Pastor van den Broek (én Moergestel...) K beleefden onvergetelijk weekend! F WwVl 1 I Brief aan alle mensen met feest in hun hoofd jrwr 1 h'ULm 1 j r Ti l .-"A PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 JUNI 1998 I Samen met oudste zus Mien bij de ballonnenclown... Samen met o.a. zuster Joke genieten van een optreden... De ’apostel’ Paulus kwam het cadeau van de Moergestelse gemeenschap aanbieden... Herman Jozef 'n Gezellig onder-onsje van oud-burgemeester Ter Veer en oud-kapelaan Schrauwen. Goede vriend Henk Degen verrichtte de overhandiging van het eerste exemplaar van het door pastor van den Broek zelf geschreven boekje... L De pastor speelde ook graag ’n spelletje mee met de kinderen... Aandachtig luisteren en genieten naar liedjes gemaakt door vrienden... Links: in gedachten verzonken na afloop van het feest... wat mensen elkaar in vriendschap ontmoet, gezellig met elkaar gebuurt en geamuseerd naar van alles kunnen luisteren... Er zijn heel wat namen in het receptieboek gezet, er zijn heel veel brieven geschreven: ik heb ze wel allemaal open gemaakt, maar nog niet allemaal gelezen: het zijn er nl. honderden... Er zijn allerlei leuke attenties aangereikt en dan is er het enorm grote geschenk van heel de parochiegemeen schap. Daar ben ik een beetje van geschrokken...(Na afloop van het feest bleek het nog heel wat meer te zijn, dan de voorzitter van het feestcomité meedeel de...). Wat ik van dit geschenk allemaal zal doen, weet ik nog niet zo precies: in ieder geval dit jaar een reis naar Griekse eilanden, die te maken hebben met St. Paulus de echte wel te verstaan...). De krant schreef, dat ik het allemaal aan reizen zal besteden, nou, dat zal wel niet... En nog is het feest niet afgelopen. Op de Reuselhof doen we het heel dunnetjes nog even over...en nog is er een avond voor alle parochiemedewerkers en dat is so-wie-so al leuk. Op die avond kunnen alle mensen, die op de TV- kabel zijn aangesloten een uitzen ding volgen, te verzorgen door MTV, en die komen dan nog meer van mij te weten. Soms zeggen mensen: jammer, dat ons feest maar een dag duurt. Dan antwoord ik meest al: dat is niet zo, er zijn daarna zoveel indruk ken, die je nog moet verwerken...een feest duurt veel langer dan een dag...Dat gaat nu ook weer op... In de toespraak tijdens de Eucharistieviering heb ik gezegd, dat feesten goed is, omdat het mensen bijeenbrengt, omdat er nieuwe vriendschappen kunnen ontstaan, omdat we dan een gevoel hebben bij elkaar thuis te zijn enz...Ik hoop van harte, dat dit feest dat ook voor u allen mag betekenen. Ik heb geen namen genoemd, ik heb geen groepen genoemd, die hebben bijgedragen aan dit feest: er was haast geen beginnen aan....daarom lieve mensen: allemaal heel hartelijk bedankt! Met een vriendelijke groet, M Beste allemaal, Hoe kan ik alle mensen, die te maken ge had hebben met het parochiefeest van voorbije zaterdag en zondag op een redelij ke manier bedanken? Ik weet het niet: het zijn er zoveel... Telkens opnieuw komen herinneringen in mij boven, komen mensen in mijn gedach ten... Het was een zeer intense en warme gebeur tenis, die ik nooit zal vergeten. Het feestcomité is er bijzonder goed in ge slaagd, om een echt feest voor iedereen te or ganiseren. Ik hoop tenminste, dat alle men sen, die deel genomen hebben aan het gebeu ren van dit weekend ook zo hebben ervaren. Het was mijn wens, dat het een feest van de gemeenschap zou worden en het feestcomité was het daar helemaal mee eens. Voor mijn gevoel is het ook een feest van ons-samen geworden! Ik heb een goede en gezellige verbondenheid van velen met el kaar geproefd en dat smaakte naar meer... Als we even alles de revue laten passeren: de publiciteit tevoren was goed verzorgd, een prachtige “Moergestel-Nieuws” heeft zijn voorganger nog niet gehad, de voorbereiding door het symposium was heel zinvol en goed. Dan het weekend zelf: De kerk en de feest tent zagen er prachtig uit! De gezinsviering was heel fijn, met een grote verrassing op het einde: mooie bloemen en prachtige boeken door kinderen zelfgemaakt en wat een vrolijk kinderfeest daarna! Indrukwekkend was de Eucharistieviering van zondagmorgen. Ik hoor dat van ontzet tend veel mensen. Mensen van elders spra ken er hun diepe bewondering voor uit, dat zoiets in Moergestel mogelijk is. Er was een heel bijzondere sfeer van verbondheid: het “gedeelde priesterschap” was te voelen. Het buitengebeuren was heel enthousiast, alleen “de zegen van boven” had op dat mo ment even niet gehoeven...,maar de tent van samenkomst bood uitkomst. Al heel gauw werd het daar heel gezellig. Wie zijn er alle maal geweest? Ik zou het niet allemaal meer weten... Mensen van de organisatie zeiden me nu en dan eens: “Nou moet je even naar achter of nou moet je even naar voor”. En zo zijn er heel wat handjes geschud, zo hebben Woorden lijken overbodig na het fantastische feest vfn pastor van den Broek hgeMPen weekend. Laat de beelden maar spreken en uiteraard’de brief onderaan deze Pagina...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9