jeuro 4e Moergestelse Kelnerrace CURSUSSEN FRANS beginnen eind september Aphrodite Tel. ink: 013 -513 2942 OPEN DAG: 10 SEPTEMBER Vraag de brochure aan. 4e Demo-motorraces Moergestel Ballonnenwedstrijd jubileumfeest pastor van den Broek Horeca-initiatief leidt tot nieuwe fietsroute Korfbalvereniging Roef! 20 jaar Volleyballiefhebbers opgelet! Jeugd EHBO Moergestel Verbroederings- verschieting op kermismaandag van de 3 Moergestelse gilden Zwanger? Pas bevallen? Op maandag 6 juli 19.00 uur: WOENSDAG 1 JUL11998 - 23e Jaargang - Nr. 1009 (zie pagina 7) Heb ik in de overgangsperiode twee betaalrekeningen bij de bank nodig? Met Frans op school gestopt? Volg dan Cursus semi-beginners Ook privé- en grammaticalessen, luister- en spreekvaardigheid. Op zondag 5 juli zullen op het circuit Akker- pad-Servennenstraat-Molenakkerstraat- Donkhorst te Moergestel, in 1973 en 1974 door de Nederlandse Motorsport Bond gebruikt als wegrace-circuit, Demo-wedstrijden voor klas sieke wegrace-motoren worden gehouden in de klassen 50, 125,250, 350 en 500 cc. Aan deze wedstrijden zal worden deelgenomen door o.a. Mike van der Kruijs Oisterwijk (50cc Van Veen Kreidler 1964), Frans Rooth Oister wijk (500cc Honda 1965), Jan op ’t Hoog Moer gestel (250cc Suzuki T20 1968 en 350 cc Ya maha TR3 1972), Kees van de Kruijs Oister wijk (Yamaha TD3 1972) en Rinus van Kaste ren (Villa 125cc). Verder kunnen in diverse klassen een aantal excoureurs aan deze Demo-wedstrijden deel nemen met de merken Kreidler, Aer-Macchi, Yamaha, Suzuki, BSA,BMW, Honda etc. etc. Trainingen vanaf 10.30 uur en 2 Demo-wed strijden per klasse van 13.15 uur tot ongeveer 16.30 uur. Toegang voor dit evenement is gratis. Beste jongens en meisjes Sinds de ballonnenwedstrijd tijdens het jubi leumfeest van pastori van den Broek is ’n flink aantal kaartjes teruggekomen. Zo zijn er bal lonnen gevonden in Brakel, Mijdrecht, Wie- ringerwaard, Utrecht, Linschoten, Uitgeest en Heiloo. De ballon van Margot Hermus, Pater Helmer- plein 16 is helemaal in Stadskanaal terechtge komen: 259,1 km. Proficiat Margot, inmiddels heeft ze een cadeautje gehad. Namens het Feestcomité Petra van Nuenen Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Op initiatief van een zevental Midden-Bra- bantse horecabedrijven is een nieuwe fietsrou te opgezet. De route is 68 km lang en voert door het Meierij-Kempengebied langs de plaatsen Diessen, Moergestel, Oisterwijk, Liempde, Boskant, Best, Oirschot, Haaren, Baarschot en Haghorst, waarbij getracht is de bebouwde kom zoveel mogelijk te mijden. Het landschap langs de route is zeer gevarieerd en voert door heidegebieden, langs akkers, door beekdalen, populierenlandschap en naald- en loofbossen. De route, die met medewerking van Interbrew Nederland en de Stichting Das Boom tot stand kwam, draagt de naam de Das(sen)-rou- te. Bij ieder van de zeven aan de route liggende horecabedrijven kan gestart worden. De deelnemende bedrijven zijn: - Café-Restaurant De Flierefluiter, Ritaplein 1, Boskant - Restaurant-Zaal De Herberg, Oisterwijkse- dreef 2, Haaren - Hotel-Restaurant De Blauwe Kei, Rosep- dreef 4, Oisterwijk - Café-Restaurant ’t Stokske, Zandstraat 1, Moergestel - Café-Restaurant Herberg De Schuur, Baar- schotsestraat 10, Baarschot - Café-Partycentrum Den Horst, St. Jo- sephstraat 1, Haghorst - Tapperij-Feesterij De Bierlier, St. Jo- sephstraat la, Haghorst. In het kader van het 20-jarig jubileum zijn alle jeugdleden in het weekend van 20 en 21 juni op kamp geweest op Diessen. Dit kamp stond in het kader van ’eigen werkzaamheid’ van onze jeugdleden. Om uiteindelijk op de plaats van bestemming te komen moest een fiets/puzzeltocht worden afgelegd. Eenmaal op de plaats van bestem ming is in groepen de maaltijd bereid van het voorgerecht (meloen met ham, fruit), de soep, het hoofdgerecht (spaghetti en horse d’ouvre) tot het nagerecht (vla-flip). Tegen de tijd dat het donker is geworden geen bedtijd maar een dropping. De laatsten arrive ren omstreeks 2.30 uur, nog even bij het kamp vuur en dan toch naar bed. Slapen nee hoor, eerst nog even een musical door de leiding. ’s Morgens om circa 8.00 uur je eigen ontbijt zoeken in het bos en dan met de huifkar weer op weg naar Moergestel. Daar wordt de dag afgesloten met een toneel stuk door de ouderen, een ballonnenwedstrijd (met dank aan Jumbo Supermarkt Denissen) en een aandenken aan het 20-jarig bestaan. Met dank aan de vrijwilligers, waarvan met name Jo Hoozemans extra in het zonnetje is gezet daar zij als enigste reeds 20 jaar lid is en aan de wieg van onze vereniging heeft gestaan. Denk je eraan om lid te worden of weet je het nog niet zeker dan nodigen wij jullie, meisjes en jongens (jeugdteams vanaf 6 jaar) of dames (recreanten), uit om een aantal keren op proef mee te komen trainen. Wij trainen om maan dagavond. Heb je interesse bel 5133455 of 5132326 of kom gewoon op maandagavond langs. lU n an Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Op zondag 12 juli a. s. vindt weer het 5de le ken - recreanten - volleybaltoernooi plaats ge organiseerd door O. J. J. ‘t Kwartierke uit Moergestel. Dit toernooi zal als het veld ach ter gebouw d’n Tob, Bosstraat 1b te Moerges tel, dit toelaat hier plaats vinden. Bar en eten broodjes e. d. zullen aanwezig zijn voor de nodige dorst en honger. Inschrijven is nog steeds mogelijk Ieder team met minimaal 2 dames 5 spelers en maximaal 10 spelers kan zich inschrijven voor f 25,= per team bij: - Peter v/d Wouw, Raamackerstraat 1, tel. 513 2308 of Bart de laat (jr.), Tilburgseweg 13, tel. 513 3165 nschrij- ving officieel mogelijk t/m 6 juli, maar wordt niet strikt genomen. Er wordt gespeeld volgens een vooraf opge steld regelement door de wedstrijdleiding en verder de Nevobo - regels. Het toernooi begint ‘s morgens om 11:00h en zal rond de klok van 18:00h zeker afgelopen zijn. Leerlingen van groep 8 uit Oisterwijk en van de Hertog-Jan en Graaf van Ursul school uit Moergestel hebben met vijftien lessen en een theorie test voor jeugd EHBO A. Zaterdag 20 juni praktijk examen gedaan. Ongeveer 260 leerlingen zijn voor hun jeugd EHBO A geslaagd. Dankzij de Lucia Stichting en sponsors en medewerking van de scholen en EHBO vere niging uit Oisterwijk hebben zij dit mogelijk gemaakt. Het is een goed initiatief en het spreekwoord is dan ook ’jong geleerd is oud gedaan’ en voor de komende twee jaren krijgt de opleiding een vervolg. Ook kunnen de geslaagde jeugd EHBO-ers een cursus volgen voor jeugd EHBO B om in de toekomst eventueel volwas sen EHBO’ers te worden. Burgemeester Kortmann heeft de getuig schriften uitgereikt. Ook namens EHBO ver eniging St. Christoffel uit Moergestel felici teren wij de jeugd met het behaalde resultaat. In de toekomst zullen wij de jeugd EHBO’ers uit Moergestel uitnodigen om kennis te ma ken met onze vereniging. Nogmaals gefeliciteerd en tot ziens. Bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel Moergestel Dit jaar wordt er op kermismaandag een ver- broederings verschieting georganiseerd voor de 3 gilden. Dit omdat er door elk gilde om de 4 jaar een koningsverschieting wordt gehouden en er dus een jaar vrij is om gezamenlijk andere activiteiten te houden. Een daarvan is ’het Durpsfist’ wat op 2 Pink sterdag onder grote belangstelling van het pu bliek op een zonovergoten St. Jansplein werd gehouden. En op kermismaandag zijn er dan de schiet wedstrijden op het gilde terrein van St. Sebas- tiaan Barbara bij Café het Stokske. Hierbij wordt er zowel met handboog en met kruisboog op wip geschoten, en schiet elk gil de onderling om uiteindelijk hun beste schut ter tot kampioen te kronen. Het programma voor deze dag is als volgt: 10.00 Heilige Mis. 11.30 Huldiging bij het verzorgingshuis Reu- selhof van mevr. P Fonken en dhr. W. v. Dijk beide lid van het gilde St. Catharina. 13.00 Aanvang van de Verbroederings ver schieting bij Café het Stokske. Daarna de prijsuitreiking en een gezellig sa menzijn met muzikale ondersteuning van Graard Weijdeven in Café het Stokske. Huidverzorgingsinstituut q I Wil je je kindje graag borstvoeding geven? Het is heel natuurlijk om te doen, maar toch gaat het niet bij iedereen helemaal vanzelf. Als je goed geïnformeerd bent is de kans op slagen van borstvoeding groter. Daarom organiseert de Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk een minicursus borstvoeding geven. De avonden zijn bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in borstvoeding: zwangere vrouwen, maak ook partners zijn van harte welkom, voedende moeders en medewerkers in de gezondheidszorg. In drie avonden komen talloze aspecten aan bod. Bijvoorbeeld: waarom ga je borstvoeding geven? Wat zijn de voor- en nadelen? Hoe kun je je goed voorbereiden? Hoe kun je proble men voorkomen en verhelpen? Hoe weet je of je baby genoeg krijgt? Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en het uitwisselen van erva ringen. De cursus vindt plaats in Moergestel op de drie achtereenvolgende dinsdagavonden: 7, 14 en 21 juli. Deelname is gratis, er wordt alleen een bijdra ge gevraagd voor koffie en thee. Voor meer informatie en aanmelding kun je contact opnemen met: Jessica Jansen, tel. 013- 5132643. Voor het vierde achtereenvolgende jaar is het Rootven het strijdtoneel van de Moer gestelse Kelnerrace. De organisatoren beloofden ons een spectaculaire opening door The King Himself op maandag 6 juli om klokslag 19.00 uur. Van dinsdag naar maandag Wat er al niet moet wijken voor het WK. Voet bal: natuurlijk moesten de organisatoren naar dat programma kijken, omdat er op (de voor deze race traditionele) dinsdag gevoetbald wordt. Vandaar dat allengs werd besloten om naar de maandag over te gaan. Ploegen die nog willen deelnemen kunnen zich nog vlug inschrijven bij café ’t Centrum, café De Klaore en café De Brouwer. Het is de bedoeling dat met 3 personen een parcours wordt afgelegd met een dienblad met 9 glazen bier. Het gaat daarbij natuurlijk om de tijd en zo weinig mogelijk knoeien... Gratis toegankelijk Het festijn is zoals elk jaar natuurlijk gratis toegankelijk. Dus kom zeker eens kijken naar dit spektakel, ook al omdat de organisatie di verse prijzen beschikbaar stelt voor de origi neelst verklede vrouwen en mannen. Ook de clowns delen dit jaar weer gratis bal lonnen uit aan de kinderen (aangeboden door Frank Vogels) en dan is er natuurlijk nog het ongetwijfeld zeer verrassende optreden van The King. Maandag 6 juli, aanvang 19.00 uur precies op het Rootven. U bent er zeer welkom! ie Astérixque Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. (013) 513 2263 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) H V I* jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1