ZOMER VOORDE tot 50% korting! 199 135 Mits u vóór 12.00 uur belt, kunnen uw dranken worden thuisbesteld! OPRUIMING t/m 5O°/o korting! A 199, Slijterij In den Korenmaaier Bankstellen 1-Persoons eendendons dekbed ZONWERING GRATIS MONTAGE!!! GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Bij ons is de zomer we! héél gezellig...! Binnenvering matras 90 x 200 of 80 x 200 - van 298,- voor Vloerbedekking (smaragd) Petrikov Rubin Hooghoudt Koffiekaatje ra Safari Brief van Theo Raaijmakers PAGINA 3 nu Appeljenever JAN MICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER SAÖRI Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 van 299,- voor Al 35 jaar kennis van en interesse voor drukwerk... Exotic Fruit Liqueur met de smaak van mango, papaya, maracuja en wilde limoenen, ties 70 cl. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 De bekende rode sinaasappel-^ vodka fles 70 cl. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUL11998 Grunnings Fruitmandje heerlijk fris, liter. Citroenbrandewiin Creamcocktail. Het lekkere extraatje, fles 70 cl. Schoolstraat 18, 5066 EE MOERGESTEL, Tel. 013 - 513 1350 Verhuur tapinstallaties enz. a o e Bessenjenever Theo Shirt Ellen i>i 1 71 Giften kunnen gestuurd worden naar giro 1066957 onder vermelding van: ten name van Theo Raaijmakers. Dat laatste is heel belangrijk, anders komt het niet bij mij te recht. Heel veel dank voor alles wat jullie allemaal doen voor ons en voor jullie schrij ven ook! Heel veel groeten en de allerbeste wensen en tot een volgende keer! Op 29 juli zal de KRO/RKK een programma uitzenden over Theo’s werk in Bolivia. Die uitzending komt op Nederland 1 rond 19.00 uur. Het is een programma van Studio RKK. Er zal dan ook in een aantal TV-gidsen een artikel over Theo’s werk staan. In diezelfde week zullen ook een aantal Socuteraspotjes worden uitgezonden waar Theo aan mee werkt. den in een auto van iemand anders en rijdt die tegen een boom aan: 100 dollar schade. Niet te veel, maar waar moet ie dat vandaan halen? Het is onze bedoeling om hem niet te lang hier in de stad te hebben, want dan zit ie meteen weer terug in z’n oude routine, en daar hebben we geen zin in. Zijn zus in Argentina, en die wil hem daar naar toe halen, wat ons een prima idee lijkt. Maar hoe lang zal het duren voordat zijn zus een keer hier komt, zijn pa pieren in orde kan maken en hem mee kan nemen. We zullen onze handen vol hebben aan Zenon, maar hij is eigenlijk een heel goed mens, en verdient onze volle aandacht. Hij heeft eigen lijk heel z’n leven al gezocht naar een familie die hij ZIJN familie kan noemen, iets wat an deren WÉL hebben en hij dus niet. Het is af en toe slecht verdeeld in de wereld. Voor Zenon en voor zovele anderen hebben we jullie hulp nodig, om een heel klein beetje ’familie’ voor hen te kunnen zijn, een heel klein beetje ’thuis’. Cochabamba, 26 juni 1998 Beste familie, vrienden en bekenden We zitten alweer bijna op de helft van dit jaar, dus ga ik er eens even voor zitten om jullie al lemaal een beetje op de hoogte te brengen van hoe het hier allemaal gaat. Allereerst heel veel dank aan iedereen die me in de afgelopen maanden heeft geschre ven en aan allen die ons hebben geholpen door te gaan met het werk voor onze kinde ren en jeugd! Heel veel dank! Zowel de brie ven en kaarten als de geldelijke steun zijn heel erg welkom! Intussen zijn we hier begonnen aan de winter en ook aan de wintervakanties voor de scho len. Het is hier de laatste dagen heel erg koud: zojuist zag ik in de krant dat het vervoer op verschillende wegen wordt bemoeilijkt door de sneeuw! Dat hebben we hier in de stad dan wel niet, maar ik zag vanmorgen dat er behoorlijk wat sneeuw ligt op de bergen rondom de stad. Het heeft een paar dagen geregend, en hier in huis lijkt het wel een ijskast af en toe! Vooral als je bv. een tijd zit te schrijven of naar Neder land tegen Mexico zit te kijken! Dan moet ik zo nu en dan even een paar minuten naar bui ten om wat op te warmen. Vandaag schijnt in elk geval de zon weer, en dat scheelt een heel stuk. Ja, de schoolvakanties zijn ook begonnen, en die zullen waarschijnlijk duren tot 13 juli; 13 juli is al zeker, omdat ze zeker niet willen beginnen voordat het W.K. is afgelopen, maar ze zullen er nog wel een week aan vast plakken vanwege het koude weer. Officieel moest die vakantie maar tot 6 juli duren, maar ze zouden toch niemand op school krijgen tijdens de laatste week van het WK., dus hebben ze maar meteen gezegd dat het een week langer gaat duren. Ik moet zeggen dat het heerlijk rustig is hier in huis, normaal gespro ken zijn er de hele dag kinderen en jongeren hier, van zeven uur ’s morgens tot zeker 10 uur ’s avonds, en nu komt er maar zo af en toe ie mand binnenvallen. Heerlijk! Maar ik heb ook niet echt vakantie; er is voor de school een heleboel werk te doen, een hoop administratie; en daarnaast ben ik ook druk bezig met overhuizen; ik ben namelijk sinds kort ook directeur geworden van een van onze huizen, en ik ga daar ook wonen. Het is een huis voor zo’n 25 tot 30 jongeren, tussen de vijftien en min of meer twintig jaar, en het gaat om jongeren (allemaal ex-straatkin- deren) die overdag studeren, anderen die over dag werken en ’s avonds naar school gaan, en kele probleemgevallen die nergens anders meer binnen kunnen komen, en zo af en toe jongeren die net terugkomen uit militaire dienst en die tijdelijk een plaats nodig hebben om te slapen. Er zullen er nu, om te beginnen, vijftien of zestien gaan wonen. Ik zal daar gaan werken met twee andere lei ders en een kokkin, en misschien nog een of twee vrijwilligers (-sters). We moeten daar ook wel met meer mensen gaan werken, want ik zal, naast dat werk, ook gewoon directeur van ons schooltje blijven, en uiteraard heb ik ook een behoorlijke portie pastoraal werk. Ik zal dus niet met m’n armen over elkaar hoeven te gaan zitten!Maar daar heb ik ook weinig zin in. We willen van dat huis echt een beetje een familiehuis maken, een plaats waar mensen zich thuis kunnen voelen, een plaats waar ie dereen zich welkom voelt, een plaats ook waar verschillende mensen met verschillende din gen bezig kunnen zijn. We willen er niet nog een ’tehuis’ van maken, want de meesten van die jongeren hebben al veel jaren in tehuizen doorgebracht. Het moet een plaats worden waar iedereen leert verantwoordelijk te zijn voor z’n activiteiten, voor z’n werk, voor z’n studie, etc. Het is nu een heel kaal en ongezel lig huis, en wij willen daar iets aan gaan doen. We zullen contacten hebben met de families van die jongeren, met de plaats waar ze wer ken, met hun college, maar we zullen vooral werken aan hun eigen verantwoordelijkheid. Ook ligt het in de bedoeling om informatie in te gaan winnen over alle mensen die ooit in ons project hebben gewoond, en uit te vin den wat er uiteindelijk van hen is geworden. Dat zal een hele puzzel worden, en daarom zullen we het personeel wel nodig hebben! Er zullen, zoals ik zei, misschien 25 of 30 mensen in dat huis gaan wonen, maar we zullen er ook openstaan voor andere men sen die vroeger bij ons hebben gewoond, en ook voor hen bijeenkomsten, vergaderingen, zo af en toe een feestje, liturgische vierin gen, voorlichtingsavonden of -weekenden etc. organiseren. Het moet echt een open huis worden. We hebben dat huis al een aan tal jaren, maar het is eigenlijk nooit echt veel gebruikt, en dat is doodzonde. Ik zal er een grote kamer hebben, en het is daar ook een stuk rustiger. Dus zo nu en dan denk ik daar wat slaap in te kunnen halen! Enfin, met die verhuizing heb ik het aardig druk. Ik moet toegeven dat ik niet veel zin heb in dat verhuizen: ik wil daar wel ZIJN, maar het er-naar-toe-gaan, daar heb ik niet veel zin in! Ik heb een hoop rotzooi! Ze zijn daar nu aan het schoonmaken en zo, en pas als alles klaar is, zal ik mijn spullen over gaan brengen. Het belangrijkste zal zijn mijn bed, mijn kle ren, en mijn televisie (om voetbal te kijken!), de rest kan wel een beetje bij beetje! Intussen blijft het werk natuurlijk gewoon doorgaan, en elke dag zijn er wel mensen of dingen die spe ciale aandacht opeisen. Zo kwam gisteren Zenon terug uit militaire dienst; in feite was hij veel te jong toen hij daar naar toe ging, maar we konden op dat moment niks anders meer voor hem verzinnen: hij zal nu zeventien zijn, en heeft meer dan tien jaren in verschillende huizen van het project gewoond. De vader leeft nog wel ergens, maar die hebben we in die meer dan tien jaren nooit gezien, de moeder is ge storven toen Zenon een jaar of vier was. Een paar jaar terug is hij in de problemen gekomen: voornamelijk lijm snuiven en ook veel toestan den met vriendinnetjes; hij heeft toen ook een tijdje op straat gewoond, heeft veel gestolen, vaak opgesloten gezeten, is bij enige vechtpar tijen betrokken geweest, etc. We hebben gepro beerd om hem van de lijm af te krijgen, en hij is een aantal maanden in een psychiatrische inrichting geweest, het enige wat er hier be staat voor verslaafden. Dat ging prima, zo lang als hij daar was, maar toen hij weer buiten kwam, was het weer meteen mis. Goed, hij is toen in militaire dienst gegaan, en dat is aardig verlopen; wel af en toe problemen, maar niet overdreven, voor zijn doen... Hij is nu klaar met die militaire dienst en is daar in die stad, op zo’n 450 kilometer van hier, een beetje gaan werken; maar wat gebeurt er? Hij gaat daar rij- Theo Raaijmakers, Casilla 2431, Cochabamba Bolivia Tel. (591-42-) 249527/291699 Fax (591-42-) 257145/282332 e-mail: theoraaij@bo.net Wil degene die een e-mail-adres heeft dit aan mij toesturen? Dat is voor een volgende keer sneller en goedkoper. Mijn adres is: wil.jose@net.HCC.nl José Raaijmakers

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 3