onze BIBLIOTHEEK “Wij maken zelf ^yel, yiKtyp.r hoelang wij hypotheekrente vastzetten. GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. stichti ngxipenbare fraJ Sponsoraktie Rabobank bijzonder geslaagd! Wij blijven achter onze opdrachtgevers staan... Rabobank 55 RenteVast op maat. Traploos van 1 tot 15 jaar. bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen OISTERWIJK EN MOERGESTEL Ridders in de bibliotheek Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Tel. 013-5133604 Project ’De Rode Draad’ Lezen is van levensbelang (evenals trouwens adtter Oranje...) O I PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 JUN11998 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 6373 I 2 (29) Tot voor kort was de keuze in rentevastperioden beperkt. Dat is voorbij. U kunt nu zelf uitmaken voor hoeveel jaren u uw hypotheekrente vastzet. Dat kan bij de Rabobank voor een periode tussen 1 en 15 jaar. Met als extra mogelijk heid het inbouwen van rentebedenktijd. U zegt het maar. Wilt u meer weten? Neem dan contact op met de i adviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies. worden opgezocht. Groep 7: Kennis laten maken met een schrij ver van een boek. Groep 8: Nadat de leerlingen in groep 1 t/m 7 kennis hebben gemaakt met tekstsoorten, gen res en thema’s en het belang van kiezen en waarderen hebben ingezien, zal in dit laatste schooljaar vooral worden getracht bij hen het plezier in lezen levend te houden. Als ze de basisschool verlaten zou het Tol’ hebben in le zen om zo te zeggen een ‘karaktertrek’ moeten zijn. Want daarmee kunnen ze vooruit komen in hun verdere leven. Wie meer wil weten over het project ‘De Rode Draad’ kan bij een van de bibliotheekmedewerksters terecht. Deze zijn enthousiast over de aanpak en zul len graag verdere uitleg geven. Ton van de Wouw Van 24 juni t/m 13 juli is in de bibliotheek van Moergestel een presentatie voor de jeugd rond het thema ridders. Met een ’echt’ schavot mid den in de bibliotheek worden de informatieve boeken, leesboeken en strips over ridders on der de aandacht gebracht. Je vindt er volop informatie over het leven van de ridders: - Hoe werd iemand ridder? - De wapens voor ridders. fel niet. Loop eens binnen bij de bibliotheek en neem een kijkje bij het schavot. (Je loopt geen risi co.) Zijn er kinderen die thuis een verzame ling hebben of speciale spullen over ridders? Wij willen jouw verzameling graag tentoon stellen tijdens de presentatie over ridders. Kwetsbare spullen worden in een vitrinekast geplaatst. Wil je, je spullen beschikbaar stel len, neem dan zo snel mogelijk contact op met Mariette Denissen van de bibliotheek, telefoon 513 2243. - Het leven in een kasteel. - De toernooien tussen ridders onderling. Er zijn ook spannende verhalen over ridders, onder andere het boek ’rode wolf’ van Gaston Vancamp, waarin Rogier voor ridder Joris een geschenk moet wegbrengen. Moedig begint hij aan de gevaarlijke reis. Ook ’de groene ridder’ van Frank Herzen, een spannend verhaal over Gawein, een van de ridders van de Ronde Ta fel. Hij wordt bedreigd door de Groene Rid der. Uiteraard ontbreken de verhalen van Ko- ning Arthur en zijn ridders van de Ronde Ta- In eerdere publicaties in dit blad over de ac tiviteiten van de bibliotheek werd al iets ver teld over het leesbevorderingsproject ‘De Rode Draad’. Nu alle basisscholen in Oister- wijk en Moergestel hebben besloten aan dit vanuit de bibliotheek gestarte project deel te nemen en hiervoor f.2,50 per leerling aan hun budget te onttrekken is het goed daar over iets meer in de openbaarheid te bren gen. Vooral de ouders met een of meer kin deren op de basisschool zal dit zeker inte resseren. Het project ‘De Rode Draad’ heeft tot doel het leesonderwijs op de basisschool meer dimen sie te geven door daarin een bepaalde struc tuur aan te brengen. Om dit doel te bereiken gaan de scholen samenwerken met de biblio theek. Onderkend wordt dat lezen niet alleen leuk is maar ook heel belangrijk. Een kind dat vlot kan lezen en goed begrijpt wat het leest, zal het niet alleen nu op school maar ook later in de maatschappij makkelij ker hebben. Wij leven immers in het infor matietijdperk en we spreken vandaag de dag over ‘onze kennismaatschappij’. Wie niet goed kan lezen raakt daarin achterop en het is duidelijk dat mensen met een grote lees vaardigheid daarin juist een stapje voor zijn. Gezegd mag dus worden dat lezen een ba sisvaardigheid is voor het leven. Leesvaardigheid kan echter alleen maar wor den verkregen als er sprake is van leesplezier. Dat leesplezier moet op de basisschool bij elk kind als het ware worden ‘aangekweekt’ door het lezen op aansprekende wijze te stimuleren. En dat is nu precies wat met ‘De Rode Draad’ wordt beoogd. Samenwerking tussen de basis scholen en de bibliotheek in deze ligt voor de hand. Afgesproken is dat de bibliotheek de materialen en de deskundigheid levert om het leesonderwijs op de basisscholen te ondersteu nen en dat de leerkrachten deze ‘hulpbronnen’ gebruiken om daarmee op een speelse manier, afgestemd op het verstandelijk niveau van de kinderen en passend bij de onderwijsdoelen, lijn aan te brengen in het lezen van groep 1 t/ m groep 8. Onder het motto ‘lezen is leuk’ zal dit objectief als een rode draad door het lees onderwijs worden geweven. De leerlingen zul len elk schooljaar met een of meer aspecten rond lezen en leesplezier in aanraking worden gebracht, waarbij vooral het voorlezen veel aandacht zal krijgen. Om u een beeld te geven van wat er gebeurt krijgt u hieronder een overzicht van het te volgen stappenplan: Groep 1/2: In de klas kennis laten maken met prentenboeken. Groep 3: Vertrouwd maken met de eerste lees boekjes en de weg wijzen naar en wegwijs ma ken in de bibliotheek, waar deze boekjes te vin den zijn. Groep 4: Kennis laten maken met diverse gen res boeken en de thema’s daarvan. De leerling ervan bewust maken dat er ontzettend veel verschillende soorten boeken zijn. Groep 5: In de klas leren hoe een boek kan worden gekozen. Wat belangrijk is en waar moet bij de keuze op moet worden gelet. Groep 6: Boeken laten beoordelen. Laten uit leggen waarom het gelezen boek nu juist wel of niet interessant was. En ook leren hoe in de bibliotheek iets dat men graag wil weten kan De afgelopen vrijdag gehouden sponsoraktie voor Jan van Beers, georganiseerd door de Rabo bank, heeft het prachtige bedrag van 2.900,- opgebracht. De door Frank Vogels beschikbaar gestelde fiets werd gewonnen door de familie van de Wouw van het Kruysackerplein. Na afloop van de trekking werd die door Frans van der Poel, directeur van de Rabobank, en Jan van Beers aan mevrouw van de Wouw overhandigd. Zoals bekend gaat Jan a.s. weekend in België 100 km. lopen en het geld dat hij daarbij inzamelt gaat naar het Koningin Wilhelmina Fonds. Het totale bedrag overhandigt Jan tijdens het 'Gèssels Weekend’ persoonlijk aan een afgevaardigde van het fonds. Uiteraard wensen we hem, ook namens u, veel succes het komende weekendt Jan en Bea hebben hun rente vastgezet voor 8 jaar. Want voorlopig willen ze gewoon weten waar ze aan toe zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5