Rabobank ^lOOjaar^ I I I I r i i i i i Spreekuren B en W Voetbal: Regio-competitie vTOisterwijk Eerste vier jubileumactiviteiten Rabobank Moergestel succesvol verlopen ’’ZOEKERTJES’’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN BON Groep 2: Groep 3: Groep 4: Groep 5: In Moergestel Vanwege de vakanties geen spreekuur. In Oisterwijk Op dinsdag 8 september spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. t/m 10 regels ƒ7,50 t/m 6 regels Programma 6 september: Beker Groep 1: D’n Draai - ‘t Centrum De Vriendschap - Koningshoeven ‘t Hupke - De Voorhoef Baarschot - De Fitters (uitg) FC Verkooyen - Dalca’s Westelbeers - ‘t Geeneind Maré Bouw - ‘t Draaiboompje ‘t Stokske - Heukelom Grasschoppers - De Veerkes FC Knudde is vrij Programma 13 september: Competitie Poule A: Baarschot - De Fitters (beker ‘t Draaiboompje - Grasschoppers Dalco’s - D’n Draai Heukelom - ‘t Geeneind De Vriendschap is vrij Poule BKoningshoeven - FC Verkooyen ‘t Centrum - De Voorhoef De Veerkes - Westelbeers FC Knudde - ‘t Stokske ‘t Hupke - Maré Bouw (uitg) NB: D’n Ouwe Jan heet voortaan De Fitters. De Grasschoppers zijn nieuw in de Regio- competitie. Het bestuur van de Regio-competitie wenst alle deelnemers een fijne, maar vooral sportie ve competitie toe. NB: Vergeet niet om de contributie te beta len!! Aanvragen van een koninklijke onderscheiding kan tot 7 september Ieder jaar worden ter gelegenheid van Konin ginnedag koninklijke onderscheidingen uitge reikt. Vindt u dat iemand die iets bijzonders heeft gedaan of nog doet, een blijk van waarde ring verdient, dan kunt u voor die persoon voor het komende jaar een onderscheiding aanvra gen. Daarvoor heeft u nog enkele dagen de tijd. De aanvragen moeten namelijk al op 16 sep tember bij de Commissaris der Koningin zijn en daarvoor moet bij de gemeente nog een aan tal onderzoeken worden verricht. Het is dus kort dag! Doet u een aanvraag, doe dat dan ui terlijk deze week nog. Bij de gemeente kunt u een formulier afhalen voor het aanvragen van een koninklijke onderscheiding. Wat moet u in elk geval bij uw aanvraag meest uren: welke betaalde functies heeft de betrok kene bekleed of bekleed deze nog; geef alle tijd vakken nauwkeurig aan waarin iemand activi teiten heeft verricht. Geef voorts een indicatie van de hoeveelheid tijd die degene voor wie u een onderscheiding aanvraagt per week, maand of jaar (heeft) besteed(t) aan die activi teiten die tot bijzondere verdiensten hebben geleid. Zo veel mogelijk informatie over de betrokkene, zijn functies en verdiensten is no dig. Wilt u meer weten, neem dan contact op met de gemeente, telefoon 5291208. Doe het snel, want aanvragen moeten uiterlijk op sep tember bij de gemeente ingeleverd zijn. Van 2 tot en met 15 september Fototentoonstelling ’De Zilveren Camera’ in gemeentekantoor Ook dit jaar zal er in het gemeentekantoor in Oisterwijk aan De Lind 44 een tentoonstel ling worden gehouden van foto’s van de wed strijd ’De zilveren camera 1997’. De foto’s zijn er door iedere belangstellende te bekij ken van 2 tot en met 15 september. U kunt er terecht tijdens de kantooruren. Dat wil zeg gen van maandag tot en met donderdag van half negen tot vier uur en vrijdags van half negen tot half een. De tentoonstelling is in gericht op de begane grond van het gemeen tekantoor. Winnaars De officiële uitreiking van ’De Zilveren Came ra’ in de Central Studio’s in Utrecht had plaats op 4 april jl. De jury besloot zonder enige re serve om de zilveren camera 1997 toe te ken nen aan de freelance fotojournalist Kadir van Lohuizen voor zijn serie ’De train naar Kisan gani’. In zeven krachtige en heldere foto’s neemt Van Lohuizen de kijker mee op een treinreis die duizenden Rwandezen naar hun vaderland moet brengen. Een reis die vol hoop en verwachtingen begint maar eindigt in een voor veel vluchtelingen vroegtijdige en vaak gruwelijke dood. De aangrijpende beelden zijn door de fotograaf op overtuigende wijze vast gelegd op de gevoelige laat. Meer foto’s Onder de 150 foto’s waaruit de tentoonstelling bestaat kunt u zowel foto’s bezichtigen van de winnaar van ’De Zilveren Camera’ als van an dere prijswinnaars waaronder foto’s van Ray mond Rutting (fotojournalist van het jaar 1997), Joyce van Belkom (winnares Utrecht- prijs 1997) en Paul Bergen (winnaar Canon Sportprijs 1997). De expositie is gratis toegan kelijk. Volgende week vergaderen de commissies De commissie vergaderen weer. De vergade ringen zijn gepland voor dinsdag 8, woensdag 9 en donderdag 10 september. De vergade ringen zijn openbaar. U kunt dus komen luis teren. Er wordt vergaderd in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Tijdens de vergade ringen kunt u gebruik maken van het spreek recht. Zo kunt u uw mening geven over de on derwerpen die behandeld worden. U hoeft zich voor dat spreekrecht niet tevoren te melden. Het programma voor de eerstvolgende week van commissievergaderingen: Commissie Algemene Beleidszaken De commissie algemene beleidszaken verga dert op dinsdag 8 september vanaf 20.00 uur. Op de agenda staan na de vaststelling van het verslag van de vergadering van 7 juli jl., de lijst met toezeggingen en de mededelingen over de voortgang van het verbeteringstraject bestu ringsconcept. De commissie bespreekt voorts het aanbod van Marien Consultancy met be trekking tot de visie op Oisterwijk na(ar) 2010; een ambtelijke conceptnota Voorziening ’fi nanciële regeling voor bijzondere groepen (voormalig) personeel’. Commissie Financiën en Sport De commissie financiën en sport zou vergade- Bouwvergunningen/meldingen Vergunning/Ontheffing evenementen Wet Milieubeheer waarvan de opbrengst 10.000,--) naar een drietal lokaal te plaatsen speeltoestellen ging. In de afgelopen week was het de plaatselijke Kindervakantieweek die mocht rekenen op steun van de Rabobank. Op dinsdagmiddag was voor de deelnemers van de Kindervakan tieweek een circustent geplaatst. Een aantal kinderen was zelfs uitgekozen om een circus act in te studeren en deze in de middagvoor stelling aan het vooral jonge publiek te tonen. Daarnaast waren iedere dag een aantal werk nemers van de bank beschikbaar om bij de or ganisatie van de Kindervakantieweek te assis teren. De eerste vier projecten van de jubileumac tiviteiten zijn hiermee dus voltooid, echter, een aantal projecten moet nog aan bod ko men zoals workshops, het PC-project, Wie- KentKunst en de Vrijwilligersprijs. Wij zul len u hiervan op de hoogte blijven houden. ren op donderdag 10 september. Bij gebrek aan agendapunten gaat deze vergadering niet door. Doch op de agenda van de vergadering van de commissie Toerisme en Openbare Werken staat een aantal voorstellen die ook van belang zijn voor de commissie Financiën en sport. Daarom zal op woensdag 9 september een ge zamenlijke vergadering van deze commissies worden gehouden voor wat betreft de volgen de onderwerpen: bedrijfsmiddelenplan Ge meentewerken; Notitie blauwe transformatie; nota integraal waterbeheer en het gemeentelijk rioleringsplan. De vergadering begint om 20.00 uur in de burgerzaal van het Raadhuis. Commissie Welzijn De commissie Welzijn vergadert op woensdag 9 september vanaf20.00 uur. op de agenda voor deze vergadering staat het verslag van de ver gadering van 8 juli jl en de toezeggingenlijst. De commissie buigt zich vervolgens nog over de volgende voorstellen: voortgangsrapportage verbeterplan Sociale Zaken; subsidieverzoek voor de organisatie van de vervolg-ouderen- conferentie oud is in” en daarna wacht nog de rondvraag. Commissie Toerisme en Openbare Werken De geplande vergadering van deze commissie voor woensdag 9 september om 20.00 uur. Op de agenda staat naast de mededelingen over onder meer ’t Vunderke de notitie recreatie en toerisme in Moergestel en de evaluatie van het hondenpoepbeleid. Commissie Ruimtelijke Ordening De vergadering voor deze commissie staat ge pland op donderdag 10 september om 20.00 uur. De agenda vermeldt het verslag van de vorige vergadering; een voorstel om in te stem men met de nota Bouwbeleid en het voor ken nisgeving aan te nemen van het woning- bouwprogramma 1998-2000. n MOERGESTEL Rabobank 100 jaar - Toekomst door Samenspel Afgelopen week werd de vierde activiteit van Rabobank Moergestel in het kader van haar 100-jarig bestaan afgerond. Namelijk de ondersteuning van de plaatselij ke Kindervakantieweek. Op dinsdagmiddag konden de deelnemers van de Kinder vakantieweek genieten van een voorstelling van circus “Bongo” en naast sponso ring van deze vakantieweekactiviteit, kon de organisatie ook rekenen op een aan tal werknemers van de Rabobank die gedurende de week beschikbaar waren ge houden om fysieke ondersteuning te bieden. Op 16 maart presenteerde Rabobank Moerge stel haar activiteitenplan in het kader van het 100-jarig jubileum van de Rabobankorganisa- tie. Inmiddels zijn we ruim vijf maanden ver der en zijn vier projecten afgerond. Als eerste project stond de EHBO-cursus op de rol. Deze cursus wordt gedurende drie jaar door zowel Rabobank Oisterwijk als Rabo bank Moergestel ondersteund en wordt ge geven aan de kinderen van groep 8 van de basisscholen. Op 20 juni jl. kregen 260 kin deren in de Oisterwijkse “Kunstkring” hun jeugd EHBO A-diploma uitgereikt. Het tweede project betrof de 100 km sponsor loop van Moergestelnaar Jan van Beers. Tij dens de sponsorloterij die de Rabobank op vrij dag 12 juni jl. hield, werd een bedrag van ƒ2.900,- ingezameld. Na volbrenging van de loop kon Jan tijdens het “Gèssels Weekend” ƒ5.000,- op de rekening van de plaatselijke af deling van het Koningin Wilhelmina Fonds bijschrijven. Het “Gèssels Weekend” brengt ons naar het derde project, namelijk de pleinactiviteiten op 21 juni 1998. Voor de sportieve Moerge- stelnaren was er een heuse klimwand neer gezet waarop velen hun eerste klimstappen richting het luchtruim hebben gezet. Naast de klimwand organiseerde Rabobank Moer gestel ook nog een foto-sponsorfietstocht, MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1998 Woonplaats. Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling inleveren op ons redactie-adres, met onderstaande bon kunt u ze ook schriftelijk doorgeven. Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 2,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen. De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel. De aanvraagf en de ontwerp-beschikking ligt vanaf maandag 7 september 1998 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 08.30 uur tot 16.00 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burgemeester en wethouders schrif telijke bedenkingen indienen tegen de ontwerpbeschik king. Indien gewenst worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend ge maakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wen schrifte lijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-be schikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het ein de van de inzagetermijn worden verzocht. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en mel dingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur'schriftelijk, aan het college van B W kenbaar maken. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDIN- GEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B W van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Meer informatie: afd. BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorzie ning indienen bij de president van de arrondissements rechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning Krijtenbogtstraat 4; - het bouwen van twee bedrijfshallen aan de School straat (tussen 48 en 52). Burgemeester en wethouders hebben voor de volgen de activiteiten de benodigde vergunning of ontheffing verleend: - Intocht St. Nicolaas op zaterdag 21 november 1998 van 13.00-15.00 uur; - Vogeltentoonstelling op 6, 7 en 8 november 1998 in Café ’t Stokske. Binnen 6 weken na de dag dat de vergunning of onthef fing is verzonden kan een gemoiveerd bezwaarschrift worden ingediend bij B en W van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorzie ning indienen bij de president van de arrondissements rechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Kennisgeving Algemenwet bestuursrecht Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door de heer F.A.D. Wilborst om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende milieu vergunning voor een paardenfokkerij/-houderij gelegen een aan de Heiligenboom 1. PAGINA 11 W-W gemeente

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11