3© euro Rabobank Sint Joseph: van Woningbouwvereniging naar Woningstichting 4e Durpsfist Moergestel groot succes Jeugdcircus II Grigio zet circus op stelten! De Tovenaar van Oz in Moergestel Moergestel Extra voorstellingen: Van 1 tot en met 16 augustus PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUL11998 De Durpsfistcommissie 1998. De drie Moergestelse Gilden. ritje door de piste op een fiets van enkele me ters hoog en met slechts één wiel? Dat en nog meer capriolen op eenwielers zijn weggelegd voor de FARATINI’S. Een echt tempo-num- mer met sprongen, salto’s en schroeven wordt gebracht door de trampoline-springers DE TORNADO’S. Koorddanseressen in turkooi zen tutuutjes, jongleurs met gevoel voor ti ming, antipodisten die voorwerpen liever met hun voeten aanpakken dan met hun handen, en kunstemnakers die een gewaagde rola-rola act laten zien, worden allemaal in het program maboekje aangekondigd. Wanneer de schijn werpers hun stralen omhoog richten gaan on getwijfeld de handen op elkaar voor de trape- Tbekomst Met deze keur van artiesten begint Jeugdcir- cus IL Grigio over enkele dagen aan zijn 37- ste circusj aar. Voor een kindereircus is zo’n lang bestaan niet mis en naar het zich laat aanzien wordt deze circustraditie voorlopig nog niet verbro ken. Zo’n 15.000 bezoekers hebben jaarlijks belangstelling voor de shows en nog steeds meldt zich Haarense jeugd aan die o zo graag IL Grigio-artiest wil worden. Dat is overigens niet te verwonderen. Immers elk meisje heeft er wel eens van gedroomd, in een mooie jurk vol glittertjes midden in de pis te te staan om de sneeuwwitte paarden te diri geren. Is het niet het ideaal van elke jongen, als clown de bezoekers te laten lachen of als jong leur ballen, ringen en kegels in een razend tem po door de lucht te gooien en ze weer vlot op te vangen. En dan het applaus, daar leeft toch elke artiest voor. “Ja, dat is een heerlijk gevoel als de mensen voor je klappen” zegt Elisa, die nu vijf jaar bij het kindereircus werkt. “Ik hoop maar dat er dit jaar weer veel publiek komt om dat te doen” JEUGDCIRCUS IL GRIGIO SPEELTvan zaterdag 1 augustus t/m zondag 16 augustus aan de Bossebaan in Haaren (N.Br. elke mid dag om 2 uur. dinsdag 1 1 augustus om 1 0 uur donderdag 1 3 augustus om 1 0 uur zondag 16 augustus om 20 uur HET IS VERSTANDIG OM TELEFO NISCH KAARTEN TE BESTELLEN Circustelefoon 0411 - 621215 of 622619 cusacts telt. Zo ziet het hooggeëerd publiek ondermeer een dressuur met de mooie paar den LESLIE en TAMPICO en een grappig optreden van de pony BANJO, die samen met de bokken en de geiten van de groep CABRI- TERO in de piste komt. Vertederend is het duivennummer van LES PALOMA’S en een ieder zal ongetwijfeld verbaasd staan over de lenigheid en gratie van het DUO LES CHATS. Maar liefst drie groepen artiesten hebben zich dit jaar op de acrobatiek gegooid. Het zijn de MAMERIONS, de komische acrobaten LES VAGABONDS en het team van IL Grigio’s jongste artiesten dat zich DE MICARA’S noemt. Op grote ballen die elk bestaan uit 136 kleine stukjes aaneengelijmd hout, balanceert de groep BALANSKY en wat denkt u van een kantonrechter hun stem laten doorklinken. Bovendien heeft de huurdersraad - in feite de spreekbuis en belangenbehartiger van de huurders - in de nieuwe situatie grotere ver antwoordelijkheid gekregen. Huurders kun nen dan ook zekér hierop terugvallen. Dat Sint Joseph gebaat is bij tevreden huur ders die zich thuis voelen bij de woningcorpo ratie, staat als een huis. Een belangrijke reden om binnenkort dan ook te starten met een klantentevredenheidsonderzoek dat in nauwe samenwerking met de huurdersraad is opge zet. Medio september zal een groot aantal huurders worden gevraagd naar hun oordeel over bepaalde aspecten van de dienstverlening van Sint Joseph. Kortom de positie van de huurder lijkt sterker dan ooit tevoren. Oók nu Sint Joseph geen vereniging meer is. HvG ren van openbare basisschool ‘De Bienekebol- ders’. En dat alles in de open lucht in het prach tige Natuurtheater in Oisterwijk. Ook dit jaar kunt u uzelf ervan laten overtuigen dat kinde ren van een basisschool een dergelijk spekta kel in minder dan twee maanden van intensie ve voorbereiding zeer professioneel kunnen opvoeren. Bijzonder is dit bovendien als u weet dat de kinderen de teksten, kleding, decor en dansen vooral zelf hebben verzonnen. Vandaar dat wij overtuigd zijn dat iedereen, ook men sen die geen directe band hebben met De Bie- nekebolders, van dit spektakel zullen genieten. Kom dus naar het Natuurtheater op 22 juli en overtuig uzelf. De musical is te zien op woensdag 22 juli in Natuurtheater Oisterwijk, Gemullehoekenweg 147. Er worden twee voorstellingen gegeven. De eerste begint om 16.00 uur en de tweede om 19.00 uur. Losse kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar op basisschool ‘De Bienekebol- ders’, Bosstraat 1 in Moergestel en bij de vol gende voorverkoopadressen in Moergestel: Groentehal Chrisje, Drogisterij Christ Kemps en Bakkerij Van lersel. Ook aan de kassa van het Natuurtheater zijn nog kaarten verkrijg baar. Kaarten kosten f 5,- per volwassene, kin deren t/m 12 jaar gratis. De opbrengst is voor het Foster Parentskind van de school. Graag tot ziens! ’De positie van de huurders is sterker dan ooit tevoren...!’ Woningcorporatie Sint Joseph te Oisterwijk is volop in beweging. Zo maakte zij ruim een jaar geleden reeds een nieuwe start met het betrek ken van haar huidige onderkomen. Deze zo mer heeft zich wederom een verandering vol trokken met het omzetten van de bestuurlijke structuur. Met ingang van 1 juli 1998 gaat Woningbouwvereniging Sint Joseph verder als Woningstichting Sint Joseph. De kersverse woningstichting heeft nu een Raad van Toe zicht bestaande uit zes leden, te weten: mevrouw Roborgh-Jansen, mevrouw Ermen en de heren Slaghuis, Van der Linden, De Rooij en Smulders. Daarnaast heeft de Oister- wijkse woningcorporatie voortaan een zogehe ten directeur-bestuurder, de heer drs. J.C.M. Hulsbosch. Het veranderen van de organisatievorm, van Woningbouwvereniging in Woningstichting, houdt onder meer in dat de woningcorporatie geen leden meer heeft. Zo op het eerste gezicht lijkt met het verdwijnen van de verenigings- vorm ook het democratische aspect vaarwel te zijn gezegd. Niets is echter minder waar. Zo hebben de huurders het statutaire recht om een lid van de Raad van Toezicht voor te dra gen (hetgeen via de huurdersraad gebeurt). Voorts is het mogelijk via de huurcommissie bezwaar aan te tekenen tegen de huurverho ging. Daarnaast kunnen huurders via de klach tencommissie en in het uiterste geval via de De dag werd begonnen met een Gildemis, ge zongen door ons eigen kerkkoor “Cantate Do mino”. Daarna om 12.00 uur stond de koffie tafel klaar in den Boogaard, waarna voorzitter Harrie Wolfs iedereen welkom heten en wens ten iedereen een gezellige dag toe, in het bij zonder Burgemeester Y. Kortmann en de aan wezige wethouders. De Heer van de drie Moer gestelse Gilden, Burgemeester Y. Kortmann kreeg hierna het woord en wenste daarna ie dereen smakelijk eten. Om 13.30 uur was de aanvang van de oud Brabantse spelen. Deze werden door het goede weer dan ook door jong en oud druk bezocht. En tevens was er in den Boogaard tentoonstelling van oude gilde- attributen foto’s en dergelijke, waar veel be langstelling voor was. Door de dansgroepen van de K.VO. Moerge stel en Gilde St. Sebastiaan uit Zandhoven Bel gië, werden afwisseld oude volksdansen uitge voerd. Door de vaandrig van het Belgische Gil de Werd er een vendeldemonstratie gegeven die met bewondering werd gevolgd. Tussendoor werd door accordeonist Wil van Rooy voor rondtrekkende muziek gezorgd. Tentoonstel ling van oude motoren en dergelijke werd ver zorgd door Theo Roosen en Geert Willems en ook deze werd druk bezocht. Bij deze nog een hartelijk woord van dank voor allen die aan deze middag hebben meegewerkt en of verzorgd hebben. En vooral nog een woord van dank aan onze SPONSORS en ADVERTEERDERS die dit door geldelijke steun hebben mogelijk ge maakt: Gebr. van Antwerpen, Taxibedrijf van de Loo, Vriens Conculting b.v., ’t Kapperke, Adviesburo L. van Dam, Frans Becx Tuinma chines, Café de Klaore, Montagebedrijf W van der Velden, Gerlach Management Consu, Ca fetaria Rommen, Rabobank, van Velthoven Kruijssen, Café ’t Draaiboompje, Café ’t Stoks- ke, Slagerij Ketelaars, Bouwbedrijf Jonkers Weken, Vivace, Slagerij van Zon, THB Tim merwerken, Banketbakkerij Verkooijn, Bouw bedrijf van Laarhoven, Adm. ass. kantoor Asmi, Aphrodite, Brameco U.A., Donkers Au toschade, Schildersbedrijf H. Kerkhof en Slij terij Tn den Korenmaaier’. Haaren - Van zaterdag 1 augustus tot en met zondag 16 augustus is het Brabantse Haaren weer in de ban van het circus. Traditiege trouw geeft Jeugdcircus IL Grigio dan een reeks van twintig voorstellingen. De shows worden gegeven in het circusgebouw aan de Bossebaan in Haaren en beginnen elke mid dag om twee uur. Nog even en in de piste van het Jeugdcircus IL Grigio maken de paarden weer pirouettes, ver kopen de clowns hun grappen en grollen, staat de acrobaat op één hand en zoekt de koord danseres voorzichtig haar balans op de strak gespannen draad. Het is weer (jircustijd in Haaren. Vooral in de plaatselijke manege, waar het circus ook dit jaar weer speelt, is dat goed te merken. Met o.a. pistebakken, trapeze-on- derdelen, flinke lappen gekleurd circuszeil, schijnwerpers en uitgezaagde clownskoppen is een team van twaalf ervaren IL Grigiobouwers bezig met het in elkaar zetten van een circus dat binnenkort aan zijn 37-ste seizoen begint. Gluurt men even door een spleetje van het flu welen gordijn dat al voor de artiesteningang hangt, dan is al duidelijk te zien dat IL Grigio ook dit jaar weer aan een mooi circus bouwt. Zo’n circus waar men zich thuis voelt, waar je over een paar dagen de paarden en het zaagsel ruikt, waar de stralenbundel van de volgspot soms je gezicht raakt, en waar je in de pauze limonade met een rietje drinkt. Staande voor zijn circustent was de roemruchte Nederland se circusdirekteur Mozes Blanus (1786-1864) gewoon om uit te roepen: “Van binnen moet je wezen”! Jeugdcircus IL Grigio neemt dat ad vies van de eens zo bekende circusman graag over. Circus op stelten “Een circustent hoeft niet groot te zijn, als het programma maar groot is.” Dit bekende circusgezegde is zeker van toepassing op het Haarense Jeugdcircus. Met zijn duizend zit plaatsen is IL Grigio uiteraard geen Barnum and Bailey, maar aan het programma is van al les gedaan om het hooggeëerd publiek een on bezorgde vakantiemiddag te kunnen bezorgen. Voor ruim twee uur circusgenot staan dit jaar meer dan tachtig jonge IL Grigio’s borg. Onder de leiding van oud-artiesten heeft het huidige circusvolkj e een programma inge studeerd dat de naam “Circus op stelten” heeft meegekregen... Op een spannende, ko mische en soms zeer spectaculaire wijze zijn de bezoekers er tijdens deze show getuige van hoe een circus dat in moeilijkheden raakt, door collega’s te hulp wordt gescho ten. Hoe dit verhaal, dat geschreven is door een van IL Grigio’s medewerksters, precies verloopt en op welke manier het in dat goud gele zaagsel wordt uitgebeeld, moet nog even een verrassing blijven. Spreekstalmeester Bram vindt dat hij dat pas tijdens de première bekend mag maken wan neer hij in frak en met hoge hoed de piste voor twee volle weken ’vrij’ geeft. Wél wil hij kwijt dat “Circus op stelten” achttien klassieke cir- zewerksters die vol durf en met gratie vijf me ter boven de piste werken. Zeker trekken dit jaar de goochelaars van MAGIC IL GRIGIAN hun truckendozen weer open en ook de acro batiek op het mooie paard ULAN ontbreekt niet. Maar waar blijven de clowns? Natuurlijk is het elownstrio DE RIGOLETTO’S van de partij en tijdens hun generale repetitie was al te zien dat het dit jaar in de circustent weer lachen-gieren-brullen wordt. Ook tijdens de changementen in de piste zorgen ze voor een komische opvulling. Na een schitterende uitvoering van ‘Cats’ in het Natuurtheater te Oisterwijk staat er weer een nieuw spekta kel te gebeuren. ‘De tovenaar van Oz’ komt naar Moergestel en heeft u nu al te pakken. Een spek takel vol dans, zang, muziek en theater, gedanst, gezongen en ge speeld door kinde- Erzijn twee mogelijkheden om munten ten opzichte van elkaar te benoemen. Van de gulden kan straks worden gezegd dat deze circa 0,45 euro waard is. Ook kan worden gesteld dat de euro straks circa 2,20 waard is. In de Europese regelgeving is bepaald dat de koersen in het eurogebied altijd zullen worden uitgedrukt met de euro als uitgangspunt. Dus 1 euro 2,20 gulden. Dit zal ook gelden voor landen buiten het eurogebied. De koers van de dollar wordt straks bijvoorbeeld uitgedrukt als: 1 euro =1,1 dollar (en niet: 1 dollar is 0,9 euro).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7