<euro Rabobank Oisterwijk Oisterwijk Geslaagd Graaf van Urseldag weer bijzonder geslaagd Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Moergestel Bekendmaking Demonstratie papierscheppen. Een beeld van het maken van papier op de Graaf van Urseldag Tijdelijke verkeers maatregelen Bouwplannen ter inzage Wet Milieubeheer afgestemd op het thema en de school; er was een demonstratie met jachthonden en beslo ten werd met een zeepkistenrace met een mi- lieuopdracht. Het weer was de hele dag prach tig, de sfeer geweldig. Dank aan iedereen voor de grote inzet. Er wordt al gedacht over de opzet voor het volgend jaar. Opslag K.GA Voor de opslag van Klein Gevaarlijk Afval zal voor de afhandeling op vrijdagen en zaterda gen een container worden geplaatst. Aan het Kringloopbedrijf Oisterwijk zal opdracht wor den verstrekt dit af te handelen. 1 JANUARI 1999 De waarde van de euro ten opzichte van de nationela valuta’s van de deelnemende landen wordt definitief vastgesteld. De overgangsperiode, die tot uiterlijk 1 juli 2002 zal duren, begint dan. In deze periode zal het geldverkeer tussen de nationale centrale banken en de gewone banken in euro’s verlopen. Financiële instellingen, bedrijven en overheden bereiden zich voor op de massale overgang naar de euro. In het dagelijks leven betaalt iedereen dus nog met guldens. 1 augustus a.s. bij de gemeente ingeleverd zijn. Mocht u geen aanvraagformulier toegestuurd krijgen en denkt u dat u ook in aanmerking komt voor de regeling leerlingenvervoer, neem dan even contact op met de gemeente, me vrouw M. Post, telefoonnummer 013-52 912 45. Moergestel 1 JANUARI 2002 Introductie van de eurobankbiljetten en -munten als wettig betaalmiddel. Op deze datum worden alle bank- en girorekeningen die in guldens luiden, omgezet in euro’s. Het massale girale geldverkeer (overschrijvingen, pinnen, chippen e.d.) gaat over op de euro. Betalingen kunnen tijdelijk ook nog in guldens worden verricht. Afgelopen week slaagde Bas Smits, Industrie weg 8d voor de opleiding commercieel tech nisch ingenieur in de hogere informatica. Bas: van harte proficiat! A MOERGESTEL Oprit en afrit bij Heukelom maand afgesloten De op- en afrit van de rijksweg bij de Drui ventros in Berkel-Enschot zijn weer door het verkeer te gebruiken. Maar vanaf 17 augustus tot 19 september a.s. wordt een andere op- en afrit afgesloten. De oprit vanuit Heukelom bij de Heukelomseweg naar de rijksweg richting Den Bosch wordt dan afgesloten. Datzelfde geldt voor de afrit van de rijksweg vanuit de richting Den Bosch naar Berkel-Enschot. Het verkeer wordt omgeleid. De omleidingsroute wordt met behulp van borden aangegeven. dige in de school gehaald en de groepen zijn op excursie geweest. Op de Graaf van Ursel dag wordt de projectperiode afgesloten. In de voormiddag hebben alle groepen zich aan el kaar gepresenteerd met een demonstratie of spel van hun onderdeel van het project. Dit gebeurde in de vorm van een circuit. Op deze manier kregen de kinderen een indruk van de verschillende onderdelen, ‘s Middags ging elke groep erop uit. Een excursie of activiteit aan sluitend bij het groepsonderwerp: het Wandel bos, een pierenkwekerij, een championkweke- rij, het Natuurhistorisch Museum, D’n Olie- meulen, gaan vissen, kanoën. De Open Avond is door ouders, familie en de kinderen druk bezocht. In de lokalen kon iedereen kennis maken met de onderdelen van het project: een lokaal was omgebouwd tot bos, er waren die renhokken met eigen gemaakte dieren, plant jes, een aquarium-lokaal, een waterganzen- bord, het maken van papier werd gedemon streerd. Veel aandacht kregen een paar buiten activiteiten. De kleuters gaven een optreden, de groep IEKUU gaf een mooie voorstelling, Op vrijdag 26 juni besloot de Graaf van Ur- sel dit jaar het schoolproject. Elk jaar wordt een project gekozen voor de hele school. Daaraan wordt een aantal maanden gewerkt door alle kinderen met medewerking van gasten en ouders. Het thema van dit jaar was NATUUR EN MILIEU. Elke groep heeft vanaf februari aan een aspect van het thema gewerkt We noemen: boerde rijdieren, kleine diertjes en planten in de tuin, het bos, kleine roofdieren, vissen, recycling, water. Deze aspecten zijn op verschillende manieren uitgewerkt. Hierbij werd informa tie gegeven en verzameld; er werd een deskun- Heeft U nog een olietank in de grond? In de gemeente Oisterwijk hebben de afgelo pen jaren één of meerdere Acties Tankslag plaatsgevonden. Ondanks deze acties zijn er toch nog ondergrondse huisbrandolietanks aanwezig die niet voldoen aan het Besluit op slaan in ondergrondse tanks (BOOT). Hier zijn risico’s aan verbonden voor het milieu maar natuurlijk ook voor de eigenaren van dergelijke tanks. Bij de risico’s kan men den ken aan het ontstaan van een bodem- of grond- waterverontreiniging als gevolg van een lek kende tank. Vanwege de grote risico’s die u en het milieu kunnen lopen, wijzen wij u nogmaals op de verplichtingen op grond van het BOOT: 1. ondergrondse olietanks die niet meer in ge bruik zijn, moeten voor 1 januari 1999 zijn verwijderd of onklaar gemaakt worden door een KIWA erkend bedrijf; 2. Bestaande olietanks mogen alleen nog wor den gebruikt als wordt voldaan aan de in het BOOT gestelde voorwaarden (o.a. keuring van de tank, verplicht bodemonderzoek, jaarlijkse inspectie van de tank, verplichte financiële zekerheidsstelling in verband met eventuele bodemverontreiniging). Als u meer informatie over dit onderwerp wilt, kunt u contact opnemen met de heer E van de Snepscheut van de afdeling Bouw- en Milieu zaken (tel. 013-5291288). Informatie over leerlingenvervoer Dezer dagen worden de aanvraagformulieren weer verstuurd voor het leerlingenvervoer. Degenen die al eerder gebruik maakten van deze regeling krijgen van de gemeente nu au tomatisch zo’n aanvraagformulier toege stuurd. Het formulier moet ingevuld weer vóór De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Op maandag 13 juli is er géén spreekuur. In Oisterwijk Op dinsdag 14 juli is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. B. en W. besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 30 juni 1998 onder meer de volgende besluiten genomen: Millenniumviering Het college heeft in principe ingestemd met het plan van aanpak om te komen tot een voor de gehele gemeente Oisterwijk passende mil lenniumviering. Jachtrecht Met de Wildbeheer eenheid zal bekeken wor den of het nodig is om voor 1998 een tijdelijk bijhouden van de wildstand te regelen. Verbetering Sociale Zaken Het ministerie heeft het verbeterplan Sociale Zaken goedgekeurd. Deze positieve beschik king is voor kennisgeving aangenomen. Er zal geen gebruik worden gemaakt bezwaar aan te tekenen. 1 JULI 2002 Uiterlijk op 1 juli 2002 verliezen nationale munten en bankbiljetten hun status van wettig betaalmiddel. Alleen de euro is dan nog een wettig betaalmiddel. Guldensbankbiljetten blijven nog dertig jaar inwisselbaar bij De Nederlandsche Bank. Ook guldensmunten zullen nog geruime tijd kunnen worden ingewisseld. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JUL11998 VERGUNNING/ONTHEFFING EVENEMENTEN Burgemeester en wethouders hebben voor de volgende activiteiten de benodigde vergunning of ontheffing verleend: - SV Audacia voor het organiseren van festiviteiten i.v.m. het 5O-jarig bestaan op 28, 29 en 30 augustus op het sportcomplex aan de Molenstraat. Binnen zes weken na de dag dat de vergunning of ontheffing is verzonden aan de aanvrager kan door belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift ingediend worden bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. VOETBALWEDSTRIJD AUDACIA - P.S.V. In verband met een jubileum-voetbalwedstrijd tussen Audacia en P.S.V. op de locatie aan de Molenstraat op 18 juli 1998 worden vanaf 11.00 tot 18.00 uur de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen genomen: Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers: - de Oisterwijkseweg tussen de Industrieweg en Tilburgseweg; - de Molenstraat tussen de Waterhoefstraat en de Industrieweg. gemeente gemeente R0UW- VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het vergunningen/ positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder- malrlinaan werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de meldingen Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een vleesvarkensstal aan de Vinkenberg 12. De volgende bouwplannen liggen met ingang van maandag 6 juli 1998 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergun ning te verlenen voor: - het bouwen van een woonhuis aan de Kromweistraat. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van artikel 50, lid 5 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor: - het oprichten van een loods en vleesvarkensstal aan de Reedijk 9; - het verbouwen van een rundveestal aan de Driehuizerweg 3. Oisterwijk, 3 juli 1998 OPENBARE KENNISGEVING VAN EEN MELDING VAN EEN VERANDERING VAN DE INRICHTING (ART. 8.19 LID 2) Op de afdeling Bouw- en Mileuzaken van het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk ligt vanaf 13 juli 1998 gedurende een maand ter inzage de melding van een verandering van de inrichting van: Schoenfabriek Wed. J.P. van Bommel B.V., Oisterwijkseweg 40, sectie A nummer 3820. Datum melding: 10 juni 1998. Globale inhoud en bedoeling van de melding: Er komt een wijziging in de bouw opslag en kantoor. Het is milieuneutraal. Het is alleen een verbouwing. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 tot 12.30 worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling Bouw- en Milieuzaken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7