O In Memoriam Sjef Meeuwis Oisterwijk De SOS dienst van de Hulpcentrale zoekt centralisten Audacia Jeugd De bui afwachten In memoriam Sjef Meeuwis Oisterwijk 1 K v Muziek op Schoot 18.15 17.30 10.00 6/ 13.45 12.00 12.00 09.15 08.45 10.15 18.00 17.45 DE URHAA1 ■nil MOERGESTEL Tijdelijke verkeersmaatregelen Excursie Door omstandigheden kan de excursie naar de drukkerij op dinsdag 15 september helaas geen doorgang vinden. Bekeken wordt nu de excur sie te houden op dinsdag 13 of 20 oktober a.s. U hoort er in elk geval nog van! niet nodig dat u noten kunt lezen, over zangta lent beschikt of een instrument bespeelt. De liedjes worden uitgereikt op een stencil, zodat u er thuis ook mee kunt werken. Het be- langrijste doel van de kursus is het samen ple zier beleven aan muziek maken. Daarnaast worden de motoriek en het ritmegevoel van het kind ontwikkeld; zingen stimuleert de taalont wikkeling en kinderen kunnen hun fantasie en gevoel uitleven. De kursusleidster is Rosalyn de Groot. Zij is telefonisch bereikbaar voor nadere informatie (528 4940). De kursus vindt plaats in het hoofdgebouw van de Streekmuziekschool Oisterwijk c.o., School straat 3 te Oisterwijk, telefoon 5282753. De kursus wordt 2 x per jaar aangeboden, in het najaar en in het voorjaar (vanaf januari). De kursus kan als enkele kursus gevolgd wor den, maar men kan er ook vervolgkursussen aan vastknopen. Informatie is te verkrijgen vanaf 7 september via de administratie van de Muziekschool: 528 2753. Na de vakantie toe aan een nieuwe uitdaging? Mensen die om wat voor reden dan ook in de problemen zitten, kunnen een beroep doen op de SOS dienst van de Hulpcentrale. Daar wer ken 24 uur per dag vrijwilligers (centralisten) die mensen telefonisch te woord staan maar ook persoonlijk ontvangen. De gesprekken die gevoerd worden, kunnen over allerlei verschil lende zaken gaan zoals eenzaamheid, versla ving, relatieproblemen of angst. Op dit mo ment werken er ongeveer 60 centralisten bij de SOS dienst. Er is dringend behoefte aan uit breiding van deze vrijwilligersgroep. Daarom wordt er op maandag 7 september om 20.00 uur een informatie-avond gehouden bij de Hulpcentrale (Stichting Contour), St Annap- lein 21. Mensen die belangstelling hebben zijn van harte welkom. Wil je vooraf meer infor matie, bel dan naar de Hulpcentrale (01 3) 544 1544. Vrijwilligers die op dit moment al als centra list bij de Hulpcentrale werken, zeggen er het volgende over: “Het is fijn om open te staan voor mensen die om allerlei redenen hulp no dig hebben” en “Het is heel prettig om naast een theoretische studie ook praktisch bezig te zijn” of “Toen ik in de VUT stapte viel ik in een enorme leegte. Mijn ’overvloedige’tijd kan ik bij de Hulpcentrale nuttig en zinnig invul len. Ik heb er tot nu toe geen spijt van gehad’. Dus: Heb je na de vakantie zin in een nieu we uitdaging? Dan is vrijwilligerswerk bij de Hulpcentrale iets voor jou! Programma Pupillen Dinsdag 1 september Audacia Dl-Tuldania Dl Tuldania El-Audacia El Programma Junioren Woensdag 2 september Tuldania Bl-Audacia BI Donderdag 3 september HMVV Al -Audacia Al Programma Junioren en Pupillen Zaterdag 5 september Audacia 1 is nog niet bekend. Audacia Bl-Nemelaer 1 Oirschot 1-Audacia Cl Beerse Boys C2-Audacia C2 Audacia Dl-VOAB 1 SV SSS 2-Audacia D2 SDO’39 1-Audacia meisjes Voor de E-pupillen nog niet bekend. Tuldania 1-Audacia F1 De overige F-pupillen nog niet bekend. SV Audacia op zoek naar nieuwe voetballers en voetbalsters Binnenkort start het nieuwe voetbalseizoen en daar zijn voor nodig nieuwe voetballers en voetbalsters. Nieuwe jeugdleden zijn nog steeds van harte welkom bij onze voetbalclub, er is nog wel verborgen talent in Moergestel. Dus laat je horen en zien. Ben jij zes jaar of ouder en wil jij graag gaan voetballen, geef je dan nu op als jeugdlid van Audacia, een vereniging die al 50 jaar bestaat. Maar ook meisjes mogen aan de voetbalsport meedoen. Daarom deze oproep aan de meisjes van 14-16 jaar om lid te worden van Audacia. Deze groep meisjes voetballen op zaterdagmor gen. Wil je inlichtingen of wil jij je opgeven voor Audacia? Dat kan bij Nico Oerlemans, Pater- helmerplein 22, tel. 5131283. Finale Penalty Bokaal Zaterdag 29 augustus is de finale voor de Penal ty Bokaal. In het programmaboekje zijn enke le namen niet vermeld en wel de B-junioren. Bart van Baardwijk, Sam Horsten, Rick de Pina, Jeroen Denissen en Renier van Gils, deze B-spelers zitten in het finale-programma en tijdstip, (zie hiervoor het boekje). Programmaboekje feestweekend Enkele weken geleden is het programmaboek je voor het feestweekend 28,29 en 30 augustus rond gebracht, maar misschien zijn er jeugdle den bij vooral nieuwe jeugdleden, die dit pro grammaboekje niet hebben ontvangen, neem dan even kon takt op met Nico Oerlemans dan proberen wij dat alsnog te bezorgen. Dit doen we dus al vanaf het voorjaar, de bui afwachten! En het wachten was niet tevergeefs, de bui kwam, soms een van een hele dag, en de buien komen nog steeds. Men zou er mismoedig van kunnen worden, zeker als de buien tijdens de vakantie-periode vallen. Met andere woorden: het is een “kwak- kel”-zomer. Het is niet leuk om elke dag maar weer te kij ken of het zal veranderen. Dit moeten de mi nima vaak ook, de bui afwachten en of het mis schien zal veranderen, maar dan in een andere betrekking dan tot het weer. Bij de minima gaat het meer om de financieën, om begrip voor hun (vaak penibele) situatie, de zonnige kant van het leven niet meer zien. Wij van miMax wachten de bui niet af. Wij zijn de bui liever voor en willen de minima daarbij helpen. Weer of geen weer, wij gaan ervoor! Wilt U de bui ook liever voor zijn, kom dan naar miMax voor informatie. Wij zijn iedere donderdagmiddag open van 13.00 -17.00 uur. Poirtersstraat 5 in Oisterwijk. U kunt ons ook bereiken via onze voice-mail, 5220320. Wij bellen U dan zo snel mogelijk terug. Wie herinnert zich niet die rijzige gestalte, die - als de harmonie uittrok - in de laatste gelederen het zwaarste instrument om zijn schouders torste? Hij blies geen solopartij, maar hij was ondersteunend markant aan wezig. Wie herinnert zich niet die glimlach om zijn mond en zijn altijd “in” zijn voor een praat je? Hij was ook hier geen solist, hij wilde opgaan in de gemeenschap, waarvan hij zo prominent deel uitmaakte. Wie herinnert zich niet zijn opkomen voor de “werkende klasse’, zoals dat jaren gele den nog werd aangeduid en zijn ijveren voor erkenning van de ouderen. Hij wilde men sen om zich heen hebben, schuwde het be sturen niet en was daarbij altijd bereid tot compromissen. Jarenlang (van 1958-1974) was hij lid van de gemeenteraad, waarvan de laatste acht jaren wethouder namens de Werknemersgroepering. Jarenlang was hij voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Moergestel. Wie herin nert zich niet zijn liefde voor de natuur, voor het scheppen van dingen, zowel op muzi kaal als op creatief gebied,’ waarmee hij zijn veelzijdige belangstelling toonde. We moeten het nu doen met herinneringen, herinneringen aan Sjef Meeuwis, want hij is ons onlangs ontvallen. De rijzige gestalte van Sjef Meeuwis is ge veld: fysiek begonnen allerlei ziektes de laatste jaren zijn lichaam te ondermijnen. Hij had nog wel een antwoord op zijn hart kwaal, op zijn nieraandoening, ook al bracht dit ontegenzeglijk zware beproevingen met zich mee. Zijn vertoeven temidden van de mensen werd hem door de aanschaf van een elektroscooter mogelijk gemaakt, totdat een longtumor een abrupt einde maakte aan het leven van Sjef Meeuwis. In dankbaarheid denken wij terug aan deze markante persoonlijkheid. Als voorzitter van de Katholieke Bond van ouderen be gon Sjef tijdens de ledenvergadering zijn toespraak steevast met “Beste meensen” en richtte zich dan tot zijn leeftijdgenoten in het dialect, dat hem zo dierbaar was. Hij maakte van zijn toespraak een gemoedelijk praatje en schepte daarmee een sfeer van “thuis voelen”. Deze “beste meens” is niet meer. Moge hij zich thuis voelen bij zijn Schepper en bij Toos, zijn vrouw, wier ge mis hij heel moeilijk heeft kunnen verwer ken. Moge hij rusten in vrede. Noud Smits Voorzitter K.B.O. Ere-lid van Muziekvereniging Prinses Juliana. 14 augustus j.l. ontvingen wij het droevige bericht van het overlijden van ere-lid Sjef Meeuwis. Sjef was meer dan 50 jaar actief in het be spelen van de bas, zowel tijdens concerten, als serenades. Daarnaast vervulde Sjef ge durende vele jaren de “bardienst” na de re petitie op dinsdag avond en had altijd een luisterend oor voor het lief en leed van zijn medemuzikanten. Tijdens de diverse activiteiten van onze ver eniging was Sjef niet weg te denken. De po sitieve uitstraling van Sjef was dan ook al tijd duidelijk aanwezig. Óp deze manier sti muleerde hij jong en oud om de vereniging bloeiend te houden. Voor zijn jarenlange verdiensten ontving Sjef de gouden Bondsspeld alsmede de zil veren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Enkele jaren geleden gaf Sjef aan om, we gens gezondheidsredente stoppen met het bespelen van de bas. Als blijk van waarde ring voor zijn veelvuldige inzet werd Sjef door de vereniging benoemd tot erelid. Onze verenging kende Sjef als een actief en dankbaar lid, die met een gezonde dosis hu mor zijn doel wist te bereiken. Zo zullen wij Sjef ook altijd blijven herinneren. Bestuur en leden Muziekvereniging Prinses Juliana. Bezoekerscentrum Oisterwijk Excursie vanaf het bezoekerscentrum Op zondag 30 augustus vertrekken wij vanaf het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten. De excursie start om 10.00 uur en staat onder leiding van medewer kers van de Vereniging Natuurmonumenten. Wij gaan onder andere langs het Heiven en de Goorvennen wandelen. Goorvennen De Goorvennen bestaan uit drie aparte vennen namelijk; het Voorste of Groot Goorven, het Achterste Goorven en het Middelste Goorven. Het zijn zeker stuk voor stuk zeer mooie ven nen en zij behoren tot de mooiste van de Cen trale Vennen. Het woord Goor betekent eigen lijk moeras. Op sommige plaatsen kun je nog goed zien dat het ooit een mooi moeras geweest is. De westkant van het Groot Goorven is een van de mooiste plekjes van Oisterwijk. Menige wandelaar heeft daar al staan te genie ten van het prachtige uitzicht over het ven. Heiven Het Heiven is een ven dat afhankelijk is van regenwater. Het heeft een ondoorlaatbare leemlaag, die zodoende het water in het ven laat staan. De begroeiing in het ven bestaat voornamelijk uit Gele Plomp en Witte Water lelie. Aanmelding en informatie Voor alle excursies moet u zich vooraf aanmel den bij het bezoekerscentrum Oisterwijk. Te lefoon 521 9209. De medewerkers van het be zoekerscentrum kunnen u meer informatie geven over de excursies. Krijgt u het antwoord apparaat spreek dan in met welke excursie u mee wilt, uw naam, telefoonnummer, de da tum en het aantal personen. Kosten excursies en tijdsduur De tijdsduur is 1 1/2 tot 2 uur. Voor leden van Natuurmonumenten zijn de excursies gratis. Niet leden betalen fl 5,-. Voor kinderen (niet lid) t/m 12 jaar geldt een bedrag van fl 1,- ■ra MOERGESTEL Tot en met maandag 14 september Servicepunt Moergestel alleen op maandag open Zomer-openingstijden servicepunt Het servicepunt van de gemeente in de open bare bibliotheek in Moergestel is tijdens de zomervakantie alleen op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur open. Kleine bouwtechnische verandering De komende twee weken wordt er een kleine bouwtechnische aanpassing van het gemeen telijke servicepunt uitgevoerd. In die periode vindt u het servicepunt van de gemeente in de ’Brabanthoek’ van de bibliotheek. Spreekuur Er is in deze zomerperiode met aangepaste tij den van de bibliotheek ook geen spreekuur van het college van B W. Alles weer normaal Vanaf dinsdag 15 september 1998 zal de situa tie weer normaal zijn. Dat betekent dat u dan weer op de gebruikelij ke manier met uw vragen op het gemeentelijk informatiepunt in de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat 27 te Moergestel terecht kunt. De openingstijden zijn dan weer: Elke maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur; elke dinsdagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. Op maandagmiddag tussen 16.00 en 16.30 uur is vanaf 21 september a.s. ook weer iedere week een lid van het college van B&W aanwezig voor het houden van spreekuur. Het servicepunt van de gemeente is telefonisch bereikbaar onder nummer 513 1282. Bouwvergunningen/meldingen Baby’s vinden het heerlijk om muziek te ma ken bij papa of mama op schoot. Zodra er mu ziek klinkt, zijn ze een en al aandacht en reage ren vaak met lachen en bewegen. Peuters zin gen en dansen graag, vooral samen met ande ren. De kursussen “Muziek op Schoot” spelen hier op in. Er wordt gezongen, gedanst, er worden bewe gingsspelletjes gedaan en er wordt gebruik ge maakt van muziekinstrumenten en speelgoed. De kursus is bedoeld voor ouders met een kind in de leeftijd van 4 tot 48 maanden. Om de liedjes en spelletjes zo goed mogelijk aan te laten sluiten bij de leeftijd van uw kind, zijn de groepen ingedeeld naar leeftijd. Uw baby of peuter kan ook vergezeld worden door opa, oma of een vaste verzorger. Het is 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998 PAGINA 7 BJI u gemeente KPJ TOUWTREKWEEKEND l.v.m. het KPJ-Touwtrekweekend op 19 en 20 sept. 1998 aan de Heuvelstraat hebben wij besloten aan beide zijden van de Heuvelstraat van huisnummer 12 t/m 20 een parkeerverbod in te stellen. [IfeJIJ gemeente AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en mel dingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van B W kenbaar maken. In week 30 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het bouwen van een garage aan Molenakkerstraat 2. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDIN GEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B W van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Meer informatie: afd. BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorzie ning indienen bij de president van de arrondissements rechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een woning met garage aan de Schoolstraat 40; - het uitbreiden van de woning Herengoedstraat 4. Met de volgende melding is ingestemd: - het bouwen van een dakkapel op de woning Burg. Poortstraat 35.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7