7 WtEURLINGSbv L I 1 - Nu bij u thuis gratis over naar ISDN Wie? Alle bewoners van Moergestel RONDOM DE KERK Aan alle 6-7-8-9 jarige jongens en meisjes Expositie van pastellen in Oude Kerkje De Sint- Gerarduskalender is weer verschenen JA, ik wil gebruikmaken van het bovenstaande aanbod: Naam: Uit het dagboek van een herder “Merkwaardige voorvallen en opmerkelijke gebeurtenissen” uit het Registrum Memoriale van de parochie St Jan Onthoofding in Moergestel. Zoeken jullie nog een leuke bezigheid en houd je van sporten? Dan is handbal vast ook jouw sport -je doet het samen met vriendjes en vriendinnetjes -je helpt elkaar tijdens de wed strijd -je kunt samen lekker trainen en spelen - er worden allerlei dingen georganiseerd naast het handballen -iedereen kan het leren. Zaterdag 5 en zondag 6 september expose ren PATTY BIERMANS en LISETTE KAPTEIN in het Oude Kerkje te Middel- beers. Beide exposanten hebben een aantal zaken gemeen: ze maken al enige jaren deel uit van de tekengroep van Carine Aartsen en heb ben beiden een voorliefde voor pastelkrijt als tekenmateriaal. PATTY BIERMANS uit Best kiest vooral on derwerpen vanuit een eergevoel. Door verschil lende kleuren te gebruiken, wil ze steeds een andere sfeer oproepen in een tekening. Samen met het lij nenspel zijn ze van essentieel be lang om te komen tot de, voor haar, juiste uit straling. Mensen staan centraal in diverse van haar werken. Met haar eigen kenmerkende stijl weet ze de karakters en de sfeer op een bijzon dere indrukwekkende manier weer te geven. Oirschotse LISETTE KAPTEIN werkt voor al met pastelkrijt. ’Kwasten staan te ver van het papier’ is haar mening. Met krijt kan ze echter het juiste gevoel in haar werken leggen. Grotten en andere spannende ruimten blijven het aantrekkelijkste onderwerp. Vooral de ge dachte over dat wat niet zichtbaar is boeit haar. Speciaal voor deze tentoonstelling hangen er ook enkele werken die Lisette gemaakt heeft van het Oude Kerkje. Een bijzondere kijk op een monument. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is twee gulden, kinderen gratis. De Sint-Gerarduskalender (een uitgave van het klooster van Wittem) is vanouds een zeer be kende kalender en was in vroeger jaren in na genoeg elk katholiek huisgezin te vinden. Tegenwoordig ook in steeds meer protestantse gezinnen en daarbuiten. De Sint-Gerarduskalender is een dagkalender: voor elke dag een apart vel, met een spreuk en interessante gegevens. De achterkant is gevuld met tal van moppen, bezinningsteksten, enz. De kalender wordt van harte bij u aanbevolen. Ook leuk als een geschenk! De kalender is verkrijgbaar bijMevr. Roosen, Raamackerstraat 8,5066 XN Moergestel. Tel.: 013-513 2527. Denk je “handbal is misschien ook mijn sport” Kom dan eens vrijblijvend een paar keer kij ken en meetrainen in sporthal Stokeind op vrijdag van 17.30 tot 18.30 uur. Je mag natuur lijk ook een vriendje of vriendinnetje meebren gen. We beginnen de competitie die in oktober start, met een heel nieuw team waar je zeker in zult passen. Voor meer informatie: Franky van BoxteL tel. 513 3103. 1844 Postcode+ plaats: Telefoon overdag: Bedrijfsweg 21 5061 JX Oisterwijk tel:013-5231200 fax:013-5231292 4 Stiekem opje horloge. Gratis betaalpas Gratis pinnen Gratis chippen Gratis geld opnemen Gratis Telebankieren Gratis Rahotoon Gratis afschriften Gratis horloge Duur is anders Gratis horloge bij een Rabo JongerenRekening. f Rabobank PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1998 Straat: A.W. Met: Behoud van uw eigen telefoonnummer Met: 3 extra telefoonnummers Extra: ISDN adapter voor overname van uw huidige installatie of een ISDN telefoontoestel voor fl. 75,- excl. BTW officieel dealer KPN telecom De voetpaden over het kerkhof Vóór de bouw van de huidige kerk lag het kerkhof rond de kerk. Een deel van de be- schikgare ruimte rond de kerk werk ingeno men door de school die tussen de “Cambrinus" en de kerk moet heb ben gestaan. Waarschijnlijk in verband met deze positie van de school moet de hoofdin gang van de kerk niet in gebruik zijn geweest. In 1844 werd dit schooltje afgebroken en kon de pastoor weer over de grond beschikken. Het kerkhof werd “gereorganiseerd": het werd groter, en de paden die er pal naast de kerk overheen liepen werden naar de buitenkant van het kerkhof verlegd met een “bükeheg" ertussen als afscheiding. In 1881 wilde de gemeente deze paden op de legger plaatsen, d. w.z. vastleggen als openbaar voetpad. Pastoor de Louw, overi gens niet alleen hij, was enorm in zijn wiek geschoten. Het werd een strijd tussen ge meentebestuur en kerkbestuur, die in eerste instantie in het voordeel van de pastoor ein digde. Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel Maria heeft men ingegaan door den toren met toelating van den burgemeester. Hier moet bemerkt worden dat vroeger het schoolhuis stond op de kerkhof, doch dat de Kerk een stuk grond heeft aangekocht om eene nieuwe school te bouwen, digt bij het klooster en dat toen de school is afgebroken en den grond bij de kerkhof getrokken. De kerkhof vrijgemaakt zijnde, zoodat er geen paden meer overliepen is dezelve gewijd door de Paters Redemptoristen in het jaar 1845, ter gelegenheid dat de Eerw. Paters de eerste missie in deze gemeente hebben ge geven met wijwater door den Weh. J. Zwij- sen, bisschop, daartoe gewijd. Toen is ook tegen de kerk in het Oosten een missiekruis door de Eerw. Paters opgehangen aan het welk volgens de Paters tienduizend jare af laat vergund zijn, als men voor hetzelve vijf Onze Vaders en Weesgegroet zal gebeden hebben. 1881 in conflict met de gemeente over de paden over het kerkhof Ik kreeg tot antwoord van de gemeente dat mijn bezwaar ongegrond was, omdat deze paden als vanouds en sedert onheuglij ke tijden als pubieke voetpaden bekend en door het publiek als zodanig gebruikt werden. Die qualificatie of benaming, welke ik aan deze zinsnede moet geven is mij te laag om daarmee een vergadering te bestempelen die onder den naam van "Edelachtbaar Be stuur” zitting houdt. Er is niemand in uw ver gadering die niet beter weet; bedoelde we gen zijn nog beide tijdens uw allen leven daar- gesteld en in gebruik genomen. Zij zijn nog van zulken versen datum en zoo als eigen dom der Kerk, zelfs als de kerkhof erkend, dat geen van beide nog op den kadaster zijn te vinden. In last van Mgr hebben wij ons per request vervoegd tot de Heeren Gedeputeerden Sta ten. Persoonlijk heb ik daar geen antwoord op ontvangen, maar de Gedeputeerden heb ben het gemeentebestuur verzocht bedoel de wegen te schrappen. Tot in 1883 is van legger of wegen niets meer gehoord In het jaar 1844 is de ingang der kerk veran derd, vroeger ging men in kerk aan de Zuide kant, maar toen is de kerkhof vrijgemaakt met een büken tuin rc ‘om te planten, en van toen af op den eers dag van de maande van 4M40WM4». - j Deze dag mag ongeveer honderd jaar durende rent. Lacht.Zoent. Dit momentje kijkt elkaar aan.Tweehonderd jaar? Samen kun je de wereld aan. En een ding is zeker. Als tijd geld is,ben jij miljonair.Je kijkt Met de Rabobank kun je meer. Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5