jaa* AUDACÏA ’Portret’ van Pastor van den Broek op MTV OMROEP BRABANT De kampioenen houden receptie ATB-team van ’De Vennen’ in stijgende lijn Fietsend de boer op in de Hilver Informatie over leerlingenvervoer Een geslachtsziekte heb je in een wip te pakken H.S.V. ’De Rietvoorn’ Op locatie in Boven Leeuwen: pastor van den Broek loopt langs zijn geboortehuis. 1 a.s. Zaterdag 27 juni Van 16.00 tot 18.00 uur wordt een kampioensreceptie gehouden in het clubhuis van Audacia aan de Molenstraat. U kunt de spelers, trainer, begeleiders en bestuur komen feliciteren met het prachtige resultaat. Het mountainbike seizoen is inmiddels al en kele maanden bezig. Schaatsclub De Vennen heeft een eigen mountainbike-team, gespon sord door adviesburo Van Dam en Rabobank Moergestel, dat deelneemt aan landelijke en regionale wedstrijden en soms ook aan buiten landse wedstrijden. De eerste wedstrijden van het seizoen waren relatief eenvoudige omlo pen, maar de laatste paar wedstrijden en de komende wedstrijden vinden plaats op uiterst selectieve parcoursen. In de seizoensplanning ligt derhalve het hoogtepunt in deze periode. Dat de topvorm eraan begint te komen heb ben de rijders al wel laten zien door de stijgen de lijn in de prestaties. Luuk v.d. Meijdenberg heeft inmiddels al twee overwinningen bij de junioren geboekt en heeft laten zien over het nodige talent te beschikken. Wat goed is komt snel Onder het motto ‘wat goed is, komt snel’ laten de twee jonkies Rob v.d. Meijdenberg en Bram v. Oirschot zien dat ze al rijp zijn voor het gro tere werk. Zij laten veel oudere concurrenten achter zich. Net als bij de profploeg van de Rabobank blijkt ook hier dat de jeugd de toe komst heeft. Theo staat op scherp Veteraan Theo Jacobs bewijst op scherp te staan door zich iedere wedstrijd te verbeteren en langzaam aansluiting te krijgen bij de top van het Nederlandse mountainbiken bij de veteranen. Een aardig woordje meespreken Richard Bruuts weet in zijn leeftijdsklasse een aardig woordje mee te spreken met name op de selectievere parcoursen. Hij wist onlangs als vijftigste te eindigen bij een wedstrijd met gro te namen als Bart Brentjens en Richard Groe- nendaal en liet daarbij enkele gerenomeerde bikers achter zich. Bij het mountainbiken zijn het landelijke wedstrijden, dat wil zeggen dat alle rijders uit alle streken van Nederland aan de start komen, integenstelling tot het wiel rennen, waarbij meerdere wedstrijden op de zelfde dag zijn. Dit houdt ook in dat de wed strijden over het gehele land zijn verdeeld, waardoor er eerst veel kilometers moeten wor den gemaakt om aan de start te verschijnen. Zonder de financiële steun van adviesburo Van Dam zou dit waarschijnlijk allemaal niet mo gelijk geweest zijn. Waarde voor team getoond Marcel Bruurs heeft dit seizoen zijn waarde voor het team ook al getoond met verscheide ne klasseringen bij de eerste twintig. Peter Zoontjens tenslotte is dit seizoen door blessu res nog niet veel in actie gekomen, maar als de meest technisch begaafde ATB-er zullen we ongetwijfeld nog iets van hem horen dit sei zoen. Op 20/21 juni zal het Van Dam-Rabo- bank ATB-team aan de start verschijnen bij het Nederlands Kampioenschap. Hopelijk kan één van ons voor een verrassing zorgen. In de maanden juli en augustus 1998 start een unieke boerenfietstocht in de omgeving van Hilvarenbeek, Goirle, Moergestel en Oisterwijk (gebied bij Hilver). Tilburg - De radio- en televisieredactie van Omroep Brabant in Tilburg is met ingang van maandag 29 juni gehuisvest aan de Dr. Deelenlaan 8 in Tilburg. In het nieuwe studiogebouw, tegenover het Twee Steden Ziekenhuis, was tot voor kort de brandweerkazerne van de post Hasselt gehuis vest. De eerste verdieping van het gebouw wordt momenteel ingrijpend verbouwd. In de loop van september zullen de werkzaamheden geheel zijn afgerond. De nieuwe studio bestaat uit een redactie ruimte, een spreekcel, drie montage-ruimten voor radio, een TV-montage-ruimte en een vergaderkamer. De grote kantine annex ver gaderzaal is ook te gebruiken voor program ma’s met live-muziek en publiek. De redactie van Omroep Brabant in Tilburg bestaat uit acht redacteuren. Zij verzamelen en bewerken het nieuws uit de regio Midden-Bra- bant. Burgemeester J. Stekelenburg van Tilburg zal de nieuwe studio van Omroep Brabant offici eel openen op vrijdag 2 oktober. Twee dagen later, op zondag 4 oktober, is er een open dag voor het publiek. De afgelopen negen jaar was de studio van Omroep Brabant in Tilburg ge huisvest in een pand aan de Enschotsestraat. Dezer dagen worden de aanvraagformulieren weer verstuurd voor het leerlingenvervoer. Degenen die al eerder gebruik maakten van deze regeling krijgen van de gemeente nu automatisch zo’n aanvraagformulier toege stuurd. Het formulier moet ingevuld weer vóór 1 au gustus a.s. bij de gemeente ingeleverd zijn. Mocht u geen aanvraagformulier toegestuurd krijgen en denkt u dat u in aanmerking komt voor de regeling leerlingenvervoer, neem dan even contact op met de gemeente, mevrouw M. Post, telefoonnummer 013-5291245. Veel mensen verheugen zich op de vakantie. Een nieuwe omgeving, niets moet alles kan, nieuwe vrienden en romantiek. Je normale dagelijkse leven en zorgen lijken heel ver weg. Of je op een nuchtere Nederlander valt of op een spannende Spaanse, erop uit bent of juist niet. Het kan iedereen overkomen: een vakantieliefde. Het is zaak dat je op één punt het hoofd koel houdt: zorg dat jij en je geliefde geen souvenir overhouden waar je spijt van krijgt. Een geslachtsziekte heb je namelijk in een wip te pakken. In veel vakantielanden komen aids en soa (sek sueel overdraagbare aandoening) vaker voor dan in Nederland. Daarom is het in geval van oppervlakkige contacten van groot belang dat je veilig vrijt. Je kunt immers aan de buiten kant niet zien of iemand besmet is met soa of met het aids-virus. De kans op het oplopen van Normaal gesproken leidt een fietsroute u langs mooie plekjes en bezienswaardigheden. Deze fietstocht heeft nog een éxtra dimensie gekre gen doordat u bij de organiserende boeren ’op de klep kunt vallen’, dat wil zeggen dat u zon der reservering vooraf, gastvrij ontvangen zult worden. Op dinsdag- of woensdagmorgen kan men rond half elf starten met een kopje koffie bij kanoboerderij De Reusel te Moergestel (uiter aard met een echte Brabantse traktatie). Ver volgens fietst men door landinrichtingsgebied de Hilver naar boerderijwinkel en -keuken ’t Schop in Hilvarenbeek voor een heerlijke boe- renlunch op het karakteristieke erf. Men her vat de route om terecht te komen bij één van de boerderijen, waar men een rondleiding krijgt, ’s Morgens heeft men een keuze kun nen maken tussen de verschillende bedrijven, zodat de boer of boerin klaarstaat voor de fiet sers. De fietsroute eindigt bij de kanoboerderij, waar men naar believen nog even kan uit rusten van een gezellige en vooral ook inte ressante tocht. De deelnemende bedrijven zijn: 1. Palingkwekerij en -rokerij van Harrie en Sia Reijrink in Moergestel. 2. Natuurboerderij De Walhoeve van Jan en Nellie van Roessel in Goirle. 3. Boerderijwinkel en -keuken ’t Schop van Jan en Cecile van den Broek in Hilvarenbeek. 4. Aspergekwekerij van Kees, Cor en John van Gestel in Baarschot. 5. Kampeerboerderij en rundveebedrijf De Kievit van Werner en Rian Gerritsen in Es beek. 6. Kaasboerderij De Leijendaeler van Jan en Marleen Vermeer in Goirle. 7. Champignonkwekerij Claassen van Ad en Mariet Claassen in Heukelom. 8. Kanoboerderij De Reusel van fam. Mulders in Moergestel. Vanaf woensdag 1 juli is de tocht te fietsen; de eerste 10 deelnemers kunnen op een aardige attentie rekenen. Vrijdag 3 juli wordt de boerenfietstocht offici eel geopend op het erf van ’t Schop in Hilva renbeek. Na het buffet met eigen streekpro- dukten zal de tocht op traditionele wijze ’los geschoten’ worden door mw. Ir. A. Burger, di recteur ministerie LNV-Zuid. aids en andere geslachtsziekten door seksueel contact kan sterk worden verkleind door het gebruik van een condoom. In het buitenland zijn condooms soms moeilijk verkrijgbaar, bovendien kan de taal een probleem zijn bij het kopen er van. Ook zijn buitenlandse con dooms vaak onbetrouwbaar. Wees voorbereid op onverwachte gebeurtenissen en neem con dooms mee als je op vakantie gaat. Bewaar ze koel en donker (niet in de koelkast). Het is heel belangrijk een condoom op de juis te manier te gebruiken. Voor iemand die geen ervaring met een condoom heeft, is het mis schien even wennen. Probeer het een keer al leen. De gebruiksaanwijzing is doorgaans vol doende duidelijk, als je een condoom goed ge bruikt, kan het ook een goed voorbehoedmid del zijn. De pil beschermt niet tegen het aids- virus en andere soa. Gebruik daarom pil én condoom. Als je onveilig hebt gevreeën en je denkt dat je een soa hebt, ga dan naar de huis arts of neem contact op met de GGD. Tot slot: prettige vakantie en vrij veilig of vrij niet! TH. Beker Op zondag 28 juni zal er worden gevist om de TH-Beker en wel op de Zandput te Moerge stel. Voor deze wedstrijd, meetellend voor het algemeen klassement zijn er geen aasbeperkin- gen. Alleen zijn gekleurd voer en rode maden verboden. De wedstrijd duurt van 08.30 tot 11.30 uur. U kunt zich opgeven bij J. Rokven tel. 013-5133122 of bij H van Esch 0499- 571189. U kunt zich ’s avonds voor de wedstrijd bij hen opgeven. Dan een mededeling van algemene aard: Onze nederlandse politici hebben in al hun wijsheid besloten dat er vanaf 1 juli 1998 niet meer met een levend aasvisje gevist mag worden. Doet u dit na genoemde datum alsnog dan kan dit bij controle door daar toe bevoegde instanties op een fikse boete komen te staan, u bent dus ge waarschuwd. Cameraman Hans van Brunschot kijkt met de oudste zus van pastor van den Broek (woonach tig in Beuningen) in het familiealbum, op zoek naar leuke plaatjes. In de maandelijkse uitzending van MTV (a.s. donderdag 25 juni) kunt u kijken naar een bij zonder portret van Pastor van den Broek dat gemaakt werd door Hans van Brunschot en Mar- tien Oerlemans.. Vele bekende personen hebben aan dit portret enthousiast hun medewerking gegeven en op het moment dat u dit leest zijn de montagewerkzaamheden achter de rug. Op dezelfde avond kunnen de parochiemedewerkers eveneens naar het ’portret’ kijken tijdens hun jaarlijkse avondje in ’Den Boogaard’. Uiteraard is dit portret ook te zien in de gebruikelijke herhalingen: zondag 28 juni 13.00 uur en donderdag 2 juli om 20.30 uur). In deze uitzending ook een overzicht van de feestelijkheden op 13 en 14 juni. Met dank namens MTV zijn de beelden daarvan gemaakt en beschikbaar gesteld door Harry Wolfs. 1 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 24 JUN11998 PAGINA 4 020-62 62 62 0 Vraag de GRATIS Bossenkrant aan, met tips om zelf hout en papier te besparen. Bel de MilieuTelefoon: Doe mee met Hart voor Hout, de campagne van Wereld Natuur Fonds, Novib en Vereniging Milieudefensie. w S.V. .A Niet alleen de tropische regen- wouden verdwijnen in rap tempo. Dichter bij huis sneuvelen eeuwenoude Scandina- BHHBr il vische oerbossen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 4