bigband I I P S.V. begint oefencampagne in Moergestel tegen Audacia AUDACfa euro I Aphrodite Swingende kickoff van bigband Four Swing HILIPS PHILIPS s Zalmsnip Marktonderzoek i.o.v. Ondernemend Moergestel Jong zijn en LOURDES... kan dat? P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN afwezig van maandag 27 juli t/m zondag 16 augustus 'Moergestel-Nieuws- en de vakantie.../g] ■al milipsb WOENSDAG 15 JUL11998 - 23e Jaargang - Nr. 1011 a.s. Zaterdag om 15.00 uur (zie pagina 7) •a' Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wat is de Europese Centrale Bank (ECB)? Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laaf op tijd uw medicijnen aanvullen! 1 I-- 4 GJ 71 Schoolstraat 4 - In de weken 32, 33 en 34 zal ’Moergestel-Nieuws’ vanwege de vakanties niet verschijnen. Het laatste nummer vóór de vakantie verschijnt op woensdag 29 juli; daarna zijn we er weer op woensdag 26 augustus. Het is maar dat u het alvast weet... M.O. - - Schoolstraat 5 JJfetwT Hf j MOERGESTEL -.ZRSR Extra parkeerruimte Penalty schieten L s.v. Voorverkoop 2,50 reductie jf Huidverzorgingsinstituut - A Ronald Waterreus Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Dankzij de medewerking van ’n aantal spon sors is het Audacia gelukt om in dit jubileum jaar PS.V dus op de affiches te krijgen. De wed strijd, die om 15.00 uur begint, wordt uiter aard gespeeld op het veld van Audacia aan de Molenstraat. Alleen de WK-gangers Wim Jonk en André Ooijer zullen bij de selectie ontbre ken omdat zij waarschijnlijk eerst nog op va kantie zullen gaan. Gilles De Bilde Zo althans stond het op de uitnodiging die de Four Swing Bigband de afgelopen weken had verstuurd en/of onder mogelijk toekomstige fans verdeeld. Op de uitnodiging waren vele belangstellenden afgekomen en, zoals daarin beloofd, het wérd een swingende kickoff. Een mudvolle zaal van Café ’Den Bartel’ in Haaren genoot er met volle teugen van. De swingende klanken van de uit 20 perso nen bestaande bigband onder leiding van Ton van de Ven liet de zaal ’n vijftiental nummers écht genieten. Gezien de korte tijd van haar bestaan blijkt de Four Swing Big band nu al een reputatie te hebben opgebouwd waar we nog veel plezier aan kunnen beleven. Proficiat jongens en van harte succes voor de toekomst! Tel. 013-513 1474 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Jf De laatste weken zijn wij regelmatig benaderd, zowel telefonisch als op ons spreekuur, met de vraag hoe het nou zit met de Zalmsnip. ’Ik had kwijtschelding aangevraagd voor afvalstoffen heffing en/of onroerend zaak belastingen en het gekregen. Tot mijn schrik en grote verba zing kreeg ik toch een aanslag onroerend zaak belasting en gekort met de 100,- Zalmsnip plus een aantal acceptgiro-kaarten. Hoe zit dat nu?’ De gemeente Oisterwijk heeft besloten de Zalmsnip, waar ieder huishouden recht op heeft, te korten op de onroerend zaak belas ting, wat natuurlijk minder administratie, dus kosten met zich meebrengt. Het was dus erg vervelend voor al die mensen die een toezegging hadden gekregen voor kwijtschelding alsnog een aantal acceptgiro kaarten in hun brievenbus vonden. Gelukkig hoeven degenen die al een toezegging hadden voor kwijtschelding de rekening niet te beta len. De acceptgiro-kaarten kunnen dus ver scheurd worden. Binnen een maand krijgen deze mensen hun 100,- Zalmsnip alsnog op hun rekening gestort. Eigenlijk zou het eenvoudiger gekund hebben, door op het begeleidend briefje een zinnetje toe te voegen: ’degenen die al een toezegging voor de kwijtschelding hebben ontvangen, kunnen de aanslag verscheuren en krijgen automatisch De komende weken kunnen de inwoners van Moergestel telefonisch worden be naderd door onderzoeksbureau PMC met het verzoek om mee te werken aan een onderzoek dat in opdracht van On dernemend Moergestel wordt uitge voerd. Centraal in dit onderzoek staat de vraag hoe het koopgedrag van de inwoners van Moergestel is wanneer het gaat om Moer gestel als winkel-, uitgaans-, recreatie- en dienstencentrum. M.a.w. waarom doet de Moergestelnaar bepaalde bestedingen niet in Moergestel maar in omliggende plaat sen. Tevens wordt gevraagd welke maatre gelen er genomen moeten worden door Moergestelse ondernemers (winkeliers en bedrijven) en door het Gemeentebestuur om Moergestel aantrekkelijker te maken voor de consument. Langs deze weg wil men komen tot het op stellen van een marketing- en communi catieplan dat er toe zal bijdragen om de gestelde doelen te bereiken. Een mooie kans dus voor u, als Moerge stelnaar, om mee te praten over de toe komst van Moergestel. De resultaten van dit onderzoek zullen in het najaar worden gepubliceerd. Stan Valckx Ovidiu Stinga Voorverkoopadressen zijn: de Rabobank, Q8 Tankstation van Esch, Super de Boer, Jumbo Denissen, Slijterij In den Korenmaaier, Café De Brouwer en Café ’t Stokske. Volwassenen betalen dan 12,50; kinderen tot 12 jaar ƒ7,50. Aan de kassa is dat op zaterdag resp. ƒ15,- en 10,-. Zaterdag 18 juli 15.00 uur: Audacia - ES.V (A-selectie) op het terrein van Audacia aan de Molenstraat. (100,- op de rekening gestort’. De gemeente wil dit een volgende keer probe ren te voorkomen. Maakt u dit soort zaken mee of heeft u andere vragen, dan kunt u ons altijd bellen op 5220320 of langskomen tijdens ons spreekuur, iedere donderdagmiddag van 13.00-17.00 uur, Poir- tersstraat 5 in Oisterwijk. In ons anders toch al levendige Moergestel staat a.s. zaterdag weer een spektakels tuk op het programma. In het kader van het 50-jarig bestaan van S.V. Audacia komt de A-selectie van PS.V. er een wedstrijd spelen. Voor PS.V. betekent het optreden in Moergestel de eerste oefenwedstrijd in een serie van vele. Ongetwijfeld zijn van de partij de nieuwe trainer Bobby Robson en o.a. de nieuwe aan kopen Dos Santos, Joonas Kolkka, Patrick Lodewijks, Dennis Rommedahl, Bjorn van der Doelen, Ruud van Nistelrooij, enz. Er zijn extra parkeerplaatsen gecreëerd in de omgeving van de Molenstraat en de Oister wijkseweg, maar toch lijkt het verstandig voor degenen die in de buurt wonen om zoveel mo gelijk op de fiets te komen. De buurtbewon- wers van de Molenstraat en Oisterwijkseweg zijn inmiddels via een circulaire op de hoogte gebracht van het feit dat de wegen vanaf 11.00 uur worden afgesloten. In de rust van de wedstrijd gaan 4 pupillen penalty’s nemen op de keeper van PS.V Het is hun beloning voor het feit dat zij het grootst aantal loten hebben verkocht van de superlo- terij waarvan de trekking tijdens het Vrienden weekend in augustus plaatsvindt. Voor deze loterij zijn nog steeds loten te koop a 10,- per stuk. Een de prijzen: 2 minuten gratis winke- len bij Super de Boer, ’n scooter, ’n relaxfau- teuil, ’n fiets, ’n breedbeeldtelevisie, ’n reische- que t.w.v. 1.500,- enz. enz. De kassa’s staan zowel voor als achter in de Molenstraat, koopt u echter kaarten in de voor verkoop dan krijgt u een reductie van 2,50. Ja, zeker, ook dit jaar wordt er van 10 t/m 17 oktober weer een speciale jongerenreis naar Lourdes georganiseerd. Lourdes is een bedevaartplaats in Zuid-Frank rijk en steeds meer jongeren ontdekken dat dit een bijzondere plek is. Het is een plaats van ontmoeting van jongeren en ouderen, van zie ken en gezonden, van mensen mét en mensen zonder handicap. Dat juist maakt het zó an ders. Wat is er leuker om Lourdes te leren ken nen samen met een groep jongeren en er een gezellige, indrukwekkende week mee te bele ven? Je maakt de reis in een groep van ±10 deelnemers met daarbij twee groepsbegelei- ders. Er wordt gewerkt met een thema, dat steeds in verschillende programma-onderdelen terug komt. Naast dit “serieus met elkaar bezig zijn” is er volop ruimte voor ontspanning, zoals een dagje uit, een terrasje pikken, of watje maar wilt. Ben je tussen de 16 en 35 jaar en wil je er eens helemaal tussenuit, even bijtanken, ga dan mee! Wil je meer weten of wil je een folder, even een telefoontje: 013-513 3790 (Marianne van den Meijdenberg) of 073-6124233 (VNB). Schrij ven mag ook: Nationale Bedevaarten, Postbus 273,5201 CD ’s Hertogenbosch.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1