’Gèssels Weekend’: Skeeleren, Rabo- sponsorfietstocht, line-dansen, concert harmonie en nog véél meer!!! euro CURSUSSEN FRANS beginnen eind september Aphrodite ni—i>n Schoolstraat 5 is gesloten van 25 t/m 28 juni De praktijk van E.J. van Delft HUISARTS Tel. inl.: 013- 5132942 Skeelerprestatietocht tijdens Gèssels Weekend Concert ’Prinses Juliana’ tijdens Gèssels weekend Joy zoekt een pianist Fiets voor meer speeltoestellen in Moergestel ■-1 WOENSDAG 24 JUN11998 - 23e Jaargang - Nr. 1008 (zie pagina 7) Laat tijdig uw medicijnen vullen Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kan ik als particuliere belegger al per 1 januari 1999 een eurorekening krijgen? Tijdens Gèssels Weekend zondag: Geen parkeermogelijkheid in Raadhuisstraat en op het St. Jansplein Aanwonenden en verdere betrokkenen dien er rekening mee te houden dat zondagochtend de Raadhuisstraat wordt afgesloten, ’n Vriendelijk verzoek derhalve om er zondagochtend geen auto’s te parkeren. Hetzelfde geldt voor het St. Jansplein omdat dat helemaal in beslag wordt genomen door allerlei activiteiten. Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Met Frans op school gestopt? Volg dan Cursus semi-beginners Ook privé- en grammaticalessen, luister- en spreekvaardigheid. OPEN DAG: 10 SEPTEMBER Vraag de brochure aan. - Avondwandelvierdaagse - Live: Jan van Beers over zijn 100 km- tocht - Durpsfist Gilden - 'Past to Present’ met Trend - Oranje sport: Oranjegekte in Moergestel - Jubileum pastor (met dank aan Harrie Wolfs) - Portret Pastor van den Broek Om 12.30 vertrekt de Natuur- en Boerderijen fietstocht en krijgen we ’n optreden van de KVO-volksdansgroep. Om 12.45 uur geeft de harmonie een klein kof fieconcert in de feesttent. Om 13.30 uur beginnen de festiviteiten op het plein: er zijn reepwedstrijden, trapautowed- strijden, ’n klimmuur (gesponsord door de Rabobank waarbij iedere deelnemer die boven komt ’n certificaat krijgt), kanonbalschieten, ’n fietsbehendigheidswedstrijd (onder de deel nemers wordt een spiksplinternieuwe fiets ver loot, beschikbaar gesteld door Frank Vogels), skeelertocht, brandweerpresentatie met pro motie Brandwondencentrum en goalschieten. Verder maakt straatorkest ’Dinges’ zijn op wachting, is er een minikermis, ’n springkus sen, gratis suikerspin, ’n snoepkraam, kinde ren kunnen zich gratis laten schmincken en er zijn gratis ballonnen. Voor de volwassen bezoekers treedt de toneel groep ’Die Naemloose S peelers’ op. Schaatsclub “De Vennen” nodigt alle Moer- gestelse skeelerliefhebbers uit en verwacht al haar skeelerende leden op zondag 28 juni a.s., om deel te nemen aan deze skeelertocht Dit evenement is een van de vele aktiviteiten in verband met de opening van het St. Jans plein. Gezien de ondergrond van dit plein en omgeving is het daar niet mogelijk. De start en finish is daarom bij cafe‘t Stokske. Inschrij ven kunt u vanaf 12.30 uur. Er zijn 3 verschil lende afstanden en vertrektijden. Om 13.00 uur start de 25 km. voor gevorder den en snellere rijders. Een gemiddelde van 15 km. per uur is noodzakelijk om met deze groep mee te kunnen doen. Om 13.15 uur start de 10 km. voor gevorderden en doorzetters. Om 13.30 uur start de 5 km. voor de begin ners. Alle groepen krijgen fietsende begeleiders die het tempo aangeven. In verband met de veiligheid blijven de groepen bij elkaar en volgen aanwijzigingen van de begeleiders op. Het is geen wedstrijd. Alle deelnemers ko men bij cafe ft Stokske terug en gaan geza menlijk naar het St Jansplein waar ze offi cieel worden binnengehaald. Denk aan knie- en polsbeschenning en graag duimen voor droog weer. Aanstaande zondag, na de officiële opening van het St. Jansplein, verzorgt muziekvereni ging Prinses Juliana een middagconcert in de feesttent aldaar. Er is een luchtig programma samengesteld dus ook luisteraars ie niet van ’zware’ muziek houden komen deze middag zeker aan hun trekken. Naast het harmonie orkest (dat o.a. nummers uit de musical Annie en Killing me Softly ten gehore brengt) zal ook de drumband voor u optreden onder leiding van hun nieuwe instructeur Bas van Kuilen- berg. Uiteraard mag u dit concert niet missen, dus kom luisteren op zondag 28 juni om 13.00 uur in de feesttent op het St. Jansplein. Zondag 28 juni officiële opening St. Jansplein Om 15.00 uur neemt in de tent het orkest ’Trespass’ plaats op het podium. Hier vindt deze middag een groot countryfeest plaats onder het motto: kun je line-dansen doe dan mee of kom tenminste even kijken... Dit orkest wordt afgewisseld met muziek van DJ Sjef Schilders en om 16.00 uur vindt de overhandiging plaats van het sponsorbedrag dat Jan van Beers bijeenliep voor het Konin gin Wilhelmina Fonds. Over meer details van de diverse onderdelen kunt u elders lezen. M.O. Herhaling van deze uitzending: zondag 28 juni om 13.00 uur en donderdag 2 juli om 20.30 uur. De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. Voor het ’Gèssels Weekend’ 1998 is een gewijzigde formule opgezet. Dat heeft alles te maken met de officiële opening op zondag van het St. Jansplein. Uiteraard zal dat op ludieke wijze gebeuren. Op zaterdagavond treden twee Nederlandse toporkesten op, te weten: Henk West- broek Consorten en Erik Mesie en ’t Kofschip. Voor deze avond wordt natuurlijk entree gevraagd 10,-), de zondag is gratis toegankelijk. Ook op zondag valt er heel wat te beleven, waarbij zowel jong als oud zich zal kunnen amuseren, maar kijken we eerst even naar de ZATERDAG In de grote feesttent op zaterdag dus de beide toporkesten van Nederlandse bodem. Wie kent ze niet: Henk Westbroek (Het Goede Doel) en Erik Mesie. Eerstgenoemde gaat samen met zijn orkest later in het jaar een theatertoemee maken, dus dat betekent muzikale klasse op Moergestelse bodem! ZONDAG Om 12.15 uur arriveert Harmonie ’Prinses Juliana’ op het St. Jansplein en dat vormt in feite het begin van de officiële opening van het St. Jansplein. Deze opening zal worden ver richt door de oudste en de jongste inwoner van Moergestel. Met de jongste wordt dan bedoeld de laatstgeborene van het zelfstandige Moer gestel in 1996. De toegang tot deze middag is uiteraard gra tis! Jonge, dynamische zanggroep Joy is op zoek naar een enthousiaste man/vrouw om ons te begeleiden op keyboard of piano. Onze groep bestaat uit ongeveer 20 leden tussen de 20 en de 50 jaar en zingt het liefst populair repertoi re en musicals. Wij zijn niet verbonden aan een kerk maar voeren daar wel uit bij gelegen- heidsmissen. De pianist die wij in gedachten hebben is bij voorkeur tussen de 20 en 50 jaar, komt met ons repeteren op de woensdagavond in Oisterwijk en vindt muziek maken net zo leuk als wij. Heeft u interesse, aarzel dan niet en neem con tact op met Annie Jaszewski, voorzitter tel. (013) 513 3193 of Mark Bogaers, onze dirigent, tel. (013) 5343002. Een redelijke financiële ver goeding is voor ons vanzelfsprekend. Wij zul len ieder met Joy tegemoet zien. Zondag 28 juni as. vindt tijdens het Gèssels Weekend de Rabo-sponsor- fietstocht plaats. Wat is de aanleiding voor deze fietstocht? De Rabobank bestaat 100 jaar en wil dit vieren met de hele Moergestelse gemeenschap. Wij willen graag iets extra’s doen voor de jeugd en hebben daarom deze Rabo-sponsor-fietstocht georganiseerd. Wat is het doel van deze sponsorfietstocht? Het doel van de sponsortocht is het inzamelen van geld voor de aanschaf van speel- en/of sportvoorzieningen voor de jeugd in Moerge stel. Waar komen deze voorzieningen dan? Uit onze wenskaartenactie van december 1997 zijn een aantal voorstellen voor dergelijke voorzieningen voortgekomen. Hieruit zijn een aantal projecten gekozen voor verschillende doelgroepen, op verschillende locaties in Moergestel en die toegankelijk zijn voor ieder een. De projecten die voldoen aan deze criteria zijn op de sponsorkaarten vermeld. De kinderen die sponsors gaan zoeken, kun nen zelf aangeven aan welk project zij het geld willen besteden. Hoe komen we aan het sponsorgeld? Alle (basis)schoolgaande kinderen hebben een sponsorformulier gehad, en kunnen nu zelf sponsors gaan zoeken. Hiernaast sponsoren wij als bank iedere deelnemer voor een bepaald bedrag en krijgen zij een bonus als de bijbeho rende opdracht goed wordt opgelost. En nu? Het is nu aan de kinderen zoveel mogelijk sponsorgeld te verzamelen. Want hoe meer geld de jeugd verzamelt en hoe meer deelne mers zondag 28 juni meefietsen, hoe groter de kans dat de projecten daadwerkelijk worden uitgevoerd! Wij nodigen hierbij alle inwoners van Moer gestel, van jong tot oud, uit om deel te ne men aan de Rabo-sponsor-fietstocht Brillen Contact lenzen De Lind 35a Olsterwfjk 013-5284899 Vrijdag koopavond Huidverzorgingsinstituut^^^^ MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J nj Donderdag 25 juni 19.00 u.: *4. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Astérixque - q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) P I IUIU VUI LUI kjll lyoil lOUll 4 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Rn

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1