Ondanks slecht weer toch geslaagd personeelsfeest Huize Stanislaus en Huize Mariëngaarde ’t Oppositie berijdt stokpaardjes bij Voorjaarsnota 25e Vrijmarkt 1998 Volleyballers uit Moergestel en omstreken opgelet! Peanuttoernooi Li Tegen PSV Zaterdag 18 juli tegen PSV Audaciaselectie blijft in tact 8 PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUN11998 Inschrijfformulier voor Vrijmarkt 1998. Ondergetekende: Naam: Telefoon: AvdW Adres: Postcode/ Woonplaats: Schrijft zich in voor de vrijmarkt op zondag 13 september 1998 Inleveren bij opsturen naar: R. van de Wouw, Raamackerstraat 1 5066 XN Moergestel bal maar aan voor jonge kinderen, zowel jon gens als meisjes tussen de 5 en 10 jaar. Meer dan 120 kinderen doen mee. Allemaal kleine honk- en softballertjes in een mooi honkbalpak. Er wordt gespeeld op 4 velden. Tussen de wedstrijden door kunnen de kinde ren zich vermaken met spelletjes of zich laten schminken. Rond 13.30 uur is er een ballon nenwedstrijd. Ligtvoet Nimco heeft deze ballonnenwedstrijd alweer voor de 5e keer mogelijk gemaakt. De ballonnen komen van de Rabobank. Ook BJW, Bouwbedrijf Jon kers Welten, willen we bedanken voor hun bijdrage. We hopen dat het weer dit jaar meewerkt en dat het een leuke en zonnige dag wordt. Ieder een is van harte welkom! Voor jonge kinderen is er de mogelijkheid om mee te doen met de ballonnenwedstrijd. Tot ziens op het Roef!-terrein uit Tilburg, Rhode uit St. Oedenrode en Box tel. Nieuwe trainer De enige aderlating die Audacia heeft gehad is het vertrek van trainer Jaap de Blaauw naar Longa. Daarvoor in de plaats heeft Audacia Ton van de Steen aangetrokken. Ton is een oude bekende bij Audacia. Dertien jaar gele den heeft hij al eens drie jaar Audacia onder zijn hoede gehad. Hij is 47 jaar, gehuwd en woont in Waalwijk. Hij is in zijn woonplaats jarenlang actief voetballer geweest bij WSC. Zijn trainersloopbaan begon bij Audacia en verder heeft hij nog getraind bij RWB, Baard wijk, Neo en Haarsteeg. In verband met zijn werk heeft hij het afgelopen jaar geen club ge had. In het kader van het gouden jubileum heeft Audacia PSV bereid gevonden haar eerste oefenwedstrijd met de nieuwe selectie in Moergestel te komen spelen. Dat gebeurt op zaterdag 18 juli om 15.00 uur. Met het oog op deze wedstrijd begint Audacia al op 9 juli met de trainingen en is er op 14 juli een oefenwedstrijd gepland (plaats en tijd nog onbekend) tegen WSC. ’Moergeste- Nieuws’ zal uiteraard Audacia ook in het nieuwe seizoen aandachtig volgen. Raadsvergadering 18 juni 1998 Ook vergadertechnisch heeft de gemeenteraad nog te kampen met de naweeën van de gemeentelijke herindeling. Er is nog geen ritme in de cyclus begroting met algemene beschouwingen, voorjaarsnota, najaarsnota c.q. vaststelling jaarrekenin gen. De voorjaarsnota van 1997 was eigenlijk een bijgestelde begroting waarin be leidsvoornemens van het nieuwe college waren vervat. Er was toen ruimte voor algemene beschouwingen. In het najaar volgde toen een “normale” begroting 1998 met beschouwingen en nu stond dan de voorjaarsnota op de agenda. In de optie van het college (en dat hadden de wethouders aan hun frakties doorgegeven) geeft de voorjaarsnota een weergave van de werkelijkheid ten opzichte van de beleidsvoor nemens. De voorjaarsnota moet uiteraard nog de nodige slagen om de arm maken, immers het begrotingsjaar is nog niet om. Niettemin ziet het er naar uit dat bij gelijkblijvende om standigheden de gemeente zich f. 217.000,- rij ker mag rekenen. Tenzij daar dringende rede nen voor zijn is het niet de bedoeling dat met deze “meevaller” nieuw beleid wordt gemaakt door het college, erger nog, ook de begroting 1999 zal in het najaar geen spectaculair nieuw beleid laten zien, want naar goed gebruik is de begroting voor een verkiezingsjaar een behou dende en in maart 1999 zijn er voor de geherin- deelde gemeenten gemeenteraadsverkiezin gen. Voorjaarsnota Tegen de achtergrond van het hierboven be schreven karakter van de nota beperkten de “regeringspartijen” zich tot het plaatsen van enkele kanttekeningen, waarbij de aanmerke lijke overschrijding van het WVG-budget (Wet Voorzieningen Gehandicapten) zorgen baarde. De oppositie daarentegen zag graag nieuw beleid voor besteding van de meevaller en zo ontstond er toch nog een soort algemene beschouwingen en nam het ene agendapunt ruim 2 uur in beslag. De voorzitter kon niet zeggen dat een onderwerp niet aan de orde was, want de nota beslaat het totale gemeentebeleid. Groen Links zag leuke mogelijkheden voor acute invulling van de populaire trend voor Het zal u niet verwonderen dat door de suc cessen van het afgelopen seizoen en de daar mee gemoeide publiciteit door de concurentie met belangstelling naar de spelers van Auda cia is gekeken. Zij hebben echter de verlok kingen kunnen weerstaan en dezelfde spelers willen de nieuwe competitie ingaan. Audacia is daarvoor ingedeeld in de klasse 4E en ont moeten daarin oude bekenden zoals medepro- movendus DVG uit Liempde, Spoordonkse Boys en Nevelo. Nieuwe tegenstanders (dat geldt voor het 1' elftal) zijn Taxandria, Gessel- se Boys uit Eindhoven, Avanti uit Schijndel, Nemelaer uit Haaren, VOW uit Zijtaart, Sarto 21 Juni: de zomer begint Ook al begint de schoolvakantie pas eind juli, 21 juni begint officieel de zomer. Laten we hopen dat we met aangename tem peraturen worden verrast, zodat we via de zon vitaminen kunnen opslaan voor de winter. Men zou dit hamsteren kunnen noemen, wat heel natuurlijk is. Dieren vergaren immers in de zomer ook hun voedsel voor de winter. In onze maatschappij is het (gelukkig) niet nodig om voedsel te hamsteren. Trouwens, hoe zouden de minima dit moeten doen? Die zijn al heel blij dat ze de broodnodige weekbood- schappen kunnen halen en betalen. Maar goed, weer of geen weer, de zomer heeft toch een vrolijke klank, iedereen wil naar bui ten en als het even kan met vakantie. Wat zou het toch mooi zijn als de minima ook in de gelegenheid zouden zijn om met vakan tie te gaan, juist zij hebben het zo nodig (een mens leeft niet van brood alleen), maar meest al verdwijnt hun vakantiegeld in het huis houdbudget. Wij van miMax zijn ook tijdens de vakantie periodes gewoon op elke donderdagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur geopend in de Poir- tersstraat 5. Wij zijn niet alleen ’wintervast’ maar ook ’zomer-zonnig’ aanwezig. Telefo nisch zijn we ook bereikbaar: 5220320. Op zondag 13 september a.s. organiseert mu ziekvereniging ‘Prinses Juliana’ uit Moergestel haar jaarlijkse vrijmarkt. De levendige, beken de en daardoor altijd druk bezochte markt wordt dit jaar voor de 25' maal georganiseerd. De markt vindt plaats op het Sint Jansplein in het centrum van het dorp en is open van 10.00 tot 16.00 uur. Naast de kramen van de harmo nie worden er ook een aantal kramen verhuurd aan parti- culieren. Het aantal verhuurde kra men stijgt jaarlijks nog steeds. U als markt koopman kunt ook op deze markt staan door een kraam te huren. De huurprijs bedraagt f. 45,00. U kunt zich opgeven voor deze markt door onderstaande inschrijfstrook in te vullen en op te sturen naar de marktmeester de heer R. van de Wouw, Raamackerstraat 1, 5066XN, Moer gestel. Voor eventuele verdere informatie kunt u telefonisch met hem contact opnemen on der telefoonnummer 013-5132308. Bestuur en leden van Muziekvereniging ‘Prin ses Juliana’ danken u bij voorbaat voor uw in schrijving. Samen met de collega’s uit Aarle-Rixtel hiel den de personeelsleden van Huize Stanislaus afgelopen donderdag een feest in de nabijheid van Stanislaus. De dag bestond voornamelijk uit sportieve activiteiten en ’s avonds werd er een barbecue en een kwis gehouden. De inzet van de dag was een wisselbokaal, en hoezeer en hoe sportief de personeelsleden van Huize Stanislaus ook streden, de eer moesten ze toch laten aan de collega’s uit Aarle-Rixtel. On danks het miserabel slechte weer kunnen de organisatoren toch terugkijken op een meer dan geslaagde dag! Met een speciaal woord van dank aan de vele sponsors die deze dag moge lijk maakten. Op zondag 12 juli a. s. vindt het 5de openlucht leken - recreanten - volleybal toernooi plaats georganiseerd door O. J. J. ‘t Kwartierke. Als het terrein achter het gebouw van d’n Tob, Bosstraat 1b te Moergestel, dit toelaat zullen er in totaal 4 volleybalvelden geplaatst worden. Daarbij zijn ook bar en terras aanwezig om tussen de wedstrijden door even uit te rusten onder het genot van een verfrissend drankje of eten. Voorkraam/kramen a f. 45,00. Betaling van het verschuldigde bedrag dient te geschieden bij inschrijving. Contant of op bankrek: 13.45.9.9.489 o.v.v. vrijmarkt 13-9-98. Handtekening I* jongerenwerk moergestel Iedereen die een team kan vormen van mini maal 5 (liever 6) en maximaal 10 personen kan zich als volleybalteam laten inschrijven. In schrijfgeld bedraagt f 25,= per team. Inschrijving mogelijk via Peter v/d Wouw, Raamackerstraat 1, Tel. 513 2308; Bart de Laat (jr.), Tilburgseweg 13, Tel. 513 3165 Dus heb op je deze zondag 12 juli zin in een paar leuke sportieve en gezellige uren dan meld je aan. Het toernooi begint s’morgens om ll:00h en zal rond de klok van 18:00h ten einde zijn, dus de WK - voetbalfinale van 21:00h hoef je niet te missen! speelmogelijkheden, ook voor de wat oudere jeugd, maar kreeg nul op het rekest. Nieuw beleid was immers nu niet aan de orde en daar mee werd de fraktie weer met een kater opge zadeld. Zij wil eenmaal zo graag dergelijke ideeën, voorstellen, met de collegefrakties uit discussiëren. En het zal niet zo zijn, de heer Pörtzgen van Algemeen Belang kreeg weer eens een “le gale” mogelijkheid om over het openbaar ver voer te praten. Maar ook hij kon zich niet rij ker rekenen. Wethouder Hora kon ruim vol doende aantonen dat het college volop aan dacht heeft voor deze materie. Riool Hofakker Naar aanleiding van een vraag van Noud Smits (Algemeen Belang) over beantwoording van een brief inzake de rioolsituatie aan de Hofak ker in Moergestel nam wethouder Schoenma kers (CDA) ruim de gelegenheid eens van re pliek te dienen op de kritiek op het beleid van het college in deze aangelegenheid. Hij heeft zich fanatiek op de zaak gestort om eens en voor altijd opheldering te brengen in deze aan gelegenheid en het probleem zit niet zo zeer in de situatie aan de Hofakker, maar veeleer in de totale rioolcapaciteit in de kern Moergestel. Daarover wordt nu een hartig woordje gewis seld met het waterschap. Niettemin liet hij duidelijk doorklinken dat hij de indruk had dat van een mug een olifant was gemaakt en hij zo zijn bedenkingen had bij de rol van het raadslid Smits als adviseur van de bewoners in dit conflict met de gemeente. Waterskiën R* 3 Op zaterdag 27 juni wordt voor de 5e keer het peanuttoernooi van Roef! gehouden. Dit toer nooi wordt gespeeld op de Velden van Roef! gelegen aan het Stokeind. Peanutbal is honk-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9