euro Leo en Janske van den Branden vieren gouden feest TV Aphrodite r I Weer goud in de Krijtestraat De praktijk van E.J. van Delft 'Moergestel-Nieuws' met vakantie! 1 WP WOENSDAG 29 JUL11998 - 23e Jaargang - Nr. 1013 (zie pagina 7) l', Kan ik de euro al mee op vakantie nemen? Herhaling van deze uitzending: zondag 2 aug. om 13.00 uur en donderdag 6 aug. om 20.30 uur. De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. HUISARTS is op donderdag 20 en vrijdag 21 augustus gesloten. Tevens is de praktijk gesloten van maandag 31 augustus t/m zondag 13 september. Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen!u H /V Schoolstraat 5 M 1 MOERGESTEL Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! DE - yURHAAI De komende drie weken zal ’Moergestel-Nieuws’ vanwege de vakantie niet verschijnen. Bewaar dit nummer daarom zorgvuldig, want, zoals gebruikelijk, vindt u er alle belangrijke informatie in voor de komende drie weken: doktersdiensten, kerkberichten, enz. Woensdag 26 augustus zijn we weer terug. Namens al onze medewerkers wensen wij u een fijne vakantie! E gD'J Tel. 013-513 1474 t Huidverzorgingsinstituut t Na drieëneenhalf jaar ging meester Teepen ver huizen naar Groningen en kwam ook toevallig dokter van Delft senior langs. Hij hoorde van het naderend ontslag en vroeg of zij zin had in Moergestel te komen werken. Het gezin van Delft had dringend hulp nodig en dokter van Delft liet er bestist geen gras over groeien want nog dezelfde dag ging hij met de motor naar moeder Vennix in Beers om de nieuwe dienst voor Janske te regelen. Hier kreeg zij eigenlijk ook een nieuwe naam. Men noemde haar Jans- je omdat de kinderen van Delft, zo klein als zij waren, wat moeite met de ’k’ hadden. Zij heeft viereneenhalf jaar bij de van Delfts ’gediend’ met erg veel plezieren de contacten zijn nog steeds heel goed te noemen evenals met een aantal kinderen van de familie Teepen die enigszins in de omgeving wonen. Oorlogstijd In de oorlogstijd kwamen de Duitsers alle fiet sen en motorfietsen invorderen. Dus ook de motor van dokter van Delft moest mee. Maar Jansje, ook niet mis, hield de motor vast en riep maar dat de dokter dit vervoermiddel voor zijn patiënten nodig had en beslist niet kon mis sen. Toen zij uiteindeijk wees op de aesculaap die op de motor zat gaven de Duitsers zich ge wonnen en lieten hem staan. Toen dokter van Delft ’s-avonds thuis kwam kreeg zij natuur lijk de nodige complimentjes. Zij kan zich ook nog goed herinneren dat op een zondagmorgen Bert-Jan binnen kwam rennen met de mededeling dat zijn broer Theo in de gracht was gevallen. Onver schrokken rende zij de gracht in en haalde Theo op het droge. De heer en mevrouw van Delft waren, zoals zij ’s-zondags wel meer de den, na de H.Mis bij burgemeester Bardoel op de koffie. Na een telefoontje waren bei den zo thuis en Theo heeft er gelukkig niets nadeligs van over gehouden. Haar kousen en schoenen hadden nogal wat schade geleden en dat werd natuurlijk meteen door de familie van Delft vernieuwd. De ’kennismaking’ Elkaar ontmoet hebben zij tijdens het dansen in Spoordonk en Oostelbeers. Het geboorte huis van Janske was vroeger ook een café waar de voerlui wel eens aanlegden. Er bleef na slui ting een mooie ruime gelegenheid over om te dansen en de jeugd uit de omtrek maakte daar dankbaar gebruik van. Ook Leo fietste hier wel eens naar toe. En zo is het eigenlijk gekomen. Wel moest Leo om Janske te zien een kleine anderhalf uur ginds en weer anderhalf uur te rug fietsen wat hij kon alleen maar over de ’hoge bruggen’ in Oirschot omdat de andere bruggen tijdens de oorlog kapot waren ge gooid. Zij hebben maar anderhalf jaar verke ring gehad en de koude winters van ’47 en ’48 hebben het huwelijk zeker ook bespoedigd. Vroeger was het de gewoonte dat meisjes ’s- avonds om tien uur binnen waren en als Leo vertrok was het meestal elf uur met dus nog een behoorlijke ’traptocht’ voor de boeg, ’s- Morgens om vijf uur in de brouwerij beginnen betekende dan ook maar een kort nachtje. In de loop der jaren werden er vijf kinderen geboren, Annie, Truus, José, Jopie en Sjef. Maar die zijn al lang het huis uit en hebben gezorgd voor inmiddels elf kleinkinderen. Ook heeft het gouden paar de buurt langzamerhand volgebouwd zien worden en kwamen de ’urste nuuwe méénse’ in hun buurt wonen waarmee zij van het begin af aan goede contacten heb ben onderhouden en zij zijn dan ook waarde volle buurgenoten. De kinderen zijn al een hele tijd bezig met de voorbeidingen voor het gouden feest en dat zal dan in ’de Schouw’ aan het Rootven gaan gebeuren. Wij van ’Moergestel-Nieuws’ wensen hen een fijne en geslaagde viering toe en hopen op nog vele gezonde jaren in hun eigen buurt. Hb Opbouw openluchtmis Tijdens onze laatstgehouden ledenvergadering hebben zich al enkele personen gemeld om te helpen met de opbouw voor de openluchtmis op zaterdag 15 augustus a.s. Toch zouden we nog graag ’n paar mensen erbij hebben. Hebt u die middag (en ook na de H. Mis) ’n uurtje tijd, bel dan even naar Martien (513 2268) of Berrie (513 2490). Gezins/familiedag De aanmeldingen voor de geplande gezins/fa miliedag op zondag 27 september hebben onze stoutste verwachtingen overtroffen! Met nog zo’n 15 gezinnen te bezoeken hebben zich tot nu toe ruim 90 personen aangemeld! Een on gekend succes dus. Daarom langs deze weg nogmaals de oproep: hebt u ’n leuk idee voor die dag (dat kan iets zijn voor zowel klein als groot of voor ’n com binatie van beiden) laat het dan even weten aan een van de bestuursleden. U hoort er nog van! vrij ding heeft hij hier nog een jaar gebleven totdat hij een vast dienstverband aanging bij de Trappisten. Hier heeft hij 33 jaren in de brouwerij gewerkt en veel moeten sjouwen met zware houten vaten van 50 kilo of stalen vaten van meer dan 70 kilo. In die tijd was er nog geen ARBO-wet anders was het hem zeker be ter vergaan want hij kreeg problemen met zijn rug en hij kwam uiteindelijk in de WAO te recht. Toen hij trouwde heeft hij een twee-tal jaren thuis ingewoond en is daarna een nieuw huis gaan bouwen in de Krijtestraat op num mer 16 en daar woont men nog steeds en hoopt er ook nog lang te blijven wonen. Nu heeft zijn tuin de nodige aandacht en een kaartje leggen doen beiden nog regelmatig. Leo is altijd een verwoede duivenmelker ge weest en een aantal jaren geleden heeft hij, met pijn in het hart, het mooie ’duivenkot’ achter zijn huis moeten opruimen vanwege zijn gezondheidsproblemen. De bruid Janske van den Branden-Vennix zag op 21 au gustus 1923 het levenslicht in Oostelbeers aan de kant van Oirschot en de oude boerderij staat er nog steeds. Vader Vennix boerde met 3 koeien een beetje en ging verder de hele dag werken om het grote gezin van 11 kinderen een bestaan te bezorgen. Janske was nummer 7 in de rij en had al 6 broers voor haar maar later kwamen er nog 2 jongens en 2 meisjes bij. Zij doorliep de lagere school in Oostelbeers en ging daarna thuis aan de slag want moe der kon de hulp best gebruiken. Om nog wat bij te leren bezocht zij gedurende 2 jaren zo’n twee a drie keer per week de naaischool in Oirschot. Hierna ging zij als dienstmeisje werken in Biest-Houtakker bij de familie Teepen, hoofd van de school. Op 22 augustus a.s. gaan de vlaggen weer uit in de Krijtestraat want dan vieren Leo van den Branden en Janske van den Branden-Vennix het heuglijke feit dat zij el kaar 50 jaar geleden het ja-woord gaven. Eigenlijk is de huwelijksdatum 10 augus tus a.s. maar vanwege vakanties heeft men de festiviteiten naar 22 augustus a.s. verschoven. Familie, vrienden, bekenden en buren zullen daar ongetwijfeld een niet te vergeten dag van maken. De voorbereidingen zijn natuurlijk al in volle gang. De bruidegom Leo van den Branden werd geboren op 1 ja nuari 1923 in het huis wat nu nog staat in de Krijtestraat nummer 12 maar toendertijd als 4 genummerd was. Dit was echt aan de rand van Moergestel want men keek vanachter het huis zo naar het klooster van de Trappisten. Hij was de jongste zoon van Sjef en Anna van den Bran den. Naast hem telde het gezin nog een jongen (André) en een meisje (Cato). Hij ging een jaar naar de Broederschool tegenover de Avang fa briek in de Schoolstraat en daarna verhuisde iedereen naar de nieuwe school in de Bosstraat (nu Bienekebolders) de enige jongensschool in het dorp. Op 14-jarige leeftijd moest hij gaan werken en kon terecht bij mijnheer van Gils omdat er een oudere arbeider ging vertrekken. De oorlogstijd brak aan en in 1942 nam hij ont slag om onder te duiken en zodoende niet naar Duitsland te worden uitgezonden om te werken. Hij kwam terecht op de boerderij van de familie Donkers aan de Oude Rielse- weg in Goirle. Hij heeft in die tijd een aantal razzia’s meege maakt en ontsnapte ternauwernood aan uitzen ding door bij aanhouding over zijn leeftijd te liegen. De mensen die toen onderduikers moesten opsporen waren Nederlanders die werkten voor Volk en Vaderland en Leo pro beerde zijn eigen leven te redden. Na de be- Donderdag 30 juli 19.00 u.: - Peuterspeelzaal - Kunstproject Bienekebolders - Graaf van Ursel Projectdag - Musical Bienekebolders - Straotpraot (inrichting plein en dorpskom) - Gilde-jubilea - Sport (golf en voetbal: Audacia-PSV) - Wè zut zèn? (Oplossing vorige uitz.) - Gèssels Weekend ■F Moergestel ■O) Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. h HA. -1 IVIUEHUEÖ I EL F Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |K WW-v

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1