euro Oisterwijk Oisterwijk Rabobank Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Bekendmaking Bekendmaking Tijdelijke verkeers maatregelen Bouwplannen ter inzage Nee. In het algemeen zullen particulieren tot 1 januari 2002 genoeg hebben aan een guldenrekening bij hun bank. De meeste geldstromen zullen immers nog in guldens lopen. Via een guldenrekening kan men ook euro’s ontvangen of betalen. De banken verzorgen waar nodig gratis de conversie van euro’s naar guldens en andersom. Het oorspronkelijke eurobedrag van de transactie wordt in zo’n geval ook op het afschrift vermeld. maatregelen in Oisterwijk in de wijk Pannen- schuur. Moergestel Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er o.a. als volgt uit: - Subsidiëring onderwijsbeleid Aan de raad wordt voorgesteld om de ’Veror dening subsidiëring onderwijsbeleid gemeen te Oisterwijk 1998’ vast te stellen. - Landschapsbeleidsplan Een landschapsbeleidsplan heeft tot doel een streefbeeld te formuleren voor het landschap in het buitengebied. De gemeenteraad wordt gevraagd om het landschapsbeleidsplan voor het gebiedsdeel Oisterwijk-Heukelom vast te stellen, voorts in te stemmen met het uitvoe- ringsprogramma voor zowel het landschaps beleidsplan Oisterwijk als Moergestel en de raad wordt tevens gevraagd structureel geld daarvoor beschikbaar te stellen. -V ervoer leerlingen De gemeenteraad krijgt ook een voorstel voor gelegd over het vervoer van leerlingen naar het gymnastiekonderwijs. Het college vraagt de raad om geld uit te trekken om daarmee een regeling te kunnen treffen voor het vervoer van leerlingen. -3 0 km-maatregelen De raad bespreekt voorts een voorstel over het beschikbaar stellen van een krediet voor de tweede fase van aanleg van 30 km per uur- maatregelen in Moergestel en ook een voor stel om geld uit te trekken voor dergelijke Donderdag 16 juli om half acht Gemeenteraad buigt zich over 30 km-zones en landschapsbeleidsplan De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert donderdag 16 juli vanaf 19.30 uur. Er wordt zoals gebruikelijk vergaderd in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. De vergadering is openbaar, u kunt dus komen luisteren. Wilt u het woord voeren over onderwerpen die op de agenda staan, dan kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Wilt u dan uw zegje doen? Dan moet u dat tevoren even laten weten aan de gemeentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering begint. B. en W. -besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 23 juni 1998 onder meer de volgende besluiten genomen: - St. Jansplein Besloten is om geen geld beschikbaar te stel len voor het realiseren van een open podium op het St. Jansplein in Moergestel. Het college heeft daarnaast besloten om 2500,- ter be schikking te stellen bedoeld om een ontstaan tekort in de begroting van de festiviteiten te dekken. - Procedure raadsvergadering Het Ministerie van Binnenlandse Zaken heeft gereageerd op een brief van de heer A. Smits over het onderwerp ’procedure raadsvergade ring’. Het college heeft besloten de corres pondentie over dit onderwerp ter kennis te brengen van de gemeenteraad via de lijst van ingekomen stukken en mededelingen. - Fictieve akkoordverklaring Op de melding voor het bouwen van een hy- giënesluis aan de Vbssenhoom 9 in Moerge stel is niet tijdig gereageerd. Daardoor is een fictieve akkoordverklaring ontstaan. Het col lege heeft dit voor kennisgeving aangenomen. Op 16 en 17 juli Inzamelen klein gevaarlijk afval in Moergestel Op donderdag 16 en vrijdag 17 juli wordt huis aan huis weer het klein gevaarlijk afval opge haald in de kern Moergestel. Deze inzame ling is in handen van de Milieudienst Tilburg en geschiedt op de inmiddels bekende wijze. Voor alle duidelijkheid en veiligheid: zet uw milieubox niet langs de straat! Op de volgende dagen komt de inzamelwagen tussen 8.00 en 17.00 uur in de volgende buur ten: Donderdag 16 juli: De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost, Heivel den II. Vrijdag 17 juli: De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (He- rengoedstraat, Boonhofstraat en omgeving), Heivelden II (De Scheerman, Vooskerbos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied woont, kunt u ui terlijk tot woensdag 15 juli telefonisch door geven, dat uw milieubox moet worden leegge maakt. Het telefoonnummer is 5291305. De inzamelwagen gaat in het buitengebied al leen die adressen langs, waarvan de bewoners te kennen hebben gegeven dat klein gevaarlijk afval moet worden opgehaald. Vragen? Wilt u meer weten over het ophalen van klein gevaarlijk afval, dan kunt u contact opnemen met de gemeente, telefoon 5291347. Volgende week vergaderen de commissies De commissie vergaderen weer. De vergade ringen zijn gepland voor dinsdag 7, woensdag 8 en donderdag 9 juli. De vergaderingen zijn openbaar. U kunt dus komen luisteren. Er wordt vergaderd in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Zo kunt u uw mening geven over de onderwer pen die behandeld worden. U hoeft zich voor dat spreekrecht niet tevoren te melden. Het programma voor de eerstvolgend week van commissievergaderingen - Commissie algemene beleidszaken De commissie algemene beleidszaken verga dert op dinsdag 7 juli vanaf 19.00 uur. - Commissie financiën en sport De commissie financiën en sport zou vergade ren op donderdag 9 juli. Maar vanwege het ontbreken van agendapunten gaat deze com missievergadering niet door. - Commissie welzijn De commissie Welzijn vergadert op woensdag 8 juli vanaf 20.00 uur. - Gezamenlijke vergadering commissie toe risme en openbare werken en commissie ruimtelijke ordening De commissie toerisme en openbare werken en de commissie ruimtelijke ordening verga deren gezamenlijk op donderdag 9 juli. Deze gecombineerde vergadering wordt gehouden in de raadszaal en begint om half acht. - Commissie toerisme en openbare werken De geplande vergadering van deze commissie voor woensdag 8 juli komt te vervallen. Na de bespreking van het onderwerp Lanschapsbe- leidsplan tijdens de gezamenlijke commissie vergadering op donderdag 9 juli gaat de com missie Toerisme en openbare werken naar ka mer 3 om de vergadering van de eigen com missie verder af te werken. - Commissie ruimtelijke ordening De vergadering voor deze commissie staat ge pland op donderdag 9 juli aansluitend aan de gezamenlijke vergadering (aanvang 19.30 uur) met de commissie toerisme en openbare wer ken. De ’eigen’ vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening begint omstreeks 21.00 uur. Tot half oktober Zwembad de Leye in verband met verbouwing gesloten Vanaf 1 juli 1998 is zwembad De Leye enkele maanden gesloten. Er worden verbouwings werkzaamheden uitgevoerd die tot half okto ber zullen duren. Tijdens deze eerste fase van de verbouwing zullen de twee baden en ook de perrons op nieuw worden betegeld. Ook zal er een geheel nieuw plafond komen in het zwembad. De definitieve datum waarop zwembad De Leye na deze werkzaamheden weer zal wor den geopend, is nog niet bekend. Te zijner tijd zal de gemeente u daarover via de media infor meren. Wij houden u vanzelfsprekend op de hoogte en zien u graag weer terug in oktober. Tot ziens, medewerkers zwembad De Leye. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 6 juli op het informatiepunt in de Openbare Bi bliotheek in Moergestel: Wethouder C. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 7 juli is er spreekuur in het Ge- meentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. Bekendmaking vergunning/ontheffing evenementen PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUL11998 DEMO-RACE IN MOERGESTEL In verband met een demo-race in Moergestel worden de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen genomen: Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers op 5 juli 1998 van 10.00 tot 17.00 uur: - Molenakkerstraat; Molenakkerpad; - Servennenstraat; Donkhorst. Voor het doorgaand verkeer is gestremd: - Servennenstraat vanaf de Heuvelstraat; - Molenakkerstraat vanaf de Broekzijde; Donkhorst vanaf de Broekzijde. gemeente gemeente MOERGESTELSE KERMIS De burgemeester van Oisterwijk maakt ingevolgde artikel 2.3.1.5. van de Algeme ne Plaatselijke Verordening bekend: Dat tijdens de kermisdagen, vrijdag 3, zaterdag 4, zondag 5 en maandag 6 juli 1998 de horecabedrijven in Moergestel geopend mogen zijn tot 03.00 uur. Voor dinsdag 7 juli 1998 geldt het normale sluitingsuur van 02.00 uur. Deze ontheffing van het sluitingsuur geldt niet voor horecabedrijven warvoor op grond van de Wet milieubeheer een andere sluitingstijd is voorgeschreven. FICTIEVE BOUWVERGUNNING/AKKOORDVERKLARING Burgemeester en wethouders maken bekend dat op de melding voor het bouwen van een hygiënesluis aan de Vossenhoorn 9 niet tijdig is gereageerd. Er is derhalve een fictieve akkoordverklaring ontstaan. Dit houdt in dat degene die het bouwwerk heeft gemeld, zonder toestemming van burgemeester en wethouders kan gaan bouwen. Omdat het kan zijn dat u door het bouwen van genoemd bouwwerk in uw belang wordt getroffen, bestaat de mogelijkheid om tegen deze fictieve akkoordverkla ring binnen zes weken een bezwaarschrift in te dienen bij het college van burge meester en wethouders, posbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Deze termijn begint op de dag na de datum van deze bekendmaking. Verder kunt een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrecht bank te Breda, sector bestuursrecht, postbus 90110, 4800 RA 1 ;eda. Een derge lijk verzoek kun u alleen indienen indien u tevens bezwar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. De volgende bouwplannen liggen met ingang van maandag 6 juli 1998 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van de vrijstelling als bedoeld in artikel 27 van het bestemmingsplan 'Kom Moergestel’ bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een woning aan de Krijtenbogtstraat. Oisterwijk, 26 juni 1998 BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunnmg/-mel- VergUnnmgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfiinvpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur lllciUIIlgcil schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 26 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het bouwen van een carport-aanbouw aan de Stappert 62; - het bouwen van twee bedrijfshallen aan de Schoolstraat (tussen nrs. 48 en 52). VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - voor de bouw van 8 seniorenwoningen nabij de Krijtestraat; - het uitbreiden van de garage/carport aan de Griete Veldeke 7. Burgemeester en wethouders hebben voor de volgende activiteiten de benodigde vergunning of ontheffing verleend: - Vrijmarkt op zondag 13 september van 10.00 tot 16.00 uur op het St. Jansplein (verzonden 25 juni 1998); De volgende vergunning/ontheffing is op 17 juni 1998 verzonden: - Sponsorfietstocht Toer Mee op 30 augustus 1998 van 11.00 tot 18.00 uur. Binnen zes weken na de dag dat de vergunning of ontheffing is verzonden aan de aanvrager kan door belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift ingediend worden bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Bredam sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7