ALJDACfa Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk ’Trappisten’-collectie in Noordbrabants Natuurmuseum Oisterwijk Jeugddag bij Audacia Das(sen)-fietsroute vanaf heden verkrijgbaar III Up Bouwplan ter inzage De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Op maandag 127 juli 1998 is er geen spreekuur. In Oisterwijk Op dinsdag 28 juli is er geen spreekuur. De zogenaamde ’Trappisten’-collectie werd opgebouwd door pater Protasius van Lamme ren (1892-1978). Deze monifik-priester is in getreden in 1906. Eén van zijn grote liefheb berijen was de natuur en dan met name de die renwereld. Al op jonge leeftijd begon pater Pro tasius met het prepareren van kleine dieren. Tijdens zijn leven ontwikkelde hij zich tot een bekwaam preparateur. In 1993 kreeg het Noordbrabants Natuurmu seum de collectie in permanente bruikleen. De bijzondere, voornamelijk tropische, verzame ling van de Abdij Onze Lieve Vrouw van Ko ningshoeven te Tilburg bestaat uit zo’n 600 vogels, zoogdieren en schedels. Het Noordbrabants Natuurmuseum is geves tigd aan de Spoorlaan 434 te Tilburg, schuin tegenover het NSstation. Het museum is geo pend op dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 1 00 tot 17. 00 uur. ÉsïC Moergestel B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 14 juli 1998 onder meer de vol gende besluiten genomen: Rioolproblematiek Op initiatief van de gemeente is met het water schap en de woningbouwvereniging een pro bleemoplossend gesprek belegd over de riole- ringsproblematiek Hofakker in Moergestel. Het verslag van dat gesprek is voor kennisge ving aangenomen. met Johan van Oosterhoud Een Restaurant 143 Leverkruid, Boelkenskruid, Jeneverbloem, Hertsklaver. Allemaal namen, die aan het Ko- ninginnekruid worden gegeven. Het Konin- ginnekruid, dat we volop in ons Brabant kun nen vinden, is een composiet. Een samenge steld bloemige plant. M.a.w. de bloem bestaat uit een groot aantal kleine bloempjes. Het is de grootste plantenfamilie, die we kennen. Distel, Duizendblad, Paardenbloem, Zonne bloem, Kamille, allen behoren tot deze fami lie. Composieten hebben veel nectar. Het Koninginnekruid is een grote plant met roodachtige stengels. De bloemen zijn roze, roodachtig. Koninginnekruid kunt u aantref fen aan waterkanten, in moerassen, rietvelden. Kijkt u maar eens langs het Wilhelminaka- naal. De bloei vindt plaats van juli tot septem ber. De bloemen zijn een eldorado voor heel veel soorten insecten, vooral vlinders, zoals de Dag- pauwoog, Atalanta, Kleine Vos, Distelvlinder. Ze beschouwen de bloemen als een waar restaurant om er volop te smullen. Nectar vin den ze volop. Prachtig om daar een poosje naar te kijken. Voor bestuiving hoeven de insecten niet te zorgen. Dat doet de samengestelde bloem zelf. De stampers van het Koninginne kruid zijn lang. Zodra ze rijp zijn liggen ze plat waardoor ze de meeldraden van de buurbloem raken. Zodra het Koninginnekruid is uitgebloeid komen de vruchtpluisjes tevoorschijn. De zaadjes hangen aan pluisjes en de wind zorgt ervoor, dat de parachuutjes worden verspreid. Zodra ze de grond bereiken komen nieuwe plantjes. Mooi geregeld van de natuur! In de oudheid was het Koninginnekruid een medicinale plant voor behandeling van lever ziekten. Vandaar de naam Leverkruid. Unieke verzameling in de schijnwer pers In 1993 kreeg het Noordbrabants Natuurmu seum in Tilburg een bijzondere collectie in permanente bruikleen. De paters Trappisten van de Abdij Onze Lieve Vrouw van Ko ningshoeven in Tilburg gaf toen het beheer van zo’n 600 vogels, zoogdieren en schedels over aan het Natuurmuseum. Een deel van deze zogenaamde ’Trrappisten’-collectie is nu te zien in de wisselexpositie ’Natuur op de Trap’. ’Lori van de Blauwe Bergen’. Deze sprookjes achtige draagt een papegaai-achtige in de trap penhuisexpositie ’Natuur op de Trap’ in het Noordbrabants Natuurinuseum in Tilburg. Het is slechts één van de vele prachtige pape gaaien die er te zien zijn. Qua naam valt de Lori op tussen de andere vogels. Maar als het om kleur gaat is de concurrentie aanzienlijk ter. De Ara’s en Ka ketoes lijken wel een wedstrijd te houden: Wie heeft de mooiste kleuren? De bezoeker mag zelf bepalen wie wint. Van 27 juli tot 14 september Servicepunt in zomervakantie alleen op maandag open Het servicepunt van de gemeente in de open bare bibliotheek in Moergestel is tijdens de zomervakantie alleen op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur open. In deze periode, die loopt van maandag 27 juli tot en met maandag 14 september a.s., treft u dus op dinsdagmorgen en vrijdagmiddag nie mand van de gemeente aan. Gedurende die tijd kan ook het spreekuur van B& W in de biblio theek van moergestel niet doorgaan. De reden van deze tijdelijke wijziging is dat de openba re bibliotheek in die vakantieweken aangepas te openingstijden hanteert. Vanaf dinsdag 15 september 1998 zal de situa tie weer normaal zijn. Dat betekent dat u dan weer op de gebruikelijke manier met uw vra gen op het gemeentelijk informatiecentrum in de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat 37 te Moergestel terecht kunt. De openingstijden zijn dan weer: elke maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur; elke dinsdagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. Op maandagmiddag tussen 16.00 en 16.30 uur is vanaf 21 september a.s. ook weer iedere week een lid van het college van B&W aanwezig voor het houden van spreekuur. Het servicepunt van de gemeente in de open bare bibliotheek in Moergestel is telefonisch bereikbaar onder nummer 013-5131282. De papegaaien zijn echter niet de enige vogels die de aandacht trekken. De Heilige Ibis, de Paradijsvogel en de Reuzentoekan zijn, elk op hun eigen manier, indnikwekkend. Óm de di versiteit van de collectie te illustreren zijn ook een aantal Pinguïns in de expositie op genomen. Blikvanger is echter de stoïcijnse Filipijnse Apenarend. Helaas een zeer zeld zaam geworden vogel. vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt malrlintran u geen t3ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur meiUingen schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. S.V. ty-schieten zal worden deelgenomen door de Analisten van de A, B en C junioren en D, E en F pupillen 4- meisjes. Hou dus het program maboekje goed in de gaten en ben op tijd aan wezig om een gooi te doen naar de bokaal Na de finale van het penalty-schieten zal de prijsuitreiking plaatsvinden en dat zal het ein de betekenen van deze jeugddag. We hopen dat iedereen op tijd aanwezig zal zijn en dat ook de ouders erbij zullen zijn om hun jeugd aan te moedigen. Met ieders medewerking moet het een gezelli ge en spannende dag worden, De jeugd- en ju bileumcommissie heeft alles goed voorbereid. COMMISSIE 50 JAAR AUDACIA-MOERGESTEL Misschien een beetje aan de vroege kant, maar dat komt omdat ’Moergestel-Nieuws’ een aantal weken niet zal gaan verschijnen. Daarom maken wij nu reeds bekend, als me dedeling aan alle JUNIOREN EN PUPIL LEN, dat het volgende plaats zal gaan vinden in het kader van 50 JAAR AUDACIA-MOER GESTEL op het voetbalterrein aan de Molen straat: ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1998: Van 10.00 tot 13.00 uur zal GERRIE MU- HREN (wel bekend van het Nederlandse Elf tal, Ajax en Volendam) een voetbalclinic ver zorgen voor de AUDACIA-jeugd. De B-junioren, C-junioren en D-pupillen die de antwoordstrook hebben ingeleverd bij Nico Oerlemans worden hiermede uitgenodigd om aan deze clinic deel te nemen Een prima gele genheid om je voetbalkunsten wat bij te scha ven of wat op te steken van de vele voetbal- geheimen die Gerrie Muhren ongetwijfeld met zich mee draagt. Van 12.00 tot 13.00 uur Aangezien de E en F-pupillen nog wat te jong zijn om deel te nemen aan de voetbalclinic van Gerrie Muhren, heeft de jeugdcommissie er voor gezorgd dat ook zij aan hun- trekken ko men. Speciaal voor deze groep jeugdvoetbal lers komt er een clown optreden en we weten uit ervaring dat dat weer geweldig aan zal slaan bij deze groep jongeren. Komen dus, want je kunt vanaf 10.00 uur naar het voetballen kijken en vanaf 12.00 uur naar de clown. Van 13.30 tot 14.15 uur Nog is het voor de E en F-pupillen nog niet klaar. Want na de clown kunnen ze zelf hun voetbalkunsten, want er moeten nog oefen wedstrijdjes gespeeld worden, Dus direct na de voorstelling omkleden en klaarmaken voor de wedstrijden. Programma: Audacia El - Audacia E2 Audacia E3 - Audacia E4 Audacia F1 - Audacia F2 Audacia F3 - Audacia F4 Van 14.14 tot 15.30 uur Eindelijk zal dan de finale plaats vinden van de AUDACIA-PENALTY BOKAAL. Alle deelnemers die de finale bereikt hebben wor den gepubliceerd in het programmaboekje, dat ruim van te voren zal uitkomen, Aan het penal- Verkiezingen Het college heeft zich in relatie tot verkiezin gen gebogen over werving van voorzitters en stembureau-leden; de uitbreiding van het aan tal stemdistricten en de locaties van stembu reaus. Indiende VNG daarom verzoekt zal ad hesie worden betuigd aan de reactie van de ge meente Goirle over het gezamenlijk op een dag houden van de gemeenteraadsverkiezingen en die voor de Provinciale Staten en de proble men die dat met zich meebrengt. Riolering Het gemaal aan ’t Brieltje moet voorzien wor den van een betere regulering in verband met de rioleringsproblemen in de wijk Oostel- voortjes. Het college is in beginsel akkoord maar wacht met definitieve besluitvorming tot de aanwezigheid van wethouder Schoenma kers. Indutil Aan de raad zal in het najaar een voorstel wor den voorgelegd over het beëindigen van de deelname aan RWI Indutil per 1997 en de ge volgen daarvan. Programmaraad Het college heeft besloten mevrouw Pde Beer- Wolfs uit Oisterwijk te benoemen als lid van de programmaraad van de Stichting Ohm. De fietsroutes in Noord-Brabant zijn helemaal in. Steeds meer inwoners uit Noord-Brabant en toeristen zien het maken van een fietstocht als een gezonde en gezellige manier van ont spanning. Een mooie aanvulling op het aan bod aan fietsroutes, mede vanwege de lengte van de tocht, is de Das(sen)-route. Deze werd onlangs in Feesterij en Tapperij De Bierelier te Haghorst gepresenteerd. Een fietstocht die langs zeven Midden-Brabantse horecabedrij ven gaat en in samenwerking met Interbrew Nederland, Stichting Das en Boom werd op gezet. Het initiatief voor de nieuwe fietstocht werd genomen door Sjef Verhoeven. ’Het is een leuk en ludieke manier om het DAS-bier te promoten en aandacht te vragen voor de das die in het gebied ook zijn plaats heeft gevon den’. Het mes snijdt aan twee kanten dus. Re clame voor het bier en goede informatie over de das als dier. Lengte van 68 kilometer Deze informatie wordt gegeven in de beschrij ving van de fietsroute die door de plaatsen Haghorst, Diessen, Baarschot, Moergestel, Oisterwijk, Oirschot, Boskant, Best en Liem- pde komt en een totale lengte heeft van 68 ki lometer. Een tocht langs mooie gebieden waar in de natuur centraal staat. De das komt voor in het oostelijk gelegen gedeelte van de fiets route die uiteraard per fiets op een milieuvrien delijke wijze kan worden verkend. Bij de presentatie toonde burgemeester Straat- sma in aanwezigheid van alle betrokkenen zich verheugd over het resultaat van de fietsroute die in fullcolour is uitgevoerd. ’Een prima par ticulier initiatief dat we van harte ondersteu nen. Ik ben dan ook blij dat de route door onze gemeente gaat. Een goede aanvulling op het programma voor de toerist.’ Start van de route Het leuke van de DAS-route is dat op zeven plaatsen kan worden gestart c.q. gerust. In Haghorst is dat bij Café Partycentrum Den Horst en Feesterij en Tapperij De Bierelier. In Baarschot kan bij Herberg De Schuur aan de route beginnen. De overige start- en rustpun ten zijn: Café-Restaurant 't Stokske, Moerge stel, Hotel-Restaurant De Blauwe Kei Oister wijk, De Flierefluiter - Boskant, Restaurant- Zaal De Herberg - Haaren. Op deze plaatsen en de plaatselijke VW-kantoren is de fietsrou te verkrijgbaar. Op het succes van de route werd na de presen tatie alvast onder aangeven van Interbrewdes- kundige Jan van de Kerkhof een glas DAS ge dronken. En iedereen liet het zich goed sma ken. En of de post in het gebied waar de fiets route door komt in de toekomst ook later of niet bezorgd zal worden, zal de tijd leren... 'MOERGESTEL-NIEUWS WOENSDAG 22 JUL11998 tl gemeente gemeente DOIIW. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN uuun Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding In week 29 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Krijtenbogtstraat 13. De volgende melding en/of aanvraag om sloopvergunning is in week 29 van 1998 binnengekomen: - geheel slopen van een garage/bergruimte aan de Beekersberg 5. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: het uitbreiden van het pand St. Jansplein 7; - het uitbreiden van de woning Krijtenbogtstraat 9; het aanbrengen van een kap op de garage/berging aan de Oisterwijkseweg 57; - het uitbreiden van kuikenstallen aan de Heuvelstraat 17. Met de volgen de melding ingestemd: het bouwen van een serre aan de woning De Aanstede 12. Sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van het Fina tankstation aan de rijksweg A58. Het volgende bouwplan ligt met ingang van maandag 27 juli 1998 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Eind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergun ning te verlenen voor: - het bouwen van een woning aan de Schoolstraat 40. j PAGINA 11

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11