euro Moergestel krijgt eigen vredesherdenking ''ptofyciat! s AUDACIA Aphrodite Sponsors bedankt!!! Podotherapeut R. van de Geyn P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN afwezig van maandag 27 juli t/m zondag 16 augustus Familievoorstelling in Natuurtheater HAPPY BIRTHDAY! •Harteltyt tfefeltelUad.' at Tïeae vrolijke, zat 23 juli tuten ïat kli ooovtaan fXbvakatu aal kc.tc.nl Na regen kwam geen zonneschijn... WOENSDAG 22 JUL11998 - 23e Jaargang - Nr. 1012 Eerste keer op Bevrijdingsdag 25 oktober Volgende week laatste 'Moergestel-Nieuws' vóór de vakantie! In de weken 32, 33 en 34 zal ’Moergestel-Nieuws’ vanwege de vakanties niet verschijnen. Het laatste nummer vóór de vakantie verschijnt volgende week woensdag (j 29 juli; daarna zijn we er weer J op woensdag 26 augustus. H Afgelopen zaterdag was het dan zover. De wedstrijd waar reeds lang naar uitgekeken werd vond dan eindelijk plaats, AUDACIA - PSV, waarover meer elders in dit blad. Super amateurs tegen super profs, dat moeten ook de sponsors gedacht hebben toen de commissie 50 jaar AUDACIA hen benaderde om deze jubileumwedstrijd financieel te ondersteunen en daardoor ook mogelijk te maken. AUDACIA-spelers zijn super amateurs (financieel gezien), maar onze professioneel in gestelde sponsors zagen er wel brood in om hun naam te verbinden aan deze happe ning. En dit zijn ze dan: OPSTALAN BV Isolerende Bouwelementen - Oisterwijk JAN MICHELS Woninginrichter - Moergestel Op ’t HOOG BV Aannemersbedrijf - Moergestel Op ’t HOOG BV Ramenfabriek - Moergestel FRANS BECX BV Tuinmachines - Moergestel BROERS Kadoshop - Moergestel H. KERKHOF Schilderwerken - Moergestel HEESTERS Reclame - Haaren GEBR. JANSSEN BV Aannemersbedrijf - Moergestel •WOLFS VERKERK BV Autobedrijf - Oisterwijk NICO ELINGS Drankenhandel - Diessen Zonder hun medewerking had Moergestel niet kunnen genieten van dit evenement op hoog niveau, qua sportiviteit en qua gezelligheid. Ook de medewerking van het college van B W en de betreffende ambtenaren mag in dezen niet onvermeld blijven, want ook zij hebben volledig meegewerkt aan de voorbe reidingen en realisering van deze voetbalwedstrijd. Als laatste, maar niet minder belangrijk, is een woord van dank op zijn plaats aan alle medewerkers en vrijwilligers die hun steentje hebben bijgedragen om het geheel prima en gladjes te laten verlopen. COMMISSIE 50 JAAR AUDACIA-MOERGESTEL Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! praktijk gesloten van 27 juli t/m 10 augustus wo., do. Oisterwijk tel. (013) 522 0239 ma., di. Moergestel tel. (013) 513 1809 Hoe wordt de waarde van andere valuta’s straks uitgedrukt in euro's7 Toon Maas speelt ’De Reiziger’ E d ui 712 Schoolstraat 5 MOERGESTEL (zie pagina 7) /rl Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond. 85 TP1 - 1 Moergestel krijgt een eigen, jaarlijks terugkerende herdenking van oorlog en be- vrijding. Op zondag 25 oktober, de dag van de bevrijding van het dorp, vindt voor de eerste keer deze vredesherdenking plaats bij het monument van generaal Barber op de hoek van de Raadhuisstraat en de Herengoedstraat, vlakbij het riviertje de Reusel. Een vorige week opgerichte Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding treft momenteel de voorbereidingen voor de herdenking. De herdenking bestaat uit twee onderdelen. Rond 11.30 uur is er een dienst in de kerk. Daarna gaat het naar het generaal Barber-mo- nujnent, dat is genoemd naar de commandant van de Schotse divisie die op 25 oktober 1944 Moergestel heeft bevrijd. Dat gebeurde rond het middaguur. Heel het dorp liep uit, waar door volgens de overlevering nogal wat mid dageten is aangebrand. Dat de eigen vredesherdenking zich even eens rond 12.00 uur afspeelt heeft dus een historische achtergrond. Overigens staat het beeld van generaal Barber op de plek waar de Schotten het dorp binnentrokken. Nu zal burgemeester Y. Kortmann van de gemeen te Oisterwijk daar een toespraak houden. De doedelzakband Scotch Pipes and Drums uit Tilburg geeft een optreden. Leerlingen van de Graaf van Ursul basisschool dragen zelf geschreven teksten voor. Een krans wordt gelegd. De initiatiefnemers willen nadrukkelijk heel de Moergestelse gemeenschap bij de herden king betrekken, in het bijzonder de jeugd. Een mooi voorbeeld van hoe het organiserend co mité zich op heel de gemeenschap richt is de krans: deze wordt gemaakt door de Moerge stelse ouderen. Het vorige week definitief sa mengestelde comité is een afspiegeling van deze dorpssamenleving. Voorzitter is Noud Smits, secretaris Jan Geerts en penningmees ter mevrouw Marij Pijnenburg-Óerlemans. De overige bestuursleden zijn Ad Nouwens, Paul Spapens, Ad Wolfs, mevrouw Annie van de Wbuw-van Rooij en Bart van de Wouw. Elk jaar adopteert een klas van een van de drie Moergestelse basisscholen het monu ment van generaal Barber. De primeur heeft de Graaf van Ursulschool. Volgend jaar is dus een andere school aan de beurt. Door het jaar heen wordt op alle scholen het belang van het grote goed van vrede en vrijheid on der de aandacht gebracht en wordt stilge staan bij de oorlogsjaren. Dat laatste gebeurt onder meer door middel van een door Noud Smits te schrijven lesbrief. Andere plannen zijn: het brengen van een be zoek aan Kamp Vught, het onderhouden van een correspondentie met een school in Schot land en het uitnodigen van oudere Moerge- stelnaren om over de oorlogstijd te vertellen. Dat laatste heeft duidelijk ook te maken met een van de belangrijkste doelstellingen van het comité: de herinnering aan 40-45 doorgeven aan de jongere generaties. Het monument van generaal Barber is ont huld op 25 oktober 1994. De plek waar het beeld staat is toen uitgeroepen als dé plek om jaarlijks samen te komen. De onthulling maakte onder jong en oud veel emoties los en toen eigenlijk al is het idee ontstaan dat Moergestel een eigen herdenking moest krij gen. Deze staat dus los van de gemeentelijke 4- en 5 mei-viering in Oisterwijk, waarbij de Moerge stelse samenleving nadrukkelijk acte de pre sence zal blijven geven. Maar toen Moergestel, Heukelom en Oisterwijk tijdens de herinde ling tot een gemeente werden samengevoegd, was het uitdrukkelijk de bedoeling dat deze drie gemeenschappen hun eigen identiteit moesten behouden. Door middel van de her denking op 25 oktober krijgt Moergestel een gelegenheid om in eigen kring stil te staan bij oorlog en vrede. Met als enig bezit zijn hutkoffer is hij er in eens. In zijn koffer bevinden zich zijn eerste levens behoeften: muziek, goocheltrucs, dromen en illusies Vooral illussies, Hij heeft geen tekst nodig, want zijn spel is van alle tijden en van alle streken. Zijn koffer is zijn decor en zijn speelplek is het grootste podium ter wereld: de straat. Zoals voor elke clown is er ook voor ’De reizi ger’, maar een voorwaarde voor het welslagen van zijn voorstelling: Publiek. Want in zijn eentje is hij onhandig. Maar met publiek is hij grappig. Zondag 26 juli 14.30 uur Natuurtheater Oisterwijk. w Jongerenwerk moergestel Liever hadden wij een eindstand van het 5 de openlucht - leken - recreanten volleybal toer nooi van O. J. J. ‘t Kwartierke op zondag 12 juli j. 1. bekendgemaakt en met vol enthausias- me vermeld wat voor leuk en gezellig toernooi het wel niet was, maar helaas het weer besliste anders. Door de voortdurend aanhoudende regen die dag en de nacht daarvoor, waardoor de volleybal velden er al niet beter op werden, heeft het bestuur van ‘t Kwartierke na onder ling beraad besloten om dit toernooi niet door te laten gaan. Toch wil het bestuur alle teams die hadden in geschreven en die ‘s morgens toch nog naar de Bosstraat 1b waren gekomen hartelijk bedan ken voor dit vertrouwen. Dit geeft het bestuur een extra stimulans om voor ’99 weer een volgend toernooi te organi seren. Voor dit seizoen ’97-’98 zit het erop en zal in sept. - okt. ’98 het nieuwe seizoen voor ‘t Kwartierke weer aanbreken. Jullie horen nog van ons! q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en VG.Z.) Tel. 013-513 1474 g Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.b.ZJ E I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1