Moe teruggekeerd van vakantie stichting^openbare BIBLIOTHEEK Dan is ’n goede nachtrust het meest belangrijk. Of... rust eens uit op het unieke massage-matras met maar liefst 6 massagepunten JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER Bedevaart Oisterwijk e.o. naar Kevelaer Locale coördinator muziekschool Oisterwijk Per 1 september a. s. is de heer Ad Verg ouwen, docent piano op de Streekmuziek- school Oisterwijk, naast zijn docent schap aangesteld als ’locale coördinator’ voor de locatie Ois- terwijk/Moergestel van de Tilburgse Dans- en Muziek school (TDMS). De heer Vergouwen vervult deze functie vanuit het huidige pand van de muziekschool Oisterwijk in de School straat 3. Brabant op de Fiets Regio- kampioenschappen Touwtrekken Midden-Brabant KPJ Moergestel PV ’Over Berg en Dal’ 1 Kortom: mogelijkheden te over om het (nacht)rusten tot een genot te maken. Bovendien zijn wij graag tot uw dienst, dus onze service en voorlichting is gratis! Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Kom daarom bij ons eens kijken naar een bijna onuitputtelijk scala aan mogelijkheden op het gebied van slapen zoals: matrassen (bijv, binnenvering op Latex) lattenbodems (bijv, traploos verstelbaar voor een optimale stand) dekbedden (o.a. Texel en eendendons) kussens in alle mogelijke soorten Volop parkeer ruimte voor de deur en... de koffie staat bij ons altijd klaar! OISTERWIJK EN MOERGESTEL Voorlezen in de Moergestelse bibliotheek - herhaalde oproep om een voorlezer!!! PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998 35 50 Heeft u interesse of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Mariëtte Denissen van de bibliotheek Moergestel. Tel. 513 2243. Op 1 september zal de jaarlijkse bedevaart naar Kevelaer worden gehouden onder geestelijke begeleiding van Pastoor C. van Buijtenen. We hebben zoveel reden om Maria de Trooste res der bedroefden in haar heiligdom te gaan bezoeken om bij haar beeltenis onze zorgen en noden neer te leggen. ’t Is echter niet alleen nood en ellende, velen van ons hebben ook reden genoeg om hun dankbaarheid te gaan betuigen voor het goede en mooie dat ook aan velen van ons is ten deel gevallen. Wij hopen dan ook weer veel pel grims te mogen ontmoeten op dinsdag 1 sep tember a.s. De bussen voor de bedevaart naar Kevelaer op 1 september vertrekken in Moergestel bij de kerk om 8.15 uur. Om 6.00 uur vertrekken we weer naar Oister wijk en hopen om half acht weer in Oister wijk aan te komen en worden we bij de opstap plaats afgezet. Kaartjes en tekstboekjes (a ƒ25,00) zijn ver krijgbaar in Moergestel, Parochiecentrum iedere werkdag van 10 tot 12 uur. Zijn taak bestaat onder meer uit het onderhou den van contacten met de locale gemeenschap van Oisterwijk/Moergestel en het op locaal ni veau coördineren van activiteiten van de mu ziekschool. Zoals bekend worden de activiteiten van de Streekmuziekschool Oisterwijk met ingang van het nieuwe cursusjaar overgenomen door de TDMS. Deze activiteiten blijven gegeven worden op de huidige locaties in Oisterwijk/ Moergestel. Op de derde zondag in september is het weer zover: de Brabantse Fietsdag. Ruim 30.000 fietsliefhebbers zijn vorig jaar op de fiets gestapt in het kader van de Bra bantse Fietsdag. Gezien het succes vindt dit festijn op 20 september 1998 voor de derde maal plaats onder het motto “Stap eens op! Brabant op de Fiets”. Stap eens op, met het hele gezin! Maar liefst 40 Nederlandse Toer Fiets Unie verenigingen zullen méér dan 80 fietstochten uitzetten in Noord-Brabant. de tochten zijn uitermate geschikt voor het hele gezin; de af standen variëren van 15 tot maximaal 50 kilo meter. De fietsers kunnen starten tussen 10.00 en 14.00 uur. Deze fietsdag staat in het teken van op- en afstappen, want waar kun je beter afstappen dan in het Brabantse land. Een ter rasje pakken en even nagenieten van al het na tuurschoon hoort tenslotte ook bij een lekker dagje uit. Sportiviteit wordt zo gecombineerd met gezelligheid en ontspanning. Kortom, een dag om niet te missen! Rabobank De Rabobank is de hoofdsponsor van de Bra bantse Fietsdag. Nagenoeg alle Rabobanken in Brabant participeren aan deze dag. Zij werken samen met de fietsverenigingen en ondersteu nen daar waar mogelijk en nodig is. Zij leve ren met z’n allen een meerwaarde aan dit eve nement door het fungeren als startplaats en het verlenen van medewerking aan allerlei activi teiten. Samenwerking Brabants Landschap en Noordbrabantse Christelijke Boerenbond De organisatie Brabants Landschap lanceert in de derde week van september de “Week van het Landschap”. NCB laat tegelijkertijd de “Week van het Platteland” van start gaan. Te zamen met het Brabants Bureau voor Toeris me zijn de koppen bij elkaar gestoken. Onder het motto “Buiten genieten .in Brabant” wordt dan ook een gezamenlijke promotiecam pagne gelanceerd van de drie evenementen. Begin augustus zijn bij onder andere de Bra bantse Rabobanken, bibliotheken, VW’s en Boerenbondwinkels displays te vinden, welke gevuld zijn met drie folders van de drie part ners. De Brabantse Fietsdag vormt de aftrap van activiteiten, georganiseerd in deze week. De tochten leiden ook naar en langs boerenbe drijven en diverse gebieden van het Brabants Landschap. Startplaatsen Op 85 locaties, verspreid over heel Brabant, is het mogelijk te starten aan deze gezellige ge beurtenis. De deelnemer kan zelf bepalen waar en hoe ver hij/zij wil fietsen. Hieronder volgt een overzicht met de dichtstbijzijnde start plaatsen, -locaties en het aantal kilometers van de verschillende tochten. Startplaats en locatieAantal km Alphen, Café Welkom, Stationstraat 57,25-45 Haaren, Cafetaria van de Ven, Kerkstraat 24 Middelbeers, Gasterij De Kemphaan, Willibrordstraat 12 Oirschot, Gasterij De Beurs, De locale coördinator is bereikbaar op het adres Schoolstraat 3,5061XA Oisterwijk, tel. 528 27 53. In het weekend van 19 en 20 september is het weer zover. Dan organiseert KPJ Moer gestel voor de 15de keer het touwtrekweek- end. Dit jaar is het, vanwege het jubileum, in een ander jasje gestoken. Jawel, deze keer zijn de echte kampioen schappen van Midden-Brabant naar Moer gestel gehaald. We starten op zaterdagavond 19 september met een feestavond. Niemand minder dan de Ha venzangers zullen er een spetterend optreden verzorgen. Natuurlijk m.m.v. Radio Fantasy. En niet te vergeten: van 20.30 tot 21.30 uur is er Happy Hour. Zondag 20 september starten vanaf 12.00 uur “de regiokampioenschappen TOUWTREK KEN Midden-Brabant”. Teams bestaande uit 6 touwtrekkers of 6 touwtreksters en 1 coach kunnen zich nog opgeven bij Jan van Korven tel. 513 3460. Henk Wijngaard komt traditiegetrouw het weekend afsluiten met een kei-gezellig optre den. Voor de kleintjes is er een zandbak aanwe zig en kunnen ze geschminckt worden. Dit alles zal plaatsvinden in de feesttent aan de Heuvelstraat in Moergestel. Dus: Tot ziens bij KPJ Moergestel! De bibliotheek zoekt mensen die het voorlees- team willen versterken. Vanaf 9 september wil de bibliotheek weer starten met het voorlees- halfuurtje voor jonge kinderen op woensdag middag van 15.00 tot 15.30 uur. Tijdens het voorlezen willen we kinderen in de leef tijdsgroep van plm. 3 tot 6 jaar kennis laten maken met nieuwe, spannende en gezellige boeken. De boeken worden van tevoren door de aanwezige bibliothecaris klaargelegd en de voorlezer maakt hieruit, al dan niet samen met de kinderen, een keuze. Ook komt het regel matig voor dat kinderen zelf het boek uitzoe ken waaruit ze willen worden voorgelezen. Voor dit voorleeshalfuurtje zijn we op zoek naar een enthousiaste voorlezer die het be staande voorleesteam wil versterken en die op vrijwillige basis bereid is om eenmaal per 6 weken op woensdagmiddag voor te lezen. Sint Odulphusstraat 130-50 Oisterwijk,Camping De Reebok, Duinenweg 429-49 Tilburg, Café Bet Kooien, Broekhovenseweg 11129-49 Tilburg, Café/Rest./Bistro Zeven Geitjes, Reeshofdijk 1834 Herinnering aan “Stap ‘ns op! Brabant op de Fiets” Op 20 september is er de mogelijkheid om een boekje aan te schaffen waarin alle tochten van de Brabantse Fietsdag staan beschreven. Een leuke herinnering aan deze dag. Het “herinne- ringen-boekje” kan zelfs gebruikt worden als naslagwerk, om de tochten op eigen initiatief nog eens te fietsen. Een goed idee voor een zon nige dag! Uit- en aanwaaien Over een maand wordt het dus kiezen uit méér dan 80 gezellige fietstochten om lekker uit te waaien. In heel Brabant worden voor deze fiets dag activiteiten georganiseerd waar men kan aanwaaien. De vele afstapmogelijkheden zijn te vinden bij attracties, monumenten, musea en horecagelegenheden. De kosten bedragen 2,50 per deelnemer en zijn maximaal 5,00 voor het hele gezin. Meer informatie is ver krijgbaar bij alle Rabobanken en VW-kanto- ren in Brabant. Ons advies: “Stap eens op! Brabant op de Fiets.” Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 15 augustus 1998 vanuit Nijvel over een afstand van 123 km. Aan deze wedvlucht na men 72 oude duiven deel, ze werden gelost om 8.45 uur bij een temperatuur van 22 graden Celsius met westzuldwesten wind 4. Uitslagen: L. van den Branden 1 (3 mee) Th. Colsen 2-3-5-6-7-8-9-11-17-18 (20 mee) L.Kennes 4-12-16(13 mee) L. van Boxtel 10-14 (19 mee) A. Westgeest 13-15 (8 mee) Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 15 augustus 1998 vanuit Nijvel overeen afstand van 123 km. Aan deze wedvlucht na men 81 jonge duiven deel, ze werden gelost om 8.45 uur bij een temperatuur van 22 graden Celsius met westzuidwesten wind 4. Uitslagen: Th. Colsen 1-8-10-11-15 (10 mee) A. Westgeest 2-4-5-13 (14 mee) L. van den Branden 3 (4 mee) L. Kennes 6-7-12 (15 mee) A. van Hullen 9-16-20-21 (8 mee) J. van Drunen 14-18-19 (5 mee) L. van Boxtel 17 (10 mee)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 3