moorman Krerkooyen ’Gèssels Weekend’ 1998: louter hoogtepunten Tentoonstelling isolerende beglazing schilder- en behangwerk ■1HIÜ ft L I I Foto’s: Bob de Kruyf De ’durvers’op de rodeostier... Toneelgroep ’Die Naemloose Speelers’ die op ludieke wijze het plein mee openden... Voor al uw: AUTOMOBIELBEDRIJF Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon 013-513 3357 Ook het slagbalkanon was voor velen een prooi... Schildersbedrijf Van vrijdag 3 juli tot en met zondag 30 au gustus a.s. zal er in het heemcentrum ’In de Drye Swaentjes’ te Oisterwijk, De Lind 42, een tentoonstelling worden gehouden van werken van een groep inwoners van Oisterwijk, die studeert aan de Akademie voor Schone Kun sten in Arendonk (België). De expositieruimte is open op vrijdag, zater dag en zondag, telkens van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Kinderen tot 12 jaar heb ben alleen toegang onder begeleiding. Johan Prinssen en Wies Ligtvoet nadat ze de officiële opening hadden verricht. Het Gèssels Weekend, waarin dit keer opgenomen de officiële opening van het St. Jansplein als afronding van de reconstructie van het centrum van Moergestel, is er een geworden van louter hoogtepunten. Zaterdagavond stonden in de tent twee Neder landse toporkesten op het podium: Erik Me- sie Het Kofschip en Henk Westbroek Consorten. De bezoekers kwamen laat maar die er waren hebben ervan genoten. Zondag om 12.15 uur werd de officiële ope ningshandeling verricht door de oudste inwo ner (de 100-jarige Johan Prinssen) en de jong ste inwoner (Wies Ligtvoet, die als laatste werd geboren toen de gemeente Moergestel nog zelf standig was). Deze openingshandeling werd op ludieke wijze ’verstoord’ door ’Die Naemloose Speelers’ met een schitterend optreden rond de plaatsing van een dorpspomp. Het middaggedeelte in de tent werd geopend met een korte toespraak van burgemeester Kortmann, een optreden van de KVO-volks- dansgroep en een koffieconcert van Harmo nie ’Prinses Juliana’. De buitenactiviteiten begonnen om 13.30 uur, de Rabo Sponsorfietstocht ging van start en de demonstratie van de vrijwillige brand weer. Daarnaast waren er vor de kinderen allerlei activiteiten, van springkussen tot klimmuur, van rodeostier tot gratis suikers pin. Ook was er een fietsbehendigheidswed- strijd waarvoor een spiksplinternieuwe fiets beschikbaar werd gesteld. Rond 15.00 uur zat de tent werkelijk mudjevol en waren vooral veel cowboyhoeden te zien. Het razendpopulaire line-dansen begon rond die tijd met het orkest ’Trespass’. Zondagmiddag ook kwam Jan van Beers de cheque overhandigen aan een vertegen woordiger van het Koningin Wilhelmina Fonds. Jan had n.l. de Nacht van Vlaande ren (100 km lopen!) voltooid en voor deze tocht had hij sponsors nodig, 5.000,- kon Jan overhandigen voor het goede doel. Even later kwam de uitslag van de Rabo Spon sorfietstocht. Directeur Frans van der Poel kwam de mededeling doen dat er een bedrag van ruim 6.000,- bij elkaar was gefietst, en de Rabobank had dat bedrag nog eens afgerond naar 10.000,-: geld dat wordt besteed aan kinderspeeltoestellen in Moergestel. Rond 20.00 uur kwam er zo stilaan een eind van deze prachtige, drukke zondag en kon den de organisatoren alleen maar terugkij ken op een zeer geslaagd evenement. De klimmuur werd de hele dag intensief gebruikt, evenals het springkussen. Jan van Beers kon een prachtige cheque van 5.000,- overhandigen. F I' A i i l i PAGINA 11 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUL11998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11