Café De Brouwer! Moergestel vertegenwoordigd in monsterestafette ten bate van het Sophiakinderziekenhuis. Schrijf uw pastor een brief Oranje-minded? O Volledigheidshalve hierbij nog eens het feestprogramma: a.s. Zaterdag en zondag vinden de feestelijkheden plaats rond de jubilea van Pastor H. van den Broek Voetbal: Start van omvangrijke bouw/renovatie periode Zonnebloemloterij PAGINA 9 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUN11998 4 0 Het Feestcomité. St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg Zomeravondcompetitie 16.00 uur Einde feestelijke bijeenkomst. 12.00 uur Vendelgroet door de plaatselijke Gilden en serenade door Muziekvereniging ’Prinses Juliana’. Toespraak door burgemeester Drs. Y.C.Th.J. Kortmann. Aanbieding cadeau. 13.00 uur Aanvang feestelijke bijeenkomst in de tent op het St. Jansplein waarbij de jubilaris er de voorkeur aan geeft zélf rond te lopen en niet plechtig te recipiëren. 13-30 uur Aanbieding van het jubileumboekje door oud parochiaan Drs. Henk Degen. 14.30 uur Zanghulde door Zangvereniging ’Crescendo’, gevolgd door optreden van enkele oud-parochianen. 8-0 1-2 1-0 1-2 0-2 0-9 Kom dan bij ons de verrichtingen volgen van het Nederlands Elftal op groot videoscherm! Natuurlijk in Uitslagen: VCH - ’t Kroegske De Veerkes - ’t Draaiboompje Terrasvogels - De Klaore ’t Draaiboompje - Terrasvogels ’t Kroegske - De Klaore De Veerkes - VCH Stand: 1. De Klaore 2. VCH 3. ’t Draaiboompje 4. Terrasvogels 5. ’t Kroegske 6. De Veerkes Programma 10 juni: ’t Kroegske - De Veerkes VCH - Terras vogels De Klaore - ’t Draaiboompje Programma 17 juni: ’t Draaiboompje - VCH De Veerkes - De Klaore Terrasvogels - ’t Kroegske 14 Juni: 10.30 uur Plechtige Eucharistieviering met medewerking van het gemengd koor ’Cantate Domino’. 8-17 (17-6) 8-15 (32-6) 8-15 (15-10) 8-11 (13-10) 8-7 (10-21) 8-3 (4-38) 13 Juni: 18.00 uur Speciale Gezinsviering. Aansluitend kinderfeest in de tent tot 21.00 uur. Zij startten om tien over half een ‘s middags in Rotterdam, werden daar door een groot aan tal toeschouwers aangemoedigd en een dikke 35 uur van hard lopen, eten en weer op krach ten komen later, bereikten ze het nachtelijk Parijs. Om precies te zijn 6 minuten voor 1 ‘s nachts konden ze gebruik gaan maken van het ingerichte bivak. Dat betekent dat de 520 kilometer met een ge middelde snelheid van 14.55 kilometer per uur gelopen werd. Voorwaar een bijzondere atleti sche prestatie. Het team van de Moergestelse Graat Steenbakker en Ad Dijkmans, begeleid door Els van Esch was in twee groepen ver deeld. Elk team liep 5 maal een afstand van gemiddeld 55 kilometer. Dat komt er op neer dat beide Moergestelse atleten ieder zo’n 75 kilometer liepen. Met name de nachtelijke stukken leverden problemen op. Was het in de eerste nacht nog zo dat de 106 deelnemende groepen dicht bij elkaar lagen, in de tweede nacht was het hele veld uit elkaar geslagen. Elke ploeg moest aan de hand van route beschrijvingen in het nachtelijk duister, voor afgegaan door fietsers, de weg door donkere bossen en langs heuvelachtige akkers vinden. Gisteren is de start gemaakt met de uitvoe ring van omvangrijke bouw- en renovatie- plannen van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Er wordt gestart met de bouw van een tijdelij ke gipspoli, een eerste project in het kader van het zogenaamde Plan 2000, waarin behalve de verbouwingen van de SEH en OK, ook de ver bouwing van poligangen 2 en 3, de poliklini sche OK en de functieafdeling zijn opgeno men. Ten behoeve van de verbouwing zal de ingang van de afdeling spoedeisende hulp tijdelijk verplaatst worden. Ook zal een deel van de parkeerplaats van de bezoekers dienst doen als bouwterrein. Om aan de bezoekers voldoende parkeergelegenheid te kunnen bieden zal het parkeerterrein dat momenteel is gereserveerd voor de medisch specialisten, worden aange wend door bezoekers van het ziekenhuis. De bouw heeft ook tot gevolg dat de aanrijroute voor de ambulances tijdelijk wordt verplaatst. Deze tijdelijke voorzieningen zijn gepland voor de periode van één jaar. Alles wordt in het werk gesteld om er voor te zorgen dat be zoekers en patiënten zo weinig mogelijk hin der ondervinden van de bouw. Vooral het in wielerkringen zo beruchte “vals plat” leverde problemen op. Het team van Steenbakker en Dijkmans had besloten niet voor een hoge klassering te lo pen, maar toen ze bij verschillende “check points” toegeroepen kregen dat ze in hele veld op de 46ste plaats lagen, toen besloot men toch een wat minder onverschillige houding ten opzichte van het klassement in te nemen en werd de uitdaging van een aan sprekende plaatsing op de finishlijst niet lan ger weerstaan. Ze slaagden erin om zowel overdag als in de donkere nachtelijke uren stelselmatig op de concurrentie in te lopen. Uiteindelijk kon het team geklasseerd als 19de na afloop de tenten, de bus en de mobiele douches bij de finish opzoeken. Graat Steenbakker spreekt zijn waardering en bewondering uit voor de organisatie; alles was perfect geregeld, zowel onderweg als na afloop. Omdat het team uit twee groepen lopers be stond konden zij na elk loopgedeelte steeds 4 uur rusten en op krachten komen. Bij geen van de deelnemers bleek het mogelijk in deze pe riode naast de broodnodige massage nog wat slaap te pakken. Hoe zwaar de lichamelijke inspanning geweest is moge blijken uit de ver zuchting van Graat Steenbakker, dat hij na de eerste euforie van het halen van Parijs, de vreugdevolle ontmoeting met de andere teams en een verfrissende douche na twee slokken van het lokkende bier toch maar besloot het glas niet geheel te legen, maar direct de rust te zoeken van de tent met luchtbed en slaapzak. De Moergestelse deelnemers zochten die wel verdiende rust op in de wetenschap dat zij een groot bedrag aan sponsorgelden voor het goe de doel ingezameld hadden en dat een groot aantal deelnemende ploegen op datzelfde mo ment nog enkele uren van rennen door de Franse nacht voor de boeg had. De snelste ploeg deed er 29 uur en 40 minuten over. Dat betekent een gemiddelde van 17,44 kilometer. De laatste deelnemer kwam meer dan 47 uur na de start in Rotterdam binnen en in dat licht bezien heeft het team van de drie dorpsgenoten ook een bijzondere sportieve prestatie geleverd. Hulde!! Ongetwijfeld zullen vele parochianen en oud- parochianen de pastor op 14 juni a.s. de hand willen komen drukken. En zeker is dal veel van deze mensen, behalve hun gelukwens, graag nog eens iets persoonlijks tegen de pastor willen zeg gen. U zult begrijpen dat de ontmoetingstijd beperkt is. Om die reden is bij ons de gedachte opgekomen om iedereen in de gelegenheid te stellen per brief -geheel op eigen wijze- nog eens zijn/haar feli citaties en bijzondere gedachten aan de pastor over te brengen. Al 25 jaarlang heeft pastor Herman Jozef twee maal per jaar een brief geschreven aan zijn pa rochianen. Altijd met Kerstmis en altijd met Pasen. U kunt nu de pastor -zo u dat wilt- een keer terug schrijven. Wij zullen er voor zorgen dat er in de feesttent een brievenbus aanwezig is en dat de correspondentie die daarin wordt ge deponeerd, veilig en vertrouwelijk in handen van onze pastor komt. Het geeft u wellicht de mogelijkheid vooraf nog eens te bedenken wat u aan de pastor kwijt zou willen en het bekort mogelijk de tijd die u an ders nodig zou hebben een en ander mondeling tot hem te zeggen. Direct na afloop van de laatste wedstrijd volgt de prijsuitreiking in Café ’t Draaiboom pje. Het drietal Moergestelnaren, dat onlangs op 20 mei de grote uitdaging aanging om in teamverband de afstand van Rotterdam naar Parijs in zo’n kort mogelijke tijd hardlopend te overbruggen zijn bijzonder succesvol in geweest. Zij werden niet alleen geïnspireerd door bovenvermelde sportieve uitdaging; een belangrijk deel van hun drijfveer lag ook in het steunen van de zieke medemens. Het niet geringe ingezamelde sponsorbedrag komt ten goede aan de structurele ondersteuning van de afdeling oncologie van het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam. De jaarlijkse Zonnebloem loterij is weer van start ge gaan! De vrijwilligers van de Zonnebloem afdeling Moer gestel zullen in de periode van 14 t/m 20 juni bij u aan bellen om loten te verkopen. De loterij is ook en belang rijke bron van inkomsten voor de Zonnebloem. De opbrengst dient ter ondersteuning van het landelijke en plaatselijke werk van de vereni ging ten behoeve van langdurig zieken, licha melijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen van alle gezindten. Mede dankzij deze loterij kan onze afdeling weer verschillende activiteiten organiseren. Met de loterij zijn aantrekkelijke geldprijzen te winnen. De hoofdprijs is 25.000,-. De prijs per lot is 2,50 en ieder lot biedt twee kansen op één prijs. De trekking is in november en winnaars krij gen persoonlijk bericht. Als u de Zonnebloem een warm hart toedraagt steun dan dit werk en koop loten! Zonnebloem afd. Moergestel f’W' w

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9