moorman RADIO REB0UW.. a? euro Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk Rabobank Bijeenkomst leiding jeugdvakantieweek Bedevaart Frater Andreas te Tilburg Moergestel Organisatie Jeugdvakantieweek - X MOERGESTEL AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Wet Milieubeheer mogelijk. Tot vorig jaar bestond er de moge lijkheid om voor die vervanging subsidie te krijgen, maar degeldkraan voor deze subsidie is reeds enige tijd geleden dichtgedraaid. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 20 juli op het informatiepunt in de Openbare Bi bliotheek in Moergestel: Wethouder W. van Roessel van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 21 juli is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Wethouders J. Rakhorst, W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013)513 24 66 b.g.g. Tel.: (013) 513 38 13 ook evenementen in onze gemeente. Kom eens luisteren. Zo weet u wat er speelt in Oisterwijk en Moergestel. De gemeenteraad beslist over zaken die ook u raken. De ECB is na 1 januari 1999 verantwoordelijk voor het gezamenlijke monetaire beleid en voor de uitgifte van de eurobankbiljetten. Vanaf 1 januari 1999 stuurt de ECB de rente op de geldmarkt in alle EMU-landen. De ECB wordt in Frankfurt gevestigd. Samen met de internationale centrale banken vormt de ECB het Europese Stelsel van Centrale Banken (ECSB). De Raad van Bestuur van het ECB, d.w.z. de presidenten van de nationale centrale banken en de directie van de ECB, stelt de grote lijnen van het monetaire beleid vast. De dagelijkse invulling daarvan doet de directie van de ECB. De nationale centrale banken, in Nederland is dat De Nederlandsche Bank, zorgen voor de invoering van dit beleid. Tot president van de ECB is de Nederlander dr. W. Duisenberg benoemd. Geen subsidie meer voor vervangen van loden waterleiding Voor 2005 moeten alle loden waterleidingen die nog in Nederlandse woningen bestaan, ver vangen zijn. Bij de gemeente komen diverse telefoontjes binnen met verzoeken om subsi die voor vervanging. Dat is helaas niet meer Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Zondag 19 juli Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Moergestel Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen Bouwverordening aangepast in Oisterwijk In de bouwverordening van de gemeente kunt u vinden aan welke regels u zich dient te hou den als u gaat bouwen of verbouwen. De bouwverordening is gewijzigd. Die veran deringen hebben te maken met het verwijde ren van asbest, het scheiden van bouw- en sloopafval, brandveiligheid en er is een wijzi ging in verband met het in werking treden van de derde tranche van de Algemene wet be stuursrecht. Asbest In het Asbestverwijderingsbesluit is opgeno men dat de bouwverordening voorschriften moet hebben voor het aanvragen van sloopver gunning bij het verwijderen van asbest. Er moet een onderzoeksrapport door een deskun dig bedrijf worden gemaakt waarin staat waar het asbest in het gebouw zit. Als u kunt aanto nen dat uw bouwwerk geen asbest bevat of als u kunt aantonen waar het asbest zit, dan bent u niet verplicht een onderzoeksrapport te heb ben. Bouw- en sloopafval In 1995 zijn voorschriften in de bouwverorde ning opgenomen over het scheiden van bouw en sloopafval. Uitgangspunt was toen het kun nen hergebruiken van bouw- en sloopafval door het meteen te scheiden. Sinds 1995 heeft zich een aantal ontwikkelingen voorgedaan waardoor er nieuwe voorschriften gelden. Nu moeten alleen gevaarlijke stoffen en afvalstof fen die alleen kunnen worden hergebruikt als ze schoon zijn, aan de bron worden geschei den. Brandveiligheid De wijzigingen bij de brandveiligheid hebben te maken met een nieuw controlesysteem voor brandmeldinstallaties. Doel is de bedrijfsze kerheid van de brandmeldinstallaties te ver groten en het aantal loze meldingen te vermin deren. De gebruiksvergunningen blijven gel dig zolang het gebruik van de installaties niet wezenlijk verandert. Verder zijn de mogelijk heden om in woningen zuurstof voor genees- krachtig/medicinaal gebruik in voorraad te hebben iets verruimd. Derde tranche Awb Sinds de derde tranche van de Awb in werking is getreden beschikt de toezichthoudend amb tenaar niet meer over de bevoegdheid om de bouw stil te leggen. De bevoegdheid ligt bij burgemeester en wethouders. Het college heeft echter besloten de bevoegdheid te mandateren aan de portefeuillehouder bouwzaken onder de voorwaarde dat zo snel mogelijk na het opleg gen van de bouwstop het college daarvan op de hoogte wordt gebracht. In werking De bouwverordening is op 7 mei 1998 in wer king getreden. Als u meer informatie over dit onderwerp wilt, kunt u contact opnemen met de afdeling Bouw- en Milieuzaken, telefoon 5291311. -KENMSGEVtNGALGEMENEWETBESTUURSRECHT- Vrijdag 17 juli a.s. om 20.00 uur is er een bij eenkomst voor alle leiding van de Jeugdvakan tieweek in Den Donk. Het programma wordt dan besproken en de groepen worden verdeeld. Heb je je opgegeven, zorg dan dat je aanwezig bent. Heb je je nog niet opgegeven en wil je toch nog meedoen, je bent van harte welkom. Tot vrijdag, Was u al eens bij een vergadering van de gemeenteraad? Nog nooit een vergadering van de gemeen teraad meegemaakt? Dan is er voor de zomervakantie nog één kans. Donderdag 16 juli vanaf 1.9.30 uur. Dan ver gadert de gemeenteraad van Oisterwijk in het Raadhuis aan de Lind 56 in oisterwijk. En de vergaderingen zijn openbaar. U kunt dus ko men luisteren. Wilt u weten wat er zoal aan de orde komt, dan kunt u bij voorlichting in het gemeentekantoor gratis een set afhalen met de agenda en de voorstellen die burgemeester en wethouders de gemeenteraad doen. Meepraten kan ook. U kunt uw mening geven over een of meer onderwerpen die op de agenda staan. Zo weet de gemeenteraad ook hoe u erover denkt en kan zij uw visie meewegen in de besluitvor ming Wilt u van dat ’Spreekrecht’ gebruik maken, dan moet u dat even laten weten aan de gemeentesecretaris mevrouw Rita van Breu- gel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering begint. Waar gaat het over Waarover wordt er donderdag vergaderd Een greep uit de onderwerpen die de revue zullen passeren: het Landschapsbeleidsplan bij voor beeld over hoe we moeten en willen omgaan met het landschap in het buitengebied. Iets heel anders is het regelen van het vervoer van leerlingen naar de gymnastieklessen. Maar er staan ook de nodige verkeersvoorstellen op de agenda. Zo wordt er geld gevraagd om de Pan- nenschuurlaan en Moergestelseweg veiliger te maken en om van de kom van Moergestel en de wijk Pannenschuur in oisterwijk een gebied te maken waar maximaal 30 kilometer per uur gereden mag en kan worden. Aan de orde ko men verder nog TNSAID’ dat ook het gemeen tebestuur een doorn in het oog is en waaraan alles wordt gedaan om die situatie zo snel mo gelijk tot het verleden te laten behoren. Er wordt ook gesproken over de Algemene plaat selijke verordening. In die verordening staat - zwartwit gezegd- wat wel en niet kan of mag op het gebied van de openbare orde en de vei ligheid en over de terrassen en bijvoorbeeld Bouw- aangevraagde bouwvergunningen en meldingen Op zondag 16 augustus a.s. wordt de jaarlijkse herdenking van frater Andreas gehouden. Die vindt plaats in het fraterhuis aan de Gasthuis- ring 56 te Tilburg, waar frater Andreas begra ven ligt. ’s-Middags om twee uur is de samenkomst die duurt tot half vier waarna er koffie en thee voor de bezoekers wordt aangeboden. Dan is er ook informatie verkrijgbaar bij verschillende stands over het leven van frater Andreas en zijn verering. De leden van de bedevaart zijn van harte welkom, maar ook alle andere belangstellenden. De toegang is vrij. Frater Andreas overleed op 3 augustus 1917 te Tilburg en wordt door velen vereerd en als hel per in allerlei noden aangeroepen. Op het plein voor het fraterhuis aan de Gast- huisring is ruime gelegenheid tot parkeren. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ -WOENSDAG 15 JUL11998 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooral veel gezellige muziek Presentatie: Peter van de Wouw gemeente gemeente 1 Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfs matig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. ONTWERP BESCHIKKING (aanpassing voorschriften ambtshalve) In het kader van de Wet milieubeheer worden ambtshalve voorschriften aangepast voor: - Q8 tankstation aan de Akkerweg. Op 29 augustus 1997 is milieuvergunning verleend voor dit tankstation. Abusievelijk waren in deze vergunning geen voorschriften met betrekking tot het propaanreser- voir en de propaangasgestookte verwarmingsinatallaties verbonden. Deze voorschrif ten dienen alsnog aan de vergunning te worden verbonden. De ontwerpbeschikking ligt vanaf 20 juli 1998 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oister wijk. De stukken kunnen elke werkdag van 08.30 uur tot 16.00 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerpbeschikking. Indien gewenst worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerpbeschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wen schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerpbeschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht. Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u mplfiinffpn geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur schrjf- iiiciuillgcn telijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 28 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het gedeeltelijk vergroten van een opslagloods aan de Vossenhoorn 1. De volgende melding en aanvraag om sloopvergunning is in week 28 binnengekp men: - het geheel slopen van een tankstation toebehoren aan de Rijkseweg A58 te Moergestel. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwer pen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oister wijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van een woning an de Ruymheuvel 20.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7