i Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk ïS|moergestel MOERGESTEL Bekendmaking Bouwplannen ter inzage Wet milieubeheer Wet milieubeheer Maandag 3 en dinsdag 4 augustus zijn er geen spreekuren. Gemeentelijk Onderwijs achterstandenplan BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 juli 1998 het gemeentelijk onderwijsachter standenplan “Beleid met een eigen verant woordelijkheid” heeft vastgesteld. INHOUD Op 1 augustus 1997 is de Wet gemeentelijk onderwijsachterstandenbeleid (Wet GOA) in werking getreden. De gemeenteraad moet voor 1 augustus 1998 een gemeentelijk onderwijs achterstanden plan (=GOA-plan) vaststellen. Het GOA-plan beschrijft de landelijke beleids kaders en de inhoudelijke speerpunten voor het in deze gemeente in de schooljaren 1998/ 1999 tot en met 2001/2002 te voeren beleid: - opvoedingsondersteuning (in de thuissitu atie); - taalstimulering en taalbeleid; - sociaal- emotionele ontwikkeling van het in dividuele kind en - de voor- en vroegschoolse educatie. In het GOA-plan is ook geregeld dat de mid delen voor het onderwijs in allochtone levende talen (=OALT) worden ingezet voor taalon- dersteuning aan leerlingen in de groepen 1 tot en met 4. Het vaststellen van een afzonderlijk OALT-plan blijft achterwege. TERINZAGE De onderwijsachterstandenplan “Beleid met een eigen verantwoordelijkheid” ligt voor ie dereen ter inzage bij de afdeling “Voorlichting” op de begane grond van het gemeentekantoor aan de Lind 44 te Oisterwijk, in de Openbare Bibliotheken Oisterwijk en in Moergestel. Verordening leerlingen vervoer gemeente Oisterwijk 1998 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 juli 1998 de “Verordening leerlingenver voer gemeente Oisterwijk 1998” heeft vastge steld. INHOUD De verordening komt in de plaats van de in 1997 vastgestelde verordening. Vaststelling van een nieuwe verordening is noodzakelijk om dat voor het aanpassen van de zogenaamde “ei gen bijdrage” het in de oude verordening ge noemde indexcijfer niet meer toepasbaar is. Aanpassing is verder noodzakelijk in verband met de inwerkingtreding op 1 augustus 1998 van de Wet op het primair onderwijs, de Wet B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 21 juli 1998 onder meer de vol gende besluiten genomen: Regio-overleg Besloten is de gemeenschappelijke regeling Regionaal Overleg aan te gaan. De portefeuil lehouder regiozaken (burgemeester) is aan gewezen als vertegenwoordiger in het overleg orgaan. Wethouder Hora is diens vervanger. Het college heeft ook ingestemd met het functieprofiel van de ambtelijk secretaris van dit regionaal overleg en de wijze van werving van deze functionaris. Hiermee maakt het col lege een aantal voorgenomen besluiten defini tief. Dans- en muziekschool Aan de Tilburgse dans- en muziekschool is over 1997 een subsidie verstrekt van ruim twee en een half duizend gulden. De overschrijding in verband met nabetaling van subsidie zal bij de najaarsrapportage aan de gemeenteraad worden gemeld. INLICHTINGEN Voor informatie over het onderwijsachterstan denplan kan desgewenst contact worden opge nomen met de afdeling Welzijn, onderwijs en sport, telefoon 5219244 (doorkiesnummer). moet de aanvraag bij de burgemeester binnen zijn. Elk verzoek dat na deze datum binnen komt is te laat en kan helaas niet meer in be handeling worden genomen voor de Algemene Gelegenheid 1999. Strikte regels U zult ongetwijfeld wel eens hebben verno men, dat het indienen van voorstellen voor toe kenning van een koninklijke onderscheiding aan stricte regels is gebonden. Als u uw aanvraag voor een onderscheiding niet volledig indient, heeft het geen kans van slagen en dat zou zonde zijn. Bij de gemeente zijn formulieren verkrijgbaar voor het aanvra gen van koninklijke onderscheidingen. Om er verzekerd van te zijn, dat geen onnodige ver traging optreedt, dient uw aandacht met name uit te gaan naar de volgende zaken: - u geeft aan welke betaalde functie belangheb bende bekleedt, dan wel heeft bekleed; - tevens geeft u tijdvakken aan waarin de diver se activiteiten zijn verricht en of deze al dan niet zijn beëindigd; - daarnaast geeft u een indicatie van de hoe veelheid tijd die belanghebbende per week, maand of jaar heeft besteed aan de activitei ten, die tot bijzondere verdiensten hebben geleid; - tot slot is uw antwoord nodig op de vraag, of nevenfuncties zijn aan te merken als functies die als zodanig aan de hoofdfunctie zijn ver bonden. Bij een nevenfunctie dient u verder uitsluitsel te geven over de vraag, of er sprake is van een bescheiden of een marktconforme honorering, dan wel van een onkostenvergoeding. Als u vindt dat iemand een lintje heeft ver diend, aarzel dan niet en dien een aanvraag in voor 16 september 1998. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de gemeente, afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 5291311. vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt malrlinrran u ®een ^ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur meiuingen schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. op de expertisecentra en de Wet op het voort gezet onderwijs. INWERKINGTREDING De verordening treedt in werking op 1 augus tus 1998. TER INZAGE De verordening ligt voor iedereen ter inzage bij de afdeling “Voorlichting” op de begane grond van het gemeentekantoor aan de Lind 44 te Oisterwijk, in de Openbare Bibliotheek Oisterwijk en in de Openbare Moergestel. INLICHTINGEN Voor informatie over de verordening kan des gewenst contact worden opgenomen met de afdeling welzijn, onderwijs en sport, telefoon 013 5219245 (doorkiesnummer). Kennis 2000 Besloten is om de Kermis 2000 in Moergestel en Oisterwijk te gunnen aan Duursma BV overeenkomstig zijn offerte van 1997. Riolering Oostelvoortjes In verband met rioleringsproblemen in de wijk Oostelvoortjes in Moergestel moet het gemaal het Brieltje een betere regulering krijgen. Het college heeft ITT-Flygt opdracht gegeven het gemaal aan te passen. Daardoor kan de extra berging in de wijk maximaal worden benut en tegelijkertijd kan een deel van de riolerings problemen worden opgelost. Riolering Audacia De aansluiting van de riolering van de kantine van Audacia is destijds te laag aangelegd ten opzichte van de hoofdriolering. Hierdoor ont staat regelmatig wateroverlast. Besloten is om een drukrioolpomp aan te brengen. Audacia betaalt mee aan die voorziening. Gunning gemeentepagina’s Het college heeft besloten de gemeentepagina’s voor een periode van drie jaar te gunnen aan weekblad de Oisterwijker. Het college wil bin nen het contract zekerheden inbouwen om de continuïteit van de uitvoering door de Oisterwijker. Boekendmaking VASTSTELLING algemene plaatselijke verordening PAGINA 11 gemeente gemeente KLEINSCHALIG PARKEREN De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat het College van burgemeester en wethouders bij besluit van 21 juli 1998 heeft besloten, voor het seizoen 1998 de volgende percelen het kleinschalig kamperen te gedogen en de voorschriften voor kleinschalig kamperen van toepassing te verklaren: - Oirschotseweg 50 te Moergestel. Binnen zes weken kunt u tegen deze besluiten een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. De termijn van zes weken begint op de dag na publicatie, 31 juli 1998. Verder kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondis sementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, postbus 90110, 4800 RA Bre da. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen, indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 JUL11998 D0l]w. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Duurv Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunningZ-melding In week 30 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: het uitbreiden van de champignonkwekerij aan de Heirbaan 2; - het uitbreiden van de woning Herengoedstraat 4; - het oprichten van een schapenstal aan de Opslag 5; - het verbouwen van een garage/carport aan de Eijsenbrand 31. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het oprichten van een berging aan D'n Duyp 7. het bouwen van een woning aan de Kromweistraat (sectie A, nr. 3126). Het volgende bouwplan ligt met ingang van maandag 3 augustus 1998 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van Artikel 50, lid 5 van de Woningwet, bouwvergunning te verlenen voor: - het uibreiden van een bedrijfsruimte aan de Heikant 4. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens vrijstelling te verle nen als bedoeld in Artikel 24, lid 3B van het bestemmingsplan 'Kom Moer gestel' voor: - het uitbreiden van een woning aan de Krijtenbogtstraat 4. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschik- king) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikkingen Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - J.A.M. van Hest, voor het veranderen van de inrichting en het in werking hebben na de verandering van die onderdelen van de inrichting waarmee de verande ring samenhangt aan de Driehuizerweg 3. De beschikkingen liggenvanaf 3 augustus 1998 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worderungediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien -als er sprake is van een spoedeisend belang- een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. OPENBARE KENNISGEVING VAN MELDINGEN VAN EEN VERANDERING VAN DE INRICHTING (ART. 8.19 LID 2) Op de afdeling Bouw- en milieuzaken van het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk ligt vanaf 3 augustus 1998 gedurende een maand ter inzage de melding van een verandering van de inrichting van naam melder straat en huisnummer postcode/gemeente datum melding melding inzake adres van de inrichting kadastraal gemeente sectie :B Maatschap van Dijk Oostelvoortjes 19 5066 CE MOERGESTEL 19 juni 1998 het verplaatsen van de mestkonijnen Oostelvoortjes 19 Moergestel nunmer(s): 2242 globale inhoud en bedoeling van de melding Er is een verplaatsing van de mestkonijnen. Burgemeester en wethouders maken bekend: dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 16 juli 1998 heeft vastgesteld de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Oisterwijk 1998. Deze verordening zal gelden voor het gehele grondgebied van de gemeente oisterwijk. De verordening treedt in werking op 1 augustus 1998. op deze datum vervallen: de Algemene plaatselijke verordening voor de gemeente Oisterwijk 1994; de Algemene plaatselijke verordening voor de gemeente Moergestel 1994; de Algemene plaatselijke verordening gemeente Berkel-Enschot van 28 maart 1994, voor zover het het grondgebied van de voormalige gemeente Berkel- Enschot betreft dat nu bij de gemeente Oisterwijk behoort; - de Reclameverordening Moergestel. De Algemene Plaatselijke Verordening ligt voor een ieder ter inzage bij ‘Voorlich ting’ in het gemeentekantoor en in de bibliotheken te Moergestel en Oisterwijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11