=;#euro onderdeel van het Gèssels Weekend Zondag 28 juni Fiets voor meer speeltoestellen in Moergestel vertrek tussen 12.30 en 14.30 vanaf Rabobank Moergestel Rabobank Georganiseerd i.s.m. Toer Mee. Zo is er maar één! Gilde Sint Catharina Moergestel h DE KLEINE MEIJERIJ Meer informatie verkrijgbaar bij Rabobank Moergestel. Heemkundekring Moergestel Voornoemde Willem van Dijk oogt hier dan ook nog fleurig als een jonge man en is van deze foto ook de enige overlevende. En wij overheid en leden Gildebroeders en zusters van het Gilde St. Catharina wensen dat zij in goede gezondheid nog lang van een mooie levensavond mogen genieten. Op vrijdag 26 juni a.s. vindt in ’De drye Swaentjes’, het heemcentrum van de heem kundekring ’De Kleine Meijerij’ te Oister- wijk, een belangrijke gebeurtenis plaats. Dan zullen de eerste exemplaren van het boek van de inmiddels overleden schrijver W.G. van Dijk: ’Willibrord, Ansfried en Oisterwijk’, door de twee dochters van de schrijver: Karin van Dijk en Mireille Weckx- van Dijk, aangeboden worden aan Mgr.Dr. M.PM. Muskens, bisschop van Breda, en aan Christof van Buijtenen, pastoor van de St. Petruskerk te Oisterwijk. De bisschop van Breda, een studiegenoot van W.G. van Dijk, heeft hem indertijd sterk gesti muleerd om tot een uitwerking te komen van zijn manuscript. Een week voor zijn plotselin ge dood in 1996 heeft Wim van Dijk de defini- En bij deze huldiging willen wij tevens betrek ken mevr. Fonken-van Esch, evenals Willem van Dijk vertoevende op het bejaardencen trum Reuselhof, die na het overlijden van haar echtgenoot wijlen tamboer van het Gilde op 18-9-1948 dat een grote groepsfoto uit 1927 allen poserend zonder bril (hadden zij hem afgezet of hadden ze toen nog geen t.v. ogen?) behouden bleef. •Stichting T^elzijn (9uderen_^ïoergestel (in samenwerking met K.B.O.) Dansavonden in D’n Donk In samenwerking met de K.B.O., organiseren wij nog 3 dansavonden in D’n Donk, telkens op de laatste zaterdag van de maand, behalve in juli, te weten 27 juni, 18 juli en 29 augustus. Heeft u belangstelling, kom dan gerust eens een kijkje nemen. Alle 50-plussers, ook alleen staanden zijn van harte welkom. Onze club staat als “heel gezellig” bekend. We starten alle avonden om 20.00 uur. Voor inlichtingen mevr. T. Jansen, Mispelbos 2, tel. 013 513 2059. tieve versie van zijn manuscript aangeboden aan de Redactie van het vlugschrift van de heemkundekring. Het Bestuur van ’De kleine Meijerij’ heeft de taak op zich genomen om tot uitgave van het boek te komen, ondanks de financiële problemen, die overwonnen moes ten worden. Wim van Dijk onderneemt in ’Willibrord, Ansfried en Oisterwijk’ een zoektocht naar het ontstaan en de verbreiding van het Christendom in Noord-Brabant. Naast een globaal beeld in de geschiedenis en de hoofdrolspelers van die tijd wordt de aan dacht in het bijzonder gericht op Oisterwijk en omgeving. Na de viering in 1997 van het 100-jarig bestaan van de St. Petruskerk in Oisterwijk is de in deze streek werkzame heemkundekring ’De kleine Meijerij’ verheugd meer licht te laten schijnen op het eerste begin van de parochie van Sint Petrus, zo’n 1000 jaar geleden. In oude tijden omvatte deze parochie de ge meenschappen van Berkel, Helvoirt, Heukel- om, Oisterwijk en Udenhout. Wim van Dijk Ja, u kunt bij uw bank uw guldenrekening laten omzetten in een eurorekening. Het is echter ook mogelijk om uw beleggingsinkomsten en -uitgaven in euro’s gewoon via uw guldenrekening te laten verlopen. Uw bank zorgt in dat geval voor de omrekening van gulden naar euro en andersom. belicht achtereenvolgens de tijd van Clemens Willibrord (739) en de tijd van Ansfried (1010) en Hilsondis. Hij schotelt ons tot slot enkele hypothesen voor over de kerkstichting van Oisterwijk en Udenhout. Wim van Dijk be licht achtereenvolgens de tijd van Clemens Willibrod (726), de schenkingsoorkonde van Hilsondis (992), alsmede een overzicht in jaar tallen. Het boek is verkrijgbaar voor Fl. 25,- Op vrij dag 26 juni van 16.00 tot 18.00 uur en op za terdag 27 juni van 10.00 tot 12.00 uur in het heemcentrum ’De drye Swaentjes’, De Lind 42 in Oisterwijk. Verder: te bestellen bij het secretariaat van de heemkundekring: Mr. van Sonstraat 10, 5062 CS te Oisterwijk, onder vermelding van het aantal exemplaren voor de prijs van 25,- per stuk -I- portokosten, als het boek opgestuurd moet worden, (ook tel. 013-5.16891) de heem kundekring ’De kleine Meijerij’ heeft als werk gebied: Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. Afsluiting seizoen Op 26 juni hebben we weer het jaarlijkse te rugkerende afsluiting van het seizoen met in het begin van de avond een mini-WK toernooi met de openingswedstrijd om 19.00 bij D’n Tob en zoals elk jaar hebben we een barbeque na het voetbal die voor alle leden is. De barbe que is vanaf 21.00 uur. Bijzondere jubilea bij het Gilde St. Catharina te Moergestel. Het was op 2-5-1923 dat Wil lem oftewel Willeke van Dijk als 18 jarige Gil- debroeder werd van het Gilde St. Catharina, om 21 jaar later de taak van zijn vader die op 2-7-1944 door granaatvuur om het leven kwam, als vaandrig over te nemen. Dit heeft hij 24 jaar gedaan tot hij geroepen werd om als hoofdman te gaan fungeren. Deze taak heeft hij 7 jaren op zich genomen, waarna hij tot ere- hoofdman werd benoemd. Diverse malen werd hij reeds door het Kring- bestuur van Oirschot onderscheiden namelijk bij zijn 40-50-60 en 70 jarig Gildebroeder- schap. En zoals de secretaris van het kring- kwartier het dan ook verwoordde: Hij heeft eigenlijk alle mogelijke beschikbare onder scheidingen reeds overleefd. En toch willen wij hem op kermismaandag 6 juli om 11.30 uur bij zijn 75-jarig Gildebroederschap met de an dere plaatselijke Gilden met een bezoek vere ren en in het zonnetje zetten. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUN11998 F hl 4^

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7