden gezien als de erfop volger van het befaamde Moergestel Kreatief. Jarenlang zijn onder deze titel Moergestelse kunstenaars in staat gesteld de inwoners iets van hun werk te laten zien. Moergestel Crea tief is altijd een groot succes geweest, maar werd desondanks in 1994 toch voor de laatste keer gehouden. Het bleek steeds moeilijker deze expositie te organiseren. Het vlammetje flakkerde weer op tijdens een tentoonstelling van werk van de leden van de teken- en schil- derclub van de Katholieke Bond van Ouderen. We schrijven 1996. Dit initiatief wakkerde de vraag vanuit de inwoners aan om weer eens iets Moergestel Kreatiefachtigs op te zetten. Knappe prestatie Hennie van Schooten, destijds tekenjuf van de Dit is het motto waaronder in het St. Elisabeth Ziekenhuis jaarlijks een aantal evenementen georganiseerd wordt. In het ziekenhuis komen dagelijks een paar duizend mensen, zowel pa tiënten en hun bezoekers als medewerkers. De centrale gang en het ontmoetingscentrum van het ziekenhuis vormen een belangrijk ontmoetingspunt, dus bij uitstek een gelegen heid om aandacht te geven aan uitingen van kunst en cultuur. Aquarellen en keramiek Van 5 september tot en met 10 oktober 1998 exposeert mevrouw Ricky Koevoets-Sabel in het St. Elisabeth Ziekenhuis. Mevrouw Ricky Koevoets maakt monumentale aquarellen en sculpturale keramiek. Zij volgde lessen bij Jan Snellaars, Theo Kap- pé en Marie-Thérèse Hanselaar. Mevrouw Koevoets-Sabel is werkzaam bij de afdeling spoedeisende hulp van het St. Elisa beth Ziekenhuis. U t Brillen Contact lenzen De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond Rootven 10, 5066 AW Moergestel Tel. (013) 513 18 89 Na ruim acht jaar ofwel twee benoemingster mijnen heeft Dhr. Piet van den Meijdenberg onlangs zijn functie overgedragen aan Dhr. Kees Schoenmakers. Piet was de man van de bouwzaken en heeft in zijn tijd heel wat tot stand gebracht. Naast de gewone lopende za ken zijn daar b.v. het parochiecentrum, de nieuwe behuizing van de pastor, de dagkapel en ook nog de renovatie van een groot deel van het dak van de kerk. Kortom, genoeg om met tevredenheid op terug te zien. Vanaf deze plaats daarom aan Piet nogmaals onze grote dank voor alle uren die hij aan de parochiegemeen schap heeft willen geven. Vanaf deze plaats wensen we zijn opvolger veel succes en plezier toe in het werk. Eveneens kwam afgelopen week de officiële benoemingsbrief van het bisdom binnen voor de dames Lian Kocx-Jonkers en Jeanne van Roessel-van den Bijgaart. Zij gaan zich alvast wat inwerken in de lopende parochiezaken. Een nadere taakinvulling volgt dan later. Ir- een Stieger zal nog tot eind van het jaar zitting hebben in het bestuur. Ook voor deze nieuw komers geldt dat we hen veel plezier in het pa rochiewerk toewensen. Totaalmanifestatie Wiekentkunst op 10 en 11 oktober De organisatie van Wiekentkunst. Van links naar rechts Leon Verhoeven, Jan van den Hurk, Hennie van Schooten, Paul Spapens en Eddie Hurkmans. Marco van Herck was helaas ver hinderd. (Foto: Martien Oerlemans). Het weekeinde van zaterdag 10 oktober en zondag 11 oktober staat Moergestel geheel in het teken van de kunst. Dat gezegde is nogal aan inflatie onderhevig, maar in dit geval is er geen woord teveel mee gezegd. Tijdens dat weekeinde wordt namelijk Wiekentkunst gehouden, een manifestatie tijdens welke Moergestelse kunstenaars, amateurs en professionals, hun werk aan hun dorpsgenoten laten zien. Voor zover bekend is nooit eerder in Moergestel een dergelijke evenement gehou den, tenminste als het gaat om omvang en opzet. k 13 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Wiekentkunst is een gratis toegankelijke manifestatie op zaterdag 10 en zondag 11 oktober, dagelijks van 12.15 tot 17.00 uur. Tijdens Wiekentkunst laten Moergestelse kunstenaars, amateurs en professionals, hun werk zien en horen aan hun dorpsgenoten. Astérixque HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |h

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1