p z I Slapeloze nachten tijdens het WK '98? 1 RONDOM DE KERK Ga uitgerust de volgende wedstrijden tegemoet op een goed matras...! Wl flfl OOh Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-513 1234 COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS Brief aan de kinderen NOUWENS VERHUIZINGEN Woonkrant Sint Joseph voortaan in ’Nieuwsklok’ /I •BW"nXr*sisaaaan<’'ls! kt A PföOCWi. 'n Kopje koffie? Graag tot uw dienst! Volop gratis parkeergelegenheid bij de deur... UIT DE PAROCHIEVERGADERING HARTELIJK, HARTELIJK DANK! JUBILEUMBOEKJE VAN DE PASTOR PftROCWS ^arr7van ®oxte' $T. 7M?0MWOFMK t IM>I PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUN11998 Hoi allemaal, Ma Herman Jozef. (Zo heet jullie pastoor nu eenmaal) nanciêle steun van al deze mensen kunnen we terugkijken op een zeer geslaagd feest. Bestuur van de parochie St Jans Onthoofding hen te doen staat en welke afspraken zij moe ten maken. Het hele plan is in overleg met de pastor opgesteld en heeft de goedkeuring van de parochievergadering gekregen. Belangrijk voor u is om in voorkomende gevallen, het bandje van het antwoordapparaat goed af te boekje hadden besteld zijn er nog wat exem plaren te verkrijgen. De prijs is fl 10,- per stuk. Het is écht een bijzonder feest geworden waar we met enige trots van kunnen zeggen: zoiets kan (alleen) in Moergestel! Graag willen we iedereen nog eens bedanken die op welke manier dan ook heeft bijgedragen aan het welslagen van het grote feest rondom pastor Herman Jozef van den Broek. Met name willen we graag noemen: Rabobank Moergestel NCB afd. Moergestel Martien Oerlemans Buro 76 Jumbo Denis sen Super de Boer Mario van Balkom Cees van Dijk Verhuur Jacques van Velthoven Bakkerij van Hulten PVS Meubelen Chris van den Bijgaart Modarina Partycentrum Den Boogaard Boetiek Bonita Kadoshop Broers Slagerij van Zon In den Korenmaaier Frans Becx Tuinmachines Vivace Dames mode Bakkerij Verkooijen Groentehal Crisje Slagerij Ketelaars Modehuis Poirters Bloe misterij Wim Willems Aphrodite Huidverzor ging Chris van Raak Drogisterij Kemps Jan Michiels Woninginrichting Rijwielhandel Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 Heel veel mensen hebben op zondag 14 juni het boekje van de pastor aangeschaft. Het is zeer de moeite waard! Mocht u nog niet in de gelegenheid zijn geweest om uw (bestelde) boekje op te halen dan kunt u altijd nog terecht op het parochiecentrum tijdens de gewone Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Ireen Stieger n Peter Verheijen -J Ad Wolfs VtRHUIS O Frank Vogels Ligtvoet Nimco Bakkerij van Dankzij de belangeloze medewerking en/of fi- lersel Donkers Autoschade Schildersbedrijf Verbakel B.van Tilburg Bouwbedrijf van Laarhoven KPJ A.v.d.Sande ASMI Adviesburo Kanoboerderij de Reusel Cafe de Klaore J.Huybregts Zusters van Antoni- ushuis Zusters van Stanislaus Meubel- stoffering J.Smits Adviesburo van Dam D- Clean J.Rombouts Cafe 't Stokske Cam ping de Bosfazant Fa. Bijvelt-v.d.Ven Bouwbedrijf Op 't Hoog Vriens Consulting INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE 1 RIJKSVERHUIZERS er opnieuw behoefte b.v. aan wat extra misdie naars. En ook de lectorengroep zou graag nog wat uitbereiding hebben. Dinsdagavondmis Besloten is dat de avondmis op dinsdag voortaan komt te vervallen. Er zijn twee reden voor: het bezoekersaantal was heel erg laag en het parochiebestuur is aan het bekijken hoe de werkdruk van onze pastor enigszins vermin derd kan worden. Om diezelfde reden staat ook de H.Mis van 11.30 uur op zondag ter dis cussie. Maar daar is nog geen besluit over genomen. Na de vakantie komt dat terug op de agenda. Maar parochianen die dat willen, kunnen hun intenties voor een H.Mis door de week op Stanislaus, altijd nog gewoon opge ven op het parochiecentrum. Crematorium Tot nu toe ging de pastor nog altijd mee naar het crematorium als er in de kerk een uitvaart openingstijden. Ook voor mensen die geen was geweest. In verhouding kost het ontzet tend veel tijd en de vergadering was unaniem Klepperman geplaatst. De aanvang was ’De Klepperman’ het enige weekblad dat in Oister- wijk, Moergestel en Heukelom huis-aan-huis verscheen. In de loop van 1997 is ook Nieuws- klok (voorheen Het Kerkklokje) een huis-aan- huis-blad geworden. Onlangs is met Nieuws- klok onder gunstige condities een contract ge sloten voor de komende twee jaar. Woningstichting Sint Joseph hoopt met deze overstap een nieuwe impuls te geven aan de voorlichting van haar huurders. Per 1 juli 1998 zal de woonkrant van Woning stichting Sint Joseph worden opgenomen in Nieuwsklok. Tot die datum worden de wo- ningadvertenties nog in ’De Klepperman’ ge publiceerd. Zoals bekend werkt het woningtoewijzings- BBkNMMMaaaBte. ,n stysteem van Sint Joseph volgens het zoge naamde advertentiemodel. Woningen die be schikbaar zijn voor verhuur, worden iedere twee weken in een plaatselijk huis-aan-huis blad gepubliceerd. Woningzoekenden kunnen via het insturen van een woonkeuzeformulier op de advertenties reageren. Het advertentiemodel ’draait’ sinds 1 januari 1997, tot volle tevredenheid van de woning stichting. Vanaf het begin worden de woning- advertenties op de middenpagina’s van De Schoenfabrieken van Bommel Dommelsch Bierbrouwerijen Wolf's Reizen Meurs Zoet waren Kunst-en Siersmederij Muller Jabusch Zuidgas BV E. Hurkmans Ondernemend Moergestel Crescendo de drie Gilden Harmonie Prinses Juliana Buurtvereniging Oostelvoortjes Ton v.d. Wouw Ruud v.d.Ven Jan Vriens alle mensen van MTV alle men sen die de bingo mee hebben georganiseerd en de loten hebben verkocht De drie basis scholen en hun leerkrachten alle mensen die mee het kinderfeest hebben georganiseerd alle mensen die de feestkrant mee hebben gemaakt alle mensen van de versiergroep Cantate Domino alle mensen die voor extra drukwerk hebben gezorgd Ad en Nellie Wolfs alle mensen die mee de kramen hebben ver zorgd alle mensen die mee hebben gedaan in de viering op zaterdagavond en zon dagmorgen de Liturgiegroep de werkgroep Gezinsvieringen de werkgroep Kinderneven- dienst Corry en Theo Op 't Hoog de men sen die hebben mee gedaan aan het Sympo sium Sonja en Sabine van Sprang Kin derkoor ‘The Sound of Music’ Straattoneel le- kuu de vier dames van het schminken de Balonnenclown Corry Kastelein Marian v.d.Meydenberg Jaap Drubbel Victor Thee- uwes Henk Degen Reuselhof Ton van Elsdingen Jan Geerts Harry Wolfs (Heuvel straat) Harry Wolfs ('t Vunderke) De men sen van de hondenclub voor de bewaking van de tent alle mensen die mee hebben opge ruimd alle mensen die we onverhoopt toch nog vergeten zijn op te noemen en last but not least: de mensen van de feestcommissie! Vorige week heb ik een brief geschreven aan grote mensen. Nu krijgen jullie apart een brief. Dat komt, omdat ik ook van jullie apart veel brieven gekregen heb! Ze staan allemaal in drie mappen. Het zijn er twee honderd vier en dertig!! Sommige kinderen kunnen al met de com puter iets maken. Zoals zij dat hebben ge daan, zo kan ik dat niet. Anderen hebben getekend met potlood of geverfd met water verf. Er zijn er ook, die met kralen iets moois hebben gemaakt. De vorige week had ik al les nog niet gezien, maar nu wel. Ik wil jullie daarom zeggen, dat ik overal erg blij mee ben. Ik hoop, dat jullie het feest in de tent ook leuk gevonden hebben. Er was van alles te beleven! Ik vond het heel gezellig met jullie allemaal. Sommige ballonnen zijn ver weg aangeko men. Dat zullen jullie nog wel van Petra ho ren! Op straat merk ik ook, dat we feest gevierd hebben. Het is net of jullie er vrolijker van geworden zijn. Dat moeten jullie wel blijven, als het effe kan: vrolijk en gezond. Dat wens ik jullie allemaal toe. Nou, hou je dan maar, of om het te zeggen met wat op het boekje staat, dat ik gemaakt heb en op de pen, die jullie gekregen heb ben: Met vriendelijke groet, t J 1 i i-* r 4 t t i schikbaar. Gang van zaken bij afwezigheid pastor. Enige tijd geleden al, heeft ook de Raad voor Liturgie zich uitgebreid bezig gehouden met de vraag wat te doen en hoe te handelen als de pastor onverhoopt voor korte en/of langere tijd uitvalt. Er is een zeer gedetailleerd plan gemaakt dat in werking treedt zodra dat nodig is. Het voert te ver om dat hier precies uit de doeken te doen, maar belangrijk voor u is om te weten dat er ALTIJD iets geregeld is in onze zit in dé parochievergadering vanuit deze parochie als de pastor er niet is. Mocht er b.v. Raad. Verder bestaat de Raad uit nog twee een sterfgeval plaats vinden, dan kunt u ervan personen te weten Ton van der Dussen en Ton op aan dat de mensen van de Raad weten wat van Elsdingen. De Raad komt ongeveer zes maal per jaar bijeen en ieder heeft zo zijn ei gen werkgroepen verdeeld over drie clusters. Bij alle werkgroepen werd even kort stilgestaan en over het algemeen draaien de meeste groe pen goed. Natuurlijk kunnen en mogen de werkgroepen altijd nog versterkt worden; zo is luisteren, want daar staan alle instructies op. Juli en augustus Net zoals vorig jaar zal in de zomermaanden op zondag de H. Mis van 11.30 uur komen te vervallen. In september zien we verder. We houden u op de hoogte. Tegen elf uur was de vergadering afgelopen; een vruchtbare en gezellige bijeenkomst. I.S. KT van mening dat ook daar verandering in moet komen. Er zal bekeken worden op wat voor een manier er een boekje kan komen waar korte Dinsdag 16 juni j.l. kwam de parochieverga- gebeden in staan die dan b.v. door de familie dering bijeen. Op de agenda stond de Raad zelf of door anderen gebeden kunnen worden, voor Liturgie, maar voordat we toekwamen aan Indien er géén uitvaart is in de kerk, maar de de bespreking daarvan werd er eerst nog eens familie wenst toch een bijeenkomst met pastor uitgebreid stil gestaan en nagepraat over hét in het crematotium, dan is hij daarvoor wel be grote feest. De pastor zelf deed zijn verhaal en vertelde ons hoe hij alles had ervaren. Heel erg leuk om te horen. Het was eigenlijk met z'n allen nog wat nagenieten want iedereen had het leuk gevonden. Het was het feest van de ‘ontmoeting’ zoals de pastor het zelf noemde en dat was ook de bedoeling geweest. In alle opzichten erg geslaagd en een goede promo tie van de parochie. Na een uurtje napraten kwam het eigenlijke agendapunt aan de orde. Petra van Nuenen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 3