euro Zondag 28 juni Café De Brouwer! Café De Brouwer! Café De Brouwer! onderdeel van het Gèssels Weekend Fiets voor meer speeltoestellen in Moergestel Dat kan beter! vertrek tussen 12.30 en 14.30 vanaf Rabobank Moergestel Nederland-Zuid-Korea Vaderdagtip: Rabobank a.s. Zaterdag... Survival-run )V PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 JUN11998 Georganiseerd i.s.m. Toer Mee. Gijs Hooftman Verras vader met een vis voor in de vijver, hij werkt voor jou een jaar vol ijver. Ik weet niet of je Koifarm Goshiki kent, maar wij weten hoe je vader verwent. Want wat wij bieden is niet mis, we hebben voor je vader de mooiste vis. We hebben een heel uitgebreid assortiment, veel vissen die je nog niet eens kent. Hoe je vader ook heet, Kees, Jan of Harm, hij is vast blij met een bezoek aan onze Koi-Farm. Vooral de waterhindemissen zorgden voor veel publiek spectakel, maar'het waren de deelne mers die pijn voelde, maar hun geest was ster ker en gezamenlijk streden zij verder om het karwei af te maken. Coach Lucien was tevre den en trots op zijn dames. De mental-training Oirschotseweg 48 Moergestel Tel ./Fax (013) 513 2341 Kom daarom bij ons het Nederlands Elftal aanmoedigen dat u ziet spelen op groot videoscherm! Natuurlijk in De eerste volle winst voor het Nederlands Elftal? Komt dat zien op groot videoscherm!!! Natuurlijk in Moergestel Kom bij ons genieten van de wedstrijd Nederland-Zuid- Korea op groot videoscherm! Natuurlijk in ging zelfs gedurende deze uitputtingsslag door. Hij verklaarde tijdens de run veel ontzag te hebben voor zijn Annie en Wendy, zeker ge zien de manier waarop deze twee dames een perfecte samenwerking en buddy-schap profi leerde moet ondergetekende bekennen ook een hoge mate van ontzag te hebben voor deze topprestatie. De laatste hindernis; bestaande uit de twee boomstammen met een hakbijl en de andere met een zaag doormidden delen en daarna de op het gemeenteplein opgezette hindernis ne men werd een laatste kracht inspanning. Moe maar voldaan kwamen Annie en Wendy over de finish. Zij waren tenslotte een van de wei nige dames in het deelnemersveld, met een totale eindtijd van 3 uur 34 m uuten en 22 se conden hadden zij de barre tc."ht van 10 km doorstaan. Chapeau dames! Het eerste nummer van het vlugschrift van de heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ (49ste jaargang-1998) is enige weken geleden ver schenen en aan al onze leden toegestuurd. In deze aflevering kunt u Tn Memoriam’ le zen ter nagedachtenis aan Annelies Picok- rie-Schellens uit Moergestel, in leven een zeer gewaardeerd bestuurslid van de heem kundekring. Joop Verhees schreef een zeer interessant arti kel over ’De Essche Handboogvereniging ’Gaudium Inter Nos’ van 1978 tot 1996. De schenking van de medailles van de Essche handboogverenigingen aan de heemkunde kring ’De Kleine Meijerij’. Frans van lersel uit Oisterwijk leverde zijn bijdrage met een artikel over ’Een geheim ka merheer van de Paus uit Udenhout’: Mgr. Wil lem de Bever als missionaris in Amerika. In het Brabants Dagblad van vr. 5 juni jl. kunt u hierover het artikel lezen van Paul Spapens, redacteur van het Brabants Dagblad. Laurens Vissers uit Haaren schreef over ’De eierenomgang’, herinneringen aan de eieren omgang door de schooljeugd in Haaren in de jaren 20 en 30 van onze eeuw. Joost van der Loo uit Udenhout schreef over ’Raakpunten in de geschiedenis van Udenhout en Berkel-Enschot’, een illustratie van de ’ge meenschappelijkheden’ in het verleden van beide gemeenten. Noud Smits uit Moergestel schreef tot slot een haar naar de eindstreep, dan Wendy, zij be heerste enige technieken die zij gedurende haar militaire opleiding had eigen gemaakt. Om 12.10 uur stonden de dames met rug nummer 348 o.l.v. de coaches/ verzorgers Lucien Hekker en Dennis van Gorp aan de start. Na het gespannen wachten viel dan eindelijk het verlossende startschot en met medenemen van een boomstam van welze ker 10 kg ondernamen zij de eerste opdracht. 1,5 km run tot de le hindernis. Reeds hier werden zij op de proef gesteld, maar gedre ven zoals ze waren en vol enthousiastme bedwongen zij de vele hindernissen. artikel over de naamgeving van een aantal stra ten rondom het Bevrijdingsplein in de Pan- nenschuur te Oisterwijk. Hij onderzocht de relatie van deze namen met verzetsstrijders uit de Tweede Wereldoorlog. Losse nrs. van het vlugschrift zijn te verkrij gen bij de volgende adressen: het secr. van de heemkundekring: Mr. van Sonstr. 10, 5062 CS te Oisterwijk. (tel. 013- 5216891) In Moergestel: ’Super Van Balkom’ Mocht u na het lezen van het vlugschrift inte resse hebben in een lidmaatschap van de heemkundekring ’De Kleine Meijerij’, belt u dan met het secretariaat van de heemkunde kring: Theo de Reus 013-5216891. Adres: Mr. van Sonstr. 10, 5062 CS Oisterwijk. Zo werd j.l. 7 juni in de omgeving van Uden hout de jaarlijkse survival-run gehouden. Een waarlijk staaltje van uithoudingsvermogen, techniek en samenwerking werd hier tentoon gespreid door twee dames, t.w. Annie Hekker en Wendy Coomans, respectievelijk uit Moer gestel en Tilburg. Vele uren hadden zij geza- melijk getraind om gedegen aan de start te ver schijnen. Gedurende de wintermaanden was een optimale voorbereiding noodzakelijk, ge zien de uitputtingsslag die hen te wachten stond, m.n. het vele touwwerk was hier een zwaar obstakel. De gespecificeerde techniek van cat-croll, apenhang, evenwicht en kracht waren vooral voor Annie een probleem, ten slotte heeft zij weinig met deze techniek ge werkt, maar haar doorzettingsvermogen, in zicht en training in haar achtertuin brachten o’i. Meer informatie verkrijgbaar bij Rabobank Moergestel. Heemkundekring k DE KLEINE 7 MEIJERIJ Ja, de beurzen in de landen die deelnemen aan de Europese en Monetaire Unie gaan allemaal per 1 januari 1999 direct en volledig over op de euro (’Big Bang’). Dat geldt voor de handel, de notering, de administratie, de systemen en alles wat verder met de beurs verband houdt. Het is niet waarschijnlijk dat de beurzen in EU-landen die niet deelnemen aan de EMU, per 1 januari 1999 volledig overstappen op de euro. Mogelijk wordt een deel van de activiteiten in euro’s afgehandeld en een deel in de eigen nationale valuta. go tW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7